niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
10/10/2015
Redaktor wydania: -

​Lekarze odchodzą ze szpitala

Dodano: 23.07.2013 [16:33]
​Lekarze odchodzą ze szpitala - niezalezna.pl
foto: Haakon Birkeland/ sxc.hu
Wszyscy lekarze z oddziałów wewnętrznego i internistyczno-kardiologicznego szpitala im. Jana Pawła II w Nowym Targu z końcem lipca odchodzą z pracy. Złożyli wypowiedzenia w proteście przeciw planom połączenia tych oddziałów.

„Jedyną przyczyną naszego protestu, która zmusiła nas do podjęcia tej niełatwej decyzji, był plan dyrekcji szpitala i starostwa powiatowego dotyczący przeniesienia i połączenia oddziałów w jeden wielki oddział. Wiązałoby się z dużym zagrożeniem dla pacjentów i personelu oraz istotnym pogorszeniem jakości opieki i leczenia – czytamy w oświadczeniu odchodzących z pracy 15 lekarzy.

Jak powiedział ordynator oddziału internistyczno-kardiologicznego dr Robert Długopolski, choć w wyniku mediacji z dyrekcją szpitala i nowotarskim starostwem, które prowadził prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie doszło do porozumienia, to nie zostało ono zrealizowane. - 31 lipca lekarze zakończą dotychczasową pracę w szpitalu – powiedział.

Przewodniczący regionalnego oddziału OZZL w Krakowie Piotr Watała powiedział PAP, że do porozumienia nie doszło, ponieważ lekarze przyszli podpisać je w poniedziałek; dyrekcja wyznaczyła im czas do piątku. Wyjaśniał, że tego dnia nie wszyscy lekarze byli na dyżurach. Dyrekcja placówki uznała to jednak za złamanie warunków porozumienia. Watała obarcza winą za cały konflikt wicestarostę nowotarskiego Macieja Jachymiaka, który - jego zdaniem - dąży do zatrudnienia wszystkich lekarzy w tym szpitalu w oparciu o umowy cywilnoprawne, czyli kontrakty.

Jachymiak powiedział z kolei, że funkcjonowanie oddziałów wewnętrznego i internistyczno-kardiologicznego od 1 sierpnia nie jest zagrożone, ponieważ na zwolnione przez lekarzy miejsca przyjęci zostali inni lekarze, wszyscy w oparciu o kontrakty. Dodał, że jak na razie dyrekcja nie planuje połączenia oddziałów.

W szpitalu powiatowym im. Jana Pawła II w Nowym Targu ponad pracuje 180 lekarzy. Szpital dysponuje ok. 450 łóżkami na 11 oddziałach i zatrudnia w sumie ponad tysiąc osób.
 
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

POmysłowi OPluwacze polskiej opieki zdrowotnej. Jakoś tak się składa, że co rusz słyszę bezpośrednio od ludzi albo znajomych, że ten a tamten przyjechał do Polski bo; 1) musi zrobić sobie badania; 2) musi zrobić sobie zęby; 3) musi pójść do ginekologa, bo tam ( w rajach Tuska) nie ma na to szans; 4) musi zrobić sobie cytologię; 4) musi zrobić sobie mammografię; 5) musi pójść do szpitala, bo tan z drogo i nie chcą przyjąć; 6) musi pójść do lekarza w Polsce bo tam na termin dopiero za co najmniej 3 miesiące..; 7) musu zoperować sobie żylaki POdudzi, bo tam go nie stać- drogo, a tu tanio i bardzo dobrze leczą ( a przy zmywaku trzeba PÓł dna wystać i boli); 8) musi zrobić porządek ze swoim zdrowiem, bo tu pójdzie do gabinetu i się dogada, a tam drogo, lekarz ,,nie zrozumie", a ja nie mam na to czasu i kiedy indziej również..; 9) bo w Polsce tanio i dobrze, a tam na zielonej wyspie to jest różnie..; 10) musi zrobić..., Szkoda do baranów przemawiać, skończy się już niedługo eldorado. Ale co tam , winni lekarze, no bo nie Polityka POzbawiania narodu wszystkiego. Przecież jest ,,kozioł" do bicia - lekarze. Mają być biedni i głupi. Skoro tak chcecie, to tak będzie. A bracia starsi w wierze już wam to zapewnią. Polactwo...

Troche myli Pan pojecia Obserwatorze,
Polacy z zagranicy przyjezdzaja na badania i zabiegi do Polski glownie dlatego ,ze za granica nie maja ubezpieczen , na ktore prawdopodobnie ich nie stac aby prywatnie wykupic ( nie kazda praca wykonywana przez mniej platnych imigrantow daje ubezpieczenie) . Zarobki jednak maja wieksze niz Polacy w kraju wiec stad ta "przewaga finansowa" wobec Rodakow, a badania zrobic trzeba czasem, a stac ich jedynie na badania w Polsce, ale nie stac w Krajach wysoko uprzemyslowionych gdzie na opieke lekarska pelnoplatna nie stac nawet bogatych tubylcow ( mam tu na mysli glownie USA , ale mysle, ze w Europie problem jest podobny - nie kazdy uprawniony jest do korzystania z opieki zdrowotnej)
Jednak jak by zrownano zarobki polskich lekarzy z zachodnimi to nikt w Polsce nie mogl by sie leczyc w ogole.
Poprawa bytu Polakow w tym i lekarzy lezy w naprawie calego systemu i Panstwa Polskiego a pierwsza sprawa to niepodleglosc i wladza w rekach Polakow.

Rozumiem Panski zal, ze nie mozemy rownac sie z Zachodem chociaz mamy ludzi dobrze wyksztalconych i mogacych dorownac zachodnim kolegom ( swiadcza o tym chociazby masowe emigracje lekarzy z Polski ) , ale sam Pan chyba widzi ze nie mozna zaczynac zmian od konca czyli podwyzszania uposazenia grup zawodowych i tak w porownaniu z innymi uprzywilejowanych.
Wiec niech Pan nie psioczy na Polakow ktorzy za pelna oplata w Polsce robia badania bo i troche jest z tego pozytku - wplywa kasa do szpitali .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl