niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 grudnia 2015

Kongres PiS - 15 lutego w Warszawie

Dodano: 29.01.2014 [14:46]
Kongres PiS -  15 lutego w Warszawie - niezalezna.pl
foto: DrabikPany / Foter / http://creativecommons.org/ licenses/by-nc-nd/2.0/
Programowy kongres PiS odbędzie się 15 lutego w Warszawie – poinformował szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

Jak podkreślił Brudziński, to drugie posiedzenie IV kongresu PiS; do Warszawy ma przyjechać ponad 1200 delegatów. Spotkanie odbędzie się w jednej z dużych hal w stolicy. Według wcześniejszych informacji lutowy kongres ma zaowocować przyjęciem nowego programu partii.  - To ma być program, który ma być realizowany po objęciu władzy przez PiS, a realnie taka możliwość nastąpi dopiero w roku 2015 – zaznaczył Brudziński. W jego ocenie, program, który przyjmą delegaci kongresu, powinien być w miarę otwarty, by można było wprowadzać do niego zmiany, np. w zależności od zaistniałej sytuacji gospodarczej.

Jak informowano wcześniej, materiał przygotowywany na kongres przez zespoły robocze złożone z posłów PiS specjalizujących się w różnych dziedzinach opracuje kilku polityków, w tym prezes Jarosław Kaczyński. PiS zaproponuje m.in. likwidację gimnazjów i NFZ, powrót do 22-proc. stawki VAT, wprowadzenie podatku bankowego i podatku dla hipermarketów, zmiany w strukturze ministerstw. Zamierza też przywrócić i umocnić stanowisko ministra-koordynatora ds. służb specjalnych, zakłada ponowne włączenie administracji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Elementem programu gospodarczego PiS jest Narodowy Program Zatrudnienia (projekt ustawy został odrzucony w Sejmie).

PiS proponuje ponadto zmiany w systemie emerytalnym, m.in. odejście od reformy wydłużającej wiek emerytalny do 67 lat. W programie zdrowotnym PiS zakłada, że docelowo nakłady na służbę zdrowia powinny wynieść 6 proc. PKB.

Mam tylko nadzieję, ze Pis nie zapomni...o "unormalnieniu"warunków przejscia na emerytury dla nauczycieli, bo za kilka lat nasze dzieci i wnukowie będą nauczane i wychowywane, od przedszkola po uczelnie wyższe, przez dziadków i babcie,którzy resztkami wzroku, słuchu i równowagi będa krąrzyc po szkolnych korytarzach, uspokajajac coraz bardziej rozwydrzone pokolenie. I modlić się o przeżycie do wieku 67 lat, by zasłuzyc sobie na wirtualna emeryture.
Skutki takiego stanu rzeczy moze wyobrazic sobie kazdy przecietnie inteligentny "posiadacz" potomstwa.

...i
co
chociazby chorzy czy skrajna bieda - maja czekac do 2015 roku ?

Nie płacz krokodylimi łzami nad losem chorych i biednych bo ich stanu sam przyłożyłeś rękę :)))
Jakbyś nie kradł babci dowodu i nie głosował na tuska w 2007 i 2011 roku to reformy były by już dawno wprowadzona ku pożytkowi Polaków :))

Tyle tych obiecanych cudów tuskowych było, że PRowcy nie nadążają za ich usuwaniem cichaczem z internetu :))
I gdzie jest ta zielona wyspa zasługująca na cud gospodarczy oświetlana słońcem peru rządzona przez mojżesza, dotkniętego palcem bożym, geniusza? :))))
http://tuskwatch.pl/index.php/obietnice-platformy/
http://300polityka.pl/news/2014/01/10/13-obietnic-tuska-przed-eurowyborami/
http://vod.gazetapolska.pl/4235-sprawdz-po-ilu-obietnicach-tuska-ty-sie-zasmiejesz

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl