niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 listopada 2015

​Osobiste notatki Jana Pawła II ukażą się drukiem

Dodano: 17.01.2014 [13:49]
​Osobiste notatki Jana Pawła II ukażą się drukiem - niezalezna.pl
foto: Logofag / Foter.com / CC BY-SA
Osobiste notatki Jana Pawła II z lat 1962–2003, które po jego śmierci miały być spalone, ukażą się drukiem. Książka "Jestem bardzo w rękach Bożych" wydana przez krakowski Znak 5 lutego trafi do księgarń.
 
W testamencie Jan Paweł II polecił, aby rzeczy codziennego użytku, którymi się posługiwał, rozdać wedle uznania, a jego notatki osobiste spalić. Jednak kard. Stanisław Dziwisz postanowił je ocalić.
 
- Były to dwa zeszyty bardzo osobistych zapisków, ponad 600 stron w druku. To przemyślenia duchowe papieża, przeznaczone dla niego samego, bo są to głównie notatki robione przy okazji rekolekcji. Odegrały one swoją rolę w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym - powiedział dziś prezes Wydawnictwa Znak Henryk Woźniakowski.
 
Jak pisze wydawca w zapiskach obok osobistych pytań, medytacji i modlitw pojawiają się również słowa będące świadectwem troski o najbliższych – przyjaciół, współpracowników oraz Kościół.
 
"Jestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962–2003" mają 640 stron. Znak w przyszłym tygodniu planuje konferencję prasową poświęconą tej publikacji.
Opinie użytkowników

Grzech śmiertelny Dziwisza - sprzeciwił się ostatniej woli Jana Pawła II, który w swym testamencie polecił spalić wszystkie notatki osobiste. Dziwisz mówił o tym w wywiadzie dla TV wkrótce po śmierci Papieża. Nie ukrywał przy tym satysfakcji z tego, że okazał się taki zapobiegliwy i zachował dokumenty. Jakiekolwiek komentarze na ten temat, krytykujące samowolę i ewidentne sprzeniewierzenie się ostatniej woli Ojca Świętego, były natychmiast usuwane. "Znak" zarobi na głupocie Dziwisza. Pewnie "redaktorzy Znaku "włożą miedzy wierszami komentarze w stylu Grossa. Do dziś nie wyjaśniono kto założył podsłuch w prywatnych apartamentach JP II w figurce MB Fatimskiej, przed którą papież często się modlił. Podsłuch odkryto dopiero po śmierci papieża. A pamiętacie jaką merdialną oprawę ingresu Dziwisza zapewniła WSIowska telewizja? Nawet Kwaśniewscy witali go w Krakowie jak prymasa! A tu o Dziwiszu: Ten krótki film pokazuje nam Stanisława Dziwisza – w osobie kardynała i biskupa Krakowa – który ustępuje z tronu i w ogóle ucieka ze sceny po to, aby nie obrażać żydów osobą kapłana katolickiego, widokiem krzyża na piersi, czy stuły. Powodem tej obrazy jest niezręczność występowania takich symboli w chwili, kiedy żyd śpiewa lub słucha Shema Israel. Dla Dziwisza i całej obecnej hierarchii jest oczywiste to, że symbolika judaizmu ma nadrzędność nad symboliką katolicyzmu, a co za tym idzie, to żydzi mają swe prawa jako pierwsze. http://www.savetubevideo.com/?v=7IySUD7i5sk Przebieg nagrania:

0.09 – Dziwisz wzywa do odśpiewania Shema Israel (powtórnie, bo jeden raz nie wystarczy).
0.29 – Dziwisz zdejmuje stułę (1) jako symbol godności kapłańskiej i siada z powrotem na tronie.
0.43 – Ksiądz – po prawej ręce Dziwisza – otrzymuje sygnały od dr h.c. KUL Kiko Argüello mówiące, że Dziwisz ma wyjść całkowicie, następuje pewna chwilowa konsternacja i Dziwisz pokornie wychodzi.
1.02 – Drugi ksiądz po lewej ręce nie bardzo wie, co on sam ma ze sobą zrobić, ale wkrótce i on wychodzi.
1.18 – Wszystko jest już koszerne i następuje śpiew Shema Israel.
3.34 – Po zakończeniu śpiewu ksiądz z asysty Dziwisza wraca na swoje miejsce.
3.40 – Dziwisz pozdrawia wszystkich słowem Shalom – zebrani odpowiadaj chórem: Shalom.

Miejscem tego wszystkiego jest „katolicka polska ziemia” Anno Domini 2013.
*****
Shema Israel = Chrystus wynocha cdn...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl