niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 listopada 2015

Andrzej Gwiazda dla niezalezna.pl: III RP to dzieło Jaruzelskiego i Kiszczaka

Dodano: 22.07.2013 [10:56]
Andrzej Gwiazda dla niezalezna.pl: III RP to dzieło Jaruzelskiego i Kiszczaka - niezalezna.pl
foto: DrabikPany / Foter / CC BY
30 lat temu władze komunistyczne w Polsce zniosły stan wojenny. Do tej pory nie osądzono jego autorów. - Nie może być sądzony Jaruzelski, nie może być sądzony Kiszczak, dlatego że to oni zwyciężyli. III RP jest ich dziełem - mówi niezalezna.pl, działacz opozycji w PRL, Andrzej Gwiazda.

Oczywiste jest, że III RP jest prawną kontynuacją PRL. Pod względem prawnym jest to bezdyskusyjne, bo zostało to oficjalnie zapewnione przy okrągłym stole zapewnione. Gdy mówimy „my” i „oni”, to sami sobie uniemożliwiamy analizę i ocenę sytuacji. Jeżeli przegraną Solidarności ogłoszono jako zwycięstwo, to już jesteśmy mentalnie bezradni - komentuje Gwiazda. 

- Analizy prawne nie pomogą. Analizą prawną jest to, że okrągły stół był ogromnym zwycięstwem komuny, mentalnym rozłożeniem przeciwnika. Zwycięstwo komuny polegało na tym, że ich transformacja, która była zaplanowana, została uznana przez społeczeństwo i tym samym III RP nie była tworzona przez opozycję, tylko przez system komunistyczny i ludzi tego systemu – powiedział Gwiazda.

Pomimo upływu lat ludzie odpowiedzialni za wprowadzenie stanu wojennego wciąż są na wolności. Wojciech Jaruzelski niedawno uroczyście fetował 90 urodziny. 

To, że Jaruzelski i Kiszczak nie mogą być sądzeni jest wynikiem tego, że to oni wygrali ten proces transformacji, a nikt zwycięzców nie sądzi. Żebyśmy mogli ich osądzić musielibyśmy uznać, żeśmy wtedy totalnie przegrali i spróbować wygrać. Do tego jest długa droga – stwierdził Andrzej Gwiazda.

22 lipca 1983 r., po 586 dniach obowiązywania, władze komunistyczne w Polsce zniosły formalnie stan wojenny. Miało to jednak w dużym stopniu charakter propagandowy, albowiem większość przepisów ograniczających prawa obywatelskie nadal pozostała w mocy. 

My prawie ciągle od tzw "upadku komuny" żyjemy tu; www.kartoflowa.republika.pl

A ci co tego nie zauważają; albo nie są w stanie, albo im nie wolno...
Gdzieś w którymś miejscu kończy się głupota, a zaczyna zła wola. Tak na logikę.
Szkoda tylko, że samodzielna próba pomyślenia u części Rodaków kończy się głośnym zgrzytem i organicznym bólem!
To niewątpliwa zasługa i wielkie osiągnięcie naszych tzw "wiodących mediów", będących w istocie dobrze naoliwioną i ustawioną maszynka do ogłupiania.

: Joanna i Andrzej Gwiazdowie o nielegalnym działaniu sędziów! super wypowiedź
http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3240

ciekawi mnie , dlaczego Niezalezna I Jej forumowicze uwazaja , ze PiS , jest partia prawicowa ?. Bo w/g programu taj partii I wypowiedzi jej przedstawicieli to jest to partia narodowo-socjalistyczna .

mossadu i BND.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl