niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

"Donieck to nie Rosja". Smoleńscy doradcy Tuska uzgodnili wersję ws. Boeinga?

Dodano: 22.07.2014 [18:18]
"Donieck to nie Rosja". Smoleńscy doradcy Tuska uzgodnili wersję ws. Boeinga? - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz, Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Michał Setlak i Maciej Lasek zachowują się tak, jakby dostali SMS-y z informacją, co mają mówić na temat wyjaśniania okoliczności zestrzelenia malezyjskiego Boeinga 777 przy granicy rosyjsko-ukraińskiej.

Na uwagę Pawła Majewskiego, dziennikarza „Rzeczpospolitej”, że przykład tragicznie zakończonego lotu MH17 pokazuje, iż nie trzeba wypowiadać Rosji wojny, aby udostępniła miejsce katastrofy i oddała czarne skrzynki – odpowiedzieli niemal identycznie.

Wg prawa międzynarodowego gospodarzem badania wypadku jest kraj, gdzie się wydarzył – Ukraina. Okolice Doniecka to nie Rosja” – odpisał na Twitterze Setlak.

Panie Pawle, Pana znajomość geografii jest chyba z czasów ZSRR. Rejon Doniecka to nie Rosja” – wsparł Setlaka Maciej Lasek, używając niemal identycznych słów.

Identyczne stanowisko lotniczych doradców Donalda Tuska właściwie nie powinno dziwić, bo jest zbieżne z ich stanowiskiem ws. Smoleńska – od wyjaśniania katastrofy był MAK.

Michał Setlak, występuje w głównych mediach jako „niezależny” ekspert i redaktor „Przeglądu Lotniczego”, współpracuje również z rządowym zespołem Macieja Laska. Jak ujawniła „Gazeta Polska Codziennie”, Setlak znalazł się na liści płac Kancelarii Premiera.

Maciej Lasek jest natomiast przewodniczącym wspomnianego już zespołu „do spraw wyjaśniania opinii publicznej treści informacji i materiałów dotyczących przyczyn i okoliczności katastrofy pod Smoleńskiem” oraz szefem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
I najważniejsze: zarówno Setlak, jak i Lasek, nie wspomnieli o drobnym szczególe, że region Doniecka kontrolowany jest przez rosyjskich terrorystów i że to właśnie oni przekazali Malezyjczykom rejestratory lotu. Tak jak napisał Majewski – stało się tak tylko i wyłącznie w wyniku nacisku na Rosję państw, których obywatele zginęli na pokładzie Boeinga. W 2010 r. takiej presji na Rosję polski rząd nie chciał wywrzeć, choć w katastrofie smoleńskiej zginął prezydent RP oraz najważniejsi generałowie i urzędnicy.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Uważam,że ten nierząd PO-PSL to tacy sami tzw. separatyści u nas w kraju !!!Antypolska i antyspołeczna sitwa,wspierana przez obce CZYTAJ Niemcy i Rosję państwa!!!!!

jedno jest pewne w awatarze Macieja Laska jest zdjęcie przysłowiowe "samo*ebka" ;)

Oni nie sms-y dostali, jeno mms-y - z fotką ch..... la la la, i zatopieni w modlitwie przed onym wizerunkiem zatracili się w miłości do onego la la la.

Bo to łachudry som i na bank nie śpią nigdy sPOkojnie!I dobrze kiePOm tak!

Ten buc Lasek śmie jeszcze mordę otwierać? A ten Setlak, kreatura, skąd się wziął?

Ryży im płaci to muszą chociaż gadać skoro nic innego nie robią bo inaczej im zakręci kurek z kasą z może inne sankcje zastosuje.

Moga mowic co chca!!! IDZIEMY PO WAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nieznane wydanie Faktów TVN z 12.04.2010 (?)

Anita Werner: Zaczynamy fakty – szok i chaos na miejscu katastrofy, Rosjanie wywożą ciała, niszczą dowody, okradają ciała, chcą robić własne sekcje zwłok, a fragmenty wraku zawieźli do Rosji. Bezradny polski rząd apeluje o pomoc i przyznaje, że nie ma czarnych skrzynek. W miejscu gdzie spadł Tupolew nie ma zabezpieczenia ani ochrony a ciała ofiar leżą dosłownie wszędzie.

Czytaj więcej

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5533

Po prostu to eksperci. Nic nie muszą uzgadniać. Oni to wiedzą z własnej wiedzy lotniczej, czy z procedur badania katastrof. To wszystko.

Zartujesz czy o droge pytasz?! Jesli by to byli eksperci, to wiedzieliby ze samolot prezydenta RP jest pzredluzeniem terytorium RP, a wiec dochodzenie w sprawie katastrofy smolenskiej powinna prowadzic RP. Z nich sa tacy eksperci jak z koziej d... traba. Na premie dorabiasz po godzinach?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl