niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
04/10/2015
Redaktor wydania: Grzegorz Broński

Andrzej Gwiazda dla niezalezna.pl: III RP to dzieło Jaruzelskiego i Kiszczaka

Dodano: 22.07.2013 [11:56]
Andrzej Gwiazda dla niezalezna.pl: III RP to dzieło Jaruzelskiego i Kiszczaka - niezalezna.pl
foto: DrabikPany / Foter / CC BY
30 lat temu władze komunistyczne w Polsce zniosły stan wojenny. Do tej pory nie osądzono jego autorów. - Nie może być sądzony Jaruzelski, nie może być sądzony Kiszczak, dlatego że to oni zwyciężyli. III RP jest ich dziełem - mówi niezalezna.pl, działacz opozycji w PRL, Andrzej Gwiazda.

Oczywiste jest, że III RP jest prawną kontynuacją PRL. Pod względem prawnym jest to bezdyskusyjne, bo zostało to oficjalnie zapewnione przy okrągłym stole zapewnione. Gdy mówimy „my” i „oni”, to sami sobie uniemożliwiamy analizę i ocenę sytuacji. Jeżeli przegraną Solidarności ogłoszono jako zwycięstwo, to już jesteśmy mentalnie bezradni - komentuje Gwiazda. 

- Analizy prawne nie pomogą. Analizą prawną jest to, że okrągły stół był ogromnym zwycięstwem komuny, mentalnym rozłożeniem przeciwnika. Zwycięstwo komuny polegało na tym, że ich transformacja, która była zaplanowana, została uznana przez społeczeństwo i tym samym III RP nie była tworzona przez opozycję, tylko przez system komunistyczny i ludzi tego systemu – powiedział Gwiazda.

Pomimo upływu lat ludzie odpowiedzialni za wprowadzenie stanu wojennego wciąż są na wolności. Wojciech Jaruzelski niedawno uroczyście fetował 90 urodziny. 

To, że Jaruzelski i Kiszczak nie mogą być sądzeni jest wynikiem tego, że to oni wygrali ten proces transformacji, a nikt zwycięzców nie sądzi. Żebyśmy mogli ich osądzić musielibyśmy uznać, żeśmy wtedy totalnie przegrali i spróbować wygrać. Do tego jest długa droga – stwierdził Andrzej Gwiazda.

22 lipca 1983 r., po 586 dniach obowiązywania, władze komunistyczne w Polsce zniosły formalnie stan wojenny. Miało to jednak w dużym stopniu charakter propagandowy, albowiem większość przepisów ograniczających prawa obywatelskie nadal pozostała w mocy. 
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

My prawie ciągle od tzw "upadku komuny" żyjemy tu; www.kartoflowa.republika.pl

A ci co tego nie zauważają; albo nie są w stanie, albo im nie wolno...
Gdzieś w którymś miejscu kończy się głupota, a zaczyna zła wola. Tak na logikę.
Szkoda tylko, że samodzielna próba pomyślenia u części Rodaków kończy się głośnym zgrzytem i organicznym bólem!
To niewątpliwa zasługa i wielkie osiągnięcie naszych tzw "wiodących mediów", będących w istocie dobrze naoliwioną i ustawioną maszynka do ogłupiania.

: Joanna i Andrzej Gwiazdowie o nielegalnym działaniu sędziów! super wypowiedź
http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3240

ciekawi mnie , dlaczego Niezalezna I Jej forumowicze uwazaja , ze PiS , jest partia prawicowa ?. Bo w/g programu taj partii I wypowiedzi jej przedstawicieli to jest to partia narodowo-socjalistyczna .

Pan Andrzej Gwiazda - podwójnie mnie karze: raz, że mówi to dopiero teraz, a dwa, że nigdy tak naprawdę nie stanął w prawdzie, a było wiele okazji. Chociażby przy wyborze "bolka" na prezydenta.

mossadu i BND.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl