niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
07/10/2015
Redaktor wydania: Grzegorz Wierzchołowski

Solidarni z Ukrainą

Dodano: 29.11.2013 [12:44]
Solidarni z Ukrainą - niezalezna.pl
foto: GingerLove/sxc.hu
Polskie środowiska niepodległościowe, obrońcy praw człowieka, weterani „Solidarności”, organizacji podziemnej „Solidarność Walcząca” oraz członkowie Stowarzyszenia „Solidarni 2010” wystosowali odezwę do społeczeństwa ukraińskiego, w której zapewniają o swoim poparciu w walce o niepodległość państwową i ustrój demokratyczny oraz dążeniach państwa ukraińskiego do integracji z Europą.

Odezwa została złożona w Ambasadzie Ukraińskiej w Warszawie odezwa w języku polskim i ukraińskim. Trwa nadal akcja zbierania podpisów. 29 listopada w godzinach 16-20 odbędzie się pikieta przed Ambasadą Ukrainy w Warszawie przy ul Szucha  7.

- Będziemy żądać przyspieszenia prac stowarzyszeniowych z UE. Wszystkich, którym droga jest niepodległość Polski zapraszamy. Kijów - Warszawa wspólna sprawa – zapewniają organizatorzy pikiety.

Poniżej publikujemy treść odezwy do narodu ukraińskiego:

Jeszcze do niedawna z wielką ufnością i zadowoleniem spoglądaliśmy na proeuropejski kurs Ukrainy oraz  na wspólne skoordynowane działania Prezydenta i opozycyjnych sił politycznych, zmierzających do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Ostatnie wydarzenia, związane z decyzją Gabinetu Ministrów Ukrainy o wstrzymaniu podpisania Umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE, wywołały falę oburzenia i akcji protestacyjnych w społeczeństwie ukraińskim, zaniepokojonym przyszłością swego narodu i kraju, łamaniem zasad demokracji oraz zagrożeniem dla niepodległości państwa ze strony Rosji, która by wymusić na Ukrainie korzystne dla siebie decyzje, nie waha się używać wojny ekonomicznej.
 
Podzielając niepokój i oczekiwania uczestników akcji w Kijowie, i wielu miastach Ukrainy, oraz w innych krajach w obronie integracyjnych dążeń Ukrainy, byli działacze opozycyjni i organizacje patriotyczne w Polsce, wyrażają swoją solidarność z manifestantami – patriotami ukraińskimi, którzy tworzą w całym kraju Majdany Europejskie w interesie przyszłości swych dzieci i wnuków.

Społeczność międzynarodowa i europejska nie może i nie powinna pozostać obojętna wobec wydarzeń na Ukrainie, będących wolą narodu do integracji z Europą!

Apelujemy do przywódców Unii Europejskiej, Rady Europy, Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, posłów  Parlamentu Europejskiego, USA, członków NATO – o nie uleganie rosyjskiemu dyktatowi i wspieranie walki narodu ukraińskiego o podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską w Wilnie, w dniu 29 listopada 2013 roku!

W tej sytuacji zwracamy się do Prezydenta Ukrainy, by w ramach swoich konstytucyjnych uprawnień, anulował nielegalną decyzję rządu Ukrainy i 29 listopada 2013 podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie podpisał układ o stowarzyszeniu  z UE, co pozwoli  Ukrainie na wejście do europejskiej wspólnoty demokratycznych narodów.

Jadwiga Chmielowska, Członek Zarządu Stowarzyszenia „Solidarni 2010”, była przewodnicząca komitetu Wykonawczego „Solidarności Walczącej”, współprzewodnicząca Autonomicznego Wydziału Wschodniego „Solidarności Walczącej”

Piotr Hlebowicz, były przewodniczący krakowskiego oddziału „Solidarności Walczącej”, współprzewodniczący Autonomicznego Wydziału „Solidarności Walczącej”.

Ewa Stankiewicz, Przewodnicząca Stowarzyszenia „Solidarni 2010”, reżyser

Natalia Tarczyńska, Członek Zarządu  Stowarzyszenia „Solidarni 2010”

Grzegorz Kutermankiewicz, Członek Zarządu  Stowarzyszenia „Solidarni 2010”

Jacek Kazimierski, Członek Zarządu  Stowarzyszenia „Solidarni 2010”

Selim Chazbijewicz,  profesor Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Czytając treść odezwy odniosłem wrażenie, że oglądam film pt.: „Matrix”. Ci sami ludzie, którzy obsobaczają Tuska i jego kolesi za służalczość wobec Brukseli (zarzut jak najbardziej słuszny), nagle wypisują takie peany na cześć Unii Europejskiej. Zapomnieli już, jak sami mówili i pisali, że Unia Europejska zamienia się w superpaństwo, do szpiku kości zbiurokratyzowane, zetatyzowane i skorumpowane? Że cierpią na tym państwa członkowskie – zwłaszcza te mniejsze i ich obywatele? Że główny rozgrywający w UE to Niemcy, które realizują poprze unijne instytucje swoje interesy? To wszystko przecież prawda, widać gołym okiem. Dla sygnatariuszy odezwy nie istnieje kryzys w strefie euro – a właściwie – nagle przestał istnieć. Rozumiem, że od teraz będą namawiali nas, abyśmy przyjęli tą pseudo walutę.
No tak – ale w 2003 roku, przed unijnym referendum w Polsce, do głosowania przeciw wstąpieniu naszego kraju do Wspólnot Europejskich, wzywała tylko LPR. PiS, z którą to partią związani są w różny sposób sygnatariusze odezwy, namawiało do głosowania „za”.
Ludzie ci nie napisali tej odezwy ani z nienawiści do Rosji, ani z miłości do Ukrainy. Napisali tą odezwę z miłości do Unii Europejskiej – której na co dzień niby to nie lubią.

Julia Tymoszenko powinna dostac pokojowa nagrode noble----nie tacy dostawali, albo razem z janukowiczem jesli ten porzuci ruskich---ja nie wiem czy wogole on rozumie co robi, jesli nie czyta, nie pisze to operuje jak na wieziennym boisku, jest duzy fizycznie mysli wiec ze jest wielki. jesli Ukraincy jego obala to odjedzie w moskwu. wtedy julii nagrode pokojowej nagrody noble, jesli bedzie udawal madrego to oboje do nagrody nobla. wyglada na to ze inni wyweszyli ze przy eu beda mieli dostatnie zycie wiec pomoga obalic jaukowicza.

Nie poddawajcie się . Władza to Wy i nie pozwólcie robić z siebie baranów!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl