niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Komorowski podjął dialog z bezpieką. Archiwa IPN o obecnym prezydencie

Dodano: 16.12.2014 [08:20]
Komorowski podjął dialog z bezpieką. Archiwa IPN o obecnym prezydencie - niezalezna.pl
foto: T. Hamrat/Gazeta Polska
W latach 80., po wyjściu z ośrodka internowania w Jaworzu, Bronisław Komorowski prowadził rozmowy z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa – wynika z archiwów Instytutu Pamięci Narodowej. Obecny prezydent krytykował m.in. Jacka Kuronia oraz – jak napisał oficer SB – „wyraził ponadto chęć na podtrzymanie dialogu operacyjnego”. Było to przyczyną wniosku bezpieki o uchylenie internowania obecnego prezydenta - ujawnia "Gazeta Polska Codziennie".

Z dokumentów IPN wynika, że Bronisław Komorowski do momentu internowania w grudniu 1981 r. nie podejmował żadnych rozmów z SB, nawet po tym, jak trafił na miesiąc do aresztu pod koniec lat 70. Według dokumentów, na rozmowy z funkcjonariuszami SB zdecydował się dopiero po wyjściu z ośrodka internowania w Jaworzu. Bronisław Komorowski w nocy z 12 na 13 grudnia trafił najpierw do więzienia na Białołęce, a następnie do ośrodka w Jaworzu, gdzie internowani byli także m.in. Tadeusz Mazowiecki, Władysław Bartoszewski, Bronisław Geremek i Stefan Niesiołowski.

W połowie kwietnia 1982 r. Anna Komorowska skierowała prośbę o udzielenie przepustki jej mężowi ze względu na śmierć dziadka Juliusza Komorowskiego. Dzień później, 16 kwietnia 1982 r. Wydział III KSMO wyraził zgodę na wydanie internowanemu pięciodniowej przepustki, która została przedłużona i – już na prośbę Bronisława Komorowskiego – została wydana 21 kwietnia 1982 r. – w tym dniu odbył się pogrzeb jego dziadka.

„Podczas rozmowy ww. powiedział, że będąc w ośrodku odosobnienia w Białołęce, otrzymał formularz o lojalności do podpisania. Komorowski powiedział, że nigdy nie podpisywał takich pism i nigdy nie podpisze. Zaraz po tym dodał, że jest w takiej sytuacji, z której nie bardzo może się wycofać i jest to sprawa honoru. Mając to na uwadze, zasugerowałem mu możliwość przedłużenia przepustki do poniedziałku tj. 26.04.1982 (sobota) godz. 12.00” – czytamy w tajnej notatce ppor. Ryszarda Gałęzowskiego, funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa z 22 kwietnia 1982 r. Na piśmie widnieje odręczny dopisek „[…] Okres pobytu B. Komorowskiego na wolności zostanie wykorzystany (przy zastosowaniu przedsięwzięć operacyjnych) pod kątem określenia celowości dalszego pobytu w/w w ośrodku internowania. Podtrzymać dialog nie naciskając na figuranta. […] W trakcie pobytu na przepustce przeprowadzono dwie rozmowy operacyjne z B. Komorowskim. Podczas tych rozmów stwierdził m.in., że jego dotychczasowa działalność nie miała sensu i w przyszłości nie zamierza angażować się w żadne przedsięwzięcie o charakterze politycznym. Po ewentualnym zwolnieniu z internowania pragnie poświęcić się życiu rodzinnemu. Wyraził ponadto chęć na podtrzymanie dialogu operacyjnego. W związku z powyższym wydział III-2 wnosi o uchylenie internowania wobec Bronisława Komorowskiego”czytamy w dokumentach IPN.

Kolejna wizyta Bronisława Komorowskiego w KSMO nastąpiła 24 kwietnia 1982 r. O szczegółach tej i następnych rozmów przyszłego prezydenta z bezpieką czytaj w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

JOSIP SZCZYNUKOWYCZ z UPA = BRONEK KOMOROWSKI PZPR !!!

DOMINIKANIN a ile ty masz lat i co wiarygodnego czytełas o najnowszej historii Polski.Tylko od roku 1970? JAka jest Twoja wiedza o B.Komorowskim? Żadna skoro piszesz takie bzdury.Polecam zgłębienie wiedzy o tej zdradzieckiej postaci bo warto wiedzieć wszystko albo preawie wszystko aby świadomie oddać swój cenny głos w wyborach prezydenckich.
Nie warto z braku wiedzy być platfusem,lemingiem lub zaprzańcem czy zdrajcą.Warto to przemyśleć i uruchomić rozum.

Prosiłem dziada dwukrotnie by wycofał swoją kandydaturę, ponieważ nie ma najmniejszych kwalifikacji moralnych i merytorycznych do pełnienia funkcji prezydenta RP.
IPN, i nie tylko, potwierdza jak słuszne było zwrócenie się z tym żądaniem do obywatela Bronisława Komorowskiego.
Cóż tam Komorowski, parafrazując tego historyka - 11 dniowego magistra: Polska od 300 lat nie miała tak paskudnie złej ekipy rządzącej i kierującej państwem.
B Komorowski, R Sikorski, B Borusewicz, E Kopacz, i cała reszta tego tatałajstwa. To wszystko woła o pomstę do Nieba. Niektórzy z tego towarzystwa powinni pierwej zasiąść na ławie przed Trybunałem Stanu, tudzież powszechnym.
Tę kupę kamieni, jaką z Polski wespół z królem Europy, uczynili zaświniają coraz to bardziej; wrzeszcząc w niebogłosy: to oni to opozycja wszystko swoją opozycyjnością psuje i niszczy! Cóż więcej powiedzieć, chyba tylko: "Polsko Ojczyzno Moja, ile upokorzeń Ciebie jeszcze czeka? Ileż możesz jeszcze znieść?

bronisław kolaboromorowski

To wychodzi na to,że współpracownik SBe identycznie jak Wałęsa jest prezydentem Polski? a do cholery, to Polonia ma rację "Komorowski musi odejść".

czarne na bialym -co tu i o co tu chodzi jest bulem dla tych z b,solidarnosci SBECKIEJ MAFI BOLKA WALESY-tu chodzi zeby PIS do wladzy nie doszlo ,brudy mafi bolka doszczetnie odkrylo, 30 lat brudy ukryte ,35 lat smieci przy korycie polske okradaja, niszcza poniewieraja.jedni juz pozdychali inni kreca dalej.komoruski powinien wisiec razem z bolkiem na jednym sznurku,szkoda dwa sznury na takie smieci .

Bardzo dobre foto, mówi o prezydencie wszystko

Nie wiedzialem, patrzac na to zdiecie, ze lewatywa moze wywolac tyle radosci na twarzy...

I takie to Kaziki stanowią "elitę" III RP. Jednego wystarczyło potrząsnąć za klapy żeby sprzedał własną narzeczoną, drugi posiedział w kurorcie cztery m-ce i odechciało się mu być wojownikiem o wolność i demokrację. Jak słyszę słowa - "bohaterzy III RP", w nawiązaniu do tych żałosnych person, to sam nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Bronislaw Komorowski i B'nai B'rith

Od lutego 2009 r. prezydentem B'nai B'rith Polin (czyli B'nai B'rith Polska) jest znany dziennikarz Jaroslaw J. Szczepanski. W 1989 r. zasiadal przy "okraglym stole" jako sekretarz strony solidarnosciowej.

Bezposrednio po reaktywowaniu w Polsce B'nai B'rith Komorowski zo­stal marszalkiem sejmu i mianowal Szczepanskiego na szefa Biura Praso­wego Kancelarii Sejmu. Funkcje te pelnil Szczepanski pól roku. Zaslynal odebraniem stalych przepustek dla dziennikarzy takich mediów jak: "Nasza Polska", "Nasz Dziennik", "Tygodnik Solidarnosc", telewizja Trwam

W 2011 r. na stronie internetowej prezydenta Komorowskiego poja­wil sie nastepujacy wpis: "W dniu 21 marca 2011 r. podczas spotkania ze srodowiskiem dziennikarskim Prezydent RP Pan Bronislaw Komorowski wreczyl,Jaroslaw J. Szczepanski. Otrzymal Krzyz kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Prezydent Bronislaw Komorowski uhonorowal w ten sposób nie tyl­ko aktualnego prezydenta B'nai B'rith Polin, ale równiez innych czlonków kierownictwa tej lozy oraz szeregowych jej dzialaczy.

Dzialalnosc B’nai B’rith w Polsce przerwal dekret Prezydenta Rzeczypospolitej z 22 listopada 1938 r. rozwiazujacy organizacje masonskie w Polsce”.

i jeszcze jest prezydentem ,won z dwora .

…..Jakoś mnie to zupełnie POtworNIE MOcno NIE dziwi…
Kto tylko chciał wiedział o tym od zawsze !!

TEŚCIOWIE Komuchoruskiego Bredzisława Samozwańca wstąpili do służby w UB w 1945 roku i doczekali w niej emerytury w 68-ym. Jeśli był internowany, to jako wtyka bezpieki. Podobnie jak wielu innych ubeków w Solidarności było internowanych żeby ich nie ujawnić. GDZIE JEST PAN CENCKIEWICZ??? Wolał opluć prof Kieżuna. To łatwiej.

Na takich jak Komorowski nie ma informacji w IPN. Te kartoteki ma m in. Kiszczaki na pewno są też w Moskwie. To były werbunki na zupełnie innym poziomie, nierejestrowane w zwykłym rejestrze tajnych współpracowników SB.

POLACY! Tylko jednego prawdziwego Polaka i patriotę prezydenta wybraliśmy po 1989 roku, był nim Lech Kaczyński. Pozostali to Wojciech Jaruzelski, komunistyczny zbrodniarz, Lech Wałęsa współpracownik SB pod pseudonimem "Bolek", Aleksander Kwaśniewski-pseudonim "Olek" i obecny Bronisław Komorowski, jaki pseudonim?????? JAK NAM NIE WSTYD RODACY, JAK NAM NIE WSTYD???????

TW LITWIN

Czy TRZEBA SŁÓW, przecież wystarczy popatrzeć na FACJATĘ tego SZUBRAWCA aby uważny i myślący obserwator dostrzegł: cynizm, fałsz, gigantyczną hipokryzję i kolaboracyjno-zdradzieckie skłonności i to wszystko ZAKAMUFLOWANE JOWIALNYM UŚMIESZKIEM, który mu gościł na JAPIE kiedy mówił, że "zgoda buduje" jednocześnie uruchamiał "seryjnego samobójcę" do likwidacji świadków z Afery Marszałkowej i znających kulisy planu "zagłady dinozaurów".
Dla tego KANALII internowanie błyskawicznie tak jak u słynnego BOLKA przekształciło się w KURS ORGANIZOWANY PRZEZ WSI jak manipulować SOLIDARNOŚCIĄ i stać się dla KOMUCHÓW GWARANTEM NIETYKALNOŚCI i stało się SPEŁNIŁ SIĘ UPIORNY PLAN, dokonano ZBRODNICZEJ wymiany PRAWEGO PATRIOTYCZNEGO PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO na manipulowanego, ograniczonego a jednak BEZWZGLĘDNEGO szkodnika. Od tego czasu DEMOKRACJA zaczęła zamierać, zaczął się czas tolerowania korupcji i afer a Polska jest uważana za mafijny kraj w którym partia rządząca ma około 89% poparcie w kryminałach.
Ten agencik WSI i KGB któremu konstytucyjnie przypada rola ochrony demokracji usiłuje zmusić Polaków do zaakceptowania faktu sfałszowanych wyborów i ten drań bezczelnie mówi, że to O ZGROZO!!! W IMIĘ DEMOKRACJI. BRAK SŁÓW, rodacy BRAK SŁÓW bo draństwo, zaprzaństwo, ku....wstwo, to za mało aby określić HIPOKRYZJĘ tego CZŁONKA z PO.

https://www.youtube.com/watch?v=_fWHIzECZis&index=8&list=PLAB12B673874799E1
https://www.youtube.com/watch?v=XjaqMxjO1rw
https://www.youtube.com/watch?v=uor4gJIJ8Q0

To niezwykle sprawny był ten ośrodek internowania skoro tyle kanalii udało im się zwerbować !

po 1989-tym mieliśmy tylko jednego prezydenta nie umoczonego w kablowanie ubecji.

Niestety Lech Kaczyński był zbyt doby zbyt łagodny i zbyt naiwny jak na te czasy.
Nie podjął najważniejszej decyzji którą należało podjąć.

NIE PRZEPROWADZIŁ LUSTRACJI TOTALNEJ.

A przecież to takie proste - wrzucić mikrofilmy do bębnów skanujących i o miesiącu-dwu udostępnić on-line cały zasób archiwów ubecji. Dl każdego chętnego, bez ograniczeń.

*

Ojciec mojego kumpla z ławki wyszedł wyrzucić śmieci. Zamordowano go koło zsypu. Zakatowao na śmierć.
Chcę wiedzieć czy zginął "za politykę", kto go wystawił, kto z sąsiadów dał znać że jest już w domu...
Chcę wiedzieć kto kablował na mojego Ojca, kto donosił na moich dziadków. Chcę poznać zapisy które
sprawiły że nigdy nie dostawaliśmy paszportu, nawet tego "na demoludy".

Chcę móc napluć w twarz donosicielom.

Aco na to Dziadzia ??????????????????????????????????????

Bronkowi stęskniło się za polowaniami i dlatego chciał się zerwać z internatu a jeszcze jak mu bezpieka przedstawiła informacje o ojcu i dziadku to raczej wyboru już nie miał.Może toto i nikogo nie wsypało ale tylko dlatego,że nie miało żadnej wiedzy tylko w jakim celu robi teraz z siebie wielkiego kombatanta i ZBOWID-owca? Pewnie dlatego,że w poprzedniej kampanii wyborczej Bronek wstępował jako hrabiowski infant z czego po wyborach musiał się wycofać z podkulonym ogonem a w tej kampanii wystąpi jako niezłomny opozycjonista z czego też wycofa się w identycznym stylu jak z hrabiowskiego pochodzenia.

" W latach 80., po wyjściu z ośrodka internowania w Jaworzu, Bronisław Komorowski prowadził rozmowy z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa ", " Było to przyczyną wniosku bezpieki o uchylenie internowania obecnego prezydenta ".
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Rozumiem, że nie wypada portalowi napisać wprost, ale czytelnicy mogą. Zatem moim zdaniem nie było żadnego internowania ponieważ
"Osip Szczynukowicz vel Komoruski" był wtyką ( kretem) układu nomenklatury PRL-owskiej. Należy zadać sobie pytanie czyją córką
jest Anna, żona w/w kreta no i wszystko jasne. Teść zięcia nie mógł internować!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl