niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

PiS zaskarży wyniki wyborów. J. Kaczyński zapowiada: 13 grudnia wielki protest w Warszawie

Dodano: 23.11.2014 [12:30]
PiS zaskarży wyniki wyborów. J. Kaczyński zapowiada: 13 grudnia wielki protest w Warszawie - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
- Wyniki ogłoszone przez PKW uważamy za nieprawdziwe, nierzetelne, by nie użyć słowa sfałszowane – oświadczył na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zapowiedział jednocześnie, że jego partia będzie odwoływać się do sądów okręgowych w sprawie nieprawidłowości wyborczych, a na 13 grudnia zapowiedział wielką manifestację w Warszawie.

- Chcemy, by 13 grudnia był dniem protestu wobec tego, co się stało. Przeciwko temu wielkiemu nadużyciu! (...) Będziemy odwoływać się do sądów okręgowych, będziemy prowadzili akcję na forum międzynarodowym – mówił Jarosław Kaczyński przekonując jednocześnie, że zaakceptowanie obecnej sytuacji oznacza pchnięcie Polski na Wschód i jest równoznaczne ze zmianą ustroju, w którym „procedury wyborcze nie będą miały znaczenia”.

Prezes PiS oświadczył, że jego partia domaga się zmiany ordynacji wyborczej . Jarosław Kaczyński zwrócił również uwagę na zaskakujący wzrost poparcia dla PSL w stosunku do badań IPSOS.

- Korelacja głosów nieważnych jest zaskakująca. Tam, gdzie głosów nieważnych jest więcej, tam wygrywa PSL  (...) Obserwowaliśmy to w wyborach poprzednich, są badania socjologiczne które wykazują ewidentne odchylenie (...) Dziś jeszcze się okazało, że wyniki zostały podane w sposób błędny . (...) Przypominam,że członkowie PKW odbyli szkolenie w Rosji. Pytanie: po co szkolono ich w kraju,gdzie wyniki głosowań są fałszowane . Co Polska ma wspólnego z krajem, gdzie fałszuje się wyniki wyborów? Co ma wspólnego z Rosją, aby tam wysyłać członków PKW? - pytał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński odniósł się również do aresztowania dziennikarzy, którzy relacjonowali wydarzenia w czasie protestów w siedzibie PKW.

- Ostatnio mieliśmy do czynienia z sytuacją pierwszą taką po '89 r. - zostali zatrzymani, postawieni przed sądem dziennikarze . Aresztowanie dziennikarzy jest kolejnym krokiem w stronę Białorusi i zagrożeniem dla demokracji  (...) Wyroku nie ma, ale wyprowadzono ich w kajdankach - taka sytuacja może zapowiadać, że pewnego dnia panowie z kajdankami przyjdą na konferencję partii opozycyjnej i będą wyprowadzać dziennikarzy. (...) Stąd prośba o solidarność środowiska dziennikarskiego, to może wiele zdziałać – mówił Jarosław Kaczyński.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czyli prezes ma jakiś dowody na fałszerstwa wyborcze pisu. No bo przecież fałszować mogła tylko partia zwycięska. Oj nieładnie nieładnie. Chyba powinna się tym zająć prokuratura. Czy tym razem przezes zrobi coś więcej niż tylko "wiem, ale nie powiem"?

Mam wątpliwości, co do tego protestu 13 grudnia. Boję się jakichś prowokacji podczas jego trwania. Naprawdę warto się nad tym zastanowić....

popieram

Czemu nie manifestowaliście, gdy robił to Ruch Narodowy? W du*** mam waszą manifestację! Radzę by niezalezna.pl opublikowała ten post!

Dlaczego 13 grudnia ?, a nie teraz. I co....znów wielkie przemowy, bez żadnych konkretów. Niech jeszcze do was dołączą się narodowcy lub kibole, zrobią rozróbę i spalą pół Warszawy, a PO będzie rządzić do końca tego wieku. Zresztą moim zdaniem o to chodzi PO i coś mi się zdaję, że już się przygotowuje na 13 grudnia. Od kilku dni słyszę od polityków PO, że "PIS podpala kraj". Jarosław Kaczyński robi to co PO chce idzie na uliczną konfrontację, a wszelkie efekty ewentualnych zadam i możliwych ofiar spadną na PIS.
Obalić rząd mogą tylko twarde dowody fałszerstw, nagrania, zdjęcia itd.
Zresztą większość Polaków nie chce wojować na ulicy...pamiętacie ACTA i ile ludzi wyszło na ulice w całej Polsce spontanicznie, a teraz popatrzcie na dzisiejszą sytuację, różnica jest gigantyczna. Po prostu dużej części społeczeństwa nie przeszkadza taka władza i mają to gdzieś co się dzieje teraz.

Niektórzy twierdzą, że jesteśmy na poziomie Białorusi, inni - Rosji, a ja myślę że prezydent Łukaszenka ma prawo straszyć teraz polską "demokracją". Ciekawy jestem jak długo jeszcze PiS będzie firmował tę naszą "demokrację" - kiedy się obudzi i przestanie się "słusznie" odcinać od tych co robią dobrą robotę ?

http://tv-trwam.pl/film/polski-punkt-widzenia-22112014

Nie komentuję, wysłuchaj sam/a

Tylko prosze! Nie organizujcie tej manifestacji w godzinach wieczornych! Wieczorem jest latwiej na policyjne prowokacje! Czerwone, antypolskie sQ***syny zrobia wszystko, aby skanalizowac protest Polakow! Pogoda moze niedopisac, moze byc bardzo zimno! A wiec zadbajcie o jakies grzejniki (koksowniki) i rozstawcie je na ulicach! Zorganizujcie takze goraca herbate! *****Pozdrawiam Pana Jaroslawa Kaczynskiego, PiSowcow i wszystkich Polakow dla ktorych Polska... to Wielka Rzecz, to Bog, Honor i Ojczyzna! - Janusz z Toronto. (Przykro mi, ale tym razem nie moge przyjechac)

Jestem radykalnym narodowcem ,nie ignorujmy miedzynarodowych organizacji!!!
Jest niezbednym ukazanie klamstw wyborczych na arenie miedzynarodowym i zabezpieczenie sie przy nastepnych wyborach.
Jestem narodowcem co nieznaczy ze popieram tylko ,,maszerowanie, ,trzeba szukac wszystkich mozliwych rozwiazan.
Juz dawno powinno byc wniesione zawiadomienie do Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) OBWE w sprawie PKW
Mamy pdstawy by ODIHR OBWE "objęła obserwacją sposób stosowania przez PKW procedur wyborczych w okresie przedwyborczym i wyborczym".
W minionych jak i nastepnych wyborach

Drodzy dziennikarze i internauci! Tu już nie chodzi o Śląsk, Warmię, czy Wielkopolskę. Nie chodzi również o sejmiki wojewódzkie. TU CHODZI O CAŁE WYBORY począwszy od gmin, burmistrzów, prezydentów przez powiaty i sejmiki, czyli o CAŁY SYSTEM WYBORCZY, działający w systemie marketingowym KAMU-NA KAMU-NIET, który przypomina ten z PRL-u. WYBORY NALEŻY POWTÓRZYĆ !!! Prace proponuję rozpocząć od prawidłowej legislacji ustawy Kodeks wyborczy. Następnie kampania wyborcza do WSZYSTKICH szczebli administracji samorządowej. Równolegle należy prowadzić intensywną kampanię informacyjną dla wyborców o ZASADACH GŁOSOWANIA. Wszystko pod ścisłym nadzorem administracji rządowej i właściwych organów kontrolnych. Drukowanie kart do głosowania MUSI prowadzić firma koncesjonowana pod nadzorem jw.Karty w formie druków ścisłego zarachowania!!! Wolna amerykanka jaka była podczas tych wyborów - TO SKANDAL NA SKALĘ ŚWIATOWĄ. Polska w listopadzie udowodniła, że jest krajem IV (tak:czwartego) świata, albo "satelitą" Moskwy. Zresztą istnieje kilka opcji, które mogły doprowadzić do zafałszowywania wyników, jednak trzy przeważają. Oto one:
1. Grupy interesu stały się tak dobrze zorganizowane i tak pewne siebie, że stać ich nawet na takie działania.
2. Wpływy i agentura Rosji są tak duże, że Polak nie ma nic do powiedzenia w swoim własnym kraju.
3. Oddziałują siły, które z Polski czynią już trzecie państwo narodowe. Puki co, dzięki Tuskowi uzależniły już nas finansowo.
Tak więc, POWTÓRZENIE CAŁYCH WYBORÓW BYŁOBY ZE WSZECH MIAR WSKAZANE - pod jednym warunkiem NIEZALEŻNYCH i UCZCIWYCH wyborów.
Dopóki Polacy tego nie zrozumieją, będą dalej NIEWOLNIKAMI WE WŁASNYM KRAJU - tak, DALEJ NIEWOLNIKAMI, bo PRACOWNIK, czy NIEZALEŻNY OBYWATEL zarabia więcej niż niewolnik. Popieram działania Jarosława Kaczyńskiego - należy uczynić z tego przekrętu aspekt międzynarodowy. Nie można mówić o DEMOKRACJI stosując metotOkę DYKTATU.

Żadnych złudzeń Panowie - napisał na swoim blogu bard Andrzej Kołakowski!

ale dał świetny tekst, Michalkiewicz niech się schowa!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6101

RODACY to jest ostatnia faza gnicia 'fryzjerów z PO-PSL. Żeby wygrać muszą kantować na rympał. Macherzy, którzy urządzili ten NEO-PRL nie wysilali się, ale POszli na sprawdzoną łatwiznę. PSL narobiła szwindli razem z PełkOwcami. A my mamy za zadanie walić w ten pełowsko-peselowski syf, walić dokładnie, aż wymieciemy i wywietrzymy nasz Kraj. 13 grudnia jak najbardziej dobra data do walki z tym NeoPRLem. Kto żyw kto zdrów jedzie do Warszawy. Pewnie znów będzie obława w pociagach, ale g...o nam zrobią, mogą przetrzymać pociagi, ale Kolejarze to nie frajerzy i razem z nimi dojedziemy na czas.

Polacy widzą gołym okiem co sie dzieje i kumulują w sobie gniew, a sitwa to II Nocna Zmiana w dziejach III RP. POliczmy głosy mówi drugi Bolek. Ta II zmiana nocna trwa już tydzień i konca nie widać.....a KOmorowski jej przewodniczy i nas poucza i grozi.

Referendum.
Wybory samorządowe mogą być powtórzone. Politycy i różne "autorytety" , które twierdzą w gównościekach, że jest to niemożliwe i zasłaniają się demokratycznymi standardami państwa mają Polaków za ubezwłasnowolnionych baranów.
Legalnie wybory samorządowe można całościowo unieważnić poprzez referendum - naród jest suwerenem.
Art. 4. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej
1.Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2.Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
PIS powinien wystąpić w Sejmie z inicjatywą referendalną aby Polacy mogli się wypowiedzieć czy wybory unieważnić czy nie. POpaprańcy i ich przydupasy z PSL oraz cała palikociarnia oczywiście zasłaniając się znowu "demokratycznymi standardami państwa" udupią wniosek PIS i tym samum strzelą sobie w kolano - co inteligentna opozycja łatwo może wykorzystać przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi.
Następnym krokiem, po odrzuceniu wniosku o referendum przez sejm powinno zacząć się zbieranie podpisów pod referendum obywatelskie. Również i tym razem podpisy wylądują w koszu i ....(znowu powtórzę: mądra opozycja wiedziałaby co robić).

Myślę, że to nic nie da ale próbować trzeba :)
Układ polityczny PO-PSL jest tak szczelny a Lemingów coraz więcej, że tylko chyba katastrofa gospodarcza może go rozwalić.

Nie ważne, kto i ile głosuje.

Nie ważne, kto i ile protestuje.

Nie ważne, kto i ile dyskutuje.

Ważne, czyj informatyk system obsługuje.

No moi kochani PiSowcy,a teraz ja powiem,ze ...nie podoba mi sie taka forma,ze oczywiscie popieram ideę,ze napisze na Onecie kilka postów o potrzebie powtórzenia wyborów,ale potępie Kaczynskiego,ze robi chaos na ulicach itp...Jak Wy mnie,tak ja Wam.Kiedy był czas realnie zadziałać,to PiS potępił Narodowców a teraz bedzie pikietował,to życzę ładnej pogody na tego 13ego.Zostaję w domu.

Nie można odpuścić takiego fałszerstwa wyborów samorządowych (poprzednie też były sfałszowane), bo następne kroki obozu władzy (razem z prezydentem - widzieliście jaki był zdenerwowany gdy usłyszał żeby zmienić ordynację i wymienić ekipę PKW wraz ze strukturami terenowymi? - bo wie że wtedy nie wygra wyborów prezydenckich) będą już tylko formalnością do zniewolenia Polaków i całkowitego ich upokorzenia żeby nie mieli ochoty i żeby się bali protestować tak jak Ukraińcy.

O co cały ten bój -(bój jest nasz to ostatni).
Kończą się w latach następnym rozdaniu dopłaty UE. Będziemy płacić większą daninę niż dorażne wsparcie UE.
Polska ma otrzymać z UE przez 5 lat prawie 400 miliardow euro! ZaPOwiedziano że: pieniądze będą zagospodarowane na poziomi regionów i województw. Dlatego koalicja PO & PSL musiała i wygrała ilością mandatów. Dla ściemy dała szanse wygrać PiS co niektórzy kópili ten SUKCES!

~realista dobry wpis. W bulu i nadzeji myślę że nie POtrzeba błędną pisownią naśladować prezydenta RP i kupić nie "kópić" słownik ortograficzny który WAM się przyda.

Protesty muszą być organizowane już teraz, NIE MOŻNA POZWOLIĆ NA PRZYGOTOWANIE SIĘ REŻYMU do dalszej destrukcji polski, kulminacja 13 XII wieluset tysięczna manifestacja,która musi doprowadzić do daleko idących zmian,

Panie premierze Kaczyński.
Należy wyznaczyć godzinę 13.00 jako godzinę na manifestację.
Inna godzina to pole do popisu dla ,,ludzi w kominiarkach,,
Ta godzina pozwoli przyjść rodzinom z dziećmi..!
Należy dobrać dobre transparenty.
np. 2 mln głosów nieważnych a Komorowski mówi że to wszystko da się policzyć.
albo hasło Komorowskiego 25 lat Wolności jest kłamstwem bo 4 czerwca 1989 zarezerwowano opozycji 35 %.

inne hasło: Wybory 16 listopada sfałszowane.!!

To nie PiS zaskarży wyniki - konstytucja gwarantuje to KAŻDEMU obywatelowi. PiS może zyskać, jeśli protest osiągnie wymiar obywatelski, a nie partyjny. W innym przypadku zawsze będzie przez mainstream i resortowe bachory negowany jako "partyjne fochy" i "obłąkańcze spiskowe widzenie rzeczywistości". Co mogą wszyscy obywatele? (za rządowym polska.pl :
"Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej gwarantuje poszanowanie wszystkich praw obywatelskich, uważanych za standard demokratycznego państwa prawa – wolności i praw osobistych, politycznych, ekonomicznych, socjalnych i kulturalnych.

Konstytucja zapewnia wszystkim polskim obywatelom równość wobec prawa (bez względu na płeć, rasę, wyznanie, zawód, pochodzenie i wykształcenie), wolność i nietykalność osobistą, nienaruszalność miru domowego, wolność sumienia i wyznania, prawo do sprawiedliwego sądu (z zasadą domniemania niewinności) i prawną ochronę życia.

Konstytucja gwarantuje też: wolność i ochronę tajemnicy komunikowania się, wolność wyrażania swoich poglądów, wolność słowa, wolność zrzeszania się i organizowania pokojowych zgromadzeń, uczestniczenia w służbie publicznej, wybierania władz Rzeczpospolitej i pełną informację o działalności organów władzy publicznej.

Konstytucja chroni również prawo do własności i prawo do dziedziczenia, wolność wyboru i wykonywania zawodu, prawo do bezpiecznych warunków pracy, gwarantuje minimalne wynagrodzenie, ochronę zdrowia i zabezpieczenie świadczeń społecznych oraz prawo do nauki (nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa). Ustawa zasadnicza zapewnia też wolność twórczości artystycznej, badań naukowych, wolność nauczania i korzystania z dóbr kultury.

Szczególną ochroną Konstytucja RP obejmuje dobro rodziny i prawa dziecka.

Polska ustawa zasadnicza nakłada na polskich obywateli obowiązki wobec państwa. Podstawowym obowiązkiem jest wierność Rzeczpospolitej i troska o dobro wspólne.
Do czuwania nad przestrzeganiem Konstytucji powołane są wszystkie organy państwa, ale szczególną rolę odgrywa specjalny sąd powołany do badania zgodności prawa z ustawą zasadniczą - Trybunał Konstytucyjny.

Każdemu obywatelowi przysługuje prawo do wnoszenia skargi przed Trybunał Konstytucyjny o naruszenie Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej."

Szczególnie rozdział II z art.62 kłania się przy tej okazji - nie pomniejszając wartości innych zapisów.

Jeżeli te zapisy są martwe, to obowiązkiem PiS jest wesprzeć wszystkich chcących wprowadzić je w życie, a nie tylko korzystających z partyjnych legitymacji

Na to czekamy...!!! Na aktywny protest Obozu Patriotycznego skupionego wokół PIS.Przypuszczam,że targowickie media uaktywnią i wylansują protesty np. Korwina-Mikke dla którego wzorem władzy jest rezim kremlowskiego psychopaty.
Nie może być mowy o uznaniu tych wyborów w żadnej części...Wybory należy powtórzyć i walczyć o to do skutku...

Protesty powinny być zorganizowane równolegle we wszystkich większych miastach w Polsce. W zalezności od rozwoju sytuacji przerodzić się w ogólnopolski strajk generalny.

ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCĄ, ŻE POWINIEN ODBYĆ SIĘ RÓWNOCZEŚNIE W CAŁEJ POLSCE. Do Warszawy nie pojadę ale na miejscu ? czemu nie!!!

Nieważne kto i jak głosuje, ważne kto liczy głosy.
Wyniki wyborów wskazują, że akcję przeprowadzono dokładnie tak, jak w Rosji.
Tam też były ogromne ilości głosów nieważnych z tym, że Rosjanie mają jeszcze jedną opcję: „głosowanie przeciw wszystkim” i w tej kategorii też były ogromne ilości głosów, ale prawdopodobnie nie wpływających na wynik. W ten sposób Putin stale „wygrywa”.
Nauka PKW w Moskwie nie POPSLa w las i „władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy”!!!!!
Dokładny opis wyborów w Rosji podany jest (oprócz porażających i wstrząsających faktów na kanwie sfałszowanego życiorysu Putina) w książce "Korporacja zabójców" J. Felsztinski i Władimir Pribyłowski. wyd. Prószyński i S-ka Warszawa 2008
Nie wiem, czy nasz Naród jeszcze istnieje (poza nielicznymi chlubnymi wyjątkami) po przetrąceniu mu kręgosłupa przez zdrajcę (przepraszam – bohatera IIIRP, w odróżnieniu od np. zdrajcy Kuklińskiego) Jaruzelskiego w 1981r.
Skomlenie o przestrzeganie prawa (jakiego i czyjego?) to dołączanie do chóru „Polacy nic się nie stało”
Ale jak naród (z małej litery) nie chce się upominać, to ma co ma i będzie upodlany i deptany dalej. A jego rzecznikami będą tacy Kowalewscy, Niesiołowscy, Kuce (przez „tz”) itp.
A polski Krym oddany został w Smoleńsku przez zdrajców i sprzedawczyków.
Ot co.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl