Kongres PiS - 15 lutego w Warszawie

DrabikPany / Foter / http://creativecommons.org/ licenses/by-nc-nd/2.0/

  

Programowy kongres PiS odbędzie się 15 lutego w Warszawie – poinformował szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

Jak podkreślił Brudziński, to drugie posiedzenie IV kongresu PiS; do Warszawy ma przyjechać ponad 1200 delegatów. Spotkanie odbędzie się w jednej z dużych hal w stolicy. Według wcześniejszych informacji lutowy kongres ma zaowocować przyjęciem nowego programu partii.  - To ma być program, który ma być realizowany po objęciu władzy przez PiS, a realnie taka możliwość nastąpi dopiero w roku 2015 – zaznaczył Brudziński. W jego ocenie, program, który przyjmą delegaci kongresu, powinien być w miarę otwarty, by można było wprowadzać do niego zmiany, np. w zależności od zaistniałej sytuacji gospodarczej.

Jak informowano wcześniej, materiał przygotowywany na kongres przez zespoły robocze złożone z posłów PiS specjalizujących się w różnych dziedzinach opracuje kilku polityków, w tym prezes Jarosław Kaczyński. PiS zaproponuje m.in. likwidację gimnazjów i NFZ, powrót do 22-proc. stawki VAT, wprowadzenie podatku bankowego i podatku dla hipermarketów, zmiany w strukturze ministerstw. Zamierza też przywrócić i umocnić stanowisko ministra-koordynatora ds. służb specjalnych, zakłada ponowne włączenie administracji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Elementem programu gospodarczego PiS jest Narodowy Program Zatrudnienia (projekt ustawy został odrzucony w Sejmie).

PiS proponuje ponadto zmiany w systemie emerytalnym, m.in. odejście od reformy wydłużającej wiek emerytalny do 67 lat. W programie zdrowotnym PiS zakłada, że docelowo nakłady na służbę zdrowia powinny wynieść 6 proc. PKB.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Senator Rulewski nieźle odleciał! Porównuje ingerencję KE w sprawy Polski do...

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie „W punkt” na antenie Telewizji Republika byli senator Jan Rulewski z PO oraz Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Rozmowa dotyczyła głównie wizyty wiceszefa Komisji Europejskiej w Polsce i jego spotkania z premierem Morawieckim. W pewnym momencie senator Platformy zapytany wprost o to, czy podoba mu się sytuacja, w której ktoś „ingeruje w nasze sprawy” stwierdził, że Polska robi przecież to samo... na przykład w kwestii Jugentamtów.

Ryszard Czarnecki zwrócił uwagę, że to ze strony polskiego rządu płynął cały czas sygnały jednoznacznie zadające kłam, jakoby rząd Mateusza Morawieckiego był zamknięty na dialog.

 - Nie dostrzegłem w ostatnim czasie dobrej woli KE. Przez ostatnie 7 miesięcy spektakularnie pokazywana jest dobra wola polskiego rządu. To jest jednak jak gadanie do obrazu, ale Polska ma wyciągniętą dłoń. Media europejskie karmiły przez dwa lata informacjami, że Polska jest zamknięta – to kłamstwo – zwracał uwagę Czarnecki.

Do dyskusji włączył się senator Rulewski.

- To jest zaczarowywanie obraz. Oskarżycielami ws. nieprzestrzegania konstytucji jest kilka instytucji. Stało się, że w momencie powoływania organu w Polsce - do rady KRS tylko 18 sędziów zgłosiło chęć uczestniczenia w tej sprawie – mówił Rulewski.

Po chwili zarzucił Czarneckiemu, że ukrywa pewne fakty.

- W lipcu mają być zmiany w SN, które spowodują, że to władza polityczna będzie dokonywała zmian w składzie - w tym pani prezes. W konstytucji jest zapis, że ta kadencja ma trwać 6 lat i tak być powinno – przekonywał Rulewski.

Z kolei zapytany wprost przez Katarzynę Gójską, czy jest zwolennikiem tego „żeby KE w trybie natychmiastowym skierowała sprawę Polski do Trybunału Sprawiedliwości” zabrnął niezwykle daleko...

- To jest sprawa przestrzegania kanonu. Teraz są tego skutki – przekonywał senator z PO.
 
- Panu się podoba taka sytuacja – żeby ktoś ingerował w nasze sprawy?  - dopytywała prowadząca program „W punkt” Katarzyna Gójska.
 
- My też się mieszamy w sprawy innych – przekonywał senator Rulewski nawiązując do Dyrektywy UE oraz do kwestii dotyczącej Jugendamt.


cytaty za telewizjarepublika.pl

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl