niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
04/03/2015
Grzegorz Broński
1 % SWS)

Protest opiekunów niepełnosprawnych w Sejmie

Dodano: 23.01.2014 [21:27]
Protest opiekunów niepełnosprawnych w Sejmie - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Już w 2011 roku Donald Tusk obiecał nam uzawodowienie i świadczenie pielęgnacyjne na poziomie najniższej krajowej. Dzisiaj znowu obiecuje - mówili dziś w Sejmie protestujący opiekunowie osób niepełnosprawnych.
Kilkudziesięciu rodziców, wraz ze swymi niepełnosprawnymi dziećmi po demonstracji przed kancelarią premiera i spotkaniu z Donaldem Tuskiem, przeniosło się do Sejmu.


Opiekunowie domagali się m.in. uznania opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem za pracę zawodową, realnego wzrostu wysokości otrzymywanych świadczeń tak, by pozwalały zaspokoić potrzeby rodziny i osoby niepełnosprawnej, podwyższenia kwoty renty socjalnej i zasiłku pielęgnacyjnego. W tej sprawie przedstawiciele rodziców wystosowali też list otwarty do premiera. Swój protest rodzice osób niepełnosprawnych prowadzą pod hasłem „Jestem niepełnosprawny, jestem głodny".

Jak relacjonowała po spotkaniu z szefem rządu rzeczniczka Małgorzata Kidawa-Błońska, premier zapewnił podczas spotkania, że obietnica podniesienia zasiłku pielęgnacyjnego do wysokości płacy minimalnej do 2016 r. jest realizowana. Świadczenie w takiej wysokości mieliby otrzymywać rodzice, którzy zrezygnowali z pracy zawodowej, by opiekować się niepełnosprawnymi dziećmi. Podkreśliła, że państwo chce pomagać, ale może to być pomoc w ramach możliwości budżetu państwa.

Sami zainteresowani nie wierzą w kolejne obietnice. - On już to samo obiecywał 3 lata temu - nie kryła emocji w Sejmie jedna z matek. - Nasze dzieci są naszą wartością. My chcemy się nimi opiekować, nie je oddawać do domów opieki społecznej - mówiła kobieta na spontanicznej konferencji prasowej w Sejmie. Inna opiekunka stwierdziła z kolei: "jak głodowaliśmy, tak głodujemy dalej".

OBEJRZYJ DRAMATYCZNY APEL JEDNEJ Z MATEK
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

a) establishment
b) aktyw Platformy Obywatelskiej
c) Kasię Tusk i matoła juniora (jakkolwiek ma na imie)
Jak widzicie dzieci niepełnosprawne i ich opiekunowie zdecydowanie nie mieszczą się "w tatgecie"

zmysłach im nie wierzy, ponieważ oni realizują politykę eutanazji narodu w zgodzie z wytycznymi Berlina i Izraela. Kłamali, kłamią i będą kłamać tak długo jak długo naród będzie to tolerował. Przykładem jest dziś Uktaina. Co się stało z tym naszym społeczeństwem?

Wspólczuję tym rodzicom w nierównej walce z tym pasożytniczym nie-rządem tyle co moge ja to tylko właśnie im współczuć .Jednak zastanawia mnie kto w końcu tego łapsa wybrał na premiera rządu w Polsce? ,czy czasem również niektórzy z tych rodziców nie przyłozyli do tego swojej reki? za jego kłamliwe obietnice jakie składa ten europejski oszust. Jeśli nie przykładali ( a nawet jak też ) to nalezy im pomóc w jakiś sposób ,a mianowicie podjąć działanie i zbierać podpisy pod petycja do tego machera i posłów o zagwarantowanie nie obietnic ale podjęcia natychmiast prac nad odpowiednią ustawą zwiększająca pomoc materjalną i uznanie opieki nad takimi członkami rodziny jako praca zawodowa. Myślę,że społeczeństwo nasze weźmie czynny udział w takiej akcji.Organizacje związkowe, charytatywne, stowarzyszenia ,koła, kółka roznego rodzaju, zwykli mieszkańcy , czytelnicy prasy, czy widzowie telewizji powinni się włączyć w taka akcje pomocy gdyż nikt nigdy nie wie kiedy może go spotkac takie życie. Myslę, że tusk dlatego tylko obieca bo realizuje brudną politykę lobby ( aborcji) przerywania ciąży i eutanazji. NIE POZWÓLMY NA POWOLNE USMIERCANIE TYCH SŁABYCH Z NAJSŁABSZYCH I BEZBRONNYCH .

i maja racje ci rodzice,przeciez ten Matol jak zwykle klamie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl