niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

„I will polish my English”, czyli angielski Donalda Tuska

Dodano: 30.08.2014 [22:31]
„I will polish my English”, czyli angielski Donalda Tuska - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek
Nowy przewodniczący Rady Europejskiej nie popisał się podczas swojego pierwszego wystąpienia. Donald Tusk zaczął od słów „let me speak Polish” i to były właściwie jego jedyne słowa po angielsku w trakcie konferencji.

Dalej Tusk mówił po polsku, choć obiecał, że od grudnia – kiedy zastąpi Hermana Van Rompuya na stanowisku szefa RE – konferencje będzie prowadził po angielsku.

Jakoś nie dał mu wiary dziennikarz „Financial Times”, który zapytał, czy Tusk nie uważa, że problemem w nowej pracy może się okazać brak znajomości języka angielskiego i francuskiego.

I will polish my English (doszlifuję mój angielski – red.) – odpowiedział mu rezolutnie Donald Tusk.

„Financial Times” jeszcze przed wyborem polskiego premiera zastanawiał się, czy ze swoimi brakami językowymi poradzi sobie na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.

Tusk nie mówi płynnie po angielsku i francusku, co sprawia, że może mieć problemy w dyskusjach z przywódcami 28 państw" – zauważał brytyjski dziennik.

Jak sobie poradzi, dowiemy się niebawem – Tusk obejmie swoje obowiązki 1 grudnia.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wystarczyło, że "kolędy w domu śpiewa po niemiecku" i całował Merkel w rękę. Pierwszy kapitan po Schettino, który uciekł z zielonej wyspy.

wszyscy wiedzą że makrela załatwiła europe dla własnych niemieckich interesów.

Ależ on nie musi nic mówić,a to,że niczego nie będzie rozumiał - to jeszcze lepiej!

Ponieważ władam płynnie czterema językami (English, Français, Rусский i Polski) i jeszcze kilkoma .... mniej płynnie to oblałem sobie buty ze śmiechu ...

Tuskowi polecam pastę do butów KIWI, on może jej używać jako "polish his English", a co najważniejsze jest dostępną również w kolorze czerwonym!

Jerzy Buzek kompromitował już Polskę swoim angielskim, a Tusk chce opanować angielski w ciągu 3 miesięcy!

To są właśnie ci prawdziwi czerwoni idioci z tego polskiego Ciemnogrodu!

Tusk bredził po polsku a on teraz będzie udawał ze zna angielski!

To dopiero będzie kastrowana masakra!

http://www.youtube.com/watch?v=KCv1djq2Aws

Najgorszy był Korwin-Mikke jakies sześć tygodni temu.....autentyczny palant.
A gdzie Tusk ma zamiar ..."polish his English"...???...U Sowy i przyjaciół ..???

Cokolwiek by nie wypisywano o nim i gratulowano mu to i tak nie zmieni sytuacji ze on sie nie nadaje na żadne stanowisko o charakterze publicznym.

przecież wystarczą mu trzy obcojęzyczne zwroty: Yes, Sir, Oui Monsieur i przede wszystkim: Jawohl, Frau Reichskanzlerin.
Swoją drogą jeśli to prawda, że kandydaturę Tuska wysunęli Angole jest to zastanawiające - przecież nie w uznaniu wybitnych zdolności lub sympatii. Pewnie po to by wyciulać nas z innych rzeczywiście istotnych stanowisk. Dla Indian paciorki a dla siebie złoto. Paradoksalnie może to być przysługa dla Polski - pozbycie się tego szkodnika i cynicznego gracza z kraju, co rzeczywiście może skutkować rozpadem PO. Jak kapitan ucieka z tonącego okrętu, to ratuj się kto może.

Będzie jak drugi, dukający Buzek. A może przeskoczy go, nawet o kilka długości!.

Znaczy się, Merkel ewakuuje, Tuska z Polski do Brukseli ratując go przed wyrokami Polskich sądów. Pożyjemy, zobaczymy.

Wam przeszkadza ze nie zna angielskiego tym ktorzy go wybierali :-)))))

zawsze się znajdzie jakiś Zyzio Krzepicki, sekretarz, który pomoże wybrnąć panu Prezesowi z każdej trudnej sytuacji. A swoją drogą słuszna jest czyjaś uwaga, że mogliby równie dobrze wybrać Bucefała i też by sobie nieźle radził.

Ojtam, ojtam! Bolek do tej pory słabo radzi sobie z polskim.

POczekajmy do grudnia a kabaret w Unii bedzie od POsiedzenia do POsiedzenia to zapewnia Wam rudy TUssk.Czy nie zazadaja od niego zwrotu za bilet?Juz JKM POpisal sie swoja angielszczyzna jak go wpuscili na mownice.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl