niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
14/10/2015
Redaktor wydania: -

​Krym prosi o stan wyjątkowy

Dodano: 02.12.2013 [18:04]
​Krym prosi o stan wyjątkowy - niezalezna.pl
foto: Ivan Bandura/ http://creativecommons.org/ licenses/by/2.0/
Parlament należącej do Ukrainy Autonomicznej Republiki Krymu wezwał prezydenta Wiktora Janukowycza do przywrócenia porządku w kraju nawet drogą wprowadzenia stanu wyjątkowego.

W poniedziałek szereg rad obwodowych obradowało nad sytuacją związaną z masowymi protestami przeciwko niepodpisaniu przez władze Ukrainy umowy stowarzyszeniowej z UE. Największe demonstracje poparcia dla integracji europejskiej odbywają się w Kijowie oraz we Lwowie, w Tarnopolu i Iwano-Frankowsku na zachodzie kraju, lecz również w innych, mniejszych miastach - także w centrum i na wschodzie Ukrainy.

Na poniedziałek rządzący zapowiadali uchwały, w których radni ze zdominowanych przez Partię Regionów rad obwodowych i miejskich na wschodzie kraju mieli wyrazić swe stanowisko wobec wydarzeń w Kijowie, gdzie podczas akcji opozycji w sobotę i w niedzielę doszło do brutalnych pobić manifestantów przez milicję.

Najbardziej wyrazistą pozycję zajął parlament Krymu, który wprost poprosił Janukowycza, by nie cofał się nawet przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego. „Apelujemy do pana o powstrzymanie bezprawia i anarchii, która ogarnęła stolicę państwa. (…) Nawołujemy do zastosowania wszelkich środków koniecznych do przywrócenia porządku publicznego, nawet - jeśli wymaga tego sytuacja – do wprowadzenia bez wahania stanu wyjątkowego” – czytamy.
 
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Może im podesłać naszego "specjalistę od dorzynania watahy"?

A więc,Rosja powoli odkrywa swoje intencje, a więc chce podziału na zachodnią Ukrainę i tę dla niej najważniejszą wschodnią z etnicznymi Rosjanami i Krym z morzem czarnym, bazami rosyjskimi, dostępem do morza śródziemnego i o to Rosji chodzi, a Kijów, Lwów to tylko kłopot dla Putina. Durnie jakimi są "tuskowi pikusie", przegapili okazję wykazania się tzw. ciągiem do UE. Znakomicie wykorzystał to Pan premier Jarosław Kaczyński i ustawił "tuskowych pikusiów" jako lenników Rosji i o dziwo wrogów UE. Brawo PIS, tak dalej a gamonie z Belwederu niech dalej kręcą się w swoim "kazaczkowym" tańcu.

Krym...,zbieranina naplywowej bolszewii,pozdrawiam rodowitych Ukraincow

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl