niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

PiS zaskarży wyniki wyborów. J. Kaczyński zapowiada: 13 grudnia wielki protest w Warszawie

Dodano: 23.11.2014 [12:30]
PiS zaskarży wyniki wyborów. J. Kaczyński zapowiada: 13 grudnia wielki protest w Warszawie - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
- Wyniki ogłoszone przez PKW uważamy za nieprawdziwe, nierzetelne, by nie użyć słowa sfałszowane – oświadczył na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zapowiedział jednocześnie, że jego partia będzie odwoływać się do sądów okręgowych w sprawie nieprawidłowości wyborczych, a na 13 grudnia zapowiedział wielką manifestację w Warszawie.

- Chcemy, by 13 grudnia był dniem protestu wobec tego, co się stało. Przeciwko temu wielkiemu nadużyciu! (...) Będziemy odwoływać się do sądów okręgowych, będziemy prowadzili akcję na forum międzynarodowym – mówił Jarosław Kaczyński przekonując jednocześnie, że zaakceptowanie obecnej sytuacji oznacza pchnięcie Polski na Wschód i jest równoznaczne ze zmianą ustroju, w którym „procedury wyborcze nie będą miały znaczenia”.

Prezes PiS oświadczył, że jego partia domaga się zmiany ordynacji wyborczej . Jarosław Kaczyński zwrócił również uwagę na zaskakujący wzrost poparcia dla PSL w stosunku do badań IPSOS.

- Korelacja głosów nieważnych jest zaskakująca. Tam, gdzie głosów nieważnych jest więcej, tam wygrywa PSL  (...) Obserwowaliśmy to w wyborach poprzednich, są badania socjologiczne które wykazują ewidentne odchylenie (...) Dziś jeszcze się okazało, że wyniki zostały podane w sposób błędny . (...) Przypominam,że członkowie PKW odbyli szkolenie w Rosji. Pytanie: po co szkolono ich w kraju,gdzie wyniki głosowań są fałszowane . Co Polska ma wspólnego z krajem, gdzie fałszuje się wyniki wyborów? Co ma wspólnego z Rosją, aby tam wysyłać członków PKW? - pytał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński odniósł się również do aresztowania dziennikarzy, którzy relacjonowali wydarzenia w czasie protestów w siedzibie PKW.

- Ostatnio mieliśmy do czynienia z sytuacją pierwszą taką po '89 r. - zostali zatrzymani, postawieni przed sądem dziennikarze . Aresztowanie dziennikarzy jest kolejnym krokiem w stronę Białorusi i zagrożeniem dla demokracji  (...) Wyroku nie ma, ale wyprowadzono ich w kajdankach - taka sytuacja może zapowiadać, że pewnego dnia panowie z kajdankami przyjdą na konferencję partii opozycyjnej i będą wyprowadzać dziennikarzy. (...) Stąd prośba o solidarność środowiska dziennikarskiego, to może wiele zdziałać – mówił Jarosław Kaczyński.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl