niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Emerytura w ZUS czy w OFE? Czytelnicy alarmują: rządowy serwis za miliony zł nie działa

Dodano: 31.07.2014 [11:28]
Emerytura w ZUS czy w OFE? Czytelnicy alarmują: rządowy serwis za miliony zł nie działa - niezalezna.pl
foto: wykop.pl
- Mam nadzieję, że nowy e-puap (gotowy pod koniec roku) nie będzie się wieszał - pisze na Twitterze minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski. Dziś mija termin w którym można zdecydować o pozostawieniu swoich pieniędzy w Otwartych Funduszach Emerytalnych, a jak alarmują czytelnicy portalu niezalezna.pl pojawiają się problemy ze stroną ZUS, a na specjalnym rządowym serwisie e-puap za 32 miliony złotych, zalogowanie się graniczy z cudem.

By za pośrednictwem internetu złożyć wniosek by pieniądze zebrane na emeryturę, które mamy w OFE, dalej tam pozostały i nie zostały przejęte przez ZUS - trzeba skorzystać ze specjalnego rządowego serwisu e-puap.pl. O kontrowersjach związanych z rządowym portalem już w styczniu br. pisał "Dziennik Gazeta Prawna". - To miał być przełom w kontaktach z administracją. Rząd obiecywał, że wszystkie sprawy da się załatwić przez internet. (...) Platforma, która miała nam służyć do kontaktu z administracją przez internet, pozostaje zabawką władz. W ub.r. za jej utrzymanie i rozwój zapłaciliśmy ponad 32 mln zł - pisał "DGP".

Dziennik zauważał, że z drogiego serwisu korzysta 1% uprawnionych. Dziś, w dniu gdy mija termin złożenia wniosku, chętnych jest zapewne dużo więcej - co spowodowało trudności nie do pokonania nie tylko dla administratorów portalu e-puap, ale również strony głównej zus.pl.

- Chciałem skorzystać z możliwości internetowego załatwienia formalności, jednak już po próbie wejścia na stronę ZUS-u musiałem ustąpić. Nie działała - pisze do nas jeden z czytelników portalu. Do swojej wiadomości załączył zrzut ekranu ze strony. Jak informuje administrator... "strona nie istnieje"O swoich kłopotach Internauci informują też na portalach społecznościowych. Oto wybrane komentarze na Twitterze:

- "wybór istnieje tylko teoretycznie". Chciałem wypełnić deklarację z ePUAP ale strona zus nie działa - ostrzega @pytajacy.
- Hurra dla administracji państwowej. Właśnie dostałem e-maila, że mój profil zaufany epuap WYGASŁ - ironizuje ‏@speakerslair
- #ePUAP chyba leży bo nie można się zalogować - pisze @IdeCzyNieIde 
- Okazuje się, że ePUAP działa tylko wtedy, gdy jest mały ruch. Tak jak nasze autostrady. Jak zwykle w Polsce, miliardy wydane na nic - ubolewa @mazik73

Pojawiają się również ilustracje do podjętych prób:


- Aby zalogować się do PUE ZUS potrzebny jest profil zaufany na ePUAP - ale oczywiście cały czas sypią się błędy. Nie ma profilu zaufanego, a jak jest to błąd komunikacji. Męczę się dobrą godzinę. Myślicie że to jest celowe, czy po prostu za 32 mln złotych nie da się stworzyć poprawnie działającego narzędzia? - pyta 'badyl' na portalu Wykop.pl

Co na to wszystko minister administracji i cyfryzacji?

- Obecna wersja nie zawsze wytrzymuje przeciążenie dużą liczbą użytkowników. Mam nadzieję, że nowy e-puap (gotowy pod koniec roku) nie będzie się wieszał - informuje Rafał Trzaskowski, dodając: Nad większa liczbą usług właśnie pracujemy.
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl