Zachód nie istnieje

W mediach pojawiły się nieoficjalne wypowiedzi przedstawicieli służb USA, którzy twierdzili, że Rosjanom nie udałoby się tak sprawnie opanować Krymu, gdyby nie pomoc niemieckich dostawców sprzętu wojskowego. Taka aktywność Niemiec, będących członkiem Paktu Północnoatlantyckiego, może niektórych dziwić, trzeba jednak pamiętać, że NATO prowadzi politykę, która wynika z wypracowanych jednogłośnie decyzji członków Sojuszu. Dziś współpraca w NATO wygląda zupełnie inaczej niż w czasach zimnej wojny. Gdy 400 km od Paryża stały rosyjskie czołgi, a Niemcy były podzielone, zachodnie firmy ulegały reaganowskim groźbom embarga na technologie amerykańskie w razie jakiejkolwiek współpracy z Sowietami. Teraz, przy słabym przywództwie USA, które zaczęło się załamywać w 2008 r., kiedy odrzucono przystąpienie Gruzji i Ukrainy do natowskiego The Membership Action Plan, i braku poczucia realnego zagrożenia państw Europy Zachodniej ze strony Rosji, wojskowa współpraca między Putinem a Niemcami, Francją oraz Włochami kwitnie. Można zatem powiedzieć, że Zachód w rozumieniu zimnowojennym przestał istnieć.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Polska jest najważniejsza

Tuż po wygranych wyborach na Węgrzech Viktor Orbán rozpoczął ogólnokrajową dyskusję na temat dużych zmian w konstytucji Węgier. Warto przypomnieć, że obecnie obowiązująca w tym kraju ustawa zasadnicza została przyjęta w 2011 r. i była wielokrotnie zmieniana.

Teraz można przeprowadzić zmiany dużo poważniejsze, ponieważ po wyborach rządzący Fidesz ma większość 2/3 miejsc w parlamencie i nie musi się obawiać blokady ze strony opozycji. A ta dotychczas blokowała wszelkie zmiany dotyczące np. kar za organizowanie pomocy dla nielegalnych imigrantów. W tym tygodniu, przy sprzeciwie opozycji, antyimigrancka poprawka została przyjęta przez węgierski parlament. Cały pakiet przewidywanych zmian w konstytucji nazwano „Węgry są najważniejsze”. Warto bliżej im się przyjrzeć, ponieważ i w Polsce trwa dyskusja nad zmianami w konstytucji, choć odnoszę wrażenie, że nie obejmuje ona tych, o które Polakom chodzi. Piszę o tym z nieukrywaną zazdrością, ale też nadzieją, że w nadchodzących wyborach Zjednoczona Prawica osiągnie wynik, który pozwoli zmienić Konstytucję RP, by ci, którzy szkodzą Polsce, nie czuli się już bezkarni. Bo dla nas Polska jest najważniejsza!

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl