niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28/02/2015
-
1 % SWS)

Zapłacisz za przejazd przez Niemcy

Dodano: 11.08.2013 [10:10]
Zapłacisz za przejazd przez Niemcy - niezalezna.pl
foto: Rene Visser/SXC
Szef bawarskiej CSU stawia ultimatum dotyczące ewentualnej koalicji rządowej po jesiennych wyborach do Bundestagu. CSU wejdzie do koalicji, jeśli pozostałe partie poprą pomysł wprowadzenia opłat za korzystanie z niemieckich autostrad przez wszystkie samochody osobowe z zagranicy.

- Nie podpiszę, jako szef CSU po wyborach do Bundestagu, umowy koalicyjnej, jeżeli nie będzie w niej mowy o wprowadzeniu myta dla kierowców samochodów osobowych z zagranicy. Nowoczesny kraj musi mieć nowoczesną infrastrukturę (...) Dla realizacji naszych celów w dziedzinie rozbudowy sieci dróg potrzebujemy myta dla samochodów osobowych – oświadczył przewodniczący bawarskiej CSU Horst Seehofer.

Polityk przekonywał, że Niemcy są krajem tranzytowym i w związku z tym niezrozumiała jest dla niego sytuacja, w której niemal w każdym kraju sąsiednim Niemcy muszą płacić za korzystanie z autostrad, a obywatele tamtych krajów jeżdżą po niemieckich drogach za darmo.

Podobnego zdania jest niemiecki minister komunikacji Peter Ramsauer, partyjny kolega Seehofera. Postulował on już nawet wprowadzenie myta zarówno dla niemieckich, jak i dla zagranicznych kierowców.

Pomysł spotkał się jednak z falą krytyki, a jego przeciwnicy przekonują, że wprowadzenie opłat dla kierowców może mieć negatywne skutki dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Za dobre rzeczy trzeba płacić.

To w końcu zapłacę (jak w tytule) czy być może jeśli ktoś tam dojdzie do władzy to rozważy (jak w treści)?
Coraz bardziej tytuły artykułów zbliżają się do poziomu SE czy Faktu.

za autostrady,w Niemczech!!!!Znaczy się nie ma kogo już okraść i bieda zaczyna zaglądać!?Adolek z grobu radzi,przegrać znowu wojnę...

Dlaczego mielibyśmy płacić za autostrady w Niemczech? Przeciez to nasi dziadkowie budowali je, ich szczątki spoczywają pod tymi autostradami. Czy my kiedyś dostaliśmy odszkodowanie za to?

dlaczego opłaty mają dotyczyć jedynie obcokrajowców? Fakt, Niemiec przyjeżdżając do Polski musi płacić za nasze wyroby autostradopodobne, ale Polacy tez za to płaca i to pomimo znacznie niższych dochodów. Jeśli uznają, że nie stać ich na bezpłatne autostrady, to ich prawo obłożyć je mytem. Ale dla wszystkich, a nie tylko gości. Dodatkowo jak do takiego pomysłu ma się prawo unijne?

w Niemczech dalej kierowcy w zależności od rodzaju samochodu(mój diesel np. 308 euro na rok), oprócz podatku w paliwie płaca nadal tzn.w Polsce kiedy podatek drogowy.A to znaczy ze już płaci się podwójnie.W Polsce ten podatek został zniesiony i pozostał tylko podatek w paliwie i podatek za używanie autostrad ( obojętnie ze w budowie już lub znowu w remoncie!)

W Niemczech właściciele samochodów osobowych płacą dodatkowo podatek drogowy tak jak ubezpieczenie.W Polsce kiedyś też był taki podatek dla osobowych.

a dla mnie niedopuszczalne jest żeby w polskim parlamencie 2 Niemców miało gwarantowane wejście bez wyborów, a w Bundestagu dla Polaków nie ma miejsca mimo mniejszości ponad 2 mln. niedopuszczalne jest zamykanie polskich stoczni przez szwabów i jednoczesne dotowanie swoich stoczni. niedopuszczalne jest ingerowanie w sprawy polskie na Śląsku przez podpłaconych folksdojczów POkroju Kutza. itd itd. w sprawach niemieckiej hegemonistycznej uzurpacji.

A jakieś korytarze przez sąsiednie kraje czasem znów się nie marzą niemiaszkom?

...to chyba był pomysł tych z drugiej strony( myśl zanim coś napiszesz)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl