niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 listopada 2015

Czego boi się prezydent. Dlaczego Komorowski nie chce odznaczyć płk. Kuklińskiego?

Dodano: 13.12.2013 [12:30]
Czego boi się prezydent. Dlaczego Komorowski nie chce odznaczyć płk. Kuklińskiego? - niezalezna.pl
foto: archiwum
Już od wielu lat wraca postulat o odznaczenie płk. Ryszarda Kuklińskiego orderem Orła Białego oraz pośmiertne awansowanie go do stopnia generała. Zbliża się 10. rocznica jego śmierci, a Bronisław Komorowski nadal w tej sprawie milczy. Czego boi się prezydent?

- W dniu śmierci płk. Ryszarda Kuklińskiego, 11 lutego 2004 r., gdy przyszła do mnie wiadomość o jego śmierci, napisałem pismo do prezydenta Kwaśniewskiego w imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, a także jako reprezentant prasowy płk. Kuklińskiego w sprawie jego podwójnego uhonorowania: orderem Orła Białego i awansem generalskim. To pozostało jednak bez odpowiedzi. Ponawiałem to przy okazji rocznic śmierci pułkownika, 11 listopada i 13 grudnia - mówi portalowi niezalezna.pl dr Jerzy Bukowski, rzecznik porozumienia Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

Doktor Jerzy Bukowski ujawnia, że przełom w tej sprawie nastąpił za kadencji śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Odbyłem rozmowę z prezydentem Lechem Kaczyńskim w 2009 r. On w sposób zdecydowany mówił, że płk Kukliński był dla niego bohaterem. Miał więc wolę, ale zabrakło czasu – tłumaczy w rozmowie z portalem niezalezna.pl dr Bukowski.

Nadzieje na uhonorowanie płk. Kuklińskiego zostały jednak pogrzebane za prezydentury Bronisława Komorowskiego. Pomimo ponawianych apeli w tej sprawie Bronisław Komorowski nadal milczy.

- Wystąpiłem również do prezydenta Komorowskiego, aby sprawę jednoznacznie załatwić. Podtrzymuję zdanie, że awansowanie pułkownika na generała, przy jednoczesnej degradacji generała Jaruzelskiego, o które nasze porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych walczy, byłoby taką klamrą zamknięcia okresu PRL i jasnego powiedzenia, kto jest bohaterem, a kto zdrajcą. Jednak zdecydowanie kładę tutaj nacisk na pozytywną stronę – postać płk. Kuklińskiego – tłumaczy Jerzy Bukowski.

Choć oficjalna odpowiedź Bronisława Komorowskiego nie nadeszła, do sprawy odniosła się kapituła orderu Orła Białego oświadczając, że „nie chcą robić precedensu poprzez przyznawanie go osobom nieżyjącym, ponieważ spowodowałoby lawinę wniosków”.

- To jest absurdalne, bo ordery były już przyznawane osobom zmarłym już za prezydentury Lecha Wałęsy. Prezydent może załatwiać te sprawy jednoosobowo i kapituła jest wtedy tylko organem doradczym. Na przykład kiedy m.in. Władysław Bartoszewski sprzeciwił się przyznaniu tego orderu rtm. Pileckiemu, wówczas decyzję o jego odznaczeniu podjął prezydent Lech Kaczyński – przypomina Jerzy Bukowski.

Według naszego rozmówcy, gdyby prezydent Komorowski faktycznie chciałby przyznać płk. Kuklińskiemu ten order pomimo wątpliwości kapituły – to może to zrobić, ponieważ takie są kompetencje głowy państwa. Rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych nie zamierza jednak składać broni.

- Będę zabiegał, aby płk Kukliński został w ten sposób uhonorowany. Za 2 miesiące będzie 10. rocznica śmierci pułkownika Kuklińskiego. Złożono wniosek do sejmowej komisji kultury aby Sejm uczcił płk. Kuklińskiego uchwałą. Apeluję do przewodniczącej komisji pani poseł Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej, aby zajęła się tą sprawą i Sejm podjął stosowną uchwałę - podkreśla dr. Bukowski.

Śp. płk Ryszard Kukliński, wbrew temu, co twierdził również sp. Józef Szaniawski, nie znał rozmieszczenia sowieckich stanowisk dowodzenia, a plany ataku na zachód znał tylko w ogólnym zarysie. Najważniejsze, że i on (Kukliński) nie wiedział, na jakim kierunku Sowieci użyją naszych żołnierzy: na północnym (Wyspy Duńskie), czy na centralnym – na Paryż. Podając zaś Amerykanom informacje, dotyczące rozmieszczenia naszych stanowisk obrony przeciwlotniczej (bo miejsc dyslokacji naszych stanowisk dowodzenia czas wojny, również nie znał), wystawił polskie miasta na strzał. Najgorsze, że jak to bywa w takich wypadkach, zdradził przede wszystkim swoich kolegów w pracy. Niektórzy – ci, co dali nabrać się na jego „koleżeńskość” i udostępnili mu swoje dokumenty, z pominięciem obowiązujących w takich przypadkach procedur, mieli po jego ucieczce poważne nieprzyjemności.
Różnica miedzy płk Kuklińskim a rtm. Pileckim i gen. Fieldorfem polega na tym, że ci dwaj ostatni wiedli życie pełnie niebezpieczeństw i niewygód. Tymczasem pan pułkownik (pardon „obywatel”) zajadał sobie kawior i popijał go szampanem, na podarowanym mu przez pryncypała (gen. Jaruzelskiego) jachcie i ... bezczelnie zdradzał tego łaskawego pryncypała

serc Patriotów, dumnych Polaków. I niech żaden Komorowski a właściwie Szczynukow nie odznacza Go, bo Płk. w grobie się przewróci.

Po nim czas na kolejnych: Traugutt, Józef Chłopicki, Maciej Rybiński, Jan Skrzynecki, Ludwik Mierosławski. Oszołomy, bandyci i warchoły, które napadły na legalną, rosyjską władzę w Polsce.

Polski. Lepiej zeby nie odznaczal . W przyszlosci wszystkie ordery ktorymi uhonorowal Polakow i polakow beda niewazne. Trzeba bedzie na nowo przeprowadzic lustracje. Ten czlowiek ktory pilnuje zyrandola nie reprezentuje interesow Polski , znalazl sie tam poprzez oszustwo, on nie ma prawa nazywac sie Prezydentem Polski.

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=1427

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4470

widać Jaruzel w III RP nadal rządzi

Szechter czy Szymborska.

a w Polsce odbywa się od przeszło 24 lat spektakl, który obraża i urąga pięścią pojęciu demokracji - powszechnie rozumianej.
W 1989 r. przeprowadzono wybory, gdzie jedna ze stron miała zapewnione zwycięstwo (65%) nawet gdyby otrzymała zerowe poparcie.
Już nie ma co zanudzać i przytaczać dziesiątki drastycznych antydemokratycznych faktów. Przytoczmy tylko ten aktualny dot. Komorowskiego.
Głową państwa jest obecnie człowiek, który wogóle nie powinien zostać wystawiony na kandydata w wyborach prezydenckich, chociażby za to, że jako marszałek sejmu w sposób absolutnie niedopuszczalny obraził w 2008 r. urzędującego prezydenta, mówiąc o ślepym snajperze, który nie trafił w prezydenckie auto pod Tbillisi. A to, że Komorowski w 2010 r. wygrał wybory (liczonych na moskiewskich serwerach), to jeszcze o niczym nie świadczy. Odpowiednio manipulowane, ciężkogłowe, zagubione społeczeństwo często dokonuje szalonych wyborów. Przypomnieć należy, że pewien Adolf w 1933 r. też wygrał wybory w sposób demokratyczny.

Bo tym samym uznać musiałby za zdrajców kolegów wojskowych z tego okresu.

Zdajecie sobie sprawę, że gdyby doszło wo wybuchu wojny między UW a NATO to amerykańskie bomby atomowe spadłyby na miejsca na mapach przekazanych przez Kuklińskiego i wiele z was by dziś nie istniało?

ICH ameryknckie bomby nie ruszaja...zresztą nie przesdzajmy na PGRy nikt by bob nie rzucalB

Obecnej władzy nie zależy na uhonorowaniu polskiego bohatera, gdyż Polską dalej rządzi komunistyczny wywiad wojskowy. Czego innego można spodziewać się po prezydencie, który był przeciwnikiem rozwiązania Wojskowych Służb Informacyjnych? Przecież nie odznaczy swojego wroga. Tacy ludzie, jak on potrafią odznaczać tylko swoich kolesi. Niestety, w ostatnich latach polskie odznaczenia mocno utraciły na wartości.
swietlistedusze.pl

ewidentnie widać, że zagrał Kukliński na nosie nie tyle marionetkom GRU w Polsce, ale GRU w ogóle.
Budujace jest to, że za 20-30 lat Rosja przestanie istnieć w obecnej formie, i stanie się częścią Nowego Porządku Światowego. W sumie wolę NWO niż wizję zsyłki na Sybir w perspektywie jednego lub góra dwóch pokoleń.
Jeśli matecznik komunizmu, zostanie rozdrobniony to i z neokomunizmem (NWO) sobie ludzie też poradzą.

Rosyjski agent wpływu ma odznaczyć wroga Rosji????

No darujcie już sobie te pytania.

kombatanci to najwięksi patryjoci bo już raz zdrowiem o kraj zawalczyli a teraz gdy wygrają to nas uratują juz drugi raz i dobrze byłoby to wiedziec. Czy jest to wogole do osiagniecia w kraju którego nie ma? Polska już dawno sprzedana zostali już tylko Polacy którzy jeszcze o tym nie wiedza

Historia Rosji

http://www.youtube.com/watch?v=lx7UkA02JGo

The Soviet Story" to wstrząsający dokument o współpracy Gestapo z NKWD przed 1941 rokiem. Film opowiada o sowieckim terrorze wewnętrznym, o zabijaniu własnych obywateli "na skalę przemysłową", o sztucznie wywołanym Wielkim Głodzie na Ukrainie (Hołodomor), o mordzie w Katyniu, o współpracy gospodarczej i militarnej hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRS, o masowych deportacjach, o eksperymentach medycznych dokonywanych na więźniach Gułagów, a także o odradzającym się współcześnie faszyzmie w Rosji.
Prace nad filmem trwały ponad 10 lat. Nakręcony został przez Łotysza Edvins'a Šnore - łotewskiego politologa, który jest również autorem scenariusza oraz reżyserem filmu.
W obrazie wykorzystano unikalne zdjęcia i fragmenty filmów archiwalnych z tamtych lat.
"The Soviet Story" zawiera wywiady z zachodnimi jak również rosyjskimi historykami, ekspertami i politykami: Normanem Davisem, Borysem Sokołowem, pisarzem Wiktorem Suworowem, Władimirem Bukowskim, ostatnim przywódcą ZSRS Michaiłem Gorbaczowem, byłym pułkownikiem GRU (Głównego Zarządu Wywiadu) ZSRS Władimirem Karpowem, członkami Parlamentu Europejskiego, jak również ofiarami sowieckiego terroru.
Film odłożony na półki w telewizjach państw Unii Europejskiej (w tym niestety również i w Polsce) opowiada nie tylko o przeszłości, ale także o tym, jak przemilczanie sowieckich przestępstw odbiło się na teraźniejszej wizji historii w Europie.
Państwowa rosyjska telewizja "Wiesti", przed wizytą premiera Putina na Westerplatte pokazała film "Sekrety tajnych protokołów" - oskarżający Polskę o pakt z hitlerowskimi Niemcami. Telewizja Polska kupiła prawa do emisji filmu "The Soviet Story" w 2008 roku, do tej pory film, który zadał by kłam rosyjskiej wersji historii nie został wyemitowany. Należy zadać pytanie: DLACZEGO?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl