Gmyz dla niezalezna.pl: Świadomie przedłużano proces badania próbek ze Smoleńska

arch. Misja Specjalna

  

Informowaliśmy dziś, że urzędnicy Donalda Tuska opóźniali badanie próbek na obecność materiałów wybuchowych pobranych w Smoleńsku w ubiegłym roku. W rozmowie z portalem niezalezna.pl Cezary Gmyz sugeruje, że nieprzyznanie funduszy na zakup sprzętu do ich badania było zamierzonym działaniem.

14 grudnia 2012 roku Tomasz Arabski ówczesny szef Kancelarii Premiera odmówił płk. Jerzemu Artymiakowi, szefowi Naczelnej Prokuratury Wojskowej przyznania środków na zakup specjalistycznego sprzętu przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne KGP na badanie próbek pobranych na wraku tupolewa. 

 
- Nieprzyznanie przez rząd pieniędzy z rezerwy budżetowej na zakup sprzętu dla Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w mojej opinii było świadomą decyzją, żeby przeciągnąć proces badania próbek pobranych na przełomie września i października 2012 roku. W czasie, kiedy opinia publiczna oczekiwała na wyniki tych badań rząd robił wszystko, żeby odwlec chwilę w której te badania będą głoszone. Tak naprawdę do dzisiaj one nie zostały podane, bo dowiedzieliśmy się, że to co nam ogłoszono - nie wiadomo przez kogo przygotowane - wykonano tylko na 1/3 próbek i to nie na najważniejszych pochodzących z fotela i z centropłatu tylko na tych, które były mniej istotne. Prokurator Generalny zapowiadał, że do końca bieżącego roku poznamy wyniki tych badań. Mam nadzieję, że tak będzie, ale wcale nie jestem tego pewien – powiedział nam Cezary Gmyz. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

PiS w górę, KO - bez zmian, PSL - pikuje. Nowy sondaż, ale lider ten sam

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Zjednoczona Prawica (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska) otrzymałaby poparcie 34 proc. osób deklarujących chęć wzięcia udziału w głosowaniu. 24 proc. poparłoby Koalicję Obywatelską (PO i Nowoczesną), a PSL balansuje na skraju progu wyborczego. To wnioski z listopadowego sondażu Kantar Public.

Na trzecim miejscu znalazł się ruch Kukiz'15 z 9 proc. poparciem; w następnej kolejności SLD - 7 proc. głosów.

Zjednoczona Prawica, w porównaniu do wyników z poprzedniego miesiąca, otrzymała poparcie wyższe o 3 punkty procentowe - podkreśla Kantar Public.

Koalicja Obywatelska uzyskała poparcie takie samo, jak przed miesiącem. Wzrost o 1 punkt procentowy odnotował Kukiz’15; Polskie Stronnictwo Ludowe – spadek o 3 punkty procentowe. SLD utrzymało wynik na poziomie sprzed miesiąca.

[polecam:http://niezalezna.pl/245966-zjednoczona-prawica-rzadzi-a-platformie-nowoczesna-juz-niewiele-pomoze]

W listopadzie poniżej progu wyborczego ponownie znalazły się: partia Wolność (2 proc.), Partia Razem (2 proc.).

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 17 proc. nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos. Od października odsetek ten nie uległ zmianie.

68 proc. Polaków zapowiedziało gotowość wzięcia udziału w wyborach, przy czym 40 proc. raczej zagłosowałoby, a 28 proc. zdecydowanie przystąpiłoby do głosowania.

Przeciwne stanowisko zadeklarowało 23 proc. ankietowanych: 11 proc. twierdzi, że raczej by nie zagłosowało, a 12 proc. zdecydowanie nie zagłosowałoby. 9 proc. Polaków jeszcze nie zdecydowało, czy oddadzą swój głos w wyborach.

W listopadzie odnotowano nieznaczny wzrost odsetka osób, które wybierają się na wybory (o 2 punkty procentowe względem października), znacząco jednak zmieniła się relacja osób zdecydowanych na udział w głosowaniu i tych, którzy raczej oddadzą swój głos - odsetek zdecydowanych respondentów zmalał o 5 punktów procentowych, natomiast odsetek osób deklarujących, że raczej zagłosują, wzrósł o 7 punktów procentowych. Odsetek osób niezdecydowanych zmalał o dwa punkty procentowe

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 9–15 listopada na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1024 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat (preferencje partyjne: N=697 – osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach). Badanie przeprowadzono techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl