niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2016

Kopacz: „Bezpieczeństwo energetyczne oprzemy na polskim węglu”. Z zamkniętych kopalni?

Dodano: 14.01.2015 [22:23]
Kopacz: „Bezpieczeństwo energetyczne oprzemy na polskim węglu”. Z zamkniętych kopalni? - niezalezna.pl
foto: twitter.com/PremierRP
Premier Ewa Kopacz gościła dziś u Kamila Durczoka w „Fakty po Faktach”. Podnosiła głos i była zdenerwowana. Zapewniała też, że "bezpieczeństwo energetyczne będziemy opierać na polskim węglu". Nie wiadomo jak, skoro jej rząd chcę zlikwidować kopalnie... Tajemnicą jest też to o jaki węgiel Pani Premier chodziło: o ten sprowadzany z Rosji, czy o ten który zalega przy kopalniach?

Kilka faktów:
- W 2013 roku do Polski trafiło blisko 11 milionów ton importowanego węgla.

- Tylko przez przejścia z Obwodem Kaliningradzkim przejechało w 2014 roku 1,7 mln ton rosyjskiego węgla (październik - 116 tysięcy ton, listopad - 160 tysięcy ton, grudzień - 164 tysiące ton).

- Węgiel z Rosji trafia do Polski także przez przejścia z Białorusią i Ukrainą.

- Polski węgiel zalega na składach – ponad 5 mln ton.

A Premier Ewa Kopacz mówi, że „bezpieczeństwo energetyczne będziemy opierać na polskim węglu”?
 


Związkowcy w połowie 2014 roku rozmawiali z rządem o ograniczeniu importu rosyjskiego węgla. Po pierwsze jest on gorszej jakości, po drugie nasz, polski kruszec zalega na składach. Była blokada transportu rosyjskiego węgla, były obietnice. CZYTAJ WIĘCEJ
 
A Polska nadal ciągnie węgiel z Rosji. CZYTAJ WIĘCEJ 

Czy zwrot zamkniemy kopalnie jest zabroniony w Platformie Obywatelskiej? Na to wygląda...Dlaczego mówimy o "zamknięciu kopalń"? Czy w naszym dokumencie przewija się słowo "zamknięcie"? – pytała Ewa Kopacz. - To restrukturyzacja – tłumaczyła Durczokowi. W podobnym tonie mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska w rozmowie z naszą reporterką. Zamykanie – nie, wygaszanie – tak.  „Kopalnie zostaną włączone do spółki, która zajmuje się restrukturyzacją górnictwa i stopniowo będą wygaszane” – mówiła Kidawa-Błońska z PO. ZOBACZ ROZMOWĘ

Dziś protestowano w Bytomiu. „Dość takich rządów”, „Nie możemy liczyć na rząd” skandowali protestujący przed kopalnią w Brzeszczu. CZYTAJ WIĘCEJ
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Matka Polka priorytetem uznała marsz we Francji a w domu zostawiła górnicze piekło.A jeszcze niedawno głosiła jak by broniła swojego gniazda.No cóż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia,niektórzy mają ten punkt wypaczony i dlatego nie powinni zajmować intratnych stanowisk.

Gdzie jest Samoobrona ktora umiala blokowac na torach wagony z niechcianym towarem,zbozem!

Leppera zamordowali za walkę z kapitalizmem. Miliardy ludzi tego nie dostrzegły, co opracował św. Jan Paweł II. Nie potrzeba żadnego hołdu Curusia-Bachledy, aby dostrzec zakłamanie, a burmistrz w ogóle nie był w stanie zrozumieć istoty rzeczy, rzeczywistości renty procentowej, przesłania polskich encyklik. Burmistrz ma takie zdolności jak pozbawiona honoru premier. Wobec walki rządu z górnictwem dziwnie brzmią słowa premier Ewy Kopacz z 15 I 2015: "bezpieczeństwo energetyczne będziemy opierać na polskim węglu". Jeśli tak, to po co górnicy walczyliby z rządem? Istotą walki jest dalsza likwidacja przemysłu wydobywczego! Na hałdach w styczniu 2015 leży 5.5 mln ton, tymczasem rocznie importowano tuzin mln ton. „Dlaczego mówimy o zamknięciu kopalń? Nie używamy słowa zamknięcie. To restrukturyzacja” – tłumaczyła w TV. Identycznie mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska w rozmowie z naszą reporterką. „Nie zamykamy, tylko wygaszamy”. O czym one mówią?, skoro w kopalniach nie ma pożaru! Pracę, pracowitość, chęć pracowania obie ważne kobiety traktują w kategoriach pożaru!

Przez dwa tysiące lat nikt w chrześcijaństwie nie dokonał takiej rewolucji, aby jedną budowlę mieć za wszystkie miejsca człowieka i każdy ograniczał napad Jezusa na lichwiarzy i handlarzy tylko do budowli.

Tak więc Jan Paweł II dostrzega, że chrześcijaństwo, a w tym polski model, stało się nieoczekiwanie kolonią, w której ludność boryka się z i ludzkim i kościelnym – kościelnym w rozumieniu tego narodu - nakazem znoszenia jarzma, które zresztą zamiast maleć, z każdym dniem, stawało się tym bardziej zachłanne im większy jest wpływ mechanizacji i automatyki, a ostatnio komputeryzacji i informatyki oraz robotyki i nanotechnologii.

Wszędzie słychać niezadowolenie, a na obrzeżach prawa, jakby na granicach przyjętego świata w ramach segmentacji, grasują sprytni bezwzględni barbarzyńcy starający się w popperowskiej sytuacji segmentacji wyrwać coś dla siebie. Wszędzie, w tym systemie, szerzą się trudne do opanowania mafie, bandy, które uwłaczają ludzkiej godności.

Kto podpisal umowe na dostawe dlugofalowa tylu miljonow ton wegla z Rosji ,rowniez ponosi odpowiedzialnosc i odpowiada za zamykanie kopaln!

O malym nadpobudliwym dziecku mowi sie, ze ma ADHD.
To jak ten sam stan mozna nazwac u premiery? Moze, ze jest HD READY?

Full HD. Słychać po głosie.

Tak na "POLSKIM WEGLU"
on tam taki plski jak VOLSWAGEN,
albo reifeisen bank polska!!!!
A zniewolone bractwo dalej grillllluje!!!
BRAVO!!!!

Pani Premier
to mierny urzednik
z wygorowanymi AMBICJAMI
ale nie FACHOWIEC !!!!!

Znowu nocna zmiana?! Zwijanie Polski trwa.

ruski węgiel tyle samo warto co POstkomunistyczno-mafijna wataha. Wkładasz do pieca niby węgiel i zamiast ciepła i popiołu masz gó....o i wyciągasz kamole.

"Z zamknietych kopalni? Kopalnia - tych KOPALN !! A z tej kpalni bedzie wegiel.

Do Włodek z Canady- Myślę ,że i w liczbie pojedyńczej i mnogiej tak samo" kopalni" w dopełniaczu. Ale nie jestem ekspert.

Spotkanie A.Merkel z premierem Turcji.Kopacz zamiast pieprzyc o gornikach,niech odbedzie kekcje pogladowa,jak
chodzi sie po czerwonym dywanie i przed kim schyla sie glowe,bez szturchania w lokiec.

Wszyscy spia w Polsce,no moze nie wszyscy.TV R juz nie transmituje z Sejmu,wiec zajrzalem na TVN24,tak z glupia
frant.Wywiad dla Durczoka,jak na powyzszym zdjeciu.Chcialem calym wysilkiem woli wytrzymac i wysluchac,co ona
powie.Nie zdzierzylem,5-ta minuta i skonczyla sie cierpliwosc.Jesli mam jeszcze tych klamliwych bredni sluchac
przez kolejne 20minut,to nie na moje nerwy,wylaczylem.Nie moge sam przed soba udawac,ze interesuja mnie dalsze
slowa,jesli w zadne slowo nie wierze"tak po ludzku",jak ten Durszlak ja zapytal.A ona nie dziwi sie gornikom.

Ogladelem wczorajszy belkot Ewki Kopaczyny. Nawet Durczok, nie wytrzymal i babe znokautowal. Potraktowal ja jak idiotke. I slusznie!

Musimy zmusić kopacz do leczenia się. Ona jest chora na głowę. Precz ty wstrętna kukło.

Matko Boska w perspektywie 30-letniej ??????? to te szumowiny mają zamiar jeszcze tyle lat siedzieć nam na plecach????
Jedyna nadzieja w tym, że ten babsztyl kompletnie nie wie co gada, bo nie ma zielonego pojęcia o niczym oprócz kręcenia lodów ze swoimi kumpelkami i reszta sitwy!

MANE TEKEL FARES. "Na nie ziemi niebo pokryło się chmurami i zbierało się na burze"

Jak to wygaszane??? TO ONE SIĘ PALĄ?????
A tak poważnie, wypowiedzi premier Kopacz nie ma po co komentować, bo są jak jej chodzenie po czerwonym dywanie w Niemczech, natomiast z tego co Kidawa-Błońska twierdzi, wynika jedynie to, że z kopalni nie wyrzuci się od razu wszystkich górników na zbity pysk, tylko stopniowo, po kilku, żeby każdy z nich miał nadzieję, że nie będzie tym następnym i nie podskakiwał.

Uważajcie na chytrą babę z szydłowca

NAIWNOSC POlowy POLAKOW JEST PRZERAZAJACO PORAZZAJACA I TO OD WIEKOW.

Pani premier (i nie tylko ona w tym rządzie, i nie pierwsza to sytuacja) swoją wypowiedzią po raz kolejny udowadnia, że ma obywateli za ostatnich idiotów. Oni "nie chcą zamykać kopalń, tylko chcą je wygaszać" Przepraszam, ale czy pani premier naprawdę myśli, że ktokolwiek to "kupi"? Jaka to różnica i co z niej wynika dla górnika? A może różnica wynikająca z "wygaszania" zamiast "likwidowania" to jakaś większa korzyść - np. w szerszym wymiarze, społecznym? Takie wypowiedzi to kolejny przykład wprost nieprawdopodobnej arogancji. Zupełnie jak w komedii Barei, tyle tylko, że to nie jest "przerysowana" rzeczywistość, nie jest to film i nie jest to śmieszne.

Niewiarygodne lanie wody premierzyny. To nic innego jak tylko rzucanie kminkiem w oczy.

Niewiedza dziennikarska może być doprawdy irytująca. Nie chodziło pani premier naszej Hani kochanej ani o ten na hałdach, ani o ruski. Czy to tak trudno się domyśleć?
Podpowiem: pani premier jest lekarkom i już niejednego pacjenta uratowała od (ro)zwolnienia w pracy.
Stąd ta rzondowa koncepcja i wspaniała perspektywa.

Bo p.Kopacz przekopala kopalnie i wegla jest tylko na metr w glab.

Ja , chuligan z Grudnia 1970 roku , Warchoł z Czerwca 1976 roku , Pelzajacy kontrrewolucjonista z Sierpnia 1980 roku , Zamachowiec na Ludowa Polskę z okresu Stanu Wojennego bandyty Jaruzelskiego , mówię wam POLSCY Górnicy !!! ---------- GONIĆ TO PLATFORMIANE BYDŁO !!!_--------------GONIĆ AŻ SIĘ POSRAJA !!! A jak będzie trzeba to i pomoge !!!

zgadzam sie calkowice z Twoja wypowiedzia!!!!!

Pani ewie kopać na metr w głąb nie można wierzyć. To fałszywy, bezczelny babsztyl. Choćby nie wiem co mówiła- nie wolno tego traktować poważnie. To są gierki, teraz będą różne zagrywki na przetrwanie, bo grunt im się pali pod nogami. A gdy znowu ( nie daj Boże ) poczuli by się pewniej, to pokażą znowu swoją obłudę, butę, chamstwo w pełnej krasie. Dlatego te kanalie, te ścierwa trzeba odsunąć od sterowania Państwem Polskim.

swiete slowa

W tym nierządzie palą głupa na całego i uważają, że społeczeństwo jest bez mózgu, nie potrafi myśleć. Co więc oznacza to WYGASZANIE???? Czy ktoś poszedł dalej i poprosił o szczegółowe wyjaśnienie tego słowa? Tego co oznacza to nierządowe WYGASZANIE?
Moim zdaniem pseudorządzący szukają stołków dla siebie i swoich przydupasów. Sprzedadzą kopalnie dla "słupa", żeby później sprzedać je z zyskiem sięgającym kilkuset % lub po sprzedaży dostaną intratne posadki i wysokim wynagrodzeniem. Chwilę później wprowadzą zmiany w przepisach dotyczące zaopatrywania w węgiel Elektrowni i też pod ustawkę w przetargach lub nie wyłonią właśnie te sprzedane Kopalnie do zaopatrywania sektora Energetycznego.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl