niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28/04/2015
Grzegorz Wierzchołowski
1 % SWS)

​Wlk. Brytania: Uwolniono 12 Polaków

Dodano: 16.10.2013 [21:40]
​Wlk. Brytania: Uwolniono 12 Polaków - niezalezna.pl
foto: listair Williamson/ sxc.hu
Policja w Glasgow w Szkocji uwolniła 12 Polaków zmuszanych do niewolniczej pracy – podał szkocki „Daily Record”. Trzy osoby zatrzymano podczas operacji przeciwko gangowi handlarzy żywym towarem prowadzonej wspólnie przez policję szkocką, angielską i polską.

Tabloid „Daily Record” informuje, że Polaków uwolniono we wtorek w biurowcu w dzielnicy Cowcaddens, w którym do lipca mieściła się redakcja „Sunday Post”. Teraz znajdują się oni pod opieką policyjnej komórki zwalczającej handel żywym towarem i przemyt narkotyków. Policyjną akcją kierował Scotland Yard.

„Trzy osoby zostały aresztowane pod zarzutem zmuszania Polaków do pracy przymusowej” – cytuje gazeta rzecznika metropolitalnej policji Londynu. Są to Polacy - 58-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna. Zostali zatrzymani na autostradzie M6 w Cumbrii w północno-zachodniej Anglii. Trzecim aresztowanym jest 47-letni Brytyjczyk mieszkający w Buckhurst Hill w hrabstwie Essex na północny wschód od Londynu.

Scotland Yard poinformował, że duże sumy gotówki wraz z dokumentami znaleziono podczas rewizji w Aberdeen we wschodniej Szkocji, Glasgow, Essex i w rejonie Gdańska.
 
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Polacy wykorzystywali polakow... nic nowego, proceder trwa od lat nie tylko w szkocji czy angli ale i w innych krajach ....
tylko dziwi to ze ci ludzie (zmuszani do pracy) nie szukali pomocy, tym bardziej tu w szkocji (obecnie jestem w aberdeen) wystarczy wyjsc na ulice postac 3 min i wsrod mijajacych cie ludzi uslyszysz jezyk polski od co trzeciego przechodnia, gadajacego z kolega, kolezanka, mezem , zona itd.... wiec nawet jesli ci zmuszani nie znali jezyka angielskiego to tu w szkocji jest tyle polakow ze serio o pomoc nie trudno....

a teraz szkociska beda mialy kolejny powod do tego by jezdzic po polakach i nasmiewac sie pod nosem...

Co sie dzieje! Chandluja ludzmi tak jak zwierzetami. Pamietam na rynku w Polsce kiedys ludzie sprzedawali konie. Te konie upoili alkocholem I tak sprzedawali. A z ludzmi to robia to samo. Czlowiek napewno bez anielskiego nie czytaty nie pisaty I blakaja sie za chlebem.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl