niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
04/09/2015
Redaktor wydania: -

​Osobiste notatki Jana Pawła II ukażą się drukiem

Dodano: 17.01.2014 [14:49]
​Osobiste notatki Jana Pawła II ukażą się drukiem - niezalezna.pl
foto: Logofag / Foter.com / CC BY-SA
Osobiste notatki Jana Pawła II z lat 1962–2003, które po jego śmierci miały być spalone, ukażą się drukiem. Książka "Jestem bardzo w rękach Bożych" wydana przez krakowski Znak 5 lutego trafi do księgarń.
 
W testamencie Jan Paweł II polecił, aby rzeczy codziennego użytku, którymi się posługiwał, rozdać wedle uznania, a jego notatki osobiste spalić. Jednak kard. Stanisław Dziwisz postanowił je ocalić.
 
- Były to dwa zeszyty bardzo osobistych zapisków, ponad 600 stron w druku. To przemyślenia duchowe papieża, przeznaczone dla niego samego, bo są to głównie notatki robione przy okazji rekolekcji. Odegrały one swoją rolę w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym - powiedział dziś prezes Wydawnictwa Znak Henryk Woźniakowski.
 
Jak pisze wydawca w zapiskach obok osobistych pytań, medytacji i modlitw pojawiają się również słowa będące świadectwem troski o najbliższych – przyjaciół, współpracowników oraz Kościół.
 
"Jestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962–2003" mają 640 stron. Znak w przyszłym tygodniu planuje konferencję prasową poświęconą tej publikacji.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

zdziwieniem napawa, że "prywatne zapiski" zostaną wydane przez "Znak", wydawnictwie promującym jednego z największych opluwaczy Polski jak Jan Tomasz Gross. Co to ma oznaczać, że obok takich plwocin, jak "Sąsiadów" o pogromie w Jedwabnem, "Strach, Antysemityzm w Polsce po Auschwitz", "Znak" wydaje teraz osobiste zapiski b. Jana Pawła II? Kim jest krakowska kuria metropolitalna, że taką zażyłość prowadzi ze "Znakiem"?

Grzech śmiertelny Dziwisza - sprzeciwił się ostatniej woli Jana Pawła II, który w swym testamencie polecił spalić wszystkie notatki osobiste. Dziwisz mówił o tym w wywiadzie dla TV wkrótce po śmierci Papieża. Nie ukrywał przy tym satysfakcji z tego, że okazał się taki zapobiegliwy i zachował dokumenty. Jakiekolwiek komentarze na ten temat, krytykujące samowolę i ewidentne sprzeniewierzenie się ostatniej woli Ojca Świętego, były natychmiast usuwane. "Znak" zarobi na głupocie Dziwisza. Pewnie "redaktorzy Znaku "włożą miedzy wierszami komentarze w stylu Grossa. Do dziś nie wyjaśniono kto założył podsłuch w prywatnych apartamentach JP II w figurce MB Fatimskiej, przed którą papież często się modlił. Podsłuch odkryto dopiero po śmierci papieża. A pamiętacie jaką merdialną oprawę ingresu Dziwisza zapewniła WSIowska telewizja? Nawet Kwaśniewscy witali go w Krakowie jak prymasa! A tu o Dziwiszu: Ten krótki film pokazuje nam Stanisława Dziwisza – w osobie kardynała i biskupa Krakowa – który ustępuje z tronu i w ogóle ucieka ze sceny po to, aby nie obrażać żydów osobą kapłana katolickiego, widokiem krzyża na piersi, czy stuły. Powodem tej obrazy jest niezręczność występowania takich symboli w chwili, kiedy żyd śpiewa lub słucha Shema Israel. Dla Dziwisza i całej obecnej hierarchii jest oczywiste to, że symbolika judaizmu ma nadrzędność nad symboliką katolicyzmu, a co za tym idzie, to żydzi mają swe prawa jako pierwsze. http://www.savetubevideo.com/?v=7IySUD7i5sk Przebieg nagrania:

0.09 – Dziwisz wzywa do odśpiewania Shema Israel (powtórnie, bo jeden raz nie wystarczy).
0.29 – Dziwisz zdejmuje stułę (1) jako symbol godności kapłańskiej i siada z powrotem na tronie.
0.43 – Ksiądz – po prawej ręce Dziwisza – otrzymuje sygnały od dr h.c. KUL Kiko Argüello mówiące, że Dziwisz ma wyjść całkowicie, następuje pewna chwilowa konsternacja i Dziwisz pokornie wychodzi.
1.02 – Drugi ksiądz po lewej ręce nie bardzo wie, co on sam ma ze sobą zrobić, ale wkrótce i on wychodzi.
1.18 – Wszystko jest już koszerne i następuje śpiew Shema Israel.
3.34 – Po zakończeniu śpiewu ksiądz z asysty Dziwisza wraca na swoje miejsce.
3.40 – Dziwisz pozdrawia wszystkich słowem Shalom – zebrani odpowiadaj chórem: Shalom.

Miejscem tego wszystkiego jest „katolicka polska ziemia” Anno Domini 2013.
*****
Shema Israel = Chrystus wynocha cdn...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl