niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
02/09/2015
Redaktor wydania: -

Komunistyczny dyktator kosztuje podatników 170 tysięcy miesięcznie

Dodano: 17.07.2013 [07:45]
Komunistyczny dyktator kosztuje podatników 170 tysięcy miesięcznie - niezalezna.pl
foto: Michał Kołyga/GP
Wydatki, jakie muszą pokryć wszyscy podatnicy, aby utrzymać generała Wojciecha Jaruzelskiego i zadbać o jego przywileje, są gigantyczne - pisze "Fakt". To koszt około 170 tysięcy złotych miesięcznie.

Generalska emerytura to 6 tys. zł, utrzymanie prezydenckiego biura - 12 tys. zł (ma je każdy były prezydent), a koszt ochrony Biura Ochrony Rządu sięga 150 tys. zł miesięcznie - wyliczył tabloid. 

Na kwotę wydawaną na ochronę składają się m.in. pensje kilku funkcjonariuszy strzegących Jaruzelskiego, utrzymanie mieszkania przy jego rezydencji i samochodów używanych przez BOR oraz generał.

Przypomnijmy: gen. Jaruzelski to tajny współpracownik krwawej Informacji Wojskowej, sowiecka marionetka i komunistyczny dyktator, odpowiedzialny za antysemickie czystki w 1968 r., tłamszenie wolności słowa oraz krwawe działania przeciwko Kościołowi i społeczeństwu.

Towarzysze Jaruzelskiego z okresu, gdy był dyktatorem, także mają się nieźle. Jak pisała niedawno "Rzeczpospolita" - średnia esbecka emerytura wynosi obecnie ok. 2,5 tys. zł brutto miesięcznie, a najwyżsi rangą byli funkcjonariusze otrzymują emerytury w wysokości 8–9 tys. zł. Tymczasem sytuacja życiowa wielu dawnych opozycjonistów jest bardzo ciężka.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

To ich robota. Sami też miesięcznie nieźle doją państwo i nic sensownego nie robią.

Moze tez warto podliczyc, ile kosztuje nas utrzymanie Bolka i Olka!!!

A tak ujadaja te dziennikarkie hieny, ze Kaczynski kosztuje swoja partie tak wiele.

Naprawdę, to się źle czyta takie rzeczy. To jest tak wysoce niesprawiedliwe, że po prostu aż człowiek zębami zgrzyta.

A jeszcze bardziej niepokojące są niektóre komentarze na forum. To świadczy o tym, że kadra komunistyczna ciągle jest aktywna. Ciągle się boja, ciągle można im wiele zrobić. I każdy będzie rozliczony, każdy bez wyjątku. Cieszy mnie nawet fakt ciągłości pokoleń, bo przynajmniej nie będzie wymówki, że to "grzechy ojca"... nie, kara będzie dla wszystkich.

Cała ta komunistyczna rasa, starszych pań i reszta komunistycznego gangu bydlaków - będzie koniec balu... już niedługo.

PEŁO tyż. Dostaną niedługo po piź....e, ino pióra polecą.Niech zamawiają dalekie wycieczki b/p (bez powrotu), bo Madagaskar za blisko, a Naród coraz bardziej rozsierdzony.

komunistycznego za pieniadze jego ofiar - takie jaja tylko w ubekistanie.

Serdeczne zyczenia z okazji 90-tych urodzin dla naszego gen.
zyj nam 100 lat.....
http://www.youtube.com/watch?v=y_0Xzt3hrNE&feature=c4-overview&list=UU269rlC0_Xb2nactJOsJEBA

Pozdrawiam

Gratuluje, wybrales sobie pasujace i adekwatne imie.

Tez pozdrawiam

Jaruzelski nie kosztuje 170 tys miesiecznie.
I - gdyby nie był chroniony - to i tak nikt z BOR nie byłby zwolniony. I tak oficerowie BOR byliby na utrzymaniu i kosztowaliby tyle samo.
II. Jaruzelski sam zrezygnował z pensji prezydenckiej (wyższej niż generalska),
III. zatem miesięcznie ma 6 tys emerytury (brutto) plus 12 tys na biuro. Zatem 18 tys miesięcznie.

150 tys ma wg was kosztować BOR? No stójkowy oficer BOR nie zarabia więcej niż 5 tys brutto. Załóżmy, że Jaruzelskiego strzeże w ciągu dnia po 2-ch BORowików, w nocy jeden. Zatem 5 BORowisków (2 x 2 +1) - zarabia miesięcznie 25 tys zł (maksymalnie). Koszty inne - to max 20% kosztów osobowych - tj ok. 5 tys.
W sumie BOR kosztować może max ok 30 tys miesięcznie.
Skąd zatem suma 150tys? 5 krotnie większa? Wytłumaczcie może?

Trzeba doliczyć jeszcze ochronę w dni ustawowo wolne od pracy. Przecież tych "pięciu", nie pracuje 7 dni w tygodniu. Należy też doliczyć składkę ubezpieczeniową płaconą przez pracodawcę. Zaliczkę na podatek, koszty samochodu (przecież nie chodzą z tym bandytą na pieszo), wynagrodzenie za urlop, "trzynastka", koszty wyposażenia osobistego (broń, odzież itp), koszty szkoleń tych dziwnych osobników, koszty wzniesienia i utrzymania pomieszczeń, które oni użytkują. A poza tym, nie wierzę, że jest ich tylko dwóch na zmianie. Wszak bandyta Jaruzelski, jako były prezydent, posiada też biuro na koszt okradanych podatników. Koszty biura to lokal, media, wynagrodzenia pracowników, składki od tychże, zaliczki na podatek itd... Mało? W mojej ocenie będzie więcej niż 150 tysięcy na m-c. Ale nawet wydanie jednej złotówki na utrzymanie tego sowieckiego bandyty, jest przestępczą rozrzutnością.

u t r z y m a n i e tego b o l s z e w i c k i e g o tworu !!!! peerelu to się w pale nie mieści....... setki miliardów i to $$$$$$ niestety....żeby jeszcze tylko pieniędzy .... ale tu chodzi o zmarnowane istnienia ludzkie, zmarnowane szanse na życie w wolności, prawdzie, na wartościach..., więc mam gdzieś te wyliczanki ile kosztuje utrzymanie jednego!!!! z funkcjonariuszy międzynarodowego komunizmu, żeby jeszcze były 7prawdziwe.

Coś tu w tym artykule nie gra. "najwyżsi rangą byli funkcjonariusze otrzymują emerytury w wysokości 8–9 tys. zł" a "Generalska emerytura to 6 tys. zł".
To funkcjonariusze mają wyższą emeryturę niż ich wódz?
Kiedyś pisano, że każdy emerytowany prezydent w Polsce otrzymuje dożywotnio dodatek do emerytury (wtedy 10 tys zł). Jak jest obecnie? Pewnie jest wyższy.
Jako zdrajca narodu i kolaborant obcego hegemona powinien znaleźć się w więzieniu. Koszt utrzymania więźnia wynosi ok. 2500 zł.

http://www.youtube.com/watch?v=cPy4_P5j9ow

Od Narodu Polskiego.

"Celem zbrodni smoleńskiej było złamanie nam kręgosłupa" - fenomenalny wywiad z AM! o śledztwach blogerów i ich wkladzie w ZP http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3870

też drogo, ale znacznie mniej by kosztował podatnika polskiego.

a zaoszczędzone pieniądze przekazać na represjonowanych przeż reżim komunistyczny.

o RM ale tez o pracach internautów i ich wkładzie w ustalenia ZP! http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3870

Polaków i szmaciarz żyje sobie miesięcznie za ok. 170.000 zł, a 800.000 Polskich dzieci jest głodnych, emeryci nie mają na lekarstwa.
Najwyższy czas zrobić z tymi gnidami sowieckimi porządek, niech im putin płaci i utrzymuje swoich agentów. Won z czerwonymi burakami z Polski!
To skandal, ja nie mam na jedzenie, a mordercę Polaków pilnuje BOR za moje pieniądze !!!
Polacy! Najwyższy czas iść pod Sejm i na taczki z czerwonymi gnidami!
Kosy na sztorc!

Bez przesady , emerytura 2,5 tysiąca złotych to nie jest duża na dzisiejsze czasy. Trudno ,żeby pozbawić środków do życia nawet wrogów. Najgorsze , co bulwersuje to ta ochrona za 150 000!!!Należałoby tę ochronę zlikwidować i to w trybie natychmiastowym. Prezydenci działają dla dobra narodu , który reprezentują i niech działają tak , żeby na emeryturze niczego się nie bać , a ogrzewać się miłością ludu. Jeżeli ktoś działał na szkodę państwa , które reprezentował , to przecież staruszka na emeryturze nikt nie pójdzie napadać , co najwyżej czeka go sąd, a do tego niepotrzebna ochrona.

Moja matka, emerytowana nauczycielka, ma około 830 zł emerytury. To wszystko po 2 fakultetach i 40 latach pracy w szkolnictwie. O emeryturze wysokości 2.500 zł nawet nie marzy! A wydaje mi się, że jej wkład we wspólne dobro był jednak deko większy niż funkcjonariuszy SB!

Moja mama ma 800 zl emerytury, a ludzie po studiach częstokroć zarabiają po 1500 zl. W jakim ty świecie żyjesz??

Ja nie wiem , ja słyszę , że prezydium Sejmu premie sobie dało po 60 000, premia za stadion narodowy to 500 000 dla jednej osoby, Madonnie zapłaciła ministra z naszych pieniędzy 5 000 000, a posłowie zarabiają razem z prowadzeniem biura po 30 000 i jeszcze w spółkach różnych zasiadają nie za darmo i jeszcze im nie staje na utrzymanie , bo garnitury i suknie kupują za pieniądze partyjne , czyli podatnika. Ja też zarabiam 1100 złotych i wiem ,że to mało, ale 2,5000 to też nie za wiele na dzisiejsze czasy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl