niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29/07/2014
-

Protest opiekunów niepełnosprawnych w Sejmie

Dodano: 23.01.2014 [22:27]
Protest opiekunów niepełnosprawnych w Sejmie - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Już w 2011 roku Donald Tusk obiecał nam uzawodowienie i świadczenie pielęgnacyjne na poziomie najniższej krajowej. Dzisiaj znowu obiecuje - mówili dziś w Sejmie protestujący opiekunowie osób niepełnosprawnych.
Kilkudziesięciu rodziców, wraz ze swymi niepełnosprawnymi dziećmi po demonstracji przed kancelarią premiera i spotkaniu z Donaldem Tuskiem, przeniosło się do Sejmu.


Opiekunowie domagali się m.in. uznania opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem za pracę zawodową, realnego wzrostu wysokości otrzymywanych świadczeń tak, by pozwalały zaspokoić potrzeby rodziny i osoby niepełnosprawnej, podwyższenia kwoty renty socjalnej i zasiłku pielęgnacyjnego. W tej sprawie przedstawiciele rodziców wystosowali też list otwarty do premiera. Swój protest rodzice osób niepełnosprawnych prowadzą pod hasłem „Jestem niepełnosprawny, jestem głodny".

Jak relacjonowała po spotkaniu z szefem rządu rzeczniczka Małgorzata Kidawa-Błońska, premier zapewnił podczas spotkania, że obietnica podniesienia zasiłku pielęgnacyjnego do wysokości płacy minimalnej do 2016 r. jest realizowana. Świadczenie w takiej wysokości mieliby otrzymywać rodzice, którzy zrezygnowali z pracy zawodowej, by opiekować się niepełnosprawnymi dziećmi. Podkreśliła, że państwo chce pomagać, ale może to być pomoc w ramach możliwości budżetu państwa.

Sami zainteresowani nie wierzą w kolejne obietnice. - On już to samo obiecywał 3 lata temu - nie kryła emocji w Sejmie jedna z matek. - Nasze dzieci są naszą wartością. My chcemy się nimi opiekować, nie je oddawać do domów opieki społecznej - mówiła kobieta na spontanicznej konferencji prasowej w Sejmie. Inna opiekunka stwierdziła z kolei: "jak głodowaliśmy, tak głodujemy dalej".

OBEJRZYJ DRAMATYCZNY APEL JEDNEJ Z MATEK

Sprzedaż elektroniczna pomaga ominąć cenzurę oraz jest tańszym sposobem nabywania naszych gazet.
Opinie użytkowników

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Żyjemy w czasach totalnego zdziczenia i upadku moralnego, gdzie degeneraci społeczni duszą zdrowe dzieci, topią, kiszą w beczkach po kapuście, wkładają do zamrażarek a w najlepszym przypadku niosą do okien życia, które paru euro-pomyleńców też chce zlikwidować.
W takich czasach ludzie, którzy poświęcają praktycznie wszystko, całego siebie aby ratować chore dzieci lub im pomóc to prawdziwe elity z najsilniejszym kręgosłupem moralnym. Wielokrotnie złamani przez życie nadal trwają dzielnie przy swoich dzieciaczkach do końca. A przecież mogli by się ich pozbyć...
Proszę wyobrazić sobie matkę, która codziennie, latami ubiera, karmi, podciera, przenosi, kąpie niepełnosprawnego chłopaka, a on rośnie... ma kilkanaście lat, potem dwadzieścia parę... potem trzydzieści parę... a wsparcie to 153 złote... Przecież to kpiny z ludzi sobie urządzają.
Uzawodowienie jest jakimś wyjściem z sytuacji, co do świadczenia na poziomie najniższej krajowej za tak ciężką pracę 24 godziny na dobę to chyba jakieś nieporozumienie... To nie jest chodzenie z pałeczką i wkładanie mandatów za wycieraczki gdzie po 15 latach będąc zdrowym bykiem idzie się na emeryturkę i do kolejnej pracy w pełnym wymiarze. To jest prawdziwa harówa, gdzie po pewnym czasie wysiadkę zrobi kręgosłup, nogi, przepukliny od noszenia pociechy... i nerwy naturalnie...
Wcale nie dziwię się rodzicom, że nie wierzą w kolejne obietnice premiera. W sprawie niepełnosprawnych cały czas kłamali i obiecywali ludziom... tak jak 3 lata temu.
Ten facet kłamał, że ograniczy biurokrację i administrację. Tym czasem zatrudnili przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy niepotrzebnych urzędników i to nie za marną najniższą krajową. Tak więc pieniądze są lecz nie ma dobrej woli ze strony rządu. Gdyby choć część tej forsy przekazać na "uzawodowienie" rodziców. Jakieś obietnice, że coś tam będzie w 2017 to bujda i kpina. Ta "ciepła woda" jest potrzebna "tu i teraz" że zacytuję klasyka premiera.
Nie ma co wierzyć i nie ma na co czekać. Ci cyniczni ludzie zajęci tylko swoimi karierami i ciemnymi geszeftami nie pomogli cierpiącym przez tyle lat swoich rządów, palcem nie kiwnęli to i teraz gdy wszystko zaczyna się sypać nie podadzą ręki.
Pan poseł z platformy ma 6 tysięcy dodatku bo jeździ na wózku. Za te pieniądze można za najniższą krajową zatrudnić do dziecka 4 osoby... a ludziom dają 153 złote "opiekuńczego" To nie opiekuńcze lecz "zdychające"

Gratuluję trafności oceny zdarzeń, już bardziej tego ująć się nie da i to jest dokładnie obraz tego czego doświadczają matki opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi, jak też obraz zgnilizny tego Rządu który nierządem słynie. Dziękuję w swoim imieniu i imieniu tych dzielnych rodziców za rzetelne ujęcie ich problemu. Pozdrawiam Z wyrazami szacunku Henryk, Sz. Ps. Jeszcze mało jest w Polsce osób tak myślących.

Gratuluję trafności oceny zdarzeń, już bardziej tego ująć się nie da i to jest dokładnie obraz tego czego doświadczają matki opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi, jak też obraz zgnilizny tego Rządu który nierządem słynie. Dziękuję w swoim imieniu i imieniu tych dzielnych rodziców za rzetelne ujęcie ich problemu. Pozdrawiam Z wyrazami szacunku Henryk, Sz. Ps. Jeszcze mało jest w Polsce osób tak myślących.

a) establishment
b) aktyw Platformy Obywatelskiej
c) Kasię Tusk i matoła juniora (jakkolwiek ma na imie)
Jak widzicie dzieci niepełnosprawne i ich opiekunowie zdecydowanie nie mieszczą się "w tatgecie"

Ubezpieczenia prenatalne. Kobieta zachodzi w ciążę wpłaca 1000-2000 zł. Coś pójdzie nie tak - dostaje np dwa miliony zł na konto w specjalnych funduszu. Z samych odsetek na z 5-8 tyś miesięcznie co starczy i na życie i na rehabilitację dziecka.

PROSTE? PROSTE. Tylko trzeba wygrać wybory i wprowadzić.
Panie Kaczyński - liczę na Pana

Urojenia zaburzonego umysłu.
Gdyby kobiety planujące potomstwo miały wpłacać (komu ?) 1000-2000 zł, to niewiele dzieci przyszłoby na świat. Zaproponuj to chore rozwiązanie Tuskowi, który odebrał nie tylko niepełnosprawnym dzieciom, ale ich rodzinom, jak i reszcie Polaków - prawo do godnego życia.
Pan Kaczyński, gdyby rządził, nie doszłoby do tak kuriozalnych rozwiązań i sytuacji, jakie widzimy na wszystkich obszarach życia Polaków.
Powiem więcej, dopóki władzę w państwie będzie sprawował rząd PO/PSL, należy spodziewać się najgorszych scenariuszy. Nie tylko oni, ale również SLD i cała palikociarnia, to w sumie - ogromny rak trawiący organizmy Polaków i całe państwo polskie.

opiekunowie doroslych osob niepelnosprawnych: http://wykluczeniopiekunowieon.blog.pl/
ktorzy od lipca ub.r. nie dostaja nic.
Dziwne, jak Was to nic nie obchodzi.
Nawet GWyborcze o tym napisalo, a tu... jak w TVN.
dziekuje.

zmysłach im nie wierzy, ponieważ oni realizują politykę eutanazji narodu w zgodzie z wytycznymi Berlina i Izraela. Kłamali, kłamią i będą kłamać tak długo jak długo naród będzie to tolerował. Przykładem jest dziś Uktaina. Co się stało z tym naszym społeczeństwem?

Wspólczuję tym rodzicom w nierównej walce z tym pasożytniczym nie-rządem tyle co moge ja to tylko właśnie im współczuć .Jednak zastanawia mnie kto w końcu tego łapsa wybrał na premiera rządu w Polsce? ,czy czasem również niektórzy z tych rodziców nie przyłozyli do tego swojej reki? za jego kłamliwe obietnice jakie składa ten europejski oszust. Jeśli nie przykładali ( a nawet jak też ) to nalezy im pomóc w jakiś sposób ,a mianowicie podjąć działanie i zbierać podpisy pod petycja do tego machera i posłów o zagwarantowanie nie obietnic ale podjęcia natychmiast prac nad odpowiednią ustawą zwiększająca pomoc materjalną i uznanie opieki nad takimi członkami rodziny jako praca zawodowa. Myślę,że społeczeństwo nasze weźmie czynny udział w takiej akcji.Organizacje związkowe, charytatywne, stowarzyszenia ,koła, kółka roznego rodzaju, zwykli mieszkańcy , czytelnicy prasy, czy widzowie telewizji powinni się włączyć w taka akcje pomocy gdyż nikt nigdy nie wie kiedy może go spotkac takie życie. Myslę, że tusk dlatego tylko obieca bo realizuje brudną politykę lobby ( aborcji) przerywania ciąży i eutanazji. NIE POZWÓLMY NA POWOLNE USMIERCANIE TYCH SŁABYCH Z NAJSŁABSZYCH I BEZBRONNYCH .

Nawet niepelnosprawnych ten ryzy szatan oszukal!!!,to juz musi byc wyjatkowa kanalia booszewicka !!!,oddaj kase rudy zlodzieju!!!,nie zagladzaj kalek i emerytow!!!,dopiero co rudy zlodziej wypoczywal w Alpach i przypalal cygara skradzionym euro niepelnosprawnym!!!!

Są co prawda wyjątki ale generalnie przyznanie praw wyborczych kobietom było dużym błędem.
Taki był wyluzowany i dowcipny to wybrały frajera ,a właściwie to frajerzy go wybrali.

tego ryżego kundla wybrała młodzież bo im obiecał gruszki na wierzbie. Bo Kaczyński jest staroświecki a oni chcieli żyć w nowoczesnej i światowej Polsce. A polikmiot obiecał im marihe legalnie to im grało .Pamiętasz walkę o krzyż kto tam był młodzież która kpiła i opluwała ludzi starszych. Wejdż na onet i poczytaj ich opinii ,kogo oni dalej promują do rządu , chcą zamienić papucie na lać

Podążając za Twoją światłą logiką to wybrali go w takim razie mężczyźni. Im też należałoby zatem zabrać prawa wyborcze.

Wszystkie baby które znam sympatyzują tuskowi.Wśród mężczyzn zdania są podzielone ,dlatego pisałem generalnie że kobiety nie powinny mieć praw wyborczych.

Otóż jestem Kobieta i nie przyszło mi do głowy głosowac na tego "pawiana" a "wykształconych mężczyzn z wielkich miast popierających go znam wielu" tak wiec decyzja na kogo sie głosuje nie zalezy od tego czy sie jest kobieta czy mężczyzna tylko od tego czy ma sie sieczke w głowie czy nie....czy sie mysli i czy sie tylko słucha /oglada debilne telewizje robiace z ludzi matołów i nie konfrontuje tych mega wiesci z innym medium a niestety takich mamy na pęczki. Co do meritum to żona opiekująca sieniepełnosprawnym mężem (zaznaczam ze jest to osoba wymagająca opieki drugiej osoby ) nie dostaje ani złotówki od Państwa ...nie ma ciągłosci pracy...poprostu z racji tego ze jest sie żoną jest obowiazek opieki i tyle i na tejże zielonej wyspie której juz wszsycy Polacy doświadczyli taka zona ma isc i skubać trawe...osoba która pracowała wczesniej zawodowo i płaciła podatki. Tymczasem niektórzy otrzymuja dodatki mieszkaniowe bo np. samotnie wychowuja dzieci i nie ma dochodów -tak wykazuja a pracuja na czarno...kuriozum goni kuriozum...jak tak dalej pojdzie to bedziemy w czołówce ale chyba krajów w których jest odjechane prawo najbardziej jak tylko moze byc.

Tak właśnie jest, wystarczy tylko napłodzić dzieci bez ślubu to i miejsce w przedszkolu gwarantowane i wszystkie możliwe ulgi i świadczenia od ręki. Tak wygląda Polska kompletna rodzina, zaradnych cwaniaków i obiboków żyjących na kocią łapę. Ale spróbuj rękę podnieść to cię od czci i wiary odsądzą w tym obłudnie katolickim kraju.

Sami wiele nie zwojujecie, musimy się skrzynąć i połaczyć siły. wasze i nasze problemy to dopiero góra widoczna nawet dla rzadowych pieszczochów z mediów. Mamy niezalezne komunikatory trzeba się ruszyć bo inaczej zostaniemy na samym końcu i to całkiem obskubani przez naszych bossów wylegujących sie w innych klimatach i innych strefach podatkowych. Do góry głowy i do dzieła!!!!

a dlaczego nie 6 lat temu ?

Ci protesyujący gościliby w telewizji od rana do wieczora.Rozbito by dla nich namioty dowożono ciepłe posiłki i
"wszyscy" by im kibicowali.Teraz się o nich nikt nie dowie.

i maja racje ci rodzice,przeciez ten Matol jak zwykle klamie.

Tusk to zły człowiek.

on ma wrodzoną nienawiść do Polki i Polaków,a słowo zły,należy zamienić na podły,samo imię już mozna kojarzyć adolfem , donald,donek ,adolek itd.Tak zakłamanego bydlaka jeszcze jeszcze w naszej polityce nie było,żeby na sali sejmowej robić wyład o rycerskości,a za drzwiami sejmu w tym czsie stoją rodzice z kalekimi dziećmi,błagając o kolejną obiecankę.To jest POTWÓR NIE CZŁOWIEK.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.