niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 czerwca 2016

ABW tłumaczy się z wizyty u mieszkańca Elbląga: Groził zamachem na Tuska

Dodano: 03.07.2014 [13:26]
ABW tłumaczy się z wizyty u mieszkańca Elbląga: Groził zamachem na Tuska - niezalezna.pl
foto: flickr.com/photos/platformaobywatelskarp
Jak pisaliśmy na portalu niezalezna.pl, w środę rano do jednego z mieszkańców Elbląga przyszli funkcjonariusze ABW. Powód? Wpis na Facebooku. - ABW otrzymała wiadomość o wpisie na jednym z portali społecznościowych,  który mógł sugerować zamiar przeprowadzenia zamachu na premiera i członków jego rodziny - tłumaczy nam wizytę smutnych panów rzecznik ABW, Maciej Karczyński.

O wizycie u jednego z elblążan jako pierwszy poinformował lokalny portal Elblag24.pl. - Panowie nie przedstawili się, nie przedstawili żadnej legitymacji służbowej. Powiedzieli tylko, że są funkcjonariuszami państwowymi - relacjonował dla serwisu mieszkaniec Elbląga. Postanowiliśmy spytać Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czy to jej funkcjonariusze zorganizowali mu poranną wizytę i jaki był powód. Jak wynika z otrzymanej odpowiedzi, wpis który zaalarmował ABW, zawierał groźbę zamachu na premiera i jego rodzinę.

- Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w ramach swoich ustawowych obowiązków zawsze reaguje na sygnały o zagrożeniach dla najważniejszych osób w kraju. W takich przypadkach przede wszystkim potwierdzamy bądź wykluczmy realne zagrożenie - powiedział niezalezna.pl rzecznik prasowy ABW, ppłk Maciej Karczyński. - W tej konkretnej sprawie ABW otrzymała wiadomość o wpisie na jednym z portali społecznościowych,  który mógł sugerować zamiar przeprowadzenia zamachu na premiera i członków jego rodziny. W związku z tym nasi funkcjonariusze udali się do domu mieszkańca Elbląga, aby zweryfikować pozyskane informacje - stwierdza przedstawiciel agencji. O jaką dokładnie groźbę chodzi? Na to pytanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Karczyński zaprzecza relacji elblążanina, twierdząc, że funkcjonariusze ABW dokładnie się gospodarzowi przedstawili. - Funkcjonariusze na samym początku przedstawili się i wylegitymowali. Następnie  wyjaśnili cel wizyty. Po zakończeniu rozmowy sporządzono stosowną dokumentację, która teraz zostanie poddana ocenie prawnej - mówi rzecznik ABW.

Mieszkaniec Elbląga twierdzi z kolei, że swoim wpisem nie złamał prawa. - [Funkcjonariusze] domagali się ode mnie wyjaśnień na temat wpisu na Facebook'u, w którym wyrażałem swoją opinię w kwestii zaangażowania rządu w wyjaśnianiu sprawy katastrofy smoleńskiej oraz afery z "Amber Gold". Tego wpisu dokonałem około rok temu i szczerze powiedziawszy dokładnie nie pamiętam treści, którą dodałem. Według tego co przeczytałem dziś na wydruku, który z teczki wyjęli panowie - dość krytycznie oceniałem premiera Donalda Tuska, ale nie uważam abym naruszył tym wpisem prawo - mówi w rozmowie z elblag24.pl obywatel, którego odwiedziła ABW.

Niecały miesiąc temu Prokuratura Okręgowa w Gdańsku - bez podania uzasadnienia - odmówiła wszczęcia śledztwa ws. gróźb pozbawienia życia premiera i jego rodziny w postaci anonimowych SMS-ów, jakie na konferencji prasowej cytował Donald Tusk. Do dziś nieznany jest autor tych wiadomości. "Chciałem spytać czy już wiesz, gdzie będziesz próbowała się ukryć i uciec, bo chyba świadoma jesteś, że jak kundlowi zdejmiemy ochronę to i z was nikt nie przeżyje" - tak brzmiał jeden z SMS-ów, jakie cytował premier.

AKTUALIZACJA

Jak udało nam się ustalić, środowa wizyta ABW miała związek ze wpisem na Facebooku sprzed ponad dwóch miesięcy. Oto jego treść:
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tego wpisu dokonałem około rok temu i szczerze powiedziawszy dokładnie nie pamiętam treści, którą dodałem. Według tego co przeczytałem dziś na wydruku, który z teczki wyjęli panowie - dość krytycznie oceniałem premiera Donalda Tuska, ale nie uważam abym naruszył tym wpisem prawo - mówi w rozmowie z elblag24.pl obywatel, którego odwiedziła ABW.
Zapoznaj się ze spotem to zrozumiesz co jest grane Amber Gold - podsumowanie afery
-http://vod.gazetapolska.pl/6361-amber-gold-podsumowanie-afery oraz
•-http://wgospodarce.pl/opinie/6113-odpowiedzialnosc-panstwa-w-sprawie-amber-gold;
Analizując informacje przedstawiane w mediach, członkowie Grupy Osób Poszkodowanych Przez AG, uważają, że w sprawę zamieszani są poniżej wymienione osoby, urzędy i instytucje odpowiedzialne za rozwój tej firmy:
-Belka, w aferze taśmowej ostrzegal TUska kilka miesięcy wcześniej o piramidzie finansowej i jego synie pracującyego u złodzieja , pod fałszywym nazwiskiem!
•-premier, jako szef rządu (osoba odpowiedzialna jest za prawidłowe funkcjonowanie „naszego państwa prawa”). czy zażądałbym w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która w maju 2012 r. złożyła zawiadomienie do prokuratury, żeby komunikat w tej sprawie, czy informacje podać w sposób bardzo jasny i stanowczy opinii publicznej. W artykule pt. Przestępstwa finansowe to plaga - alarmuje UE i zaleca Polsce stworzenie scentralizowanego rejestru rachunków bankowych, szkolenia prokuratorów i sędziów. O wynikach unijnego raportu pisze dziś "Gazeta Wyborcza"(24.10.2012 r.). (wynika z tego, że wina jest po stronie rządu, z powodu niewypracowania procedur bankowo-prawnych, które powinny obowiązywać w Polsce)-(źródło;http://pieniadze.fakt.pl/UE-alarmuje-ws-Amber-Gold-Unia-Europejska-ostrzega-Polske-ws-przestepstw-finansowych-UE-Polska-nie-radzi-sobie-z-Amber-Gold-,artykuly,183527,1.html )
"Gazeta Polska Codziennie." ..Według informacji dziennika premier Donald Tusk nie podjął interwencji ze względu na zbliżające się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Śledztwo ws. prania, brudnych pieniędzy wszczęto przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku dopiero pod koniec czerwca, gdy kończyło się Euro 2012.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gazeta-Polska-Codziennie-ukryli-afere-ws-Amber-Gold-na-czas-Euro-2012,wid,14886959,wiadomosc.html?ticaid=1f421(miał społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję?)
• prezydent Gdańska- pan Adamowicz -dr prawa, były wykładowca prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Właśnie dzięki jego promocji i chwaleniu firmy AG, jego faworyt Marcin P. „znalazł” aż ok. 3 miliony zł na film o L. Wałęsie. Prezydent publicznie chwalił spółkę AG, przedstawiając ją jako wzór do naśladowania oraz przykład prężnej i innowacyjnej firmy (o czym można było przekonać się na stronie internetowej Amber Gold sp. z o.o.) oraz oglądając program lokalny TVP.

w zwiazku z afera podsluchowa trzeba podnies totalnego sprawe podsluchiwania
obywateli polskich przez bezpieke tuska

Pewnie szukają swojej teczki ;) . A na poważnie , nawoływanie do przemocy jest karane . Takie jest prawo . A rozliczyć można w wyborach , a nie tak jak ten pan napisał.

To niebywałe jak cały świat uwziął się na tego biedaczynę. Nagrywali Rosjanie, a teraz to najpewniej Korea Północna groziła. Kolej na Eskimosów.

... i cyklistów. Jakbym cofnął się do początku lat 90'.

No panie internauto z Elbląga bekniesz pan teraz za myślozbrodnie! Niech każdy drży jak mu przyjdzie do pustego łba za głośno myśleć albo o zgrozo przelać te myśli na papier czy do internetu! Czym różni się dzisiejsza Tuskowa Polska od Białorusi Łukaszenki ? No tak, powie ktoś że Białoruś jest bardziej demokratyczna, obywatele nie są tak inwigilowani, ABW nie odwiedza blogerów i internatów o 6.00 rano etc. ale czy na pewno he?

Czemu tu się dziwić. To jest przecież specjalna tajna służba od znajdowania tematów zastępczych. Wciąż tropią.

POpatrzcie na tą facjate; jaka wstrętna i fałszywa

to gęba bandyty, jak ulał.

https://www.youtube.com/watch?v=-UgpcHSsP0A Protest przeciw bluźnierstwu.STOP dla PORNO-TEATRU.

kIEDY TEN ZAMACH GROZIŁ ? Teraz czy rok temu ?

te sms-y to sciema.smutni panowie juz dawno by dorwali tego co wysylal je.

Zamach na Tuska, i ABW leniwe, niekumate czekało 1 rok hahahahaha. Nie osmieszaliby sie pajace, żenada.

Buhahaa! Ale bajke sprzedali. Jemu grozi nie zamach a taczki z gnojem i majdan!

A nie pytali dlaczego go nie ukatrupił, chociaż minął już cały rok?

chcą postraszyć żeby nie krytykować w necie bohaterów (kretynów bez mózgu) afery taśmowej :) Żenada i piar rodem z peło.

Czy można grozić Tuskowi, kiedy nie ma ani Berezy Kartuskiej ani kary śmierci za zdradę stanu ? Dziś zrozumiałem, dlaczego jedną z pierwszych istotnych zmian z prawie po okrągłym stole była likwidacja kary śmierci. Bali się, że spotka ich sprawiedliwość. Niestety. Do dziś są górą.

ale pajace ,zareagowali po roku

bzdury. jakby tak było w rzeczywistosci, to do co drugiego piszącego tu komentarze powinni co pare dni robić o 6 rano wjazd na chate.

Nie jest prawda twierdzenie sienkiewicza, ze to "panstwo istnieje tylko teoretycznie". To gruba przesada, ono nie istnieje w ogole. Skoro 2 pajacow w eleganckich garniturach (za nasze pieniadze) z rocznym opoznieniem odwiedza "zamachowca" to znaczy, ze stroja sobie zarty. To sa terminy na poziomie POlskiej sluzby zdrowia, ktora nawet w teorii nie jest zadna "sluzba". Jaki jest sensu utrzymywania tych kabareciarzy, ktorzy udaja, ze pracuja?. Oni nie sa w stanie zadbac o "bezpieczenstwo" straganu z warzywami, ze nie wspomne o pierwszej lepszej gminnej dyskotece. Tuskowo-komorowskie "panstwo" to karykatura, zart, tania podroba na poziomie rolexa za 5 dolarow.

A jednak ABW. Myślałem, że jakiekolwiek służby są na coś takiego za inteligentne. Jak widać myliłem się.

Wygląda na to, że dla władzy niebezpieczny jest nie wariat grożący śmiercią, a szary obywatel mogący uszczknąć głosów podczas następnych wyborów. Jakież to typowe dla republik bananowych.

Tylko u nas, tylko u nas. Jestem z Wami droga redakcjo ale spodziewałbym się więcej artykułów. Wchodzenie co pół godziny i tak przez 4h nie ma nic to staje się nudne.
Czy mało Wam redaktorów? Naprawdę zróbcie coś z tą stroną bo za mało jest zżywa. Pozdrawiam wszystkich.

Publicznie Tusek groził PiSowi 'wyginiecie jak dinozaury', Sikorski " wyrżniemy watahę', a w rasmach 'ZAJEBAC PIS' o KOmorowskim nie wspomnę. I zaden Prokurator tym sie nie zajął, a te tłuki z ABW gdzie wtedy byli?

Tak, tak, a łyżka na to niemożliwe.
Cały świat podsłuchuje tą niby-naszą szemraną gangsterkę polityczną i każde państwo i potencjalnie zainteresowane organizacje mogłyby wysadzić ich sto razy a oni do zwykłego człowieczka z Elbląga.
Takie państwo jakie służby i vice versa

O! Panowie z BMW ..czytaj -ABW w akcji - akcyjnej..

Drodzy internauci...wszelkiej maści..
Nie ma potrzeby ..straszyć ..naszego ukochanego , umiłowanego przywódcy..
Nie ma takiej potrzeby..

Jemu RYJ DO KORYTA tak się przyspawał..
że jak mu, to koryto, odbiorą, co jest kwestią czasu ..to- razem z ryjem..
tak ten przypadek ma..

POzdrowienia dla agencji TOWarzyskiej BMW..czytaj;- ABW..

państwo POlicyjne!!! czy nie tym straszył ryszawy strasząc PiSem?
Ale leming wszystko POłknie, więc zagłosował na mafię.

P. Macieju K.pozdrawia Namysłów i Reymonta.Życzę dalszych osiągnięc po robocie w Policji a teraz w Agencji Bezpieczeństwa Władzy.

DOBRZE BYĆ PREMIEREM

Peremier to ma super życie
Oraz wyżywienie super
Bo do łóżka mu o świcie
Zawsze dają świeżą z(?)upę

A na deser mu podrzucą
Zdjęcie takiej jednej damy
Co kazała sobie uciąć
Własną glizdę z dodatkami

Potem się przeciągnie zdrowo
I poziewa sobie chwilkę
A gdy wspomni premierową
To mu z oczu patrzy wilkiem

Musi wtedy dla kurażu
Poharatać nieco w gałę
Wściekłość mija mu od razu
Gdy już nie ma szyby całej

W końcu wezwie kapciowego
Ten nałoży mu galoty
Każe trąbić wsiadanego
I wyrusza do roboty

W między czasie do Berlina
Dzwoni poprzez satelię
Więc mu gruba Angelina
Mówi że jest kumpel w pytę

W kancelarii ministrowie
Dogadzają jego woli
A że leń zeń patentowy
Więc nie muszą się mozolić

Potem w sejmie da expoze
Że ten PIS to jego zmora
A on sam niewiele może
Więc nabluzga na Kaczora

Czasem pchnie etymologa
Na frontową pierwszą linię
Żeby pluł po wszystkich wrogach
I by z posła zrobił świnię

A gdy humor mu powraca
Klepnie w du*ę marszałkinię
Taka to jest jego praca
I tak tydzień mu przeminie

No a w weekend przypnie narty
I pojedzie w Dolomity
Skoczek z niego jest zażarty
Kiedy idzie o profity

Woli jednak w tej materii
Posługiwać się Marcinem
Który w całej tej koterii
Skumał się z premiera synem

O Smoleńsku woli milczeć
Bo mu temat nie pasuje
Tylko zrobi oczy wilcze
Jakby sam był wiekim zbójem

W polityce z sąsiadami
Wykazuje „neutralność”
Więc się skumał z Helmutami
Bo mu Polska – nienormalność

Obiecali mu karierę
Unijnego arbeitera
Dobrze dobrze być premierem
Choc to volksdeutsch(e) i aferał

Chcą premiera POzbawić życia POprzez odcięcie od koryta! Proszę ABW o zlikwidowanie wolnych wyborów i POwsadzanie do obozów 90% społeczeństwa.

wezma i wstawia innego slupa, ja propomuje inaczej: manifestacje, protesty, trzeba zmienic system a nie tylko slupa, waznego ale slupa,

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl