Homoszkoła i prawo do aborcji

T. Adamowicz/Gazeta Polska

  

Szkoła nie może utrwalać stereotypowych ról kobiet i mężczyzn, nauczyciele mają się kształcić w dziedzinie ochrony homoseksualistów i lesbijek, a lekarze, wbrew sumieniu – realizować „prawo” kobiet do aborcji. To m.in. zakłada Krajowy Program Działań na rzecz Równości rządu Donalda Tuska - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Pełnomocnik Urzędu ds. Równego Traktowania przygotował trzyletni program, który na być wprowadzany w życie przez poszczególne ministerstwa. Wśród grup zagrożonych dyskryminacją poczesne miejsce zajęła niewielka mniejszość seksualna lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i transwestytów (LGBT). Teraz w ich obronie państwo ma zaangażować niemal wszystkie dostępne mu środki.

Ważna rola w tej walce ideologicznej została wyznaczona szkole. Żeby jednak mogła skutecznie oddziaływać na dzieci i młodzież, muszą zostać zmienione programy nauczania. Obecnie obowiązujące zanadto wspierają tradycyjny model rodziny. „Współczesna szkoła nadal często oczekuje od dzieci określonych zachowań – innych od dziewczynek, innych od chłopców” – można przeczytać w programie.

Żeby nie było wątpliwości, o co chodzi autorom programu, warto sięgnąć do jego wcześniejszej wersji. W ich ocenie „wszystkie podręczniki w mniejszym lub większym stopniu powielają stereotypy dotyczące ról płciowych czy obowiązków kobiet i mężczyzn. […] Nieobecny jest natomiast problem inności, nie podejmuje się też prób oswojenia z nią. […] nie ma rodzin alternatywnych [jednopłciowych] ani osób homoseksualnych. […] preferowany jest rodzinocentryczny typ społeczeństwa i stereotypowe układy rodzinne: mama, tata i dwoje dzieci”.

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Robili narkotyki z leków

Zlikwidowano laboratorium metamfetaminy / cbsp.policja.pl

  

Policjanci z CBŚP zlikwidowali w powiecie lubańskim na Dolnym Śląsku laboratorium metamfetaminy. Zabezpieczyli 93 litry substancji służących do wytwarzania narkotyku i prawie 390 gramów metamfetaminy. Zatrzymano trzy osoby, z czego dwie zostały aresztowane.

Jak poinformował st. sierż. Paweł Żukiewicz z CBŚP, funkcjonariusze z wrocławskiego Zarządu CBŚP pod koniec października uzyskali informację o tym, że w jednym z domów jednorodzinnych w powiecie lubańskim mogą być wytwarzane narkotyki.

Na miejscu policjanci znaleźli i zabezpieczyli odczynniki oraz substancje chemiczne, łącznie blisko 93 litry różnych chemikaliów służących do produkcji tego narkotyku. Oględziny przeprowadzono z udziałem biegłego z laboratorium kryminalistycznego dolnośląskiej policji. W swojej wstępnej opinii stwierdził on, że w laboratorium produkowano metamfetaminę z preparatów medycznych

– powiedział Żukiewicz. Zabezpieczono także niemal 390 g metamfetaminy.

Policjantów z CBŚP wsparli w akcji funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Jak poinformował Żukiewicz, policjanci zatrzymali trzy osoby. - Dwie usłyszały zarzuty dotyczące produkcji i posiadania znacznych ilości narkotyków, a także dodatkowo jedna z nich zarzut handlu narkotykami. Tego typu przestępstwa zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności. Trzecia z zatrzymanych osób po przesłuchaniu została zwolniona – powiedział.

Sąd Rejonowy w Lubaniu tymczasowo aresztował dwóch podejrzanych.

Żukiewicz podkreślił, że to czwarte zlikwidowane przez policjantów z wrocławskiego Zarządu CBŚP laboratorium produkujące amfetaminę lub metamfetaminę. Łącznie zatrzymano już 62 osoby, a 70 jest podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Zabezpieczono też 47,5 kg narkotyków syntetycznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl