Demonstracja setek tysięcy Ukraińców i brutalna akcja milicji - OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

Marcin Pegaz

  

Setki tysięcy Ukraińców na Majdanie Niepodległości, przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, brutalna akcja milicji - to wszystko na zdjęciach uwiecznił Marcin Pegaz, fotoreporter "Gazety Polskiej Codziennie". OBEJRZYJ NASZĄ GALERIĘ!

Na zdjęciach widać determinację Ukraińców w dążeniu do integracji z Unią Europejską, ale również radość, że nie są sami. Jednym z tych, co ich wsparli podczas demonstracji na Majdanie Niepodległości, był prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Niestety, sukces opozycji przestraszył rządzących na Ukrainie, którzy wysłali na ulicę uzbrojone oddziały milicji. A funkcjonariusze bardzo brutalnie pacyfikowali pokojowy wiec, bijąc jego uczestników. Wiele osób zostało rannych.

GALERIA ZDJĘĆ Z KIJOWA - OBEJRZYJ!
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

W niedzielę sklepy nieczynne

/ Tero Vesaleilen

  

W niedzielę sklepy będą zamknięte. Zakupy będzie można zrobić m.in. w piekarniach, na stacjach benzynowych i w placówkach prowadzonych przez właścicieli. Czynne będą także strefy gastronomiczne w wybranych galeriach.

W tym miesiącu wszystkie sklepy mogą być otwarte jeszcze w niedzielę 25 listopada.

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie 1 marca br., handel w niedziele jest dozwolony jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca (z wyjątkami). W grudniu zakaz handlu będzie obowiązywał tylko w jedną niedzielę - 9 grudnia. W pozostałe będzie można zrobić zakupy.

Od 1 stycznia 2019 roku przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele będą zaostrzone - handel będzie dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, placówkach pocztowych. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl