​Oni – nikczemnicy

Im bardziej będą się bali swojej odpowiedzialności za układanie się z obcym, wrogim mocarstwem w celu poniżenia prezydenta własnego kraju – co podpada pod zdradę główną – im bardziej będą się bali odpowiedzialności za tuszowanie śledztwa smoleńskiego w interesie Rosji, a wbrew interesom Polski – co znów podpada pod zdradę główną – tym usilniej będą wymyślali cuda, by nie ponieść żadnej odpowiedzialności. To zupełnie naturalne. Nikt nie chce ponosić odpowiedzialności za swoje podłe i nikczemne czyny. A tym bardziej za zdradę główną – zdradę stanu. W Polsce dotychczas zdrajcy byli nagradzani, bo społeczeństwo uważało, że zdradzanie własnego kraju to rzecz normalna. Im bardziej Polacy będą wyrozumiali dla zdrajców, złodziei i nikczemników, tym częściej będą się pojawiały nowe przecieki oskarżające ofiary, że są same sobie winne. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Prezent dla starych esbeków

Zewsząd dobywa się rechot z wysokości salonów, że nic tak nie napędza „Klerowi” widzów jak jego krytyka. To, że Smarzowski sobie zarobi dodatkowe srebrniki, nie jest takim problemem jak to, że przekroczył kolejne granice przyzwoitości, przedstawiając duchowieństwo tak karykaturalnie, jak robili to z wrogami nazistowskimi i sowieckimi reżyserzy obu totalitarnych państw.

Ciekawe, że obraz Polski i Kościoła w „Klerze” łączy pedofilię z Solidarnością, a o funkcjonariuszach SB nie ma ani jednego złego słowa. Siedząc w warszawskim kinie, wśród dość podstarzałej widowni, trudno było oprzeć się wrażeniu, że na sali siedzą ludzie, którzy 30 lat temu marzyli o nakręceniu takiej propagandy, ale im władze nie pozwalały. „Kler” jest jak prezent dla starych esbeków, bo skoro odebrano im emerytury, to na pocieszenie mają propagandę lepszą niż za najlepszych lat PRL.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl