niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21/10/2014
Grzegorz Wierzchołowski

W Sejmie wciąż trwa protest rodziców niepełnosprawnych dzieci

Dodano: 21.03.2014 [10:11]
W Sejmie wciąż trwa protest rodziców niepełnosprawnych dzieci  - niezalezna.pl
foto: Benjamin Earwicker/ sxc.hu
Dziś w budynku parlamentu kolejny dzień trwa protest rodziców niepełnosprawnych dzieci, którzy domagają się m.in. tego, by ich całodobowa opieka nad dziećmi była traktowana jako zawód. Zapowiadają, że pozostaną w Sejmie, choć dziś kończy on obrady. Rodzice wraz z dziećmi protestują od środy. W piątek rano było ich kilkunastu; kolejną noc spędzili śpiąc na kocach.

- Póki co, mamy zapewnione jedzenie. Noc była spokojna - powiedziała dziś rano jedna z protestujących matek Agnieszka Chwastarz, która do Sejmu przyjechała z siedmioletnią córką Nikolą. Pytana o to, czy protestujący zostaną w parlamencie po zakończeniu obrad Sejmu (posiedzenie kończy się dziś), powiedziała: - Ja wierzę w to i mam ogromną nadzieję, że pan premier jednak tutaj do nas przyjdzie, porozmawia z nami i że dojdziemy do jakiegoś konsensusu. Nie wrócimy do domu, póki nie podejmie jakichś radykalnych kroków.

W petycji do premiera Donalda Tuska protestujący domagają się m.in. pisemnej deklaracji o wpisaniu kwoty 200 zł z pomocy rządowej (w ramach rządowego programu opiekunowie dostają te pieniądze jako dodatkowe; obecny trwa do końca marca) do ustawy oraz jasnego stanowiska rządu dotyczącego dojścia do kwoty najniższego wynagrodzenia i zapisania tego w ustawie. Chcą też zmian w orzecznictwie, by niepełnosprawność orzekana była zgodnie z obowiązującą definicją, a nie np. na podstawie jednej operacji, która nie powoduje długotrwałych ograniczeń w prawidłowym funkcjonowaniu; a także, by dodatkowo uzależnić wysokość zasiłków dla rodziców od stopnia samodzielności niepełnosprawnego.

Rodzice domagają się również przeniesienia świadczenia pielęgnacyjnego do ZUS i jego waloryzacji, zlikwidowania kryteriów do zasiłków rodzinnych, ponieważ - jak tłumaczą - aż 80 proc. świadczeniobiorców w ogóle nie może otrzymać dodatku z tytułu rehabilitacji. Domagają się również szczególnej pomocy państwa w przypadku, kiedy w rodzinie jest więcej niż jedno dziecko niepełnosprawne, darmowych leków podtrzymujących życie i środków zapewniających pielęgnację dziecka niepełnosprawnego, bezkolejkowego dostępu do lekarzy specjalistów, a także bezpłatnych przejazdów z dzieckiem celem leczenia i diagnozowania w specjalistycznych klinikach i szpitalach. Chcą też podwyższenia kwoty renty socjalnej z tytułu niepełnosprawności i całkowitej zmiany ustawy o pomocy i wsparciu opiekunów i rodziców dzieci niepełnosprawnych, tak by uwzględniała opiekę wytchnieniową (opiekę zastępczą na czas odpoczynku lub nieobecności opiekuna dziecka).

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział na przyszły tydzień rozmowy w sprawie tych postulatów. Podkreślił, że w ciągu kilku lat uda się "dojść do minimalnej pensji", choć zależy to od sytuacji budżetowej.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Mam 60 lat z żoną wychowaliśmy trójkę dzięci, które chodzą do wyborów i nie chcą wyjeżdzać z kraju choć kladłem im do głowy że w rzeczpospolitej kolesiów nie mają co robić. Nasze dzieci ZNAJĄ SMAK RACJONOWANEGO CHLEBA. Raz jedyny zwróciłem się do pomocy społecznej, by poznać państwowe miłosierdzie czytaj ustawowe upodlenie człowieka. Uważam że każdy jest odpowiedzialny za swój los, a rozdawnictwo deprawuje, pomimo to jako społeczeństwo musimy utrzymać cięzar ludzi niedołężnych i pokrzywdzonych przez los, jest to miara wartości cywilizacji. Pieniędzy na takie dzieci jest w rzeczpospolitej kolesiów aż nadto. Długo by mnożyć przykłady pierszy i rażący utrzymanie piesków w schroniskach na koszt podatnika (sam mam trzy kundelki z ulicy), nie mam nic przeciw pieskom ale uregulujmy pierw sprawy ludzkie a potem zwierzęce. pieski można usypiać a Pani Basia prawie proponuje eutanazję dzieci!

- czyli w roku nowych wyborów -to taki perfidny szantaż tej łajzy -jak na mnie nie zagłosujecie to nic nie dostaniecie a jak zagłosują i wygra ten łach cmentarny to znowu może cos obiecać przez 4 lata !!!!!!!!!!! sale aż mu się pysk wykręcał od wypowiadanych kłamst znam całą fizjonomię tej nieludzkiej łachudry i doskonale rozpoznaje jego nastroje i czy łga (kiedy on nie łga?)- któras kobieta powinna podejść i przynajmniej "sztrzelić" go w pysk z otwartej dłoni.

Jesteśmy krajem który w tym roku chce wydać na zbrojenia 40 mld złotych.Najwiecej z całej Europy. 1 mld 300 milionów to jeden samolot !!!!ZREZYGNOWAĆ Z SAMOLOTU !!

Właśnie usłyszałam, jak jedna z matek dziecka niepełnosprawnego stwierdziła, że złej sytuacji tych dzieci winne jest społeczeństwo. Wypraszam sobie, ja urodziłam zdrowe dziecko i nikt nie dołożył mi do jego utrzymania jak i do wielu innych innych dzieci. Dlaczego ci rodzice uważają, że ich dzieci ma utrzymywać społeczeństwo? Najpierw do końca życia utrzymywać chore dzieci a potem do końca życia utrzymywać "biednych" rodziców tych dzieci, bo oni sami nie odłożyli na emerytury. Może lepiej, żeby poszli do pracy, zarabiali na dziecko i swoją emeryturę, zatrudnili dyplomowaną pielęgniarkę, czy też rehabilitanta. Nie będą musieli chodzić po prośbie do MOPs-u ani do rządu. A najlepiej, żeby sami otwarli ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i tam zajmowali się nie tylko swoim dzieckiem i zarabiali. Jeszcze nie tak dawno kobiety miały 0,5 roku urlopu macierzyńskiego a potem urlop wychowawczy /bez składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe finansowanych z budżetu, czyli przez resztę społeczeństwa/. Matki chorych dzieci opiekowały się nimi a na starość mogły liczyć tylko na emeryturę męża albo rentę rodzinną po nim. Nikt nie okupował sejmu, nie wykrzykiwał przed kamerami, że brakuje pieniędzy na utrzymanie, a tym bardzie, że ich utrzymanie to obowiązek społeczeństwa. Problemy rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi rozgrywały się w czterech ścianach domów. Teraz wywleka się je na ulice i korytarze sejmu, ministerstw, przed kamery. Żąda się finansowania kosztów utrzymania tych dzieci i ich opieki. A co z rodzicami? Czy to nie są ich dzieci /z podkreśleniem ich/, którym powinni zapewnić utrzymanie? To jest chyba normalne, że jak się decyduje na dzieci to trzeba je utrzymać.

Kobieto jak można być takim pusto-głowym,bez uczucia człowiekiem ,zero tolerancji, a jednak w tym kraju tak można ,jak sobie myślisz że matka OBŁOŻNIE chorego DZIECKA rano wstanie czasami po nie przespanej nocy i pójdzie do pracy za 1300 zł do DYSKONTU ,a może Basiu ty znajdziesz dla tych matek pracę o średnich zarobkach w których podają stawkę 5000 tyś zł , Basiu mało tego w takich rodzinach z takimi chorymi dziećmi najczęściej opiekunem jest 1 osoba Matka która została przy nim pokochała go takim jakim się urodził (CHWAŁA TYM LUDZIOM ŻE JESZCZE MAJĄ SERDUSZKA )Basiu ci ludzie jak wiele innych czekają na obiecanki kłamców ,obłudników ,polityków tak ile można czekać wszystko drożeje co ty piszesz o jakiś emeryturach tu wszystko się cofa daj Boże żebyś kiedyś dostała tylko podstawą emeryturę ,Basiu otwórz oczy i zsuń czapkę z głowy .Przykład Jak Dla ukrainy to politycy sprzedali duszę tusk przyjmują uchozdców jak trzeba będzie to to jutro zbudują miasteczko I TU PIENIĄDZE SĄ NIE TRZEBA CZEKAĆ DO 2016 R .SKANDAL PILNOWAĆ SWOJEGO PODWÓRKA A TU PARĘ KM DRÓG ZROBILI ,SŁUZBA ZDROWIA DALEJ SYF I WSZYSTKO RESZTA JUŻ ZAPOMNIANA.Tak Więc Basiu jak masz zdrowe dzieci to codzienne na kolanach dziękuj Bogu za to że ci się udadło............ pamiętaj że matki tych biednych dzieci walczą z nędzną sytuacją do jakich doprowadziła głupia polityka.....

W Polsce 13 i 14 pensja jest wypłacana z zysku przedsiębiorstwa a sfera budżetowa nie jest produkcyjna SEJM i SENAT też , kwota z tych pieniędzy wystarczy na zaspokojenie ich prośby

Dołączmy się, to może spotkać i nas!!!!!!!

ministerstwami. Będziemy WALL czyć i za WAS. Urzędnikom należy odebrać terror fin ansowy. KRUS=ZUS, VAT - 10%, minimalne wynagrodzenia 2.000 netto. Wiek emerytalny 63lata, Wszelkie przywileje likwidacja. 12.000, max dla urzędnika. W spółkach zakaz 2 krotnego zasiadania odpłatnie w jakichkolwiek zarządach na finansach sP0łecznych. Dla firm skarbu państwa rynek ekonomiczny np LOT, żadnych dotacji. Jak mundurowi P0dkocza jeszcze raz zniesiemy wszelkie przywileje - wstecz uznając ze to łapówka P0lityczna za sianie terroru

...i adrenalina skoczyla wysoko.
Nie trzeba byc psychologiem zeby rozszyfrowac jego mysli:"Mam was gleboko gdzies,jestescie dla mnie tylko Polakami,a
polskosc to nienormalnosc".Jego NIC nie obchodza ci biedni ludzie.Gdyby mial dobra wole to juz dawno przeprowadzilby
reformy;zwolnil ta oszukancza sitwe z Arlukiem i Kopaczka.A on jest z nich zadowolony,oni graja tak jak on dyryguje!!!

To antypolacy!Na szafot z tymi bandytami!

Państwo socjalne to piękna idea, ale w sytuacji krótkiej kołdry trzeba wybrać z wielu bardzo pilnych spraw kilka na które starczy pieniędzy. Uważam, że nie stać społeczeństwo na pełne utrzymywanie dzieci niepełnosprawnych /bo rodzice kombinują jak ale obciążyć tym budżet/ a tym bardziej rodzica w wieku produkcyjnym a później na emeryturze, której sami nie wypracują.

...zwolnil by te oszukancza sitwe...

Nazywam sie Renata i mam 24 letnią córkę niepełnosprawną która potrzebuje opieki 24/7. Jestem z wami !!!! Wiem co znaczy takie poświęcenie... Tyle czasu przebywać w sejmie z niepełnosprawnym dzieckiem to nie lada wyczyn i poświecenie psychiczne i fizyczne zarówno dla dziecka jak i dla opiekuna. Ale wy walczycie za lepszą przyszłość dla bezbronnych niepełnosprawnych ludzi których na dodatek nikt nie słucha i nie widzi. Mam nadzieje, że wasze poświęcenie nie pójdzie na marne... że w końcu władze naszego państwa zauważą, że poświęcenie większości swojego życia dla drugiej osoby nie jest takie proste... Ponieważ nie tylko moc uczucia i czasu taka osoba potrzebuje ale także leczenia czasami kosztownego i niezbędnego do po prostu bycia. Są tez takie rodziny co nie mają funduszy na codzienne potrzeby ponieważ musiały zrezygnować z pracy na rzecz opieki swego ukochanego dziecka.
Dziękuje, że tam jesteście i jesteśmy całą rodziną z wami !!!

sama mat dziecko chore od 8 lat--coz trzeba walczyc ze zlodziejami,PO PSL-trzeba krzyczec wymyslac za chabety szarpac polglowkow niesilow,lub obczyscic pyski.premielek donko ,kiedys pojechal do rodziny 30 kamer zabral,rodzina ta ma zdrowe sliczne dzieci,nie takie jak my ,naszych sie brzydzi-szeptem mowi ze takie dzieci stryjek adolf do pieca puszczal,a propo bedac u tej rodziny zjadl sniadankoz banankiem na deser-PO tem LEGO w prezencie im dal kwiaty,nawet siadl na podlodze zabral sie do ukladania z dziecmi -tego LEGO- DZIADZIOBREZNIEW TYZ TAK ROBIL:Dzisiaj wczoraj ten sam matol ryzy uj nie spotka sie z kalekami,o czym bedzie z nimi gadal---kalekami-? moze putina namowi zeby mu pomogl autanazje zrobic. takie swinie w polsce rzadza takie knury ryj maja pelny nic sobie z ludkich krzywd nie robili i nie robia.rozku....wic ten burdel ryzego w pyl;w sopocie na ulicy dzieciom kiwki robi -tak ruda kierda kocha dzieci.

Narodzie ślepy i głuchy na krzywdy!
Jeżeli nie dzisiaj to już nigdy!
Nie odważysz upomnieć się o sprawiedliwość.
Nie widzisz,że niszczy Cię polityków chciwość.
Przyjdź na sejmowy majdan w stolicy!
Gdy będziesz tam liczniejszy dojrzą Cię politycy.

Widziałam i słyszałam w tvn24 wystąpienia dwóch matek. Bardzo dzielne panie i waliły między oczy posłowi Libickiemu i jakiejś pani z ministerstwa. Tak należy z tymi przedstawicielami narodu rozmawiać. Oni nie widzą rażących dysproporcji w dzieleniu pieniędzy podatników. Sobie biorą garściami, a biednym , skrzywdzonym dają ochłapy. I jeszcze bezczelnie poseł Libicki mówi do jednej z matek ;"To trzeba zostać posłem", żeby mieć 10 000 pensji i 6000 na asystenta jako osoba niepełnosprawna. Inni asystenci {matki} osób niepełnosprawnych mają 650 złotych. Ile to razy mniej ?

Współczuję sytuacji rodzinnej ale...

...ilu z Was głosowało na platformę bo bało się "CBA wpadającego o 6 rano" "rządów faszystowskiego PISu" itp.?
To co przechodzicie to są SKUTKI takich nieracjonalnych wyborów!

przeznaczy kilka lat na dochodzenie własnych apanaży do wysokości minimalnej pensji. Tymczasem niech odda to, co bierze ,tym którzy bardziej potrzebują.

jak mu ryzy wypluje pare groszy to moze ,albo zakosi kosiniak.rzad to rzad putina janukowicza toczka w toczke. a ryzy uj to gdanska smieciarka co do sopotu zamiata,puki cholota bedzie w rzadzie PSL PO SLD -nigdy polska normalnie zyc nie bedzie czerwone bolszewiki ,dobijaja polske i polakow.zobaczcie na ich pyski jakie zadowolone jakie od gorzaly czerwone,jakie oczy od kur....twa PO PSL dkrazone-rzad burdelowomafiowskozlodziej oszust klamca szwira polglowki ,tluki na kacu rzadza ,jak rzadza tak to wychodzi.

KOLESIOSTWO POkomuny ma się dobrze, więc kpi z biednych Polaków. :

RZĄD PO PSL - oderwany od rzeczywistości

KOSINIAK MA BUTY w cenie znacznie przekraczającej wysokość zasiłku opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, a bufoniasty Libicki z PO oprócz wysokiej pensji korzysta z 6 tysięcy na opiekuna..

Jak tacy ludzie mogą zrozumieć sytuację biednych żyjących z dzieckiem, potrzebującym szczególnej opieki i leczenia - za 800 zł . miesięcznie Rząd platformiarzy i psl - sobie nie żałuje , nagrody sięgają nawet pól miliona zł.

POgonić kolesiów , złodziei, aferzystów , sędziów służących władzy nawet na telefon itp..
.
.JUŻ CZAS.

: Arogancja obecnej władzy POkazuje , że u nas też konieczny Majdan , Zachowanie Libickiego , jego bufoniasta i chamska postawa wobec matki niepełnosprawnego dziecka , także ministerek wyfiołkowany w b.drogich butach oraz premier tchórzliwy chowający się przed Polakami - TO TYLKO JEDEN KADR DEGRENGOLADY POkomuny.

REŻIMOWE TV i RESORTOWEDZIECI- uczniowie Urbana

SKANDAL W PUBLICZNEJ TV.POlecam artykuł na ten temat na forum "w Polityce".

Redaktorek uczeń Urbana przewyższa w propagandzie swojego mistrza
Wiadomości fałszywie przedstawiają problemy Polaków ,
POmijają ważne wydarzenia , a zajmują się głupstwami . SĄ O WIELE BARDZIEJ ZMANIPULOWANE NIŻ WSZYSTKE TFU-eny i in. reżimowe media. Wczoraj nie pokazali nawet protestu matek w sejmie , więc od dzisiaj nie oglądam propagandy rządowej i RESORTOWYCH DZIECI

http://www.youtube.com/watch?v=l6TMutAosRQ

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl