niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28/08/2015
Redaktor wydania: -

Kongres PiS - 15 lutego w Warszawie

Dodano: 29.01.2014 [15:46]
Kongres PiS -  15 lutego w Warszawie - niezalezna.pl
foto: DrabikPany / Foter / http://creativecommons.org/ licenses/by-nc-nd/2.0/
Programowy kongres PiS odbędzie się 15 lutego w Warszawie – poinformował szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

Jak podkreślił Brudziński, to drugie posiedzenie IV kongresu PiS; do Warszawy ma przyjechać ponad 1200 delegatów. Spotkanie odbędzie się w jednej z dużych hal w stolicy. Według wcześniejszych informacji lutowy kongres ma zaowocować przyjęciem nowego programu partii.  - To ma być program, który ma być realizowany po objęciu władzy przez PiS, a realnie taka możliwość nastąpi dopiero w roku 2015 – zaznaczył Brudziński. W jego ocenie, program, który przyjmą delegaci kongresu, powinien być w miarę otwarty, by można było wprowadzać do niego zmiany, np. w zależności od zaistniałej sytuacji gospodarczej.

Jak informowano wcześniej, materiał przygotowywany na kongres przez zespoły robocze złożone z posłów PiS specjalizujących się w różnych dziedzinach opracuje kilku polityków, w tym prezes Jarosław Kaczyński. PiS zaproponuje m.in. likwidację gimnazjów i NFZ, powrót do 22-proc. stawki VAT, wprowadzenie podatku bankowego i podatku dla hipermarketów, zmiany w strukturze ministerstw. Zamierza też przywrócić i umocnić stanowisko ministra-koordynatora ds. służb specjalnych, zakłada ponowne włączenie administracji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Elementem programu gospodarczego PiS jest Narodowy Program Zatrudnienia (projekt ustawy został odrzucony w Sejmie).

PiS proponuje ponadto zmiany w systemie emerytalnym, m.in. odejście od reformy wydłużającej wiek emerytalny do 67 lat. W programie zdrowotnym PiS zakłada, że docelowo nakłady na służbę zdrowia powinny wynieść 6 proc. PKB.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Mam tylko nadzieję, ze Pis nie zapomni...o "unormalnieniu"warunków przejscia na emerytury dla nauczycieli, bo za kilka lat nasze dzieci i wnukowie będą nauczane i wychowywane, od przedszkola po uczelnie wyższe, przez dziadków i babcie,którzy resztkami wzroku, słuchu i równowagi będa krąrzyc po szkolnych korytarzach, uspokajajac coraz bardziej rozwydrzone pokolenie. I modlić się o przeżycie do wieku 67 lat, by zasłuzyc sobie na wirtualna emeryture.
Skutki takiego stanu rzeczy moze wyobrazic sobie kazdy przecietnie inteligentny "posiadacz" potomstwa.

Prognozy strategiczne, cele ogólne, priorytety oraz programy, niezbędne są do określenia celów szczegółowych, które stanowią podstawę do wyartykułowania zadań. Polsce pilnie potrzebny jest program naprawczy, ponieważ władze nie spełniają konstytucyjnych obowiązków, a państwo nie spełnia swoich funkcji, począwszy od wewnętrznej, poprzez administracyjną i inne, a skończywszy na zewnętrznej. W takich sytuacjach biurokracja (przerost administracji) państwa staje się pasożytem obciążającym obywateli. Tak więc, ze wszech miar wskazane jest ogłoszenie konkretnego programu. Może lemingi się przebudzą ?!

piorytety oraz programy, sa niezbedne do wytaczania poszczegolnych celow, a ktore prowadza nas do zadan...by
w
sluzbie narodu i w sluzbie dla narodu - wyapaczenia nigdy wiecej nie mialy miejsca...tylko jasno postawione cele i wytyczone zadania - stana sie zapora dla wypaczen aby sie nam zylo nie tylko lepiej ale i godniej - w pelnej swiadomosci wytyczonych zadan...

...i
co
chociazby chorzy czy skrajna bieda - maja czekac do 2015 roku ?

Nie płacz krokodylimi łzami nad losem chorych i biednych bo ich stanu sam przyłożyłeś rękę :)))
Jakbyś nie kradł babci dowodu i nie głosował na tuska w 2007 i 2011 roku to reformy były by już dawno wprowadzona ku pożytkowi Polaków :))

Tyle tych obiecanych cudów tuskowych było, że PRowcy nie nadążają za ich usuwaniem cichaczem z internetu :))
I gdzie jest ta zielona wyspa zasługująca na cud gospodarczy oświetlana słońcem peru rządzona przez mojżesza, dotkniętego palcem bożym, geniusza? :))))
http://tuskwatch.pl/index.php/obietnice-platformy/
http://300polityka.pl/news/2014/01/10/13-obietnic-tuska-przed-eurowyborami/
http://vod.gazetapolska.pl/4235-sprawdz-po-ilu-obietnicach-tuska-ty-sie-zasmiejesz

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl