niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30/07/2014
Piotr Łuczuk

Prokuratura sprawdzi Konsalnet – ochroniarzy z Okęcia. NIK też zajmie się sprawą

Dodano: 11.08.2013 [08:54]
Prokuratura sprawdzi Konsalnet – ochroniarzy z Okęcia. NIK też zajmie się sprawą - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Jak wynika z ustaleń portalu niezalezna.pl poseł Tomasz Kaczmarek złożył do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o  podejrzeniu popełnienia przestępstw przez władze Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze oraz przez władze prywatnego konsorcjum ochroniarskiego Konsalnet. Ponato poseł wnioskuje o wszczęcie kontroli NIK w tej sprawie.

W zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, do którego treści dotarł portal niezalezna.pl poseł Tomasz Kaczmarek zarzuca władzom Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze niedopełnienie obowiązków i niegospodarność, natomiast władzom Konsalnet Holding SA, Konsalnet Ochrona sp. z o.o., Konsalnet Secure Solutions sp. z o.o. przestępstw wprowadzenia w błąd w celu uzyskania korzyści materialnych tj. o czyny z art. 231 KK, art. 286 KK oraz art. 296 KK.

Ponadto poseł Prawa i Sprawiedliwości skierował pismo do Prezesa Najwyższej Izby Kontroli z wnioskiem o wszczęcie postępowania, którego celem będzie ustalenie prawidłowości wprowadzenia i funkcjonowania na terenie Portu Lotniczego im. Chopina w Warszawie prywatnego konsorcjum ochroniarskiego Konsalnet, a także dokonania oceny czy nie egzekwowanie przez władze PP Portu Lotnicze należnych kar umownych od firmy Konsalnet nie jest działaniem na szkodę spółki.

- Jak wynika z przekazanej mi dokumentacji oraz kolejnych uchwał Zebrania Delegatów Samorządu Załogi PP Porty Lotnicze wynika, że podpisując w dniu 3 kwietnia 2013 roku przedmiotową umowę, konsorcjum Konsalnet miało pełną świadomość, iż nie będzie mogło prawidłowo wykonywać obowiązków z niej wynikających. Głównym problemem była słabo przygotowana i niewystarczająca liczbowo kadra firmy Konsalnet – informuje w uzasadnieniu wniosków do prokuratury generalnej i NIK poseł Tomasz Kaczmarek.

Poseł PiS zarzuca także pracownikom firmy Konsalnet, że „od pierwszych dni świadczenia usług nie radzili sobie ze swoimi obowiązkami” i sugeruje, że 14 czerwca 2013 „pracownicy Konsalnetu doprowadzili do całkowitego paraliżu lotniska i stworzenia 200m kolejek do odpraw bezpieczeństwa”.

Ponadto Tomasz Kaczmarek ujawnia, że władze lotniska, najwyraźniej obawiając się wyników testu ochrony portu lotniczego wykonanego przez kontrolerów z Komisji Europejskiej, przesunęli jego termin na taki, w którym lotnisko ochraniała jeszcze Straż Ochrony Lotniska, a nie prywatna firma.

- Wątpliwości co do prawidłowości zarządzania PP Porty Lotnicze i utrzymywania przez jego władze prawidłowych i przejrzystych (opartych tylko na umowie) relacji budzi także fakt przesunięcia terminu testu ochrony wykonanego przez kontrolerów z Komisji Europejskiej. W 2013 roku przeprowadzono go już w kwietniu a nie na jesieni jak miało to miejsca dwa lata wcześniej. Nie przejście tego testu ochrony  może spowodować obniżenie kategorii lotniska i np. rejsy  do USA nie mogły by być wykonywane co spowodowałoby bardzo poważne konsekwencje finansowe dla lotniska. Władze PP Porty Lotnicze mając świadomość, że Konsalnet nie przejdzie tego testu, spowodowały więc jego przesunięcie na termin, w którym lotnisko ochraniała jeszcze Straż Ochrony Lotniska – tłumaczy w zawiadomieniu do prokuratury generalnej i NIK poseł Tomasz Kaczmarek.

Sprzedaż elektroniczna pomaga ominąć cenzurę oraz jest tańszym sposobem nabywania naszych gazet.
Opinie użytkowników

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

311. Wiesław Różycki
członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Zamość, Kopalni Wapienia Czatkowice i Lubelskiego Węgla Bogdanka
były wicewojewoda podkarpacki, kandydat PO w wyborach do sejmiku
312. Piotr Rudzki
członek rad nadzorczych: Międzynarodowych Targów Poznańskich i Elektrowni Rybnik, pełnomocnik wspólnika w Wojskowym Przedsiębiorstwie Handlowym
zastępca burmistrza Bielan z PO
313. Aleksandra Ruszczyk
sekretarka w MJWPU
członek rodziny Leszka Ruszczyka, wicemarszałka województwa mazowieckiego z PO
314. Leszek Ruszczyk
zarządca komisaryczny i prezes PKS w Radomiu
wicemarszałek województwa mazowieckiego z PO, wiceszef ZP PO w Radomiu
315. Mirosław Rybicki
członek zarządu Grupy Zarządzającej Pomerania
brat Sławomira Rybickiego, sekretarza stanu w kancelarii prezydenta i do niedawna posła PO
316. Aleksandra Ryng
podinspektor i główny specjalista w MJWPU
członek PO
317. Marek Rząsowski
członek rad nadzorczych Agencji Mienia Reliqum, Epekoksu, Pol-Miedź Transu
były szef i rzecznik PO w Wałbrzychu
318. Andrzej Rzońca
członek rady nadzorczej Totalizatora Sportowego
członek Rady Polityki Pieniężnej z rekomendacji PO
319. Joanna Sadowska
kierownik wydziału w MJWPU
członek PO
320. Krzysztof Salwach
członek rady nadzorczej Ciechu
współautor programu PO dla rolnictwa
321. Agnieszka Sardecka
członek zarządu Poczty Polskiej, członek rad nadzorczych Banku Pocztowego i Ruchu
znajoma i współpracowniczka Macieja Jankowskiego, byłego wiceministra infrastruktury w rządach Donalda Tuska
322. Włodzimierz Sarnecki
członek zarządu KWB Bełchatów, zastępca oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna
kandydat PO w wyborach samorządowych
323. Jerzy Sarnowski
wiceprezes WFOŚiGW w Szczecinie
szef koła PO w Białogardzie
324. Tomasz Sadzyński
prezes Łódzkiej SSE
były łódzki radny PO, sekretarz województwa i komisarz Łodzi z PO
325. Joanna Schmid
wiceprezes Tauronu, członek rad nadzorczych Elektrowni Stalowa Wola i Tauron Ciepło
była wiceminister skarbu i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO
326. Edward Schmidt
prezes Miedziowego Centrum Zdrowia, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Cieplice (obie: grupa KGHM)
mąż Barbary Schmidt, wiceszefowej rady powiatu lubińskiego z PO
327. Artur Sebesta
wiceprezes i prezes ZR Rekom, prezes ZAK Serwis i Prorem (wszystkie: grupa Azoty Tarnów)
syn Józefa Sebesty, marszałka województwa opolskiego z PO
328. Paweł Sęk
członek rady nadzorczej OBR Przemysłu Rafineryjnego
członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu
329. Zbigniew Sieja
dyrektor wrocławskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego
były radny PO powiatu wrocławskiego
330. Tomasz Sieradz
dyrektor PN Centrala Nasienna i prezes spółki Centrala Nasienna, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy
radny PO na warszawskim Ursynowie, były burmistrz tej dzielnicy i wiceprezydent Warszawy

296. Marek Poręba
dyrektor WORD w Rzeszowie
radny PO powiatu rzeszowskiego
297. Maria Porębowicz
główny specjalista w MJWPU
radna PO warszawskiej dzielnicy Praga-Południe
298. Krystyna Poślednia
prezes WFOŚiGW w Poznaniu i członek rady nadzorczej spółki, w której WFOŚiGW ma udziały
poseł PO, była radna PO sejmiku wielkopolskiego
299. Józef Przybylski
zastępca kierownika BP ARiMR w Sandomierzu
szef koła PO w Łagowie, kandydat PO w wyborach samorządowych
300. Andrzej Pyziak
członek rady nadzorczej WFOŚiGW w Opolu
wójt gminy Rudniki, członek PO
301. Wiesław Raboszuk
dyrektor MJWPU
członek zarządu województwa mazowieckiego z PO, były radny PO na warszawskim Targówku
302. Andrzej Rakowicz
członek rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ciechocinek
członek rady krajowej PO
303. Sebastian Ramenda
prezes PKS Kraków i członek rady nadzorczej spółki córki Regionalny Dworzec Autobusowy
radny PO powiatu wadowickiego, szwagier Marka Sowy, marszałka województwa małopolskiego z PO
304. Antoni Rapacz
prezes Przedsiębiorstwa Produkcji i Hodowli Ryb Słodkowodnych, członek rad nadzorczych Agro-Mana i Intraco (obie: grupa PHN)
kandydat PO w wyborach do Sejmu, dobry znajomy byłego ministra skarbu Aleksandra Grada
305. Zbigniew Rapciak
prezes Polskiego LNG, członek rad nadzorczych Poczty Polskiej i PLL LOT
były wiceminister infrastruktury w pierwszym rządzie Donalda Tuska
306. Bożena Rojewska
prezes Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego
katowicka radna PO, wiceszefowa katowickiego koła PO
307. Marcin Rolnik
członek zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, główny specjalista i kierownik wydziału w MJWPU
radny PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście
308. Jerzy Romanowski
zastępca dyrektora gdańskiego oddziału ANR
radny PO powiatu elbląskiego, kandydat PO w wyborach do Sejmu
309. Henryk Rosiek
prezes Strzegomskich Zakładów Mechanicznych Zręb
radny PO powiatu świdnickiego
310. Marcin Rosół
wiceprezes Agencji Rozwoju Mazowsza
były szef biura klubu parlamentarnego PO i gabinetu politycznego byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego z PO

285. Marzena Piszczek
wiceprezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1, szefowa rad nadzorczych PKO BP, Azotów Tarnów i PZU
dobra znajoma byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO
286. Adam Pleczeluk
główny specjalista w MJWPU
członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
287. Leszek Plich
członek zarządu PGE Dystrybucja Łódź-Teren, zastępca dyrektora tamtejszego oddziału PGE Dystrybucja
kandydat PO w wyborach samorządowych
288. Mirosław Płuciennik
członek zarządu i prezes Stadniny Koni Galewice
szef ZP PO w Skierniewicach
289. Grzegorz Pobrotyn
pracownik ARiMR w Ostrowcu Świętokrzyskim
kandydat PO w wyborach samorządowych
290. Jacek Podlewski
wiceprezes ANR, wiceprezes i prezes PGE Energia Odnawialna, członek rad nadzorczych czterech spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa
związany z PO, z rekomendacji tej partii był wiceszefem ANR
291. Grzegorz Podlewski
prezes Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy
były szef koła PO w Tychach
292. Jerzy Pokój
członek rady nadzorczej spółki Interferie (grupa KGHM)
szef sejmiku dolnośląskiego z PO
293. Adam Poniewski
dyrektor zachodniopomorskiego oddziału ANR
kandydat PO w wyborach samorządowych
294. Mariusz Popielarz
członek rady nadzorczej Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego
ostrołęcki radny PO, szef ZP PO w Ostrołęce
295. Mariusz Popławski
informatyk w MJWPU
członek PO

251. Karolina Mioduszewska
starszy inspektor w MJWPU
radna PO warszawskiej dzielnicy Ursynów
252. Krzysztof Miszewski
zastępca kierownika w MJWPU
radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek
253. Tomasz Możejko
szef lubuskiego oddziału ANR
szef sejmiku lubuskiego z PO, sekretarz lubuskiego ZW PO
254. Andrzej Mulawa
członek zarządu PKP LHS, prezes PKS Zamość, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Horyniec
wiceszef ZP PO w Zamościu, były radny PO w sejmiku lubelskim
255. Jacek Mysiorek
kierownik BP ARiMR w Stargardzie Szczecińskim
skarbnik ZP PO w Stargardzie Szczecińskim
256. Anna Naszkiewicz
prezes Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach
szefowa ZP PO w Suwałkach, kandydatka PO w wyborach samorządowych
257. Maciej Nawrocki
dyrektor lubuskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego
były radny sejmiku lubuskiego z PO i szef koła PO w Gorzowie Wielkopolskim
258. Tomasz Nawrocki
dyrektor mazowieckiego oddziału, wiceprezes i prezes ANR
były radny PO w Siedlcach
259. Anna Neska
koordynator w MJWPU
synowa Elżbiety Neski, radnej PO warszawskiej dzielnicy Bielany
260. Zbigniew Neska
wicedyrektor ośrodka szkolno-wychowawczego podległego marszałkowi Mazowsza
radny PO w Radomiu
261. Ewelina Niedźwiecka-Tomczyk
członek rad nadzorczych CBF Nowy Świat i Polfy Warszawa
członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO
262. Ireneusz Niemiec
prezes PKS Nowy Sącz, prezes Uzdrowiska Krynica Żegiestów
kandydat PO w wyborach samorządowych
263. Adam Nieroda
pracownik spółki Hotele Centrum
gdański radny PO, były asystent dwóch posłów PO
264. Dorota Obzejta-Żbikowska
główny specjalista w MJWPU
kandydatka PO w wyborach do Sejmu, żona Piotra Żbikowskiego, wiceburmistrza warszawskiej dzielnicy Ochota z PO
265. Waldemar Olczyk
zastępca łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
kandydat PO w wyborach samorządowych
266. Jerzy Olejniczak
zarządca komisaryczny PHSR Agroma
były radny PO sejmiku łódzkiego
267. Włodzimierz Olszewski
dyrektor pomorskiego oddziału ANR
były radny PO w powiecie puckim i wicewójt gminy Krokowa
268. Marek Ordyczyński
dyrektor podkarpackiego oddziału ARiMR
szef ZP PO w Leżajsku
269. Klaudiusz Ostrowski
główny specjalista w MJWPU
członek PO
270. Mariusz Osuch
członek rady nadzorczej PKS Ostrowiec Świętokrzyski
członek rady powiatu ostrowieckiego PO

251. Karolina Mioduszewska
starszy inspektor w MJWPU
radna PO warszawskiej dzielnicy Ursynów
252. Krzysztof Miszewski
zastępca kierownika w MJWPU
radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek
253. Tomasz Możejko
szef lubuskiego oddziału ANR
szef sejmiku lubuskiego z PO, sekretarz lubuskiego ZW PO
254. Andrzej Mulawa
członek zarządu PKP LHS, prezes PKS Zamość, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Horyniec
wiceszef ZP PO w Zamościu, były radny PO w sejmiku lubelskim
255. Jacek Mysiorek
kierownik BP ARiMR w Stargardzie Szczecińskim
skarbnik ZP PO w Stargardzie Szczecińskim
256. Anna Naszkiewicz
prezes Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach
szefowa ZP PO w Suwałkach, kandydatka PO w wyborach samorządowych
257. Maciej Nawrocki
dyrektor lubuskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego
były radny sejmiku lubuskiego z PO i szef koła PO w Gorzowie Wielkopolskim
258. Tomasz Nawrocki
dyrektor mazowieckiego oddziału, wiceprezes i prezes ANR
były radny PO w Siedlcach
259. Anna Neska
koordynator w MJWPU
synowa Elżbiety Neski, radnej PO warszawskiej dzielnicy Bielany
260. Zbigniew Neska
wicedyrektor ośrodka szkolno-wychowawczego podległego marszałkowi Mazowsza
radny PO w Radomiu
261. Ewelina Niedźwiecka-Tomczyk
członek rad nadzorczych CBF Nowy Świat i Polfy Warszawa
członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO
262. Ireneusz Niemiec
prezes PKS Nowy Sącz, prezes Uzdrowiska Krynica Żegiestów
kandydat PO w wyborach samorządowych
263. Adam Nieroda
pracownik spółki Hotele Centrum
gdański radny PO, były asystent dwóch posłów PO
264. Dorota Obzejta-Żbikowska
główny specjalista w MJWPU
kandydatka PO w wyborach do Sejmu, żona Piotra Żbikowskiego, wiceburmistrza warszawskiej dzielnicy Ochota z PO
265. Waldemar Olczyk
zastępca łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
kandydat PO w wyborach samorządowych
266. Jerzy Olejniczak
zarządca komisaryczny PHSR Agroma
były radny PO sejmiku łódzkiego
267. Włodzimierz Olszewski
dyrektor pomorskiego oddziału ANR
były radny PO w powiecie puckim i wicewójt gminy Krokowa
268. Marek Ordyczyński
dyrektor podkarpackiego oddziału ARiMR
szef ZP PO w Leżajsku
269. Klaudiusz Ostrowski
główny specjalista w MJWPU
członek PO
270. Mariusz Osuch
członek rady nadzorczej PKS Ostrowiec Świętokrzyski
członek rady powiatu ostrowieckiego PO

231. Dariusz Małkowski
szef Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ostrołęce (jednostka OHP)
sekretarz ZP PO w Ostrołęce
232. Arkadiusz Marchewka
pracownik spółki Polskie Terminale
szczeciński radny PO
233. Jerzy Marciniak
prezes Azotów Tarnów, ZAK Kędzierzyn Koźle i Polskiego Konsorcjum Chemicznego, członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa
wieloletni dobry znajomy i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada, kandydat PO w wyborach do sejmiku
234. Michał Marcinkiewicz
konsul w Finlandii od kilku tygodni
były poseł PO
235. Justyna Markowska
starszy specjalista w MJWPU
członek PO
236. Maciej Martyniak
koordynator BIP w MJWPU
członek PO
237. Ewa Masny
pracownik Ośrodka Rozwoju Edukacji (instytucja MEN)
warszawska radna PO
238. Mateusz Matejewski
Szef Centrum Usług Wspólnych, członek rad nadzorczych PGE Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz, Geovity (grupa PGNiG), TON Agro, Polskiego Holdingu Nieruchomości
były szef PO w powiecie myślenickim
239. Jacek Matusiewicz
wiceprezes i prezes Funduszu Górnośląskiego, prezes Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych (spółka córka Elektrowni Chorzów)
skarbnik śląskiego ZW PO, brat Adama Matusiewicza, marszałka województwa śląskiego z PO
240. Rafał Mazur
członek rady nadzorczej KGHM Letia
wiceszef koła PO w Szklarskiej Porębie
241. Piotr Mazurek
dyrektor biura bezpieczeństwa w Exatelu (grupa PGE), członek rady nadzorczej Investonu (grupa PHN)
warszawski radny PO
242. Zbigniew Mazurkiewicz
zastępca dyrektora WORD w Radomiu
skarbnik ZP PO w Radomiu
243. Tomasz Melan
członek zarządu i prezes Zarządu Portu Morskiego Police, wiceprezes Remechu (obie: grupa ZCh Police), członek rady nadzorczej Portu Rybackiego Gryf
członek zarządu PO w Szczecinie
244. Jan Mędrzak
członek rad nadzorczych WAS (grupa PP Porty Lotnicze) i Pocztowej Agencji Usług Finansowych
łódzki radny PO, były szef tej partii w Łodzi
245. Jan Michalski
prezes KKS Turów Zgorzelec, klubu sportowego utrzymywanego przez PGE
senator PO, wiceszef ZM i ZP PO w Zgorzelcu
246. Renata Michałowska
starszy specjalista w MJWPU
radna PO warszawskiej dzielnicy Targówek
247. Szymon Midera
wiceprezes Banku Pocztowego i członek rad nadzorczych dwóch spółek córek oraz Pocztowego TUW
szef społecznych doradców prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z PO, prowadził jej kampanię wyborczą
248. Anna Mierzejewska
kierownik wydziału w MJWPU
córka Jerzego Mierzejewskiego z PO, byłego radnego powiatu warszawskiego zachodniego
249. Sławomir Miklicz
członek rady nadzorczej PGE ZEORK
członek podkarpackiego ZW PO, członek zarządu województwa podkarpackiego
250. Konrad Mikołajski
prezes ZCh Zachem i spółki córki, członek rad nadzorczych sześciu spółek z grupy ZCh Zachem i Portu Lotniczego Bydgoszcz
członek PO

211. Witold Lorek
zastępca dyrektora mazowieckiego oddziału KRUS
kandydat PO w wyborach samorządowych i parlamentarnych
212. Sebastian Lorenc
członek rad nadzorczych Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Sanatoriów Dolnośląskich
wrocławski radny PO
213. Dariusz Lubera
prezes Tauronu i członek rad nadzorczych czterech spółek zależnych
wieloletni znajomy byłego ministra skarbu Aleksandra Grada
214. Dorota Lutomierska
zarządca komisaryczny i likwidator PBU Holdbud
warszawska radna PO
215. Daniel Łaga
kierownik zespołu w Wojewódzkim Urzędzie Pracy
radny PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście
216. Michał Łagoda
członek rad nadzorczych Enei i Szpitali Wielkopolski
członek zarządu koła PO w Poznaniu
217. Bronisław Łakota
dyrektor rejonu sprzedaży energii w Wieluniu (grupa PGE)
wiceszef ZP PO w Pajęcznie, kandydat PO w wyborach samorządowych
218. Władysława Łangowska
kierownik BP ARiMR w Tuchomiu
była wójt Parchowa, kandydatka PO w wyborach samorządowych
219. Bolesław Łączyński
członek rady nadzorczej ESP Usługi (grupa PGE)
radny sejmiku małopolskiego z PO, członek rady regionu małopolskiego PO
220. Stanisław Łęski
dyrektor PGE Dystrybucja, oddział Łódź-Miasto
członek komitetu honorowego kandydata PO na prezydenta Radomska
221. Jarosław Łojko
dyrektor zachodniopomorskiego oddziału ARiMR
sekretarz zachodniopomorskiego ZW PO, radny PO sejmiku zachodniopomorskiego
222. Agnieszka Łopieńska
główny specjalista w MJWPU
członek PO
223. Michał Łuczak
administrator oddziału ANR w Gryfinie
były szef sejmiku zachodniopomorskiego z PO
224. Andrzej Łuczycki
Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, członek rady nadzorczej Państwowych Magazynów Usługowych
radny PO sejmiku mazowieckiego, były senator PO
225. Maria Łukaszewicz
prezes COBO, członek zarządu Grupy PHN
warszawska radna PO, była burmistrz warszawskiej dzielnicy Ursus
226. Jarosław Machnicki
dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach
szef ZP PO w Kielcach, radny PO w tym mieście
227. Tadeusz Maćkała
dyrektor w kopalni z grupy KGHM, członek RN pięciu spółek kontrolowanych pośrednio lub bezpośrednio przez skarb państwa
były poseł i senator PO
228. Łukasz Magin
prezes Centrum-Hotele
były wiceprezydent Łodzi z PO, łódzki radny PO
229. Sylwia Maksim-Wójcicka
kierownik wydziału w MJWPU
radna PO miasta Łomianki
230. Tomasz Malczewski
dyrektor oddziału regionalnego w Gdańsku i członek zarządu Poczty Polskiej, członek rady nadzorczej Postdaty
były członek ZP PO w Gdyni, uczestnik kampanii wyborczych Donalda Tuska

196. Roman Kusek
członek rad nadzorczych: Kaskada, Tauron Sprzedaż, Bio-Energia (grupa PGE)
członek rady PO powiatu tarnowskiego
197. Wojciech Kuźmiński
prezes ANR, prezes Infraparku Police (grupa ZCh Police)
szef rady powiatu pyrzyckiego z PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu
198. Sebastian Kwiatkowski
główny specjalista i dyrektor departamentu w Krajowej Spółce Cukrowej
brat Krzysztofa Kwiatkowskiego, posła PO i ministra sprawiedliwości w pierwszym rządzie Donalda Tuska
199. Jacek Lachert
inspektor w MJWPU
członek PO
200. Małgorzata Laskus
podinspektor, specjalista i starszy inspektor w MJWPU
radna PO warszawskiej dzielnicy Mokotów
201. Janusz Leman
dyrektor gdyńskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego
wiceszef koła PO Gdańsk-Wrzeszcz, członek rady powiatowej PO
202. Judyta Lemm
pracownik Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście
szczecińska radna PO
203. Gabriela Lenartowicz
prezes WFOŚiGW w Katowicach i członek RN dwóch spółek, w którym WFOŚiGW ma udziały
była radna PO w sejmiku śląskim, członek śląskiej rady wojewódzkiej PO
204. Adam Leszkiewicz
wiceprezes i prezes ZAK Kędzierzyn, członek rad nadzorczych ZAKSA, Polskiego Konsorcjum Chemicznego i CTL Chemkol
od lat bliski współpracownik Aleksandra Grada z PO, wiceministra skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska
205. Artur Lewczuk
wiceprezes i prezes Towarzystwa Gospodarczego Bewa
mąż Elzbiety Radziszewskiej, posłanki PO i byłej sekretarz stanu w KPRM
206. Grzegorz Lipiec
dyrektor krakowskiego oddziału Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, członek rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego
sekretarz małopolskiego ZW PO, radny wojewódzki PO
207. Wojciech Lis
szef stacji obsługi w PKS Radom
brat marszałek Sejmu Ewy Kopacz z PO
208. Paweł Lisiewicz
członek rad nadzorczych siedmiu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa
dyrektor gabinetu prezydenta Bronisława Komorowskiego, były dyrektor w resorcie skarbu za kadencji Aleksandra Grada
209. Marek Litka
wiceprezes PERN Przyjaźń, członek rad nadzorczych Naftoportu, Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i Operatora Logistycznego Paliw Płynnych
członek PO związany z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem z PO
210. Krzysztof Lodziński
członek rady nadzorczej Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego
szef pomorskiego sądu koleżeńskiego PO

181. Mieczysław Kraśniański
wicedyrektor kopalni Rudna z grupy KGHM, członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego Arleg w Legnicy
członek ZP PO w Lubinie, lubiński radny powiatowy PO
182. Marzena Krauz-Borys
członek rady nadzorczej Mercu Software z grupy KGHM
żona Piotra Borysa, wicemarszałka województwa dolnośląskiego z PO
183. Krzysztof Krauze
członek rady nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście
członek zarządu koła PO w Szczecinie
184. Magdalena Kreter-Bartkiewicz
członek rady nadzorczej Mazowieckiego Centrum Stomatologii
szefowa koła PO w Brwinowie, członek ZP PO w Pruszkowie
185. Adam Krupa
zastępca dyrektora opolskiego oddziału ANR
były poseł PO
186. Paweł Kryzan
zastępca zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej
wiceszef koła PO Szczecin Śródmieście, kandydat PO w wyborach samorządowych
187. Rafał Krzemień
zarządca i prezes Dipservice, członek zarządu Warszawskiego Holdingu Nieruchomości i Polskiego Holdingu Nieruchomości, członek rad nadzorczych: Kaskady, Agro-Mana, Herbapolu
były członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
188. Krzysztof Krzysztofiak
prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego i członek rady nadzorczej spółki zależnej od KPT
wieloletni znajomy Bogdana Klicha, ministra obrony w pierwszym rządzie Donalda Tuska
189. Arkadiusz Kubiec
wicedyrektor WORD w Kielcach
były szef koła PO w Kielcach, kandydat PO w wyborach samorządowych
190. Przemysław Kuczkowski
zastępca dyrektora kujawsko-pomorskiego oddziału ARiMR
kandydat PO w wyborach do Sejmu i sejmiku
191. Marcin Kulicki
prezes Krajowej Spółki Cukrowej, wiceprezes Agencji Rozwoju Mazowsza, członek rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości
były wiceprezydent Siedlec z PO
192. Jędrzej Kunowski
kierownik w Dipservice, zastępca dyrektora w Warszawskim Holdingu Nieruchomości
radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek
193. Beata Kurbiel
dyrektor w PERN Przyjaźń, członek zarządu Polskiego Konsorcjum Chemicznego, członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa
wieloletnia bliska współpracownica Adama Leszkiewicza, byłego wiceministra skarbu
194. Wojciech Kurek
prezes ZEORK Dystrybucja, dyrektor oddziału PGE Dystrybucja w Skarżysku-Kamiennej
były szef ZP PO w Skarżysku, były radny PO sejmiku świętokrzyskiego
195. Tomasz Kurzawa
członek zarządu Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria
sekretarz ZP PO w Świdnicy, były radny PO powiatu świdnickiego

117. Iga Isańska-Rosół
pracownik MJWPU
żona Marcina Rosoła, szefa gabinetu politycznego byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego z PO
118. Stanisław Iwan
członek rady nadzorczej Uzdrowiska Świnoujście
były radny PO sejmiku zachodniopomorskiego
119. Marcin Jabłoński
członek rad nadzorczych: Zielonogórskiego Rynek Rolno-Towarowego i Przewozów Regionalnych
wojewoda lubuski, były marszałek województwa lubuskiego z PO
120. Witold Jabłoński
członek rady nadzorczej Postdaty (grupa Poczty Polskiej)
były wicemarszałek zachodniopomorski z PO
121. Krzysztof Jagiełło
prezes dwóch spółek z grupy Bumar: ZM Tarnów i OBR Sprzętu Mechanicznego
znajomy z Tarnowa Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu z PO
122. Robert Jagła
dyrektor WORD w Wałbrzychu, prezes Rivendell i prokurent Grabineksu (spółek córek ARP)
szef ZP PO w Świdnicy, krewny żony Zbigniewa Chlebowskiego, byłego szef klubu poselskiego PO
123. Michał Jamiński
zastępca kierownika wydziału w MJWPU
radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek
124. Andrzej Jamrozik
dyrektor oddziału ANR we Wrocławiu, członek rady nadzorczej Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego
radny powiatowy PO we Wrocławiu, szef koła PO w Kątach Wrocławskich
125. Michał Janicki
członek rady nadzorczej KGHM Letia
członek PO we Wrocławiu, do niedawna wiceprezydent tego miasta
126. Lilla Jaroń
wiceprezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, członek rady nadzorczej WP Hala Ludowa
wiceminister edukacji w rządzie Donalda Tuska, była radna PO powiatu wrocławskiego
127. Stanisław Jarzyna
prezes Skarbowego Przedsiębiorstwa Rolnego Stary Jaworów
radny PO powiatu świdnickiego, wiceszef ZP PO w Świdnicy
128. Małgorzata Jaśkowiak
kierownik PT KRUS w Morągu
szefowa koła PO w Morągu, była radna wojewódzka PO
129. Małgorzata Jawor
członek rad nadzorczych dwóch spółek z grupy KGHM i trzech spółek samorządu województwa dolnośląskiego członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu
130. Lech Jaworski
prezes Instytutu Filmowego Max-Film i prokurent dwóch jego spółek zależnych, członek zarządu Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego, członek rady nadzorczej Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego
warszawski radny PO, członek zarządu PO w stolicy
131. Andrzej Jeznach
wiceprezes PGE Górnictwo i Energetyka, członek rad nadzorczych trzech spółek z grupy PGE
członek ZP PO w Bełchatowie, kandydat PO w wyborach samorządowych
132. Paweł Jeż
prezes KP Zagłębie Lubin (grupa KGHM)
kandydat PO w wyborach samorządowych
133. Katarzyna Jędruszczak
główny specjalista w MJWPU
członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
134. Zbigniew Jurkowski
pracownik PKS Wschód
lubelski radny PO
135. Tomasz Kacprzak

101. Jacek Goszczyński
wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Agro-Mana (grupa PHN), Towarowej Giełdy Energii, członek rad nadzorczych EW Turów i Ciechu
dobry znajomy i współpracownik byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO
102. Grzegorz Gotfryd
członek rady nadzorczej Carbotrans (grupa JSW)
były szef rady gminy w Szerzynach, członek ZP PO w Tarnowie
103. Katarzyna Góralczyk
członek rady nadzorczej Wojskowej Agencji Mieszkaniowej
zastępca szefa PO w krakowskiej dzielnicy Stare Miasto
104. Grzegorz Górniak
przedstawiciel handlowy Enei
wiceszef ZP PO w Ostrowcu Świętokrzyskim, członek rady regionu świętokrzyskiego PO
105. Andrzej Górski
dyrektor departamentu handlu i doradca zarządu w Enei
były asystent posła PO Konstantego Miodowicza, członek ZP PO w Kielcach
106. Krzysztof Grabczuk
członek rady nadzorczej Narodowego Centrum Sportu
radny sejmiku i wicemarszałek województwa lubelskiego z PO
107. Aleksander Grad
prezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1
były poseł PO i minister skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska
108. Marcin Granosik
prezes Textilimpeksu, członek rady nadzorczej Centrum-Hotele
zastępca skarbnika Zgierza za wiceprezydentury Krzysztofa Kwiatkowskiego, posła PO i byłego ministra sprawiedliwości
109. Renata Granowska
wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu
wrocławska radna PO, członek ZP PO we Wrocławiu
110. Witold Grzybowski
wiceprezes Energo-Utechu, członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa
dobry znajomy i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO
111. Janusz Hałas
członek rad nadzorczych Agtelu (grupa PGE) i Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa
członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, były wiceszef rady powiatu
112. Edward Hartwich
członek rad nadzorczych Pomorskiej SSE i Portu Lotniczego Bydgoszcz
członek kujawsko-pomorskiego ZW PO, wicemarszałek tego województwa z PO
113. Marian Hatko
zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału ARiMR
członek PO, były sekretarz koła partyjnej młodzieżówki PO w Kielcach
114. Władysław Husejko, nie żyje
dyrektor biura WFOŚiGW w Koszalinie
były marszałek województwa zachodniopomorskiego z PO, były radny PO w Koszalinie
115. Marcin Idzik
wiceprezes Bumaru i członek rad nadzorczych dwóch spółek zależnych: Bumar Amunicja i Cenzin
były wiceminister obrony narodowej w rządach PO, były asystent Bogdana Klicha z PO, kiedy ten był europosłem
116. Jadwiga Irla
dyrektor kieleckiego oddziału PFRON
szefowa ZP PO w Pińczowie, kandydatka PO w wyborach do Sejmu

81. Katarzyna Dziuba-Kubicka
główny specjalista w MJWPU
była pracownica klubu parlamentarnego PO
82. Paweł Dziwisz
członek zarządu PKP PLK, członek rady nadzorczej PKP i spółki córki PKP, dyrektor w PKP PLK
kandydat PO w wyborach do Sejmu
83. Jerzy Felczak
kierownik PT KRUS w Pińczowie
wiceszef PO w Pińczowie
84. Krzysztof Fidosz
kierownik i zastępca dyrektora oddziału ANR w Szczecinie
skarbnik ZP PO w Stargardzie Szczecińskim, kandydat PO w wyborach samorządowych
85. Tomasz Flis
prezes PGE Energia, dyrektor oddziału lubelskiego PGE Dystrybucja, szef RN PGE Dystrybucja Rzeszów i PGE ZEORK Dystrybucja
były wicewojewoda lubelski z ramienia UW, od kilku lat członek PO
86. Mariusz Frankowski
dyrektor MJWPU, członek rady nadzorczej Warszawskiej Kolei Dojazdowej
członek PO
87. Krzysztof Frąckiewicz
inspektor w MJWPU
członek PO
88. Michał Furlepa
kierownik PT KRUS w Hrubieszowie
do niedawna wiceszef ZP PO w Biłgoraju, radny PO powiatu biłgorajskiego
89. Dorota Gajewska-Grad
dyrektor biura komunikacji i rzecznik prasowy PGE Dystrybucja
synowa byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada
90. Janusz Gancarz
członek rady nadzorczej ZEW Niedzica
znajomy byłego wiceministra skarbu Adama Leszkiewicza
91. Zdzisław Gawlik
wiceprezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1
były wiceminister skarbu w rządzie Donalda Tuska, kandydat PO w wyborach do Senatu
92. Alina Giedryś
członek zarządu PKP PLK, członek rad nadzorczych dwóch spółek z grupy PKP
była współpracowniczka prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z PO
93. Arkadiusz Gierat
dyrektor generalny KGHM, wiceprezes KGHM TFI, członek rad nadzorczych: KGHM Letia, Polkomtel, KGHM Cuprum, DFM Zanam-Legmet
członek PO, zaufany wiceszefa PO Grzegorza Schetyny
94. Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska
pracownik PAIIZ, koordynator zespołu w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji
radna PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście, żona posła PO Marcina Kierwińskiego
95. Stanisław Gil
kierownik BP ARiMR w Hrubieszowie
wiceszef ZP PO w Hrubieszowie
96. Maciej Głaz
zastępca dyrektora podlaskiego oddziału ARiMR
radny miasta Łomża
97. Arkadiusz Godlewski
prezes Parku Śląskiego
kandydat PO w wyborach na prezydenta Katowic, szef rady miasta Katowice z PO
98. Ireneusz Godzisz
dyrektor oddziału Poczty Polskiej w Zamościu, członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Lubzel i PGE Dystrybucja
szef ZP PO w Zamościu i radny tego miasta, kandydat PO do Senatu
99. Edward Gondecki
wiceprezes WFOŚiGW w Opolu, członek rad nadzorczych dwóch spółek zależnych od WFOŚiGW, szef rady opolskiego oddziału NFZ
sekretarz ZW PO w Opolu
100. Jarosław Gorecki
prezes Grupy Zarządzającej Pomerania
gdański radny PO, członek ZP PO w Gdańsku

41. Piotr Chajderowski
prezes spółki Nowy Przewoźnik z grupy LOT
były współwłaściciel spółki, którą założył Sławomir Nowak, minister transportu z PO
42. Jarosław Charłampowicz
prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, członek rady nadzorczej Inwest-FS
poseł PO, sekretarz dolnośląskiego ZW PO, wieloletni asystent Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO
43. Lechosław Chruścielewski
członek rad nadzorczych Stadniny Koni Strzegom i Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji
wiceszef ZP PO w Świdnicy
44. Jacek Chrzanowski
prezes WFOŚiGW w Szczecinie
członek PO, były wiceburmistrz Szczecinka
45. Krzysztof Chwiałkowski
prezes Megamed, wiceprezes EKS Skra Bełchatów
skarbnik ZP PO w Bełchatowie, kandydat PO w wyborach samorządowych
46. Robert Ciborowski
członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Białystok i PKS Białystok
publicznie popierał i był w komitetach honorowych kandydatów PO na prezydentów miast czy europosłów
47. Mariusz Cichocki
dyrektor rejonu sprzedaży energii w PGE Zamojska Korporacja Energetyczna, kierownik działu w PGE Obrót, oddział w Zamościu
członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych
48. Anna Cichoń
starszy inspektor w MJWPU
członek PO
49. Krzysztof Cichoń
członek rad nadzorczych PGE Energia i PTU Etra
wiceszef ZP PO w Puławach, radny PO tego miasta
50. Paweł Cichosz
członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Zamość i PPH Ekto
były członek zarządu koła PO Lublin Śródmieście
51. Leszek Cieślik
prezes PKS Suwałki
były poseł PO
52. Cezary Cieślukowski
członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach
radny PO sejmiku podlaskiego, członek zarządu województwa podlaskiego
53. Piotr Cymbała
członek rad nadzorczych CSiR Energetyk (grupa PGE) i Grupy PHN
członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych
54. Tomasz Cyran
członek rad nadzorczych Ruchu i ARP
kandydat PO w wyborach do Sejmu
55. Andrzej Czajka
prezes Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat
członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
56. Patryk Czarniecki
podinspektor w MJWPU
członek PO
57. Michał Czaykowski
członek rady nadzorczej Lottomerkury (grupa Totalizatora Sportowego)
warszawski radny PO, członek gabinetów politycznych byłego ministra sportu Adama Giersza i ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego
58. Andrzej Czechowski
kierownik BP ARiMR w Łomży
szef jednego z kół PO w Łomży, kandydat PO w wyborach samorządowych
59. Mirosław Czekaj
członek RN PKO BP
skarbnik Warszawy za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz, wiceszefowej PO
60. Paweł Czekalski
członek rad nadzorczych Agencji Rozwoju Mazowsza i PL.2012
radny PO sejmiku mazowieckiego

21. Stanisław Biłda
prezes PKS Suwałki
wiceszef ZP PO w Suwałkach
22. Stanisław Bisztyga
wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego
były radny województwa małopolskiego i senator PO
23. Michał Bitner
członek zarządu i doradca zarządu w Mazowieckim Regionalnym Funduszu Pożyczkowym
warszawski radny PO
24. Marek Błaszkiewicz
prezes PKS Brodnica, PKS Włocławek i Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego
radny powiatu rypińskiego, wiceszef kujawsko-pomorskiego ZW PO
25. Roman Błocki
starszy inspektor w MJWPU
członek PO
26. Michał Bobowiec
wiceprezes Energii Pro (dziś Tauron Dystrybucja), członek rady nadzorczej Wirbetu
radny PO w sejmiku dolnośląskim, członek rady powiatu PO we Wrocławiu
27. Marek Bochenek
członek rady nadzorczej Uzdrowiska Rymanów
członek rady powiatu tarnowskiego z PO
28. Maciej Bogucki
zastępca dyrektora biura zarządu w Krajowej Spółce Cukrowej, członek rad nadzorczych spółek z grup Bumar-Waryński i PGNiG
były radny PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe, członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada
29. Łukasz Bogudał
informatyk w MJWPU
członek PO
30. Przemysław Boleski
członek zarządu Stada Ogierów Starogard Gdański
kandydat PO w wyborach samorządowych
31. Piotr Borawski
specjalista ds. prawnych w Naftoporcie
gdański radny PO i członek ZP PO w Gdańsku, były narzeczony córki Ewy Kopacz, marszałek Sejmu z PO
32. Jerzy Borcz
zastępca dyrektora oddziału ANR w Rzeszowie
radny sejmiku podkarpackiego z PO, kandydat PO w wyborach parlamentarnych i europejskich
33. Maciej Borysewicz
koordynator w WORD w Łomży
szef rady miasta Łomży z PO, do niedawna szef PO w tym mieście
34. Romuald Bosakowski
zastępca dyrektora i dyrektor oddziału PKP Dworce Kolejowe, członek zarządu PKP, członek RN PKP LHS
członek zarządu koła PO Łódź-Śródmieście, członek łódzkiej komisji rewizyjnej PO
35. Józef Bryk
Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Kielcach
szef ZP PO w Staszowie, radny tego miasta
36. Dawid Brzozowski
od marca 2008 r. wiceprezes WFOŚiGW w Szczecinie
członek PO
37. Bogdan Buczyński
kierownik wydziału i główny specjalista w MJWPU
członek PO
38. Mirosław Bukiewicz
główny specjalista lubuskiego oddziału ANR
mąż Bożenny Bukiewicz, poseł PO, szefowej lubuskiego ZW PO
39. Edyta Buras-Gierada
pracownik Muzeum Wsi Kieleckiej
żona posła PO Artura Gierady
40. Piotr Cap
członek rady nadzorczej Gospodarstwa Rybackiego w Starzawie
kandydat PO w wyborach samorządowych

Lista " działaczy" PO, członków ich rodzin i znajomych, którzy zasiadają lub zasiadali w ciągu pięciu ostatnich lat w spółkach i instytucjach państwowych.
Przez niecałe 5 lat od objęcia władzy, trafiło do nich z państwowej kasy 200 mln zł !!!

1. Franciszek Adamczyk
szef rady nadzorczej Bumaru, członek rady nadzorczej KGHM
były senator PO i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada
2. Justyna Adamek
główny specjalista w MJWPU
radna PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe
3. Piotr Adamski
dyrektor MJWPU
szef ZP PO w Szydłowcu
4. Alina Ambroziak
dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce
kandydatka PO w wyborach samorządowych
5. Marcin Andrukowicz
członek zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna
członek PO
6. Robert Apiecionek
członek rady nadzorczej Jeleniogórskiej Przędzalni Czesankowej Anilux
członek ZP PO we Wrocławiu
7. Łukasz Augustyniak
starszy referent w MJWPU
członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
8. Krzysztof Babisz
Lubelski Kurator Oświaty
wiceszef sejmiku lubelskiego z PO
9. Bartłomiej Babuśka
prezes FOB Fabios i Małopolskiego Centrum Biotechniki, członek RN sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa.
członek ZP PO w Tarnowie, radny gminy Tarnów
10. Marek Babuśka
członek zarządu Wojskowego TBS Kwatera
syn Bartłomieja Babuśki, działacza PO
11. Tadeusz Baca
członek rady nadzorczej Remy
kandydat PO w wyborach samorządowych
12. Maciej Bałtowski
wiceszef rady nadzorczej PGE
były szef, dziś wiceszef koła akademickiego PO w Lublinie
13. Robert Banasiak
członek zarządu Telefonii Dialog i członek rady nadzorczej Avista Media (obie: grupa KGHM)
były bliski współpracownik Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO
14. Zbigniew Banaszkiewicz
wiceprezes i p.o. prezesa ARiMR, członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim udziałem skarbu państwa szef ZP PO w Radomiu i członek zarządu regionu mazowieckiego PO
15. Marcin Barański
członek rady nadzorczej Pocztowy TUW
szef gabinetu politycznego byłego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka z PO, były rzecznik łódzkiej PO
16. Adam Bartosik
prezes Stadniny Koni Walewice, pełnomocnik prezesa ANR
szef koła PO w Lesznie
17. Kazimierz Bąkowicz
prezes Elbisu z grupy PGE
kandydat PO w wyborach samorządowych
18. Wanda Bednaruk
kierownik jednostki ANR w Strzelcach Krajeńskich, biuro terenowe w Międzyrzeczu
kandydatka PO w wyborach samorządowych
19. Zbigniew Belowski
dyrektor i wicedyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”
były wiceszef rady powiatu radomskiego z PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu
20. Grzegorz Bień
świętokrzyski wicekurator oświaty
były dyrektor biura posłanki PO Marzeny Okły-Drewnowicz, szefowej świętokrzyskiej PO

szkasz nowego intratnego zajecia, bo wiesz, ze micha juz sie urywa,co? z ciebie "dedektyf"... z firmy tu wymienionej, czy przed tym byles w szeregach PO drugiej stronie i palowales rodakow,co? nie znam cie, ale wesze smrod... zaczynacie, towarzysze POdszywac sie znowu w nasze szeregi? tym razem wyrwiemy was wszystkich z korzeniami, do ostatniej nitki!

od działu zaopatrzenia, gospodarczego itp po prezesów LOT, tam pieniądze przeciekają strumieniami. Konieczna gruntowna kontrola.

Obywatele odczuwają skutki tego procederu.

jak pierwszy wieprz...

http://wpolityce.pl/wydarzenia/60003-wot-panstwowiec-tusk-obiecuje-dzialaczom-po-wyrzucenie-dyrektora-w-msw-szydzi-z-nazwiska-i-dodaje-pisior

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.