niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
01/08/2014
-

Czy Rosja zaatakuje państwa bałtyckie? KOMENTARZ naszego eksperta

Dodano: 28.08.2013 [14:47]
Czy Rosja zaatakuje państwa bałtyckie? KOMENTARZ naszego eksperta - niezalezna.pl
foto: kremlin.ru
Przemysław Żurawski vel Grajewski, ekspert ds. obronności, z dystansem podchodzi do groźnie brzmiących słów Michaiła Aleksandrowa z Instytutu Wspólnoty Niepodległych Państw w Moskwie. Rosjanin napisał, że "jeżeli Stany Zjednoczone wejdą do Syrii, Rosja powinna zająć kraje bałtyckie".

"Jeśli Syria zostanie zaatakowana z naruszeniem prawa międzynarodowego, Rosja powinna zająć kraje bałtyckie. Rozmieszczenie rosyjskich wojsk w krajach bałtyckich powinno odbyć się przy minimalnych stratach, a może nawet bez strat. Uważam, że połowa ludności Łotwy i Estonii przywita wojska rosyjskie z kwiatami, jak to było w 1940 r." – napisał Aleksandrow na swoim blogu.

- Myślę, że nie należy traktować poważnie tych słów, z drugiej jednak strony jest to opinia wygłoszona przez ważną w rosyjskich kręgach akademickich osobę. Słowa Aleksandrowa oddają niestety częściowo nastroje panujące w tamtejszych elitach polityczno-komentatorskich - mówi portalowi niezalezna.pl dr Przemysław Żurawski vel Grajewski.

Polski ekspert uspokaja przy tym: - W najbliższym czasie agresja Rosji na kraje bałtyckie na pewno nie jest możliwa: Rosjanie nie wejdą tam i nie zaryzykują starcia z NATO. Nawet jeśli USA zdecydowałyby się na interwencję w Syrii, reakcja Rosjan będzie prawdopodobnie jedynie werbalna. Może dostarczą broń reżimowi syryjskiemu, może będą inspirować do działania Iran lub jakieś inne państwo tego regionu, z pewnością jednak nie zdecydują się na żadną zbrojną reakcję.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Z tego co wiem, to z kwiatami witali Niemców, za wyzwolenie spod sowieckiej niewoli. Wiedza tego naukowca pochodzi ze stalinowskiej propagandy.

Rosja ponownie zbroi sie na potege i to juz od kilku lat. Faktem jest, ze armia rosyjska to kolos na glinianych nogach ale sa one na tyle potezne, ze wytrzymaja wiele ciosow po ktorych moze zajsc zwrot w stylu bitwy o Moskwe. Hitler tez juz wital sie z gaska. Obecny nasz Hitler czyli mulla Obama ze swoimi podrzegaczami moze byc na tyle glupi by rzucic sie na Putina. Problem w tym, ze Putin to tez taki Stalin, wiec konfrontacja byla by pewna jak amen w paciezu. Putin to nie Jelcyn czy Gorbaczow. To NKWDzista dla ktorego wojna bedzie bolaczka na wszelkie spoleczne, demograficzne i ekonomiczne problemy. Sumujac zaangazowanie sie Rosji w Syrii jest pewne. Kwestia jest tylko w skali i metodzie. Skala i metoda zas jest zalezna od poziomu wkurzenia Putina. Wylacznie. Bajkopisarze w rodzaju tego eksperta najwyrazniej nie znaja Rosji ani rosyjskiej mentalnosci. Nie wyciagneli tez wnioskow z ewakuacji przemyslu zima 1941 roku. Dawny wtedy jeszcze niemiecki Sztab Generalny, tez popelnil taki blad.

Według portalu DEBKA.COM Bombowce strategiczne B-1 i F-22 Raptor kierują się do baz w Omanie, do Qataru i na Diego Garcia na Oceanie Indyjskim. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że to przygotowanie do przeprowadzenia operacji militarnej.

http://www.youtube.com/watch?v=vEc93IwDsE0

Nasza "władza" to przywitałaby pewnie wojska rosyjskie nie tylko z kwiatami, ale też z flaszką.

Druga Pieczęć: Trzecia Wojna Światowa (Środa, 16.05.2012, godz.03.10)

Moja najdroższa, ukochana córko, muszę cię poinformować, że Trzecia Wojna Światowa jest w fazie rozwoju na świecie.
Tego ranka, jak możesz zobaczyć, płyną Moje łzy.*
Druga Pieczęć rozwija się, tak jak przepowiedziano Janowi Ewangeliście w Księdze Objawienia.
Początek będzie w Europie. Przyczyną będzie wasz system bankowy, a Niemcy po raz kolejny zaangażowane będą w tę tragedię, jak to było w ostatnich dwóch przypadkach.
Kiedy to się rozpocznie, zakończy się ratowanie gospodarki, a katastrofa dotknie Grecję z dużym negatywnym skutkiem we Francji.
Środkowy Wschód będzie również zaangażowany w stan wojny z Izraelem i Iranem, a Syria odegra poważną rolę w upadku Egiptu.
Moja córko, budzę cię, aby ci to powiedzieć, nie żeby cię przestraszyć, ale aby wezwać w tym czasie do wielkiej modlitwy za Europę
Z powodu wojny i braku pieniędzy znaczna część zbiorów zostanie utracona, a to doprowadzi do otwarcia Trzeciej Pieczęci, która oznacza głód.
To dlatego teraz nakłaniam wszystkie Boże dzieci, aby próbowały składować suszoną i
trwałą żywność, dla wyżywienia swoich rodzin. Ważne jest, aby rozwijać własne zbiory,
jeśli to możliwe.
Pamiętajcie jednak, że modlitwa może złagodzić wiele z tego cierpienia.
Efektem tej wojny będzie, że Mój Kościół Katolicki na ziemi zostanie wciągnięty do jednego światowego kościoła, w imię zjednoczenia.
Ta unifikacja, albo fałszywy pokój, staną się rzeczywistością po tym, jak antychryst sprawi wrażenie wykreowania fałszywego pokoju i tak zwanego końca wojny.
Ten pokojowy pakt obejmie świat zachodni, dopóki w światowe sprawy nie zostaną
zaangażowane Chiny i Rosja.
Będą one stanowić zagrożenie dla „Bestii z dziesięcioma rogami “, Europy, i będą ją
opanowywać dla wprowadzenia komunizmu.
“Czerwony smok”, Chiny, już zdobywa silną pozycję w świecie, ze względu na swą kontrolę światowych finansów.
”Czerwony Smok” i “Niedźwiedź”, którym jest Rosja, nie kochają Boga.
Są one prowadzone przez antychrysta, który jest ze Wschodu, i który ukrywa się za zamkniętymi drzwiami.
Kiedy proroctwa te ujawnią się, cały świat uwierzy w te przekazy. Wówczas nie będzie żadnych wątpliwości. Proszę, odmawiajcie tę Modlitwę Krucjaty, gdyż pomoże to osłabić wpływ tych wydarzeń. Krucjata Modlitwy (54) – Modlitwa do Ojca, aby złagodzić wpływ Trzeciej Wojny
...
Rozpocznijcie wkrótce wasze przygotowania, ponieważ dzień negatywnych konsekwencji w Europie nie jest daleko.
Wasz Jezus
* Uwaga: Kiedy Maria odbierała ten przekaz, mokre łzy spływały ze zdjęcia Jezusa przed nią

Litwini zwrocili sie do POlakow o pomoc. Z najwieksza przyjemnoscia oddamy im wojciecha jaruzelskiego. Ten wybitny POlak i patriota (opinia duzej czesci POlakow i wszystkich lemingow) uratowal kiedys nasz kraj przed sowiecka inwazja. Mordujac ok 100 osob uratowal Polske od rzezi. To bylo "mniejsze zlo". Starzec bedacy konsultantem komorowskiego, (niektorzy uwazaja go za prezydenta) dysponuje nie tylko wiedza fachowa ale takze odpowiednia witalnoscia. W doskanalej formie sa takze jego kolesie tacy jak kiszczak, ciaston, kociolek etc. Ten tack force moglby udac sie na Litwe, wprowadzic stan wojenny, zamordowac kilka tysiecy ludzi, kilkaset tysiecy internowac a putin nie musialby intereniowac. Gdyby taka prosba wplynela do POlski dobrowolnie i nieodplatnie odwioze tych "panow" do granicy.

jakakolwiek wojna dla USA byłaby gwoździem do trumny. To propaganda na wzbudzenie strachu.
Cały Zachód dusi się i czepia czego tylko może.

Wg mnie .Polska obecnie nie posiada liczących się możliwości bojowych.Jedyną skuteczną bronią przeciwko wrogiemu najazdowi możę być jedynie szeroko zdywersyfikowana partyzankta oraz zdywersyfikowana rozpowszechniona produkcja rakiet przeciwlotniczych, oraz posiadanie rakiet średniego zasiegu.Lotnictwo Polske może służyć jedynie w celach propagandowych.jeżeli chodzi o marynarkę wojenną To tylko i wyłącżnie inwestycje w łodzie podwodne.Broń chemiczna i biologiczna do użycia na terytorium wroga możę być dodatkowym atutem do negocjacji w celu zminimalizowania opcej agresji

mogly w nim swobodnie sie poruszac. Ale z ta partyzantka, zwlaszcza miejska to nie jest taki glupi pomysl. Trzeba organizowac polowe sklady broni i amunicji i szkolic sie, np w ramach klubow kibica. Zwlaszcza, ze rzad tuskowy zaprasza w dniu 11 listopada na ustawke ...

Poczytaj cos o partyzantce jugosłowiańskiej czy nawet ruskiej,Bo twoja wiedza konczy sie na Lesnych tych naszych gdy trzeba było orac pole albo karmic rodzine w miascie.

Potencjalny agresor np. w tym wypadku Rosja bierze pod uwagę kontr uderzenie nuklearne na wojska roryjskie.

Atak nuklearny USA za anektowanie Litwy, Estonii ,Łotwy czy Polski? Szaleju się najadłeś ? Nie bądź naiwny! Pogrożą palcem, nałożą jakieś tam sankcje i na tym moim zdaniem odwet by się zakończył.

wersa.Niestety.

Tak posluchac z boku to nie mam zadnej watpliwisci ze tak sie stanie. Zrobili czystke w Polsce I nie spodziewaj sie na szybkie zmiany. Polskie spoleczenstwo jest jak najbardziej w tragicznym spoczynku. Szczynukowicz bedzie poslusznym dyktatorem Putina. FR oczen bolszaya. Mysle ze taka zasluga Polakow. Tak chcielista I tak mota.

Pan Aleksandrow mówi to, co mówi; ważne, co na ten temat myśli Putin. Pribałtykę zaatakuje tylko wtedy, gdy Zachód „wykrwawi się” na Bliskim Wschodzie. Bo o ograniczonym, dwudniowym uderzeniu na Syrię, o którym bredzi Obama, nie ma mowy. To precyzyjne, „chirurgiczne” uderzenie, zamieni się jak nic w PEŁNE zaangażowanie mocarstw zachodnich w konflikt na CAŁYM Bliskim Wschodzie. Tego zaś David Cameron obawia się najbardziej i może dlatego ciągle waha się, z podjęciem decyzji o uderzeniu na Syrię.

Tu jest informacja pełna sprzed godziny na bloombrgu
http://www.bloomberg.com/infographics/2013-08-27/forces-in-place-to-strike-syria.html
Rosja ewakuuje personel doradców a syryjska armia ucieka do schronów.

"Rosjanie nie wejdą tam i nie zaryzykują starcia z NATO. " - drodzy optymiści, moim zdaniem NATO palcem nie kiwnie ( może jakieś protesty)!Żaden Francuz czy Anglik nie będzie umierał za Wilno,Rygę,Tallinn czy Warszawę!Moim zdaniem możliwość przejęcia dominacji w tych państwach przez Rosję jest wpisane w strategię geopolityczną zachodu.Jakie znaczenie mamy dla USA mogliśmy się dowiedzieć, kiedy Obama ogłaszał 17 września(!)decyzję o rezygnacji z instalacji tarczy antyrakietowej na naszym terytorium. Dla zachodu kraje nadbałtyckie czy Polska , to nic nie znaczące strategicznie peryferia.

Tym bardziej ze ferajna kenijczyka szepcze (na razie cicho) o wspolnym OBSZARZE europejskim i nie ma dla nich znaczenia czy centrum decyzyjne bedzie w Berlinie czy Moskwie!Byc moze ruskie jednak juz postanowili stanac do "przetargu"?

Moskwa ośmiesza się jak Phenian, a gadanie, że Moskalom nie zależy na forsie, podczas gdy USA to oczywiście wraże koncerny (jak z komuszej agitki), to jakieś totalne bujanie w obłokach! a stacjonujących Jankee każda gmina w Polsce przyjęła by z radością, gdy tymczasem kacapów niekoniecznie!

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3526#.Uh329I0j2So

ale tam nie osiadzie jako okupant. Rosja najedzie, nagwalci, ograbi I siedzi bo ma lepiej niz u siebie w domu.
Stosunki zachodu z Rosja sa napiete. Zaczyna sie izolacja Rosji co jest widoczne po uczestnictwie krajow w Soczi.
Odmowa niektorych panstw w olimpiadzie nie jest gra na zarty. Rosja boi sie izolacji poniewaz duzo traci na handlu. Glownym celem Rosji jest Bialorus I Ukraina. Te panstwa bylyby mocno przestraszone. Przyjelyby postawy obronne. Podobnie jest z Polska. Nastroje antyrosyjskie w tych panstwach przyjelyby temperature wrzenia. Nalezaloby spodziewac sie antyrosyjskich czystek na szeroka skale.
Reakcja Unii Europejskiej bylaby negatywna. Niemcy maja swoje interesy w panstwach baltyckich. W odwecie nastapiloby odchodzenie od dostaw gazu ziemnego z Rosji. USA maja nadwyzki gazu I nie maja gdzie ich upchnac. Wiele krajow europejskich ma lupki na swoim terytorium I moze produkowac wlasna rope. W sumie Rosja I Niemcy wiecej straca na takim ataku niz zyskaja. Utrzymywanie wojsk w podbitych krajach jest b.kosztowne. Wiedza o tym Rosjanie po okupacji Afganistanu.
Rola ubezwlasnowolnionej przez agentow Polski jest zbyt oczywista aby ja tutaj opisywac. Jeden aspect dodam.
Niemcy zaczynaja bac sie Rosji. Chca aby Polska stanowila bufor przed Rosja. Do tego cely Tusk jest Im niepotrzebny, on ma telewizje ale nie ma wizji. W podobnej sytuacji Niemcy wypuscily z wiezienia naszego ukochanego Dziadka.

moga zaorac (Warszawe) Polske * i maja te male panstewka o ktorych mowil rusek bez jednego wystrzalu - co by sie zgadzalo...a

Zachod nawet palcem nie kiwnie ws. Polski dla dobra swiatowego pokoju...

* zreszta cwiczyli niedawno atak na Polske

panowaly podobne opinnie...

przypuscmy, ze przy okazji Syrii dochodzi do ataku na Izrael, a dojsc musi w takiej konfiguracji...ruskie woczas beda chcieli -cus- uskubac...czy nie ?

...czy Europa Zach. moze spac spokojnie czy moze liczy nato, ze USA moga prowadzic wojny na kilku frontach ?

Jedyny plan obrony Bałtów i Polski jaki ma NATO zakłada udział dywizji pancernych USA i UK, które do początku tego roku jeszcze stacjonowały w Niemczech. Ale już ich nie ma, tak jak i planu obrony!!! Zostaliśmy tu sami.
Nasze badziewiaki zachęciły putinsynów swoją bezczynnoscią podczas tzw. obrony przestrzeni powietrznej państw bałtyckich przez NATO - czyli śmieszny niemiecki plan wystawiania rotacyjnie 4 samolocików na Litwie. Nasze "orły" dumnie obwieściły że kacapskie samoloty Su-27 latały tam i z powrotem jak chciały a nasi nie interweniowali. Ciężko uwierzyć oni to mówili z dumą, to tak jakby nocny stróż wynajęty do ochrony sklepu przechwalał sie jak mu tam złodzieje włazili i zrobili kupę na środku sklepu. Mało tego ruskie regularnie wlatują w przestrzeń Polski a nasi wykazują się stalowymi nerwami bo nie reagują na tanie zaczepki, takie twardziele. Jedyny przypadek kiedy ruski Su-27 w pełni uzbrojony w rakiety pow-pow R-27 średniego i R-73 krótkiego zasięgu rozbił się (z przyczyn technicznych hehe) bodajże na terenie Estonii podczas dyżuru bojowego tureckich F-16C. Bo Turcy wzięli na poważnie swoje zobowiązanie. A nasze badziewiaki myślą ze to żarty i zabawa. Takie mamy siły zbrojne: głupi, niwyszkoleni ale pełni dumy nie wiadomo z czego, mało tego oczekują szacunku, WTF? Jeżeli o mnie chodzi to każdego spotkanego na mieście w mundurze łowoficera w stopniu powyżej majora można wyśmiać i nakopać do tłustego tyłka za zdradę Ojczyzny. Oni ani nie chcą ani nie potrafią nas bronić i są z tego dumni. A to wojsko nie potrafi nawet maszerować równo na defiladach co widzieliśmy 15 sierpnia br. to jest dno i kompromitacja. Żołnierze z poboru prezentowali sie dużo lepiej.

NATO posiada siły szybkiego reagowania znane jako Siły Odpowiedzi NATO (NRF). Oddziały te są zdolne do interwencji w każdym rejonie świata w ciągu 5 dni od chwili ogłoszenia alarmu. W listopadzie mają odbyć się w Polsce manewry NATO o kryptonimie "Steadfast Jazz 2013" z udziałem NRF. Dlatego absolutnie nie ma znaczenia ile dywizji pancernych NATO stacjonuje obecnie w Niemczech.
Turcja samoloty F-16C w ramach Baltic Air Policing wysłała raz i było to w okresie 31.03.2006 - 01.08.2006r. Od tamtego czasu żaden turecki samolot nie brał udziału w tej operacji. Tak jak żaden rosyjski samolot nie naruszył przestrzeni powietrznej RP. W dniach 16-20 lipca 2012r. nasze samoloty MiG-29 brały udział w ćwiczeniu "Ramstein Guard 4" na Litwie. Ćwiczenia te zbiegły się w czasie z ćwiczeniami Rosjan i wzmożoną aktywnością ich maszyn nad Bałtykiem. Polski kontyngent przechwytywał takie rosyjskie maszyny jak Tu-22M3, Su-24M i Su-27. Zestrzeliwanie w sytuacji w której rosyjskie samoloty na widok natowskich maszyn natychmiast odlatywały w rosyjską przestrzeń powietrzną nie ma sensu. Chyba, że ktoś jest bardzo zawzięty :)... W dodatku decyzje o zestrzeleniu nie podejmują polscy piloci tylko dowództwo NATO w Połączonym Centrum Operacji Powietrznych w niemieckim Uedem.
Rosyjskie samoloty mysliwskie w przeciwieństwie do państw Bałtyckich nie naruszają naszej przestrzeni powietrznej. Owszem zdarzają się zaczepki nad Bałtykiem . Jak mówił w jednym z wywiadów ppłk Ireneusz Nowak pilot F-16 jastrząb rosyjskie samoloty podlatują do naszej strefy ekonomicznej i wód terytorialnych nie wysyłając żadnych kodów rozpoznawczych tzw. sqawk lub wysyłają fałszywe. Nasi piloci dyżurujących F-16 przechwytują rosyjskie samoloty. Do tej pory Rosjanie zawsze bezproblemowo wycofywali się poza polska strefę wód terytorialnych.

Czy pan nie rozumie, że żołnierzami powinni być ludzie agresywni dążący do starcia, innymi słowy tacy co po prostu lubią mordobicie. I Kacapy mają się nas bać, mają robić w gacie na widok polskiego samolotu czy czołgu - tego chcę.
A teraz jest odwrotnie. Do XIX kacapy uciekały na sam odgłos nadciagającego Wojska Polskiego, a polscy żołnierze byli tak agresywni że nie sposób było prawie nad nimi zapanować. Kresowe chorągwie pancerne jeżeli pól roku nie uczestniczyły w wojnie to prowadziły bitwy miedzy sobą i to na śmierć i życie. W bitwie pod Mirem w 1812 kacapy były tak dumne z tego że z nami wygrały jedną bitwę że ichni dowódca Płatow pisał aż do samego cara jaki to odniósł sukces. Kacapów było 3 razy wiecej niż naszych a nasz dowódca tak się rwał do walki żeby tylko dorwać to czerwone ścierwo że trochę olał regulamin walki - bo tak lekceważyli sobie wroga. Tego chcę , żebym był ministrem obrony to bym lał tych generałów po pyskach aż by dotarło czego od nich oczekuję.
Obecne WP to wstyd i obciach , popatrzcie na Turków na okrągło ichnie F-16 walczą z Grekami, regularnie dochodzi do zestrzeleń pomimo że oboje są członkami NATO, bo mają ambicję aby im się nikt nie wcinał.
Panie Jaca a bajeczki ze przybędą siły reagowania NATO to jak pan rozpoczniesz pracę w przedszkolu to opowiadaj pan tym dzieciom. Po 5 dniach przjedzie (może) troche murzynków bez cieżkiego sprzętu , w 5 dni Polski nie będzie, ruskie rozwaliły siły Gruzji w 2008 w 4 dni i nie było co zbierać. Zostaliśmy zdradzeni, oszukani i wykiwani przez USA, co tak to trudno zrozumieć? Co stoi na przeszkodzie aby USA założyła składnicę swoich czołgów i innego sprzętu ciężkiego tak jak np w Arabii Saudyjskiej? To są fakty i nie mów pan ze nie maja czołgów na zbyciu bo zaoferowali np. Grecji za free darowiznę 400 czołgów M1A1. Read my lips: to nowa Jałta.

Zawsze najbardziej mnie śmieszą wszystko wiedzący osobnicy sprzed monitorów swoich komputerów. Co gadałeś z szefem połączonych sztabów, że tak rzucasz słowem zdrada? Na jakiej podstawie twierdzisz, że NATO nie wywiąże sie z art. 5? Bo Polska nie dostała 400 złomowanych czołgów jak Grecja? To wyjątkowo płytkie myślenie... Na jakiej podstawie wypisujesz tak daleko idące wnioski? Z szefem połączonych sztabów gadałeś? Ja z racji swojego zawodu mam do czynienia z wojskowymi przedstawicielami NATO z USA, Kanady, Niemiec, Holandii i nigdy nie spotkałem się z opinią, że Sojusz może nie wywiązać się ze swoich zobowiązań. Gdyby doszło do sytuacji w której NATO nie udziela pomocy wojskowej któremuś z członków, następnego dnia NATO by się rozwiązało. Bo cały sens istnienia sojuszu opiera się na wzajemnym zaufaniu względem siebie. Raz naruszone zasady w przypadku jednego kraju oznaczałoby, że żadne z pozostałych państw nie może liczyć na pomoc, a więc samo istnienie sojuszu i pozostanie w jego strukturach traci sens. Szwecja i Finlandia pukają do bram NATO z takim właśnie przekonaniem. To przekonanie tkwi także u potencjonalnego agresora i dlatego żaden kraj NATO nigdy nie został zaatakowany w całej historii paktu północnoatlantyckiego. Jest to oczywiste dla każdego logicznie myślącego człowieka na poziomie gimnazjalisty. Jedynie w przypadku ograniczonych działań militarnych na części terytorium art. 5 pozostawia pewien margines w decyzji co do interwencji zbrojnej. Kolejny wątek jaki raczyłeś poruszyć to na okrągło zestrzeliwanie samolotów greckich przez Turcję. Kto tu jest bajkopisarzem p. Gottard? Takich bzdur dawno nie czytałem. Owszem zdarzają się incydenty pomiędzy Turcją i Grecją, ale nigdy nie doszło do zestrzelenia maszyny jednej ze stron. Jedynym poważniejszym incydentem było zderzenie w powietrzu dwóch F16 z Grecji i Turcji w 2006r. Zginął wtedy grecki pilot.. Natomiast częste jest naruszanie przestrzeni powietrznej i morskiej przez obie strony. Problem jest rozwiązywany zgodnie z procedurami NATO "rules of engagement" obowiązujący wszystkie kraje NATO - Turcje i Grecje także. To tyle panie Gottard.

Columbia University,6 kwiecień 2013 - przemówienie generała USAF Waltera Jajko, byłego zastępcy szefa wywiadu wojskowego USA:
"Jak będzie najazd na państwa bałtyckie - nikt ich nie będzie bronić, jeżeli na Polskę - Polska nie może na nic liczyć, Polska będzie musiała się bronić sama, Polska musi to zrozumieć" To samo mówi Brzezinski, Friedman itd

To że pan rozmawiał z jakimś kapralem czy sierżantem z wydziału prasowo-propagandowego sił zbrojnych USA czy Kanady to nie oznacza że pan ześ pan samego Pana Boga złapał za nogi. Co mieli mówić, nie znasz pan pojęcia dyplomacji, kurtuazji czy zwykłego blefu? Domyślam się że musiał zaćmić pana fakt że mówili oni po angielsku. W naszym skundlonym i zakompleksionym społeczeństwie to już powód do pełni szczęścia i wyższych doznań duchowych, co by było jakby jeszcze pochwalili i poklepali po pleckach Wow- nirvana.
Co do 400 czołgów - gdyby na terenie Polski USA założyło składnicę sprzętu ciężkiego dla 2-ch dywizji i do tego chociażby skład tych starych dobrych bomb termonuklearnych B61 co to leżą odłogiem to by coś znaczyło.
A tak przysłali w ramach cyrku obwoźnego dla nierozgarniętych tubylców baterię szkolną Patriot a już całowaliście ich po tyłkach zamiast dać normalnie w pysk za obrazę. Wy naprawdę nie zdajecie sobie sprawy jak jesteście żałośni i naiwni, a zapewniam oni o tym wiedzą i się z was śmieją, jako i ja czynię, no offence.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl