niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Komunistyczna Partia Polski zostanie w końcu zdelegalizowana? Sprawa wróciła do prokuratury

Dodano: 20.04.2014 [18:06]
Komunistyczna Partia Polski zostanie w końcu zdelegalizowana? Sprawa wróciła do prokuratury - niezalezna.pl
foto: skender/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Prokuratura Generalna uznała, że prokuratura w Sosnowcu ma ponownie zbadać, czy działalność Komunistycznej Partii Polski jest sprzeczna z prawem.

– Działając jako poseł na Sejm RP, złożyłem zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków Komunistycznej Partii Polski. Jestem zaniepokojony faktem funkcjonowania w Polsce partii odwołującej się do ideologii komunistycznej – podkreśla w rozmowie z gazetą „Nasz Dziennik” Bartosz Kownacki. Poseł PiS był zaskoczony wcześniejszym umorzeniem śledztwa w sprawie delegalizacji KPP. Po jego interwencji akta tego postępowania zbadano w Departamencie Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Generalnej.

Sławomir Górnicki, zastępca dyrektora Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Generalnej uznał, że „analiza przedmiotowego dochodzenia pozwoliła na stwierdzenie, że przeprowadzono je bez wyczerpania wszystkich możliwości dowodowych i z tego względu decyzja o jego umorzeniu uznana została za przedwczesną”. – W związku z powyższym zlecono prokuratorowi apelacyjnemu w Katowicach spowodowanie podjęcia (…) na nowo tego postępowania i jego kontynuowanie przez prokuratora rejonowego Sosnowiec-Południe w Sosnowcu – dodaje.

KPP została zarejestrowana przez Sąd Okręgowy w Warszawie 9 października 2002 r. i - jak wynika z jej statutu - jest partią marksistowsko-leninowską, a źródło swojej działalności ideowo-programowej upatruje w idei komunistycznej. „Dopiero komunizm uwolni ludzkość od niepewności jutra, od strachu przed wojnami, od nędzy i poniżenia” - brzmi statut KPP. Na stronie internetowej partii, poza symbolem sierpa i młota, znajduje się także hasło „Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!”, będące fragmentem Manifestu Komunistycznego Karola Marksa i Fryderyka Engelsa.

Art. 13 konstytucji zakazuje istnienia partii politycznych i innych organizacji, które w swoich programach odwołują się do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu.

Śledztwo toczyło się w „sprawie publicznego propagowania w Dąbrowie Górniczej w okresie od 2002 roku do czerwca 2013 roku przez Komunistyczną Partię Polski totalitarnego ustroju państwa i w sprawie posiadania w celu rozpowszechniania druków zawierających treści propagujące ustrój totalitarny”. Zostało umorzone 29 listopada 2013 r. z konstatacją, że KPP nie popełniła przestępstwa, czyli według terminologii prawniczej z powodu „braku ustawowych znamion czynu zabronionego”.

– Funkcjonowanie tego typu środowisk jest tego najlepszym dowodem. Jeśli nikt nie nauczył się niczego z historii Związku Sowieckiego, Kambodży czy z historii Polski, czym jest komunizm, oznacza, że jest kompletnym głupcem – ocenia istnienie KPP historyk dr Piotr Gontarczyk. – Bezkarność tych ludzi jest ogromna. To bardzo przykre, ale nasze państwo tak właśnie funkcjonuje – dodaje.
 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

MARKSISTOWSKI KOMUNIZM NIE JEST USTROJEM, SYSTEMEM TOTALITARNYM !!!

Ta leninowska kacza banda, monopartia bolszewicka nie ma pojęcia o marksistowskim komunizmie !!!

OTÓŻ: Eliminowanie samodzielnego myślenia jest domeną leninowskiego bolszewizmu.

Marksistowskiego socjalizmu, tym bardziej komunizmu jeszcze na świecie nie było nigdzie. W rzeczywistości leninizm nie jest kontynuacją i rozwinięciem nauki Marksa, jest samodzielną i odrębną koncepcją Lenina.

Cała istota leninizmu zawarta jest w pracy Lenina „Państwo a rewolucja”, roku 1917. Sprowadza się ona do kwestii: jak zdobyć władzę i jak ją utrzymać. Narzędziem zdobycia i utrzymania władzy według Lenina jest „partia nowego typu”, monopartia, w razie potrzeby zamaskowana jako taki czy inny „front”, taka czy inna „rada”, „prawo i sprawiedliwość” itp.

Marksistowski socjalizm>komunizm to porozumienie ludzi co do budowania lepszego systemu na bazie pomocniczości. Pracy wszystkich dla dobra wszystkich…jak w rodzinie np. I proszę już nie mylić tych pojęć. Ta kapitalistyczna banda złodziei ukuła też to najgłupsze hasło “precz z komuną”….i da każdą kasę na swoją obronę i swoich miliardowych kont kajmańskich użytecznym idiotom.

Macie w największym skrócie… Wolność = Komunizm = dobrowolne stowarzyszenie wytwórców…zanika pieniądz i państwo.

Jak ktoś jeszcze czegoś nie rozumie odsyłam do klasyka…tam to jest dostępnie opisane.
A spółdzielczość to przedsionek socjalizmu….i o tym się nie mówi…nienawistna cisza.

Opisał to dobrze K. Marks w “Kapitale” …ale komu dzisiaj chce się czytać jak jest TV, fotel i pilot.

Na świecie nadal przedkłada się pieniądze ponad moralność, i dopóki to się nie zmieni, dopóki ludzie nie zbudują marksistowskiego komunizmu, nie zapanuje pokój. Kapitalizm niestety jest egoistyczny, amoralny, antychrześcijański, antyludzki który tworzy wyzysk, bezrobocie, bezdomność i biedę oraz wszelkie wojny. To nie może trwać wiecznie. Przyjdzie kiedyś taki czas, że ludzie wyzwolą się z tych kajdan niewolniczej pracy a praca stanie się wartością. By ludzie nie musieli kupować tego co sami wytworzyli. Socjalizm, komunizm, to nie leninowska rewolucja bolszewicka.

Kamieniem węgielnym marksistowskiego socjalizmu>komunizmu, jest wspólna, społeczna własność środków produkcji, brak wyzysku z wartości dodatkowej i brak alienacji pracy. To system innych wartości niż kapitalistyczne gromadzenie bogactwa…złudnego zresztą. PANTA RHEI…

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl