niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Rzeź rosyjskich terrorystów w walce o donieckie lotnisko. Setki trupów, wściekłość Putina

Dodano: 07.10.2014 [16:09]
Rzeź rosyjskich terrorystów w walce o donieckie lotnisko. Setki trupów, wściekłość Putina - niezalezna.pl
foto: Andrew Butko
Przedstawiciel ukraińskiego batalionu „Azow” poinformował, że tylko w ciągu ostatniego weekendu w czasie nieudanych szturmów na lotnisko w Doniecku zginęło prawie 430 separatystów. W Moskwie zwołano naradę z udziałem Władimira Putina. Kreml oficjalnie przyznaje, że na spotkaniu omawiano sprawy dotyczące niepomyślnych dla Rosjan walk o lotnisko.

Posiedzenie rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa zostało zwołane tuż po nieudanych szturmach "separatystów" na lotnisko w Doniecku. Władimir Putin i jego doradcy mieli się nad czym zastanawiać, bo kilkakrotnie ponawiane ataki Rosjan, przypuszczane mimo rozejmu, zakończyły się sromotną klęską terrorystów. Jak pisze portal kresy24.pl - "to największa masakra wśród separatystów od początku wojny na Ukrainie".

Według przedstawiciela ukraińskiego batalionu „Azow” tylko w ciągu ostatniego weekendu w czasie nieudanych szturmów na lotnisko w Doniecku zginęło prawie 430 terrorystów. Informacje te potwierdzają także rosyjskie portale. - Do kostnicy w Doniecku przywieziono z lotniska 427 trupów, głównie bojowników z oddziałów podległych Arsenowi Pawłowowi ps. „Motorola” – podaje newsru.com.

Rosjanie, widząc słabnące morale "separatystów", zaopatrują ich w posiłki. Jak czytamy na kresy24.pl - dziś rano na teryrorium Ukrainy wjechała z Rosji "kolumna 10 czołgów i wozów pancernych. Druga taka sama kolumna przybyła w rejon Awdiejewki w Obwodzie Donieckim. Z kolei do miejscowości Dokuczajewsk dotarło 30 rosyjskich ciężarówek z amunicją i zaopatrzeniem dla separatystów". 

AKTUALNA SYTUACJA NA FRONCIE

Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl