niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

„Urzędnicy skarbowi zniszczyli moją firmę”. Przedsiębiorca apeluje do Komorowskiego

Dodano: 23.01.2015 [21:06]
„Urzędnicy skarbowi zniszczyli moją firmę”. Przedsiębiorca apeluje do Komorowskiego - niezalezna.pl
foto: youtube.com/print screen
Właściciel firmy Nexa Stanisław Kujawa umieścił w internecie apel do prezydenta Bronisława Komorowskiego. – Urzędnicy skarbowi zniszczyli moją firmę. Przygotowałem ten apel, gdyż czuję się bezsilny – tłumaczy przedsiębiorca. Problemy firmy Nexa trwają od 2011 r. z powodu przedłużającej się kontroli skarbówki.

Jak pisze portal lublin.gazeta.pl, Nexa to zamojskie centrum handlowe sprzedające sprzęt AGD i RTV w kraju i za granicą. Firma istniejąca od 1991 r. w najlepszych czasach zatrudniała 174 osoby. W 2011 r. do Nexy wkroczył Urząd Kontroli Skarbowej. Miał ustalić, czy firmie należy się 33,5 mln zł zwrotu podatku VAT. Konta Nexy zostały zamrożone na poczet długów, a kontrole trwały i trwały. To sprawiło, że firma zaczęła padać. Prokuratura w Lublinie oraz Ministerstwo Finansów po zbadaniu sprawy uznali, że kontrolerzy nie złamali prawa. Jednak w czerwcu 2014 r. sąd administracyjny uznał, że kontrola przeprowadzana w zamojskiej firmie trwała za długo.
 
Jednak sytuacja w firmie się nie poprawiła. Zdesperowany przedsiębiorca nagrał i opublikował na YouTube apel do Komorowskiego.
 
– Mimo wyroków sądów potwierdzających rażące naruszenie prawa wobec mnie i mojej firmy, właśnie mija cztery lata nieprzerwanych kontroli podatkowych. Przez ten czas urzędnicy nie wykazali ani jednej nieprawidłowości, a mimo to zablokowali zwrot 33 mln zł, co doprowadziło zbudowaną przeze mnie od podstaw firmę Nexa do upadku – stwierdza Kujawa.

– Przygotowałem ten apel do prezydenta Bronisława Komorowskiego, gdyż czuję się bezsilny. Razem z prezydentem byliśmy internowani 13 grudnia 1981 roku w więzieniu w Białołęce. Wspólnie walczyliśmy o Polskę wolną, demokratyczną, będącą państwem prawa. Przez ostatnie cztery lata dobitnie przekonałem się, jak wciąż bezradna może być jednostka wobec aparatu urzędniczego, nawet mając po swojej stronie decyzje niezawisłych sądów – dodaje.

W swoim apelu proszę o naprawdę niewiele – o przeniesienie mojej sprawy do innego urzędu skarbowego. W Lublinie urzędnicy mają za nic wyroki sądów, które nakazują im zakończenie kontroli i wskazują rażące naruszenie prawa – mówi przedsiębiorca.

Czy doczeka się odpowiedzi Komorowskiego?

Obejrzyj całe nagranie:
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Prosze poczekac az prezydentem bedzie pani Ogorek. Czyli prosze poczekac do nieskonczonosci.

Pan jestes byc moze Polakiem?
A to Pan jestes udupiony.
Gdybys Pan byl Ruskiem albo Niemcem to co innego ale tak - jedz Pan w te swoje kieleckie i czekaj Pan na ten Panski VAT.

Wspolczuje i widze to tak: Jest Pan Polakiem i pewno sie Pan z tym nie ukrywal. Polak w tym kraju nie moze byc sukcesywny.Panska firma podoba sie komus,tak jak polskie lasy,kopalnie, stocznie i caly przemysl.Wal Pan do Prezia przed wyborami, zrobi on wszystko by je wygrac,pomoze ile moze,nie moze sie jednak narazac swoim. Powodzenia.

Drogi Przyjacielu. Tak, o taką Polskę, Polskę "na bydlaka, na łajdaka, na weź i daj w łapę" walczyliśmy.
Czegoś nie rozumiesz. Te "bezpieczniackie watahy" też z czegoś muszą żyć. Widzisz, tylko cienko 3,3 bańki
do podziału i masz problem z głowy.
Widzisz do czego mnie doprowadzili; "Strażnikiem Żyrandola" ustanowili. Bronek.
P.s.
U "Sowy" zdaje się, że to Sienkiewicz mówił i zalecał "skubanie grubych misiów.

Sytuacja Pana Kujawy dotyczy każdego na kogo padnie gniew władzy urzędasów. Człowiek jest w tym państwie śmieciem, jak był za komuny tak jest dalej, dość podobnie jak za PRL - owskich czasów, trzeba było gadać do teczki, nie do kieszeni, do teczki, kręcić, zarabiać na tzw. boku lub po prostu kraść żeby przeżyć ! Obecnie język i kierunek się nie zmienił, zmieniły się świnie przy państwowych korytach. Zmiana władzy dotyczy trzęsienia ziemi od podstaw po dach tego zasyfiałego gmaszyska władzy, zmiany całej struktury państwa, wszystkich sitw, od powiatów po stolicę. Apel Pana przedsiębiorcy będzie miał jeden skutek, śmiech, tarzanie się po dywanie i skurcze bebecha tego typa od 4 letniej kontroli. Po drugiej stronie tego złocistego medalu stoją amber kolesie i stali będą dotąd dopóki naród nie wpadnie we wściekłość a i to nie daje gwarancji na zmianę, mentalnie jesteśmy przyzwyczajeni do nieco lepszej odmiany wschodniego porządku, który trwa i pewnie będzie trwał. Ilu już wykończono, ilu utopiło masy forsy chcąc coś zacząć nad Wisłą. Niejaki Chester Sawko polski milioner z USA i jego firma produkująca sprężyny min, dla NASA po 1989 r. zainwestował w Polsce 8 milionów dolarów, został oszukany i wystawiony do wiatru. Nie on jeden nie podołał w tym naszym demokratycznym raju. Zadarł pan przedsiębiorca z kimś ponad szklanym sufitem i skutek jest. Dlatego sitwa broni istniejącego status quo jak niepodległości, rzuca czym się da w opozycję, wynajdując co i rusz kłamstwa pomówienia i oszczerstwa przeciw PiS. Złodziejska szajka maluje z PiS –u czarną reakcję, scenariusze katastroficzne, zalewy nacjonalizmu i innych izmów. Poza jednym izmem, swoim PO - idiotyzmem. Na powyższą bolączkę najlepszym antidotum byłoby działanie męskie Michaela Corleone z Ojca Chrzestnego, tudzież poparte ofertą nie do odrzucenia. Uczciwość śmiechem na sali , to tani towar naiwniaków w istniejącej rzeczywistości, liczy się silny argument ot taki jak by wystosował jakiś wołowina z innym lulkiem. Liczą się silne argumenty !!!

Proszę zwrócić uwagę na zamrożone konta. Te pieniądze nie przepadły. Z uwagi na kontrole, można zawiesić działalność firmy, zamknąć teren, wysłać pracowników na bezpłatne urlopy i założyć drugi interes. Wtedy, mając korzystne wyroki, wystarczy poczekać do zakończenia kontroli i zażądać od Skarbówki, kompensacji strat. Przecież, nie mogą zamrozić rynku, a konta mogli zamrozić, tylko na wymienioną sumę. Czemu, w takim przypadku, praworządny obywatel, ma stosować mafijne metody, skoro druga strona, już to robi ?

" Nigdzie na świecie nie ma takiej demokracji, jak nasza."

- okupacją zdrajców i morderców !!!!!!! Tobie może oddadzą przed fleszem kamer a co z resztą ? - trzeba bylo zamiast ze skarbówką boje toczyć to zamówić wcześniej za granicą broń maszynową i amunicję i ruszyć z Polakami na sejm,na przeklętych morderców i bandytów !!! - dotyczy to i innych Polskich Przedsiębiorców-utwórzcie fundusz do walki ze zdrajcami bo ubeckie wtyki na zlecenie obcych państw wrogich Polsce Was wykończą.Dotyczy to w szczególności bankierskich bandytów którym trzeba skonfiskować caly ukradziony Polakom majątek.Pamiętajcie że jak ruszy rewolucja żeby ich nie oszczędzać i uniemożliwić im uciczekę z Polski.

Jak długo można być tak naiwnym! Jeżeli do tej pory nie zrozumiał Pan na czym polega troska Pana Prezydenta o praworządność w II PRL to radzę przeczytać książkę W Sumlińskiego - "Z mocy bezprawia".

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl