niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
2 lipca 2016

„Urzędnicy skarbowi zniszczyli moją firmę”. Przedsiębiorca apeluje do Komorowskiego

Dodano: 23.01.2015 [21:06]
„Urzędnicy skarbowi zniszczyli moją firmę”. Przedsiębiorca apeluje do Komorowskiego - niezalezna.pl
foto: youtube.com/print screen
Właściciel firmy Nexa Stanisław Kujawa umieścił w internecie apel do prezydenta Bronisława Komorowskiego. – Urzędnicy skarbowi zniszczyli moją firmę. Przygotowałem ten apel, gdyż czuję się bezsilny – tłumaczy przedsiębiorca. Problemy firmy Nexa trwają od 2011 r. z powodu przedłużającej się kontroli skarbówki.

Jak pisze portal lublin.gazeta.pl, Nexa to zamojskie centrum handlowe sprzedające sprzęt AGD i RTV w kraju i za granicą. Firma istniejąca od 1991 r. w najlepszych czasach zatrudniała 174 osoby. W 2011 r. do Nexy wkroczył Urząd Kontroli Skarbowej. Miał ustalić, czy firmie należy się 33,5 mln zł zwrotu podatku VAT. Konta Nexy zostały zamrożone na poczet długów, a kontrole trwały i trwały. To sprawiło, że firma zaczęła padać. Prokuratura w Lublinie oraz Ministerstwo Finansów po zbadaniu sprawy uznali, że kontrolerzy nie złamali prawa. Jednak w czerwcu 2014 r. sąd administracyjny uznał, że kontrola przeprowadzana w zamojskiej firmie trwała za długo.
 
Jednak sytuacja w firmie się nie poprawiła. Zdesperowany przedsiębiorca nagrał i opublikował na YouTube apel do Komorowskiego.
 
– Mimo wyroków sądów potwierdzających rażące naruszenie prawa wobec mnie i mojej firmy, właśnie mija cztery lata nieprzerwanych kontroli podatkowych. Przez ten czas urzędnicy nie wykazali ani jednej nieprawidłowości, a mimo to zablokowali zwrot 33 mln zł, co doprowadziło zbudowaną przeze mnie od podstaw firmę Nexa do upadku – stwierdza Kujawa.

– Przygotowałem ten apel do prezydenta Bronisława Komorowskiego, gdyż czuję się bezsilny. Razem z prezydentem byliśmy internowani 13 grudnia 1981 roku w więzieniu w Białołęce. Wspólnie walczyliśmy o Polskę wolną, demokratyczną, będącą państwem prawa. Przez ostatnie cztery lata dobitnie przekonałem się, jak wciąż bezradna może być jednostka wobec aparatu urzędniczego, nawet mając po swojej stronie decyzje niezawisłych sądów – dodaje.

W swoim apelu proszę o naprawdę niewiele – o przeniesienie mojej sprawy do innego urzędu skarbowego. W Lublinie urzędnicy mają za nic wyroki sądów, które nakazują im zakończenie kontroli i wskazują rażące naruszenie prawa – mówi przedsiębiorca.

Czy doczeka się odpowiedzi Komorowskiego?

Obejrzyj całe nagranie:
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Panie Stanisławie, tacy ludzie jak Pan, cenieni są w całym cywilizowanym świecie.
Oni dają zatrudnienie innym, wpłacają do skarbu państwa podatki.
Zaufał Pan czerwonym, jak i powracający do kraju po II-ej wojnie,
że bedzie można się rozwijać, żyjac uczciwie zbierać owoce pracy.
Jeden wielki BULLSHIT !
To państwo nie przewidziało miejsca dla Polaków.
I nikt im tego dobrowolnie nie da.
Życzę Panu sprawiedliwości.

Panie Stanislawie,bardzo mi zal,ze prowadzac w POlsce uczciwy biznes,ma pan takie kloPOty,ale list wyslany do rezydenta jest sprawa nadeta,a Komoruski jest zawsze ruski!!!!

mojch bliskich też zniszczył urzad skarbowy firmę i bardzo panu współczuje,ale proszę się uderzyć w piersi ,głosowała pan na peło,to teraz efekt,trzeba siedzieć cicho i chwalić jedynie słuszna partię!

Pana Kluske też załatwili....

ale cóż z tego że się napisze o przekrętach państwa 100 razy

i ten Smoleńsk to jest gigantyczna afera

i co z tego ?

jak gadam z różnymi ludźmi, i z rodziny

generalnie mają to w d.....

ciepła woda w kranie jest, jakiś prosty biznesik i da się żyć

a reszta ? olać ciepłym m......

na imprezie gadają godzinami o niczym
a coś pomyśleć ? nie daj Boże, bo się żyłka w pustej głowie urwie i uszy odpadną

i taka to Polska właśnie....
pewno nie w całości
ale w znacznym stopniu....

nawet te związki zawodowe... ?
kiedyś z takim gadałem,
i mówię jak byście byli za obniżeniem podatków
to sam bym z wami poszedł na protesty
obniżyć podatki (pan ze związków nie rozumie)
"i gadał dziad do obrazu a obraz ani razu...."

to i tak dziw że Pan Bóg ma litość na tym bezsensu zimie Polskiej padole....
ale jak długo ?

Przecież w kwestii unijnych obrotów us wiedzą wszystko
na bieżąco, wystarczy mylnie wskazać NIP kontrahenta w VAT-UE
i już jest co najmniej telefon jak nie wezwanie do wyjaśnień.

A zgłosiłeś Człowieku do Prokuratury łamanie prawa? Zaskarżyłeś postanowienia o odmowie wszczęcia? Zebrałeś dokumenty Prokuratury gdzie sami przyznają się do kilkudziesięciu przestępstw i błędów? Ja Seremeta ciągam po 2 sądach, NSA i Apelacyjny w W-wie. I nie przestanę. I załóż firmę na kogo innego. Na Bula nie licz. Aha, ja przez parę tygodni wydobywałem ostatnio z III US W-wa Śródmieście, proste zaświadczenie, że 9-miesięczna kontrola tysięcy transakcji z ostatnich 5 lat i milionowych rocznych obrotów, nie dała podstaw do ukarania nawet 50zł mandatem. Pan Naczelnik zaczynał od tego, że nie da zaświadczenia, bo nie musi, ale zmusiłem gostka skargami i dał, jedno a potem jeszcze drugie - poprawione, jak chciałem. A kontrolę skarbową sam wymusiłem przez Ministerstwo Finansów, bo się migali prawie rok. Tyle że i tak 20-letniej firmy już nie mam :)

Prosze poczekac az prezydentem bedzie pani Ogorek. Czyli prosze poczekac do nieskonczonosci.

Panie przedsiebiorco
Wszystko na swiecie sie zaczyna, trwa i potem sie konczy. Problem tylko w tym jakie czynniki na to wplyna i czy my mamy na to wplyw. Pan pamieta zapewne ten dzien, w ktorym wpadl pan na pomysl z tym zwrotem VATu. Potem sie pan zapytal doradcy, wszystko bylo OK, doradca wzial pieniadze. Urzedu nie mogl pan sie zapytac zeby nie zwracac uwagi. I wszystko bylo OK do czasu tej kontroli, ktora sie nie chce zakonczyc. Potem ta nerwowosc itd.
I trzeba panu tego bylo. Takie rzeczy trwaja latami i maja wplyw na psychike.

Pan jestes byc moze Polakiem?
A to Pan jestes udupiony.
Gdybys Pan byl Ruskiem albo Niemcem to co innego ale tak - jedz Pan w te swoje kieleckie i czekaj Pan na ten Panski VAT.

Wspolczuje i widze to tak: Jest Pan Polakiem i pewno sie Pan z tym nie ukrywal. Polak w tym kraju nie moze byc sukcesywny.Panska firma podoba sie komus,tak jak polskie lasy,kopalnie, stocznie i caly przemysl.Wal Pan do Prezia przed wyborami, zrobi on wszystko by je wygrac,pomoze ile moze,nie moze sie jednak narazac swoim. Powodzenia.

Pan powinien wiedzieć, że Polakowi należy się wielkie g'no,
natomiast gdyby Pan był niemcem, francuzem itd., to pewnie
padliby przed Jegomościem twarzą na pysk. a tak, co?

Proszę Pana podpowiem Panu co słyszałam kilka dni temu w EKG-audycja
no niestety w TOK-FM. Jako dobra wiadomość jeden z zaproszonych
podał ogłoszenie wyroku ostatecznego w sprawie (Chyba) NETII, która
od 2003 roku procesowała się o zawyżone naliczenie podatku ( niestety
nie podał jakiego) i ostatecznie wygrali a do tego 22 miliony odsetek, które
oczywiście Polacy zapłacą. Tak więc jeszcze długa droga przed Panem.
Odzyskanie skradzionej nam działki przez miasto Poznań zajęło nam 23 lata...

Pan Kujawa jako na osobę inteligentna, nie trafił chyba z tym
adresatem .A kwestia łapówki
to 'zwykła dziesięcina" bo zażądano tylko 3 mln....

Drogi Przyjacielu. Tak, o taką Polskę, Polskę "na bydlaka, na łajdaka, na weź i daj w łapę" walczyliśmy.
Czegoś nie rozumiesz. Te "bezpieczniackie watahy" też z czegoś muszą żyć. Widzisz, tylko cienko 3,3 bańki
do podziału i masz problem z głowy.
Widzisz do czego mnie doprowadzili; "Strażnikiem Żyrandola" ustanowili. Bronek.
P.s.
U "Sowy" zdaje się, że to Sienkiewicz mówił i zalecał "skubanie grubych misiów.

Sytuacja Pana Kujawy dotyczy każdego na kogo padnie gniew władzy urzędasów. Człowiek jest w tym państwie śmieciem, jak był za komuny tak jest dalej, dość podobnie jak za PRL - owskich czasów, trzeba było gadać do teczki, nie do kieszeni, do teczki, kręcić, zarabiać na tzw. boku lub po prostu kraść żeby przeżyć ! Obecnie język i kierunek się nie zmienił, zmieniły się świnie przy państwowych korytach. Zmiana władzy dotyczy trzęsienia ziemi od podstaw po dach tego zasyfiałego gmaszyska władzy, zmiany całej struktury państwa, wszystkich sitw, od powiatów po stolicę. Apel Pana przedsiębiorcy będzie miał jeden skutek, śmiech, tarzanie się po dywanie i skurcze bebecha tego typa od 4 letniej kontroli. Po drugiej stronie tego złocistego medalu stoją amber kolesie i stali będą dotąd dopóki naród nie wpadnie we wściekłość a i to nie daje gwarancji na zmianę, mentalnie jesteśmy przyzwyczajeni do nieco lepszej odmiany wschodniego porządku, który trwa i pewnie będzie trwał. Ilu już wykończono, ilu utopiło masy forsy chcąc coś zacząć nad Wisłą. Niejaki Chester Sawko polski milioner z USA i jego firma produkująca sprężyny min, dla NASA po 1989 r. zainwestował w Polsce 8 milionów dolarów, został oszukany i wystawiony do wiatru. Nie on jeden nie podołał w tym naszym demokratycznym raju. Zadarł pan przedsiębiorca z kimś ponad szklanym sufitem i skutek jest. Dlatego sitwa broni istniejącego status quo jak niepodległości, rzuca czym się da w opozycję, wynajdując co i rusz kłamstwa pomówienia i oszczerstwa przeciw PiS. Złodziejska szajka maluje z PiS –u czarną reakcję, scenariusze katastroficzne, zalewy nacjonalizmu i innych izmów. Poza jednym izmem, swoim PO - idiotyzmem. Na powyższą bolączkę najlepszym antidotum byłoby działanie męskie Michaela Corleone z Ojca Chrzestnego, tudzież poparte ofertą nie do odrzucenia. Uczciwość śmiechem na sali , to tani towar naiwniaków w istniejącej rzeczywistości, liczy się silny argument ot taki jak by wystosował jakiś wołowina z innym lulkiem. Liczą się silne argumenty !!!

Proszę zwrócić uwagę na zamrożone konta. Te pieniądze nie przepadły. Z uwagi na kontrole, można zawiesić działalność firmy, zamknąć teren, wysłać pracowników na bezpłatne urlopy i założyć drugi interes. Wtedy, mając korzystne wyroki, wystarczy poczekać do zakończenia kontroli i zażądać od Skarbówki, kompensacji strat. Przecież, nie mogą zamrozić rynku, a konta mogli zamrozić, tylko na wymienioną sumę. Czemu, w takim przypadku, praworządny obywatel, ma stosować mafijne metody, skoro druga strona, już to robi ?

Wiara w dobrego cara?

" Nigdzie na świecie nie ma takiej demokracji, jak nasza."

Skarbówka dalej państwem w państwie ? Tak było zawsze w PRL-u i tak jest dalej. Zatem, to dalej jest PRL.

W PRL-u było tak zawsze, wyroki sądowe sobie, a skarbówka sobie - robiła co chciała.

A skoro tak jest, po co w ogóle te sądy ?

Liczba sędziów w Polsce wynosi około 10 300. Jeśli ich zarobki wynoszą średnio 10 tys. zł miesięcznie
(120 tys. zł rocznie), to kosztują oni podatnika jak łatwo policzyć 1,236 mld zł rocznie.

Tragifarsa, oto czym jest ten śmierdzący sowieckimi onucami bardak, PRL-bis. Dziki kraj, dzicy ludzie.
Żadnej praworządności tam, gdzie ona powinna wystąpić przede wszystkim : w obronie przed
zwykłą grabieżą.

Komunizm ma się dobrze, a w głowach urzędasów skarbówki i sędziów - doskonale !

- okupacją zdrajców i morderców !!!!!!! Tobie może oddadzą przed fleszem kamer a co z resztą ? - trzeba bylo zamiast ze skarbówką boje toczyć to zamówić wcześniej za granicą broń maszynową i amunicję i ruszyć z Polakami na sejm,na przeklętych morderców i bandytów !!! - dotyczy to i innych Polskich Przedsiębiorców-utwórzcie fundusz do walki ze zdrajcami bo ubeckie wtyki na zlecenie obcych państw wrogich Polsce Was wykończą.Dotyczy to w szczególności bankierskich bandytów którym trzeba skonfiskować caly ukradziony Polakom majątek.Pamiętajcie że jak ruszy rewolucja żeby ich nie oszczędzać i uniemożliwić im uciczekę z Polski.

A do kogo ma pisać??? Jak w więzieniu głosuje z 90% PRZESTĘPCÓW na PO, to kiedyś w mediach ktoś chwalił się że też koło 90% przedsiębiorców popiera i głosuje na PO???

Jak długo można być tak naiwnym! Jeżeli do tej pory nie zrozumiał Pan na czym polega troska Pana Prezydenta o praworządność w II PRL to radzę przeczytać książkę W Sumlińskiego - "Z mocy bezprawia".

Nie zal sie tylko wynajmij rosyjskich "tlumaczy "
Bedziesz mial spokoj I vat szybciej niz myslisz
Graj jak urzednicy leko naciagnij prawo
I chlopie masz spokoj
Ten jak mu tam komorowski ma cie w d..pie on nic nie moze bo mu kazali stulic dziub
Rosjanie lek na wszystko

Panie Kujawa do kogo Pan apeluje. Pomylił Pan adresy - należało się zwrócić do bezpośredniego i odpowiedzialnego za dobrobyt społeczny i wszelaką praworządność w państwie prawa organizację którą jest i była WSI chwilowo rozproszona po wielu innych instytucjach ale na pewno władna za nikłą opłatą rozwiązać Pańskie problemy.
Pan Prezydent ma państwo na głowie jak to był łaskaw wyjaśnić na procesie niejakiego podżegacza i przekupnego prowokatora i byłego redaktora śledczego W.Sumlińskiego. Polecam jego książkę "Z mocy bezprawia", ona wiele Panu wyjaśni jeżeli jeszcze Pan nie zrozumiał jak działa w Polsce prawo i Pan Prezydent.

To jest tak zwana "kontrola celowa" mająca na celu zniszczyć Pana firmę.
Kontrola się skończy jak zedrą z Pana ostatnią koszulę...

Już widzę jak Bul obleje się krokodylimi łzami PO wysłuchaniu apelu pana Kujawy.Kolesie Bula zapewne ustawią się w kolejce o przejęcie firmy Nexa,podobnie jak było z firma pana Kluski.

Kontrolowali tylko cztery lata ? A przecież mogli 10 lat. Przesada, cztery lata to jest nic. A 33 mln zł to żadne pieniądze.
A poza tym, to nasze pieniądze. Wszystkie pieniądze powinny należeć do nas, urzędników. W końcu - kto rządzi
w tym kraju ?

Chlopie twoj blad polega na tym,ze nie przystales do sitwy i masz POjechane,a z komoruskim to zaPOmnij on jak bolek jast za ,a nawet przeciw i nie moze byc strona w sporze jak z gornikami!

To skutki poparcia mafii po i psl

APEL DO KOMORUSKIEGO. ŚWIETNY POMYSŁ.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl