niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29/08/2015
Redaktor wydania: -

NA ŻYWO! TV Republika sprzed Stoczni Gdańskiej - rozmowy z twórcami Solidarności

Dodano: 31.08.2013 [12:41]
NA ŻYWO! TV Republika sprzed Stoczni Gdańskiej - rozmowy z twórcami Solidarności - niezalezna.pl
foto: Marek Nowicki
Z okazji rocznicy podpisania porozumień sierpniowych na antenia Telewizji Republika trwa program na żywo sprzed bramy Stoczni Gdańskiej.

Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Krzysztof Wyszkowski, Andrzej Rozpłochowski, to tylko niektórzy goście programu Ewy Stankiewicz i Tomasza Sakiewicza.

Dzisiaj, w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, bezpośrednio z Gdańska, spod bramy Stoczni, Telewizja Republika nadaje program, w którym autorzy rozmawiać będą z legendarnymi przywódcami Solidarności. Bohaterami programu będą uczestnicy wydarzeń sprzed 33 lat, którzy w ostatnim dwudziestopięcioleciu, zostali przez elity okrągłostołowe zmarginalizowani, wypchnięci z mediów, wykluczeni z debaty publicznej.

Dlaczego tak się stało? Co sprawia, że wielu ludzi, którzy odegrali kluczową rolę w największym wolnościowym antykomunistycznym zrywie, żyje w niedostatku i zapomnieniu. Dlaczego warunki finansowe byłych funkcjonariuszy totalitarnego państwa są dziś wielokokrotnie lepsze niż ich ofiar. Dlaczego ustawy autorstwa PO, mające na celu rozwiązanie tej sytuacji, zostały uznane przez część byłych opozycjonistów za upokarzające?
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Solidarność inaczej opowiada o sobie i inne osoby wymienia, poczytajcie -http://www.wszechnica.solidarnosc.org.pl/?page_id=162

Borusewicz agentem???? http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4047#.UiGrWBsq9qw

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl