niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22/12/2014
Paweł Krajewski

W Sejmie wciąż trwa protest rodziców niepełnosprawnych dzieci

Dodano: 21.03.2014 [09:11]
W Sejmie wciąż trwa protest rodziców niepełnosprawnych dzieci  - niezalezna.pl
foto: Benjamin Earwicker/ sxc.hu
Dziś w budynku parlamentu kolejny dzień trwa protest rodziców niepełnosprawnych dzieci, którzy domagają się m.in. tego, by ich całodobowa opieka nad dziećmi była traktowana jako zawód. Zapowiadają, że pozostaną w Sejmie, choć dziś kończy on obrady. Rodzice wraz z dziećmi protestują od środy. W piątek rano było ich kilkunastu; kolejną noc spędzili śpiąc na kocach.

- Póki co, mamy zapewnione jedzenie. Noc była spokojna - powiedziała dziś rano jedna z protestujących matek Agnieszka Chwastarz, która do Sejmu przyjechała z siedmioletnią córką Nikolą. Pytana o to, czy protestujący zostaną w parlamencie po zakończeniu obrad Sejmu (posiedzenie kończy się dziś), powiedziała: - Ja wierzę w to i mam ogromną nadzieję, że pan premier jednak tutaj do nas przyjdzie, porozmawia z nami i że dojdziemy do jakiegoś konsensusu. Nie wrócimy do domu, póki nie podejmie jakichś radykalnych kroków.

W petycji do premiera Donalda Tuska protestujący domagają się m.in. pisemnej deklaracji o wpisaniu kwoty 200 zł z pomocy rządowej (w ramach rządowego programu opiekunowie dostają te pieniądze jako dodatkowe; obecny trwa do końca marca) do ustawy oraz jasnego stanowiska rządu dotyczącego dojścia do kwoty najniższego wynagrodzenia i zapisania tego w ustawie. Chcą też zmian w orzecznictwie, by niepełnosprawność orzekana była zgodnie z obowiązującą definicją, a nie np. na podstawie jednej operacji, która nie powoduje długotrwałych ograniczeń w prawidłowym funkcjonowaniu; a także, by dodatkowo uzależnić wysokość zasiłków dla rodziców od stopnia samodzielności niepełnosprawnego.

Rodzice domagają się również przeniesienia świadczenia pielęgnacyjnego do ZUS i jego waloryzacji, zlikwidowania kryteriów do zasiłków rodzinnych, ponieważ - jak tłumaczą - aż 80 proc. świadczeniobiorców w ogóle nie może otrzymać dodatku z tytułu rehabilitacji. Domagają się również szczególnej pomocy państwa w przypadku, kiedy w rodzinie jest więcej niż jedno dziecko niepełnosprawne, darmowych leków podtrzymujących życie i środków zapewniających pielęgnację dziecka niepełnosprawnego, bezkolejkowego dostępu do lekarzy specjalistów, a także bezpłatnych przejazdów z dzieckiem celem leczenia i diagnozowania w specjalistycznych klinikach i szpitalach. Chcą też podwyższenia kwoty renty socjalnej z tytułu niepełnosprawności i całkowitej zmiany ustawy o pomocy i wsparciu opiekunów i rodziców dzieci niepełnosprawnych, tak by uwzględniała opiekę wytchnieniową (opiekę zastępczą na czas odpoczynku lub nieobecności opiekuna dziecka).

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział na przyszły tydzień rozmowy w sprawie tych postulatów. Podkreślił, że w ciągu kilku lat uda się "dojść do minimalnej pensji", choć zależy to od sytuacji budżetowej.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Mam 60 lat z żoną wychowaliśmy trójkę dzięci, które chodzą do wyborów i nie chcą wyjeżdzać z kraju choć kladłem im do głowy że w rzeczpospolitej kolesiów nie mają co robić. Nasze dzieci ZNAJĄ SMAK RACJONOWANEGO CHLEBA. Raz jedyny zwróciłem się do pomocy społecznej, by poznać państwowe miłosierdzie czytaj ustawowe upodlenie człowieka. Uważam że każdy jest odpowiedzialny za swój los, a rozdawnictwo deprawuje, pomimo to jako społeczeństwo musimy utrzymać cięzar ludzi niedołężnych i pokrzywdzonych przez los, jest to miara wartości cywilizacji. Pieniędzy na takie dzieci jest w rzeczpospolitej kolesiów aż nadto. Długo by mnożyć przykłady pierszy i rażący utrzymanie piesków w schroniskach na koszt podatnika (sam mam trzy kundelki z ulicy), nie mam nic przeciw pieskom ale uregulujmy pierw sprawy ludzkie a potem zwierzęce. pieski można usypiać a Pani Basia prawie proponuje eutanazję dzieci!

Dołączmy się, to może spotkać i nas!!!!!!!

Nazywam sie Renata i mam 24 letnią córkę niepełnosprawną która potrzebuje opieki 24/7. Jestem z wami !!!! Wiem co znaczy takie poświęcenie... Tyle czasu przebywać w sejmie z niepełnosprawnym dzieckiem to nie lada wyczyn i poświecenie psychiczne i fizyczne zarówno dla dziecka jak i dla opiekuna. Ale wy walczycie za lepszą przyszłość dla bezbronnych niepełnosprawnych ludzi których na dodatek nikt nie słucha i nie widzi. Mam nadzieje, że wasze poświęcenie nie pójdzie na marne... że w końcu władze naszego państwa zauważą, że poświęcenie większości swojego życia dla drugiej osoby nie jest takie proste... Ponieważ nie tylko moc uczucia i czasu taka osoba potrzebuje ale także leczenia czasami kosztownego i niezbędnego do po prostu bycia. Są tez takie rodziny co nie mają funduszy na codzienne potrzeby ponieważ musiały zrezygnować z pracy na rzecz opieki swego ukochanego dziecka.
Dziękuje, że tam jesteście i jesteśmy całą rodziną z wami !!!

sama mat dziecko chore od 8 lat--coz trzeba walczyc ze zlodziejami,PO PSL-trzeba krzyczec wymyslac za chabety szarpac polglowkow niesilow,lub obczyscic pyski.premielek donko ,kiedys pojechal do rodziny 30 kamer zabral,rodzina ta ma zdrowe sliczne dzieci,nie takie jak my ,naszych sie brzydzi-szeptem mowi ze takie dzieci stryjek adolf do pieca puszczal,a propo bedac u tej rodziny zjadl sniadankoz banankiem na deser-PO tem LEGO w prezencie im dal kwiaty,nawet siadl na podlodze zabral sie do ukladania z dziecmi -tego LEGO- DZIADZIOBREZNIEW TYZ TAK ROBIL:Dzisiaj wczoraj ten sam matol ryzy uj nie spotka sie z kalekami,o czym bedzie z nimi gadal---kalekami-? moze putina namowi zeby mu pomogl autanazje zrobic. takie swinie w polsce rzadza takie knury ryj maja pelny nic sobie z ludkich krzywd nie robili i nie robia.rozku....wic ten burdel ryzego w pyl;w sopocie na ulicy dzieciom kiwki robi -tak ruda kierda kocha dzieci.

Współczuję sytuacji rodzinnej ale...

...ilu z Was głosowało na platformę bo bało się "CBA wpadającego o 6 rano" "rządów faszystowskiego PISu" itp.?
To co przechodzicie to są SKUTKI takich nieracjonalnych wyborów!

przeznaczy kilka lat na dochodzenie własnych apanaży do wysokości minimalnej pensji. Tymczasem niech odda to, co bierze ,tym którzy bardziej potrzebują.

jak mu ryzy wypluje pare groszy to moze ,albo zakosi kosiniak.rzad to rzad putina janukowicza toczka w toczke. a ryzy uj to gdanska smieciarka co do sopotu zamiata,puki cholota bedzie w rzadzie PSL PO SLD -nigdy polska normalnie zyc nie bedzie czerwone bolszewiki ,dobijaja polske i polakow.zobaczcie na ich pyski jakie zadowolone jakie od gorzaly czerwone,jakie oczy od kur....twa PO PSL dkrazone-rzad burdelowomafiowskozlodziej oszust klamca szwira polglowki ,tluki na kacu rzadza ,jak rzadza tak to wychodzi.

KOLESIOSTWO POkomuny ma się dobrze, więc kpi z biednych Polaków. :

RZĄD PO PSL - oderwany od rzeczywistości

KOSINIAK MA BUTY w cenie znacznie przekraczającej wysokość zasiłku opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, a bufoniasty Libicki z PO oprócz wysokiej pensji korzysta z 6 tysięcy na opiekuna..

Jak tacy ludzie mogą zrozumieć sytuację biednych żyjących z dzieckiem, potrzebującym szczególnej opieki i leczenia - za 800 zł . miesięcznie Rząd platformiarzy i psl - sobie nie żałuje , nagrody sięgają nawet pól miliona zł.

POgonić kolesiów , złodziei, aferzystów , sędziów służących władzy nawet na telefon itp..
.
.JUŻ CZAS.

: Arogancja obecnej władzy POkazuje , że u nas też konieczny Majdan , Zachowanie Libickiego , jego bufoniasta i chamska postawa wobec matki niepełnosprawnego dziecka , także ministerek wyfiołkowany w b.drogich butach oraz premier tchórzliwy chowający się przed Polakami - TO TYLKO JEDEN KADR DEGRENGOLADY POkomuny.

REŻIMOWE TV i RESORTOWEDZIECI- uczniowie Urbana

SKANDAL W PUBLICZNEJ TV.POlecam artykuł na ten temat na forum "w Polityce".

Redaktorek uczeń Urbana przewyższa w propagandzie swojego mistrza
Wiadomości fałszywie przedstawiają problemy Polaków ,
POmijają ważne wydarzenia , a zajmują się głupstwami . SĄ O WIELE BARDZIEJ ZMANIPULOWANE NIŻ WSZYSTKE TFU-eny i in. reżimowe media. Wczoraj nie pokazali nawet protestu matek w sejmie , więc od dzisiaj nie oglądam propagandy rządowej i RESORTOWYCH DZIECI

http://www.youtube.com/watch?v=l6TMutAosRQ

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl