niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 listopada 2015

​Krym prosi o stan wyjątkowy

Dodano: 02.12.2013 [17:04]
​Krym prosi o stan wyjątkowy - niezalezna.pl
foto: Ivan Bandura/ http://creativecommons.org/ licenses/by/2.0/
Parlament należącej do Ukrainy Autonomicznej Republiki Krymu wezwał prezydenta Wiktora Janukowycza do przywrócenia porządku w kraju nawet drogą wprowadzenia stanu wyjątkowego.

W poniedziałek szereg rad obwodowych obradowało nad sytuacją związaną z masowymi protestami przeciwko niepodpisaniu przez władze Ukrainy umowy stowarzyszeniowej z UE. Największe demonstracje poparcia dla integracji europejskiej odbywają się w Kijowie oraz we Lwowie, w Tarnopolu i Iwano-Frankowsku na zachodzie kraju, lecz również w innych, mniejszych miastach - także w centrum i na wschodzie Ukrainy.

Na poniedziałek rządzący zapowiadali uchwały, w których radni ze zdominowanych przez Partię Regionów rad obwodowych i miejskich na wschodzie kraju mieli wyrazić swe stanowisko wobec wydarzeń w Kijowie, gdzie podczas akcji opozycji w sobotę i w niedzielę doszło do brutalnych pobić manifestantów przez milicję.

Najbardziej wyrazistą pozycję zajął parlament Krymu, który wprost poprosił Janukowycza, by nie cofał się nawet przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego. „Apelujemy do pana o powstrzymanie bezprawia i anarchii, która ogarnęła stolicę państwa. (…) Nawołujemy do zastosowania wszelkich środków koniecznych do przywrócenia porządku publicznego, nawet - jeśli wymaga tego sytuacja – do wprowadzenia bez wahania stanu wyjątkowego” – czytamy.
 
Autor: Źródło:

Może im podesłać naszego "specjalistę od dorzynania watahy"?

A więc,Rosja powoli odkrywa swoje intencje, a więc chce podziału na zachodnią Ukrainę i tę dla niej najważniejszą wschodnią z etnicznymi Rosjanami i Krym z morzem czarnym, bazami rosyjskimi, dostępem do morza śródziemnego i o to Rosji chodzi, a Kijów, Lwów to tylko kłopot dla Putina. Durnie jakimi są "tuskowi pikusie", przegapili okazję wykazania się tzw. ciągiem do UE. Znakomicie wykorzystał to Pan premier Jarosław Kaczyński i ustawił "tuskowych pikusiów" jako lenników Rosji i o dziwo wrogów UE. Brawo PIS, tak dalej a gamonie z Belwederu niech dalej kręcą się w swoim "kazaczkowym" tańcu.

Krym...,zbieranina naplywowej bolszewii,pozdrawiam rodowitych Ukraincow

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl