niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

ABW tłumaczy się z wizyty u mieszkańca Elbląga: Groził zamachem na Tuska

Dodano: 03.07.2014 [13:26]
ABW tłumaczy się z wizyty u mieszkańca Elbląga: Groził zamachem na Tuska - niezalezna.pl
foto: flickr.com/photos/platformaobywatelskarp
Jak pisaliśmy na portalu niezalezna.pl, w środę rano do jednego z mieszkańców Elbląga przyszli funkcjonariusze ABW. Powód? Wpis na Facebooku. - ABW otrzymała wiadomość o wpisie na jednym z portali społecznościowych,  który mógł sugerować zamiar przeprowadzenia zamachu na premiera i członków jego rodziny - tłumaczy nam wizytę smutnych panów rzecznik ABW, Maciej Karczyński.

O wizycie u jednego z elblążan jako pierwszy poinformował lokalny portal Elblag24.pl. - Panowie nie przedstawili się, nie przedstawili żadnej legitymacji służbowej. Powiedzieli tylko, że są funkcjonariuszami państwowymi - relacjonował dla serwisu mieszkaniec Elbląga. Postanowiliśmy spytać Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czy to jej funkcjonariusze zorganizowali mu poranną wizytę i jaki był powód. Jak wynika z otrzymanej odpowiedzi, wpis który zaalarmował ABW, zawierał groźbę zamachu na premiera i jego rodzinę.

- Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w ramach swoich ustawowych obowiązków zawsze reaguje na sygnały o zagrożeniach dla najważniejszych osób w kraju. W takich przypadkach przede wszystkim potwierdzamy bądź wykluczmy realne zagrożenie - powiedział niezalezna.pl rzecznik prasowy ABW, ppłk Maciej Karczyński. - W tej konkretnej sprawie ABW otrzymała wiadomość o wpisie na jednym z portali społecznościowych,  który mógł sugerować zamiar przeprowadzenia zamachu na premiera i członków jego rodziny. W związku z tym nasi funkcjonariusze udali się do domu mieszkańca Elbląga, aby zweryfikować pozyskane informacje - stwierdza przedstawiciel agencji. O jaką dokładnie groźbę chodzi? Na to pytanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Karczyński zaprzecza relacji elblążanina, twierdząc, że funkcjonariusze ABW dokładnie się gospodarzowi przedstawili. - Funkcjonariusze na samym początku przedstawili się i wylegitymowali. Następnie  wyjaśnili cel wizyty. Po zakończeniu rozmowy sporządzono stosowną dokumentację, która teraz zostanie poddana ocenie prawnej - mówi rzecznik ABW.

Mieszkaniec Elbląga twierdzi z kolei, że swoim wpisem nie złamał prawa. - [Funkcjonariusze] domagali się ode mnie wyjaśnień na temat wpisu na Facebook'u, w którym wyrażałem swoją opinię w kwestii zaangażowania rządu w wyjaśnianiu sprawy katastrofy smoleńskiej oraz afery z "Amber Gold". Tego wpisu dokonałem około rok temu i szczerze powiedziawszy dokładnie nie pamiętam treści, którą dodałem. Według tego co przeczytałem dziś na wydruku, który z teczki wyjęli panowie - dość krytycznie oceniałem premiera Donalda Tuska, ale nie uważam abym naruszył tym wpisem prawo - mówi w rozmowie z elblag24.pl obywatel, którego odwiedziła ABW.

Niecały miesiąc temu Prokuratura Okręgowa w Gdańsku - bez podania uzasadnienia - odmówiła wszczęcia śledztwa ws. gróźb pozbawienia życia premiera i jego rodziny w postaci anonimowych SMS-ów, jakie na konferencji prasowej cytował Donald Tusk. Do dziś nieznany jest autor tych wiadomości. "Chciałem spytać czy już wiesz, gdzie będziesz próbowała się ukryć i uciec, bo chyba świadoma jesteś, że jak kundlowi zdejmiemy ochronę to i z was nikt nie przeżyje" - tak brzmiał jeden z SMS-ów, jakie cytował premier.

AKTUALIZACJA

Jak udało nam się ustalić, środowa wizyta ABW miała związek ze wpisem na Facebooku sprzed ponad dwóch miesięcy. Oto jego treść:
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tego wpisu dokonałem około rok temu i szczerze powiedziawszy dokładnie nie pamiętam treści, którą dodałem. Według tego co przeczytałem dziś na wydruku, który z teczki wyjęli panowie - dość krytycznie oceniałem premiera Donalda Tuska, ale nie uważam abym naruszył tym wpisem prawo - mówi w rozmowie z elblag24.pl obywatel, którego odwiedziła ABW.
Zapoznaj się ze spotem to zrozumiesz co jest grane Amber Gold - podsumowanie afery
-http://vod.gazetapolska.pl/6361-amber-gold-podsumowanie-afery oraz
•-http://wgospodarce.pl/opinie/6113-odpowiedzialnosc-panstwa-w-sprawie-amber-gold;
Analizując informacje przedstawiane w mediach, członkowie Grupy Osób Poszkodowanych Przez AG, uważają, że w sprawę zamieszani są poniżej wymienione osoby, urzędy i instytucje odpowiedzialne za rozwój tej firmy:
-Belka, w aferze taśmowej ostrzegal TUska kilka miesięcy wcześniej o piramidzie finansowej i jego synie pracującyego u złodzieja , pod fałszywym nazwiskiem!
•-premier, jako szef rządu (osoba odpowiedzialna jest za prawidłowe funkcjonowanie „naszego państwa prawa”). czy zażądałbym w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która w maju 2012 r. złożyła zawiadomienie do prokuratury, żeby komunikat w tej sprawie, czy informacje podać w sposób bardzo jasny i stanowczy opinii publicznej. W artykule pt. Przestępstwa finansowe to plaga - alarmuje UE i zaleca Polsce stworzenie scentralizowanego rejestru rachunków bankowych, szkolenia prokuratorów i sędziów. O wynikach unijnego raportu pisze dziś "Gazeta Wyborcza"(24.10.2012 r.). (wynika z tego, że wina jest po stronie rządu, z powodu niewypracowania procedur bankowo-prawnych, które powinny obowiązywać w Polsce)-(źródło;http://pieniadze.fakt.pl/UE-alarmuje-ws-Amber-Gold-Unia-Europejska-ostrzega-Polske-ws-przestepstw-finansowych-UE-Polska-nie-radzi-sobie-z-Amber-Gold-,artykuly,183527,1.html )
"Gazeta Polska Codziennie." ..Według informacji dziennika premier Donald Tusk nie podjął interwencji ze względu na zbliżające się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Śledztwo ws. prania, brudnych pieniędzy wszczęto przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku dopiero pod koniec czerwca, gdy kończyło się Euro 2012.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gazeta-Polska-Codziennie-ukryli-afere-ws-Amber-Gold-na-czas-Euro-2012,wid,14886959,wiadomosc.html?ticaid=1f421(miał społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję?)
• prezydent Gdańska- pan Adamowicz -dr prawa, były wykładowca prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Właśnie dzięki jego promocji i chwaleniu firmy AG, jego faworyt Marcin P. „znalazł” aż ok. 3 miliony zł na film o L. Wałęsie. Prezydent publicznie chwalił spółkę AG, przedstawiając ją jako wzór do naśladowania oraz przykład prężnej i innowacyjnej firmy (o czym można było przekonać się na stronie internetowej Amber Gold sp. z o.o.) oraz oglądając program lokalny TVP.

w zwiazku z afera podsluchowa trzeba podnies totalnego sprawe podsluchiwania
obywateli polskich przez bezpieke tuska

To niebywałe jak cały świat uwziął się na tego biedaczynę. Nagrywali Rosjanie, a teraz to najpewniej Korea Północna groziła. Kolej na Eskimosów.

... i cyklistów. Jakbym cofnął się do początku lat 90'.

No panie internauto z Elbląga bekniesz pan teraz za myślozbrodnie! Niech każdy drży jak mu przyjdzie do pustego łba za głośno myśleć albo o zgrozo przelać te myśli na papier czy do internetu! Czym różni się dzisiejsza Tuskowa Polska od Białorusi Łukaszenki ? No tak, powie ktoś że Białoruś jest bardziej demokratyczna, obywatele nie są tak inwigilowani, ABW nie odwiedza blogerów i internatów o 6.00 rano etc. ale czy na pewno he?

Czemu tu się dziwić. To jest przecież specjalna tajna służba od znajdowania tematów zastępczych. Wciąż tropią.

https://www.youtube.com/watch?v=-UgpcHSsP0A Protest przeciw bluźnierstwu.STOP dla PORNO-TEATRU.

kIEDY TEN ZAMACH GROZIŁ ? Teraz czy rok temu ?

te sms-y to sciema.smutni panowie juz dawno by dorwali tego co wysylal je.

Zamach na Tuska, i ABW leniwe, niekumate czekało 1 rok hahahahaha. Nie osmieszaliby sie pajace, żenada.

Buhahaa! Ale bajke sprzedali. Jemu grozi nie zamach a taczki z gnojem i majdan!

Czy można grozić Tuskowi, kiedy nie ma ani Berezy Kartuskiej ani kary śmierci za zdradę stanu ? Dziś zrozumiałem, dlaczego jedną z pierwszych istotnych zmian z prawie po okrągłym stole była likwidacja kary śmierci. Bali się, że spotka ich sprawiedliwość. Niestety. Do dziś są górą.

ale pajace ,zareagowali po roku

Nie jest prawda twierdzenie sienkiewicza, ze to "panstwo istnieje tylko teoretycznie". To gruba przesada, ono nie istnieje w ogole. Skoro 2 pajacow w eleganckich garniturach (za nasze pieniadze) z rocznym opoznieniem odwiedza "zamachowca" to znaczy, ze stroja sobie zarty. To sa terminy na poziomie POlskiej sluzby zdrowia, ktora nawet w teorii nie jest zadna "sluzba". Jaki jest sensu utrzymywania tych kabareciarzy, ktorzy udaja, ze pracuja?. Oni nie sa w stanie zadbac o "bezpieczenstwo" straganu z warzywami, ze nie wspomne o pierwszej lepszej gminnej dyskotece. Tuskowo-komorowskie "panstwo" to karykatura, zart, tania podroba na poziomie rolexa za 5 dolarow.

A jednak ABW. Myślałem, że jakiekolwiek służby są na coś takiego za inteligentne. Jak widać myliłem się.

Wygląda na to, że dla władzy niebezpieczny jest nie wariat grożący śmiercią, a szary obywatel mogący uszczknąć głosów podczas następnych wyborów. Jakież to typowe dla republik bananowych.

Tylko u nas, tylko u nas. Jestem z Wami droga redakcjo ale spodziewałbym się więcej artykułów. Wchodzenie co pół godziny i tak przez 4h nie ma nic to staje się nudne.
Czy mało Wam redaktorów? Naprawdę zróbcie coś z tą stroną bo za mało jest zżywa. Pozdrawiam wszystkich.

Publicznie Tusek groził PiSowi 'wyginiecie jak dinozaury', Sikorski " wyrżniemy watahę', a w rasmach 'ZAJEBAC PIS' o KOmorowskim nie wspomnę. I zaden Prokurator tym sie nie zajął, a te tłuki z ABW gdzie wtedy byli?

O! Panowie z BMW ..czytaj -ABW w akcji - akcyjnej..

Drodzy internauci...wszelkiej maści..
Nie ma potrzeby ..straszyć ..naszego ukochanego , umiłowanego przywódcy..
Nie ma takiej potrzeby..

Jemu RYJ DO KORYTA tak się przyspawał..
że jak mu, to koryto, odbiorą, co jest kwestią czasu ..to- razem z ryjem..
tak ten przypadek ma..

POzdrowienia dla agencji TOWarzyskiej BMW..czytaj;- ABW..

państwo POlicyjne!!! czy nie tym straszył ryszawy strasząc PiSem?
Ale leming wszystko POłknie, więc zagłosował na mafię.

wezma i wstawia innego slupa, ja propomuje inaczej: manifestacje, protesty, trzeba zmienic system a nie tylko slupa, waznego ale slupa,

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl