niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

Prawnik-szpieg miał listę osób do zwerbowania dla GRU. Wśród nich politycy i dziennikarze

Dodano: 18.10.2014 [09:19]
Prawnik-szpieg miał listę osób do zwerbowania dla GRU. Wśród nich politycy i dziennikarze - niezalezna.pl
foto: twitter.com/SayNewsRu
Prawnik Stanisław Sz., któremu postawiono zarzut szpiegostwa dla Rosji, miał gotowy spis osób jakie chciałby zwerbować do współpracy z rosyjskim GRU. Listę - z nazwiska m.in. dziennikarzy i polityków - znaleziono podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego mężczyzny.

"Głównym zadaniem szpiega było wejście do Sejmu i nawiązywanie kontaktów z posłami" - podaje tvn24.pl, który powołuje się na informacje przekazane wczoraj posłom z sejmowej speckomisji przez szefa ABW płk Dariusza Łuczaka. Miał on pokazać posłom "materiały, które dla swoich szefów z GRU tworzył Stanisław Sz.".

- Miał motywacje patriotyczne. Do pracy szpiega był przygotowany profesjonalnie, nadzwyczaj ostrożnie się zachowywał - cytuje tvn24.pl jednego z rozmówców. Stanisław Sz. miał przekazywać od lat raporty pracownikom ambasady Rosji.

Wśród osób, które Stanisław Sz. zamierzał zwerbować byli m.in. dziennikarze, których sylwetki miał opracowane, ale również politycy i eksperci od energetyki. Wśród nich jest osoba, która "była niedawno bliska objęcia stanowiska w kluczowej spółce energetycznej, a także polityk, którego aktualna sytuacja w macierzystej partii pogorszyła się, co zostało wskazane, jako okazja do werbunku".

Portal niezalezna.pl wczoraj ujawnił, że Stanisław Sz. to radca prawny, zatrudniony od 2013 r.  w znanej, warszawskiej kancelarii, w której zajmował się doradztwem w sprawach m.in. przygotowania i realizacji inwestycji infrastrukturalnych. Już tam nie pracuje, ale zapewne od niedawna, bo na stronie zapowiedzianej na listopad 2014 r. konferencji "Nafta i gaz" Stanisław Sz. (przewodniczący konferencji) figuruje właśnie jako prawnik tej firmy.

Zatrzymany działał w sektorach energetycznym, drogowym i morskim. Pełnił rolę konsultanta w zakresie rynków wschodnich. Co istotne, w 2012 r. wchodził w skład zespołu prawnego, który opiniował projekt budowy terminala regazyfikacyjnego w Świnoujściu (tutaj więcej informacji).

Reakcją polskich władz na zatrzymanie szpiegów ma być wydalenie pięciu rosyjskich dyplomatów z MSZ. „Takie retorsje to ustalona w prawie międzynarodowym sankcja za przekroczenie pewnych granic” – podaje fakt.pl i zaznacza, że zazwyczaj gdy złapany zostanie jeden szpieg, z kraju zostaje wydalony jeden dyplomata. Polska wyrzuci jednak aż pięciu Rosjan w ramach dyplomatycznych sankcji. To znak, że ten incydent ma ogromne znaczenie.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: , ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Uwaga! KOlejni zdrajcy, zaprzańcy, na poniedziałek Wiertnicza, Woronicza, Czerska i reszta bandy przygotowują akcję przykrywkowo - osmieszającą III KONFERENCJĘ SMOLEŃSKĄ. I po co szukać innych zdrajców, tu są najgorsi i czuja się w Polsce jakoś bezpiecznie i dobrze im za to płacą".

A kto mu sporządził tę listę?

Zdaje się, że lista znaleziona przy niejakim Sz. ma uwiarygodnić ruskich szpionów, jako osoby "na razie niezwerbowane". To chyba jakaś PROWOKACJA.
Jeżeli myślimy o tym samym polityku, "którego aktualna sytuacja w macierzystej partii pogorszyła się" to jest on ruskim agentem od zamierzchłych czasów.
"Reakcją polskich władz na zatrzymanie szpiegów ma być wydalenie pięciu rosyjskich dyplomatów z MSZ"?
Jakieś KWADRATOWE JAJA! Gdyby władze chciały wydalić z MSZ ruskich dyplomatów, zostałoby, co najwyżej, pięciu PRACOWNIKÓW ETATOWYCH POLSKIEGO MSZ poza podejrzeniami.

dzięki tej wiadomości już wiem że cała sprawa to podpucha naszych bandziorów z bezpieki. GRU nie werbuje posłów czy przemysłowców związanych energetyką, bo to domena FSB. GRU werbuje tylko tych, którzy są mu potrzebni w przyszłej wojnie: oficerów, przemysł zbrojeniowy i polityków związanych z obronnością. Ciekaw jestem co za debil POszczany wymyślił tę "listę". Całość do igrzyska dla bydła przed wyborami. Ludzie, myślcie i zwalczajcie PObandytyzm.

Lepiej by było, gdyby znaleźli listę osób ,które już zwerbował - a może to właśnie ta lista ,ale mogłoby to zaszkodzić POwsko-gebelsowsko-kremlowskiej watasze.

''Wicepremier RP Janusz Piechociński powiedział wczoraj, że Polska nie jest przeciwna pomaganiu Ukrainie węglem i że obecnie realizuje ona kontrakt na dostawę 100 tysięcy ton tego paliwa, ale wymagania, aby dostarczać go bezpłatnie, wywołują odwrotna reakcję. Oskarżył on Ukraińców o nieuczciwość: chcą dostać węgiel z Polski za darmo, a sami wprowadzili embargo na polską wieprzowinę.

„Słyszymy, że zainteresowanie polskim węglem po stronie ukraińskiej istnieje, ale pod warunkiem, że będzie on bezpłatny. Czuję do tego wstręt, jeśli nie nazwać tego jeszcze mocniej. Staje się całkiem oczywiste, że nawet przy imporcie węgla strona ukraińska jest zainteresowana nadać konfliktowi międzynarodowy charakter” – powiedział polski wicepremier Janusz Piechociński.

„Po raz kolejny mamy zamiar pojechać na Ukrainę. Podczas każdego spotkania z ministrami, podkreślamy jasno ten fakt, że Polska może okazać poparcie Ukrainie. Ale jeśli nadal problemem są dwa tysiące ton mięsa, to nie należy się dziwić, że stosunek do Ukraińców staje się coraz bardziej nieprzyjazny” – podsumował polski polityk.''

Mój komentarz: hahhahahahaha

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl