niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

PiS zaskarży wyniki wyborów. J. Kaczyński zapowiada: 13 grudnia wielki protest w Warszawie

Dodano: 23.11.2014 [12:30]
PiS zaskarży wyniki wyborów. J. Kaczyński zapowiada: 13 grudnia wielki protest w Warszawie - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
- Wyniki ogłoszone przez PKW uważamy za nieprawdziwe, nierzetelne, by nie użyć słowa sfałszowane – oświadczył na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zapowiedział jednocześnie, że jego partia będzie odwoływać się do sądów okręgowych w sprawie nieprawidłowości wyborczych, a na 13 grudnia zapowiedział wielką manifestację w Warszawie.

- Chcemy, by 13 grudnia był dniem protestu wobec tego, co się stało. Przeciwko temu wielkiemu nadużyciu! (...) Będziemy odwoływać się do sądów okręgowych, będziemy prowadzili akcję na forum międzynarodowym – mówił Jarosław Kaczyński przekonując jednocześnie, że zaakceptowanie obecnej sytuacji oznacza pchnięcie Polski na Wschód i jest równoznaczne ze zmianą ustroju, w którym „procedury wyborcze nie będą miały znaczenia”.

Prezes PiS oświadczył, że jego partia domaga się zmiany ordynacji wyborczej . Jarosław Kaczyński zwrócił również uwagę na zaskakujący wzrost poparcia dla PSL w stosunku do badań IPSOS.

- Korelacja głosów nieważnych jest zaskakująca. Tam, gdzie głosów nieważnych jest więcej, tam wygrywa PSL  (...) Obserwowaliśmy to w wyborach poprzednich, są badania socjologiczne które wykazują ewidentne odchylenie (...) Dziś jeszcze się okazało, że wyniki zostały podane w sposób błędny . (...) Przypominam,że członkowie PKW odbyli szkolenie w Rosji. Pytanie: po co szkolono ich w kraju,gdzie wyniki głosowań są fałszowane . Co Polska ma wspólnego z krajem, gdzie fałszuje się wyniki wyborów? Co ma wspólnego z Rosją, aby tam wysyłać członków PKW? - pytał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński odniósł się również do aresztowania dziennikarzy, którzy relacjonowali wydarzenia w czasie protestów w siedzibie PKW.

- Ostatnio mieliśmy do czynienia z sytuacją pierwszą taką po '89 r. - zostali zatrzymani, postawieni przed sądem dziennikarze . Aresztowanie dziennikarzy jest kolejnym krokiem w stronę Białorusi i zagrożeniem dla demokracji  (...) Wyroku nie ma, ale wyprowadzono ich w kajdankach - taka sytuacja może zapowiadać, że pewnego dnia panowie z kajdankami przyjdą na konferencję partii opozycyjnej i będą wyprowadzać dziennikarzy. (...) Stąd prośba o solidarność środowiska dziennikarskiego, to może wiele zdziałać – mówił Jarosław Kaczyński.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czyli prezes ma jakiś dowody na fałszerstwa wyborcze pisu. No bo przecież fałszować mogła tylko partia zwycięska. Oj nieładnie nieładnie. Chyba powinna się tym zająć prokuratura. Czy tym razem przezes zrobi coś więcej niż tylko "wiem, ale nie powiem"?

Mam wątpliwości, co do tego protestu 13 grudnia. Boję się jakichś prowokacji podczas jego trwania. Naprawdę warto się nad tym zastanowić....

popieram

Czemu nie manifestowaliście, gdy robił to Ruch Narodowy? W du*** mam waszą manifestację! Radzę by niezalezna.pl opublikowała ten post!

Dlaczego 13 grudnia ?, a nie teraz. I co....znów wielkie przemowy, bez żadnych konkretów. Niech jeszcze do was dołączą się narodowcy lub kibole, zrobią rozróbę i spalą pół Warszawy, a PO będzie rządzić do końca tego wieku. Zresztą moim zdaniem o to chodzi PO i coś mi się zdaję, że już się przygotowuje na 13 grudnia. Od kilku dni słyszę od polityków PO, że "PIS podpala kraj". Jarosław Kaczyński robi to co PO chce idzie na uliczną konfrontację, a wszelkie efekty ewentualnych zadam i możliwych ofiar spadną na PIS.
Obalić rząd mogą tylko twarde dowody fałszerstw, nagrania, zdjęcia itd.
Zresztą większość Polaków nie chce wojować na ulicy...pamiętacie ACTA i ile ludzi wyszło na ulice w całej Polsce spontanicznie, a teraz popatrzcie na dzisiejszą sytuację, różnica jest gigantyczna. Po prostu dużej części społeczeństwa nie przeszkadza taka władza i mają to gdzieś co się dzieje teraz.

Michal,Czlowieku! Jestesmy juz na etapie "plaszczy wam nie oddamy i co nam zrobicie?");...Ale trzeba probowac i dopasc tego czerwonego sQ***syna szatniarza i zrobic z nim to co trzeba! (najlepiej wziac przyklad od gen.Augusto Pinochet'a); Pozdrawiam.

Niektórzy twierdzą, że jesteśmy na poziomie Białorusi, inni - Rosji, a ja myślę że prezydent Łukaszenka ma prawo straszyć teraz polską "demokracją". Ciekawy jestem jak długo jeszcze PiS będzie firmował tę naszą "demokrację" - kiedy się obudzi i przestanie się "słusznie" odcinać od tych co robią dobrą robotę ?

http://tv-trwam.pl/film/polski-punkt-widzenia-22112014

Nie komentuję, wysłuchaj sam/a

Tylko prosze! Nie organizujcie tej manifestacji w godzinach wieczornych! Wieczorem jest latwiej na policyjne prowokacje! Czerwone, antypolskie sQ***syny zrobia wszystko, aby skanalizowac protest Polakow! Pogoda moze niedopisac, moze byc bardzo zimno! A wiec zadbajcie o jakies grzejniki (koksowniki) i rozstawcie je na ulicach! Zorganizujcie takze goraca herbate! *****Pozdrawiam Pana Jaroslawa Kaczynskiego, PiSowcow i wszystkich Polakow dla ktorych Polska... to Wielka Rzecz, to Bog, Honor i Ojczyzna! - Janusz z Toronto. (Przykro mi, ale tym razem nie moge przyjechac)

Lepiej późno niż wcale. Tylko co to zmieni jak i tak pojada na to wypchnięci z szeregu. Reszta nie ma czasu na "takie" pierdoły!

Jestem radykalnym narodowcem ,nie ignorujmy miedzynarodowych organizacji!!!
Jest niezbednym ukazanie klamstw wyborczych na arenie miedzynarodowym i zabezpieczenie sie przy nastepnych wyborach.
Jestem narodowcem co nieznaczy ze popieram tylko ,,maszerowanie, ,trzeba szukac wszystkich mozliwych rozwiazan.
Juz dawno powinno byc wniesione zawiadomienie do Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) OBWE w sprawie PKW
Mamy pdstawy by ODIHR OBWE "objęła obserwacją sposób stosowania przez PKW procedur wyborczych w okresie przedwyborczym i wyborczym".
W minionych jak i nastepnych wyborach

Dymisja PKW (po II turze wyborów) i zapowiadana przez PiS demonstracja 13 grudnia to próby kanalizacji słusznego gniewu wydymanego na sucho ludu. Jaki wpływ na UKŁAD, kontrolujący media które, pokażą co chcą i jak chcą, sądy, które skarzą, kogo chcą i za co chcą oraz służby specjalne, które podłożą świnię, jaką chcą i komu chcą ma "pokojowa demonstracja"? Jeżeli naród-suweren fizycznie nie odbierze tym sitwom budynków parlamentu, telewizji, sądu...to jedynym realnym efektem demonstracji będą zdarte zelówki i gardła.
Ciekawe, dlaczego J.K uznał, że wybory były nieprawdziwe, nierzetelne, ale...nie chciał wprost użyć słowa "sfałszowane" i zaapelował do udziału w drugiej turze wyborów, a nie wezwał do ich bojkotu ;)

Drodzy dziennikarze i internauci! Tu już nie chodzi o Śląsk, Warmię, czy Wielkopolskę. Nie chodzi również o sejmiki wojewódzkie. TU CHODZI O CAŁE WYBORY począwszy od gmin, burmistrzów, prezydentów przez powiaty i sejmiki, czyli o CAŁY SYSTEM WYBORCZY, działający w systemie marketingowym KAMU-NA KAMU-NIET, który przypomina ten z PRL-u. WYBORY NALEŻY POWTÓRZYĆ !!! Prace proponuję rozpocząć od prawidłowej legislacji ustawy Kodeks wyborczy. Następnie kampania wyborcza do WSZYSTKICH szczebli administracji samorządowej. Równolegle należy prowadzić intensywną kampanię informacyjną dla wyborców o ZASADACH GŁOSOWANIA. Wszystko pod ścisłym nadzorem administracji rządowej i właściwych organów kontrolnych. Drukowanie kart do głosowania MUSI prowadzić firma koncesjonowana pod nadzorem jw.Karty w formie druków ścisłego zarachowania!!! Wolna amerykanka jaka była podczas tych wyborów - TO SKANDAL NA SKALĘ ŚWIATOWĄ. Polska w listopadzie udowodniła, że jest krajem IV (tak:czwartego) świata, albo "satelitą" Moskwy. Zresztą istnieje kilka opcji, które mogły doprowadzić do zafałszowywania wyników, jednak trzy przeważają. Oto one:
1. Grupy interesu stały się tak dobrze zorganizowane i tak pewne siebie, że stać ich nawet na takie działania.
2. Wpływy i agentura Rosji są tak duże, że Polak nie ma nic do powiedzenia w swoim własnym kraju.
3. Oddziałują siły, które z Polski czynią już trzecie państwo narodowe. Puki co, dzięki Tuskowi uzależniły już nas finansowo.
Tak więc, POWTÓRZENIE CAŁYCH WYBORÓW BYŁOBY ZE WSZECH MIAR WSKAZANE - pod jednym warunkiem NIEZALEŻNYCH i UCZCIWYCH wyborów.
Dopóki Polacy tego nie zrozumieją, będą dalej NIEWOLNIKAMI WE WŁASNYM KRAJU - tak, DALEJ NIEWOLNIKAMI, bo PRACOWNIK, czy NIEZALEŻNY OBYWATEL zarabia więcej niż niewolnik. Popieram działania Jarosława Kaczyńskiego - należy uczynić z tego przekrętu aspekt międzynarodowy. Nie można mówić o DEMOKRACJI stosując metotOkę DYKTATU.

Szanowni państwo ,ja podpowiadam aby protesty odbyły się jednocześnie w całym kraju. Do Warszawy ściągną policje z całej Polski nastroje są bojowe jedna iskra prowokatorów iiiiii? a tak nie mają tylu policjantów aby zabezpieczyć manifestacje w całym kraju, ja nie chcę siedzieć w pierdlu na święta.

http://www.youtube.com/watch?v=d05tQrhNMkA

.... na podstawie tego, co dzieje się w Sieci widać wyraźnie, że w Polsce rodzi się .....

SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE ...

Powiedział o tym też prezydent USA podczas ostatniego pobytu w W-wie.

Very, very good !!!

Żadnych złudzeń Panowie - napisał na swoim blogu bard Andrzej Kołakowski!

ale dał świetny tekst, Michalkiewicz niech się schowa!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6101

RODACY to jest ostatnia faza gnicia 'fryzjerów z PO-PSL. Żeby wygrać muszą kantować na rympał. Macherzy, którzy urządzili ten NEO-PRL nie wysilali się, ale POszli na sprawdzoną łatwiznę. PSL narobiła szwindli razem z PełkOwcami. A my mamy za zadanie walić w ten pełowsko-peselowski syf, walić dokładnie, aż wymieciemy i wywietrzymy nasz Kraj. 13 grudnia jak najbardziej dobra data do walki z tym NeoPRLem. Kto żyw kto zdrów jedzie do Warszawy. Pewnie znów będzie obława w pociagach, ale g...o nam zrobią, mogą przetrzymać pociagi, ale Kolejarze to nie frajerzy i razem z nimi dojedziemy na czas.

Polacy widzą gołym okiem co sie dzieje i kumulują w sobie gniew, a sitwa to II Nocna Zmiana w dziejach III RP. POliczmy głosy mówi drugi Bolek. Ta II zmiana nocna trwa już tydzień i konca nie widać.....a KOmorowski jej przewodniczy i nas poucza i grozi.

uważam, że żaden system liczenia głosów nie padł, wręcz przeciwnie pokazał że przewaga PIS rośnie, więc trzeba coś z tym zrobić. postanowiono wrócić do starej metody liczenia która sprawdzała się za komuny.Sondaże prowadzone w znacznym stopniu się sprawdzały z małymi odchyłkami na plus czy minus. Zgadzam się wybory zostały wypatrzone w znacznym stopniu.

Szanowni Państwo , Szanowni Polacy ,
Nic ty już nie da się zrobić , gdyż
mamy władzę pod płaszczykiem PRL .
Władza ta za wszelką cenę będzie chciała
usunąć opozycję i zlikwidować na zawsze
ich przywódców ,poprzez różnego rodzaju prowokacje ,
m.in. dotyczy to PIS.
Dlatego zwracam się do Wszystkich Polaków z propozycją
co miesięcznych składek w kwocie 5 złotych ,
na osobistą ochronę jeszcze żyjących w Naszym Kraju
normalnie myślących przywódców , którym w każdej
chwili grozi zniknięcie . Uważam , że jest to
zagrożenie nie tylko ze strony obecnego Polskiego
Rządu , ale też ze strony naszych sąsiadów .

Pewnie,że system nie padł. Mieli ustalony wynik, a tu wychodzi, że PiS wygrywa w całej prawie Polsce, no to chłopaki z POLecenia Panów wpadli w panikę i ogłosili,że system sie zepsuł. Władza musi kombinować,żeby POzostać. PKW wie jak sfałszować, oni to robią stale. Swołocze postawic przed sądem, tylko gdzie są te sądy? "W Polsce nie ma sądów, są tylko budynki o tej nazwie, a w togi poubierali się komicy".

Nie - kolesie mafii po-psl -
nie zdolacie "obciac nam skrzydel"!!!

Narod nasz jak "lawa"...
powstaniemy i do skutku
bedziemy zadac PRAWDY.
Tak nam dopomoz
Panie Boze Wszechmogacy
Marjo krolow Polski
w wszyscy Swieci naszego Narodu!

Referendum.
Wybory samorządowe mogą być powtórzone. Politycy i różne "autorytety" , które twierdzą w gównościekach, że jest to niemożliwe i zasłaniają się demokratycznymi standardami państwa mają Polaków za ubezwłasnowolnionych baranów.
Legalnie wybory samorządowe można całościowo unieważnić poprzez referendum - naród jest suwerenem.
Art. 4. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej
1.Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2.Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
PIS powinien wystąpić w Sejmie z inicjatywą referendalną aby Polacy mogli się wypowiedzieć czy wybory unieważnić czy nie. POpaprańcy i ich przydupasy z PSL oraz cała palikociarnia oczywiście zasłaniając się znowu "demokratycznymi standardami państwa" udupią wniosek PIS i tym samum strzelą sobie w kolano - co inteligentna opozycja łatwo może wykorzystać przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi.
Następnym krokiem, po odrzuceniu wniosku o referendum przez sejm powinno zacząć się zbieranie podpisów pod referendum obywatelskie. Również i tym razem podpisy wylądują w koszu i ....(znowu powtórzę: mądra opozycja wiedziałaby co robić).

Każdemu Polakowi, Rodakowi, który tego dnia zaprotestuje przeciwko obecnej podłej władzy, która doszła na stołki poprzez fałszowania wyborów i nadal to robi, życzę szczęścia, zdrowia i spełnienia wszelkich marzeń. Zasłużycie na to, a Pan Bóg Wam dopomoże. Obrona swojej Ojczyzny jest największym bohaterstwem, połączonym z godnością i honorem. Jeszcze raz Rodacy szczęścia i zdrowia dla Was i Rodzin.

Im gorzej, tym lepiej (wynik PSL)
...wykres prezentujący procentową liczbę głosów nieważnych we wszystkich pięciu okręgach mojego województwa oraz procentowe poparcie dla PSLu w tych okręgach.
Zagadka: jakim 'cudem' dwie nie mające ze sobą nic wspólnego zmienne
mogą byc aż tak skolerowane?...

http://terma.salon24.pl/617351,im-gorzej-tym-lepiej-wynik-psl

Myślę, że to nic nie da ale próbować trzeba :)
Układ polityczny PO-PSL jest tak szczelny a Lemingów coraz więcej, że tylko chyba katastrofa gospodarcza może go rozwalić.

Nie ważne, kto i ile głosuje.

Nie ważne, kto i ile protestuje.

Nie ważne, kto i ile dyskutuje.

Ważne, czyj informatyk system obsługuje.

No moi kochani PiSowcy,a teraz ja powiem,ze ...nie podoba mi sie taka forma,ze oczywiscie popieram ideę,ze napisze na Onecie kilka postów o potrzebie powtórzenia wyborów,ale potępie Kaczynskiego,ze robi chaos na ulicach itp...Jak Wy mnie,tak ja Wam.Kiedy był czas realnie zadziałać,to PiS potępił Narodowców a teraz bedzie pikietował,to życzę ładnej pogody na tego 13ego.Zostaję w domu.

Nie można odpuścić takiego fałszerstwa wyborów samorządowych (poprzednie też były sfałszowane), bo następne kroki obozu władzy (razem z prezydentem - widzieliście jaki był zdenerwowany gdy usłyszał żeby zmienić ordynację i wymienić ekipę PKW wraz ze strukturami terenowymi? - bo wie że wtedy nie wygra wyborów prezydenckich) będą już tylko formalnością do zniewolenia Polaków i całkowitego ich upokorzenia żeby nie mieli ochoty i żeby się bali protestować tak jak Ukraińcy.

O co cały ten bój -(bój jest nasz to ostatni).
Kończą się w latach następnym rozdaniu dopłaty UE. Będziemy płacić większą daninę niż dorażne wsparcie UE.
Polska ma otrzymać z UE przez 5 lat prawie 400 miliardow euro! ZaPOwiedziano że: pieniądze będą zagospodarowane na poziomi regionów i województw. Dlatego koalicja PO & PSL musiała i wygrała ilością mandatów. Dla ściemy dała szanse wygrać PiS co niektórzy kópili ten SUKCES!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl