"To jest zwykły homoterroryzm". Prezes browaru Ciechan nie poddaje się lewakom

YouTube

- Na mój temat można mówić różne rzeczy. Natomiast ja nie pękam. Ja jestem Polakiem, mieszkam w Polsce, pracuję dla Polski. Mnie to nie zmieni. Mało tego, ja nie przestanę mówić tylko dlatego, że się to komuś podoba albo nie - mówi w rozmowie z "Extra Ciechanów" Marek Jakubiak, prezes Grupy Browary Regionalne Jakubiak.
 
Marek Jakubiak pytany o swój emocjonalny atak na boksera Dariusza Michalczewskiego ze względu na wsparcie przez niego środowisk LGTB powiedział: - Co może być bardziej święte niż nasze dzieci? Co może być bardziej święte niż nasza przyszłość? Czy to, że bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla mnie ważne, jest jakąś wadą? Sądzę, że za daleko to wszystko poszło - mówi i deklaruje, że zmieniłby jednak formę swojego wpisu na Facebooku. - Mi chodziło po prostu oto, że byłem zaskoczony, że pan Dariusz Michalczewski, znany bokser, taki „man”, napisał, że on popiera postulaty homoseksualistów co do adopcji dzieci. No to troszkę mnie wykręciło w drugą stronę.
 
Pytany o pojęcie wolności i tolerancji w Polsce Jakubiak mówi: - Jaka wolność , jaka tolerancja? Ja cały czas mówię o tym, że jeśli chodzi o homoseksualistów, to ja nawet dyskutować nie mam zamiaru. Jest kobieta, jest mężczyzna, są homoseksualiści, są drzewa, jest trawa. O czym tu dyskutować? Natura tak postanowiła, oni się z Księżyca nie wzięli. I to, że ja mówię, że ich toleruję, to chyba za mało? Ja chyba powinienem powiedzieć, że chyba Was kocham! I gdybym powiedział, że jestem homoseksualistą, to oni byliby szczęśliwi. A ja nie jestem homoseksualistą. Jest takie określenie: heterofobia i to jest jaskrawy przykład. To jest zwykły homoterroryzm to, co się stało. Chcieliście doprowadzić do tego, żebym ja się załamał psychicznie. Na mnie wywalono wszystko, co można. Strzelono do mnie ze wszystkich możliwych armat. Odnoszę wrażenie, że skutek był odwrotny od zamierzonego przez was. I niestety, ja już mówię o nas i o was. Doprowadziliście do takiej sytuacji, że dzielicie naród. To naprawdę jest zła polityka. Trzeba rozmawiać, nie wolno być agresywnym. Panie Tochman, skoro pan mówił do mnie, to ja powiem do pana: to jest tak, że skoro Jakubiak mówi, że nie zgadza się na coś, to wyraża własną opinię. Do tego mam prawo i to jest prawo konstytucyjne każdego Polaka. Natomiast po drugiej stronie mówić, że to grozi obozami koncentracyjnymi, to ja powiem, że musi pan z kimś na ten temat poważnie porozmawiać - podkreślił Jakubiak.
 
Czy uważa, że cywilizacja zachodnia jest dziś zagrożona? - To są opinie nie nasze, tylko obywateli krajów zachodnich przede wszystkim. Oni sami widzą co się zaczyna dziać. Na tym tle Polska z tradycyjnością swoich poglądów wygląda bardzo atrakcyjnie. I szczerze mówiąc, nie wiem, skąd ta nienawiść jest wśród homoseksualistów? Przecież ja toleruję homoseksualistów. To jest mało? Przecież nikt w Polsce nie wzbudza, ani nie powoduje żadnej agresji. Agresywni są homoseksualiści. I to wyraźnie było widać po całej tej akcji. Ja nie chcę tutaj wchodzić w polemiki na temat homoseksualizmu, bo tak jak powiedziałem to jest stan zastany i nikt nie ma na to wpływu, więc trzeba go tolerować. Natomiast nie rozumiem po co to wszystko? Po co wylewanie piwa? Przecież to jest objaw braku szacunku dla ludzi, którzy to piwo warzyli. Przecież to jest kilkaset osób, które przy tym pracowało przez osiem, dziewięć miesięcy. Przecież to jest piwo – nasz tradycyjny, narodowy napój - mówi prezes ciechanowskiego browaru
 
Jakubiak zastanawia się nad kulisami akcji wylewania piwa "Ciechan": - Moja skuteczność to ilość browarów uratowanych albo ilość ludzi zatrudnionych bo to są cele same w sobie: dawać pracę w tych trudnych czasach i ratować browary. To jest zadanie dla nas. Jeżeli ktoś wyśmiewa produkty z tych browarów, jeżeli ktoś wrogo się zachowuje w stosunku do polskich browarów, bo przecież to są polskie browary, nie koncerny zachodnie to znaczy, że on chce zdeprecjonować polskość tych browarów na rzecz tych innych, bo prawo naczyń połączonych jest proste: jeżeli by zabrakło „Ciechana” – w miejsce „Ciechana” wchodzi inny browar, pewnie zachodni. Czy to przypadkiem nie o to chodzi? - analizuje.
 
Opowiada też o bojkocie "Ciechana": - Gdy się pisze na Facebooku, mówię tutaj o gronach homoseksualnych: ty głupi Polaczku, kto to napisał? Polak? Panu by przyszło do głowy coś takiego napisać? To są dopiero jakieś fobie. To jest dopiero działanie antynarodowe, antypolskie. Bojkotowanie polskiego przemysłu jest zwyczajnie niedopuszczalne. To nawet prawo się na ten temat wypowiada, że to jest niedopuszczalna forma konkurencji. [...] Jeżeli chodzi o załogę – bardzo dziękuję za wsparcie. Każdy szef chciałby zapewne mieć taką załogę, jaką ja mam. Ja to widzę i czuję. Jeżeli chodzi o naszych klientów, również jestem Wam bardzo wdzięczny – bo te dziesiątki tysięcy poparć, zablokowane skrzynki, Facebook, lajkowanie, to jest po prostu piękna przygoda w tle bardzo brzydkiej sprawy. Doświadczenie, które nabyłem, jest unikatowe - mówi Jakubiak.
Źródło: niezalezna.pl,extraciechanow.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Dr Fedyszak-Radziejowska wskazuje na kolejny problem w wymiarze sprawiedliwości. "To powinno się zmienić"

/ screen TVP Info

- Dla przywrócenia praworządności na poziomie sądów i aresztów lepiej, gdyby pan senator przeszedł tę lekcję, może wówczas to środowisko przekonało, by tymczasowy areszt nie trwał tak długo. To czasem wygląda tak, że w czasie oczekiwania w areszcie widać słabość wymiaru sprawiedliwości. To jest rzecz, która powinna się zmienić - komentowała sprawę decyzji Senatu dotyczącej Stanisława Koguta dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, doradca prezydenta RP.

Pierwszym poruszanym w Woronicza 17 tematem była decyzja Senatu ws. senatora Stanisława Koguta. Senat nie wyraził bowiem zgody na jego zatrzymanie i tymczasowy areszt, o co wnioskowała prokuratura. Taka decyzja senatorów przyjęta została bardzo negatywnie w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości.

- Nie wyobrażam sobie, żeby senatorowie decydowali nie mając dostępu do materiałów. Musi być jakieś merytoryczne odwołanie w odniesieniu do pewnych informacji (...) Dla przywrócenia praworządności na poziomie sądów i aresztów lepiej, gdyby pan senator przeszedł tę lekcję, może wówczas to środowisko przekonało, by tymczasowy areszt nie trwał tak długo. To czasem wygląda tak, że w czasie oczekiwania w areszcie widać słabość wymiaru sprawiedliwości. To jest rzecz, która powinna się zmienić

- stwierdził dr Fedyszak-Radziejowska.

Doradca z otoczenia prezydenta zaznaczyła także, że rozsądnym pomysłem byłoby sprawienie, by immunitet nie był dwustopniowy i jego zrzeczenie się nie wymagało dodatkowego głosowania w parlamencie nad zatrzymaniem czy aresztowaniem. Nie wykluczyła, że projekt taki zostanie niedługo opracowany przez Kancelarię Prezydenta.

Zebrani w studiu goście debatowali także nad sprawą objęcia kierownictwa nad wydziałem prawa na kieleckim Uniwersytecie Jana Kochanowskiego przez Jerzego Jaskiernię, w przeszłości zarejestrowanego jako tajny współpracownik bezpieki o pseudonimie "Prymus".

Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska wskazała, że istotnym doświadczeniem przy takich sprawach była dla niej praca w Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.Jaskiernia nie był kłamcą lustracyjnym

- Mniej więcej po połowie podzieliliśmy jako społeczeństwo w ocenie wagi tego, czy ktoś był TW czy nie. Na poziomie opinii publicznej problem jest złożony. Na poziomie funkcji kierowniczych sprawa wygląda inaczej, są zawody zaufania publicznego, gdzie osoba z agenturalną przeszłością lub kłamca lustracyjny jest niepożądany (...) Środowisko akademickie samo z siebie powinno jednak dbać o przestrzeganie pewnych reguł

 - powiedziała.

Za "nie najlepszą" decyzję uczelni z Kielc uznał także poseł PO, Czesław Mroczek

- To jest nienormalne, że tacy ludzie, takie dinozaury komunistyczne obejmują stanowiska na uczelniach. Brakuje etycznej i moralnej refleksji

- dodał Ryszard Czarnecki.

Goście Michała Rachonia skomentowali również słowa prof. Wiesława Biniendy w odniesieniu do wyników badań przeprowadzonych przez Franka Taylora w ramach prac podkomisji smoleńskiej.

- To nie był wypadek, to był zamach. Ładunki wybuchowe, które zostały zainstalowane w slocie, nie mogły być zainstalowane w Polsce, także odpowiedzialna za eksplozje jest Rosja

- powiedział prof. Binienda w programie TV Republika "10/04/2010. Fakty".

CZYTAJ WIĘCEJ: Dowody Franka Taylora nie pozostawiają złudzeń

Paweł Bejda z PSL wyraził obawę, że tego typu "wypowiedzi bezpośrednio oskarżające Rosję, czyli przecież mocarstwo, mogą doprowadzić do kryzysu politycznego".

- Prof. Binienda ma 100 razy większą wiedzę niż ja i panowie

- stwierdził krótko Ryszard Czarnecki.

Dr Fedyszak-Radziejowska podkreśliła konieczność oddania należytego szacunku osiągnięciom konferencji smoleńskich.

- Tam uczeni nie dostali żadnego grantu, złożyli się sami, by móc pracować. Spotkały ich szykany, dużo ryzykowali. Czas najwyższy, by politycy dostrzegli konferencje smoleńskie

- zaapelowała.

CZYTAJ WIĘCEJ: Końcowy dokument konferencji smoleńskich

 

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl