Szopka Donalda Tuska, a IMGW odpowiada: Powodzi nie będzie, nie wywołujcie paniki

screen TVN24

pk

Kontakt z autorem

Na dzień po medialnym show Donalda Tuska szef IMGW uspokaja. Powodzi nie będzie – mówi Mieczysław Ostojski. Zaapelował, by nie wywoływać paniki poprzez nieprawdziwe doniesienia.
 
Wczoraj podczas posiedzenia rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w obecności mediów Donald Tusk tłumaczył, że należy się spodziewać opadów ponadstandardowych. Wyjaśnił też, że symulacje tego, ile deszczu może spaść, spowodowały rozpoczęcie prac w trybie kryzysowym.
 
Posiedzenie miało charakter medialnego show transmitowanego na żywo, w czasie którego Tusk chwalił się tym, ile rząd nauczył się od poprzedniej powodzi. I znowu w obecności kamer niczym Putin wysłuchiwał raportów, dawał wskazówki, zapewniał, że będzie dobrze.

Dzisiaj IMGW, która monitoruje stan wód w Polsce zorganizowało konferencje prasową. "Nie ma powodzi" – powiedział dyrektor IMGW Mieczysław Ostojski. Zaapelował, by nie wywoływać paniki poprzez nieprawdziwe doniesienia o kataklizmie. Od soboty może natomiast dojść do mniejszych podtopień.

Ciekawe czy szef IMGW za mówienie, że nie ma powodzi straci stanowisko...?

Internauci od razu zareagowali na konferencję IMGW


 
 
 
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Tajemnicza śmierć w Grecji. Nie żyje…

Tajemnicza śmierć w Grecji. Nie żyje…

Nowa instrukcja o relikwiach

Nowa instrukcja o relikwiach

Przemycali alkohol i tytoń bez akcyzy.…

Przemycali alkohol i tytoń bez akcyzy.…

Prezes PiS pomodlił się nad grobem Lecha i…

Prezes PiS pomodlił się nad grobem Lecha i…

Samolot zniknął z radarów. Trwają…

Samolot zniknął z radarów. Trwają…

Tajemnicza śmierć w Grecji. Nie żyje ochroniarz premiera

/ janmarcust; pixabay.com / Creative Commons CC0

Martwy w swoim domu w Atenach został znaleziony wysoki rangą oficer greckiej policji. Mężczyzna służył kiedyś w ochronie byłego premiera Kostasa Simitisa.

Poza ciałem policjanta, w domu znaleziono jeszcze zwłoki jego żony, córki i teściowej.

Według miejscowej policji wszystkie ofiary miały rany postrzałowe, a śledczy zakładają, że śmierć wszystkich czterech osób została spowodowana strzałami ze służbowej broni funkcjonariusza.

Według agencji AP jest to sugestia, że sprawcą był jeden z zabitych, który popełnił samobójstwo.

- To wstrząsająca tragedia rodzinna - napisał w wydanym w odpowiedzi na te doniesienia oświadczeniu Kostas Simitis, który był premierem Grecji w latach 1996–2004.

Wspominał on 46-letniego oficera, a zarazem swojego byłego ochroniarza, jako „wzór profesjonalizmu”.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl