niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

NA ŻYWO! TV Republika sprzed Stoczni Gdańskiej - rozmowy z twórcami Solidarności

Dodano: 31.08.2013 [12:41]
NA ŻYWO! TV Republika sprzed Stoczni Gdańskiej - rozmowy z twórcami Solidarności - niezalezna.pl
foto: Marek Nowicki
Z okazji rocznicy podpisania porozumień sierpniowych na antenia Telewizji Republika trwa program na żywo sprzed bramy Stoczni Gdańskiej.

Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Krzysztof Wyszkowski, Andrzej Rozpłochowski, to tylko niektórzy goście programu Ewy Stankiewicz i Tomasza Sakiewicza.

Dzisiaj, w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, bezpośrednio z Gdańska, spod bramy Stoczni, Telewizja Republika nadaje program, w którym autorzy rozmawiać będą z legendarnymi przywódcami Solidarności. Bohaterami programu będą uczestnicy wydarzeń sprzed 33 lat, którzy w ostatnim dwudziestopięcioleciu, zostali przez elity okrągłostołowe zmarginalizowani, wypchnięci z mediów, wykluczeni z debaty publicznej.

Dlaczego tak się stało? Co sprawia, że wielu ludzi, którzy odegrali kluczową rolę w największym wolnościowym antykomunistycznym zrywie, żyje w niedostatku i zapomnieniu. Dlaczego warunki finansowe byłych funkcjonariuszy totalitarnego państwa są dziś wielokokrotnie lepsze niż ich ofiar. Dlaczego ustawy autorstwa PO, mające na celu rozwiązanie tej sytuacji, zostały uznane przez część byłych opozycjonistów za upokarzające?
Autor: , Źródło:
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl