niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 grudnia 2015

​To przyczyna katastrofy samolotu?

Dodano: 10.07.2013 [07:05]
​To przyczyna katastrofy samolotu? - niezalezna.pl
foto: crowpilot/sxc.hu
Samolot południowokoreańskich linii lotniczych Asiana Airlines, który rozbił się w sobotę na lotnisku w San Francisco, uderzył w falochron i wtedy stracił statecznik - poinformował we wtorek amerykański urząd ds. bezpieczeństwa transportu (NTSB).
 
Na konferencji prasowej w Kalifornii przedstawiciele instytucji badającej wypadek nie wyjaśnili jednak, dlaczego Boeing 777-200 zbliżając się do pasa startowego leciał zbyt wolno i zbyt nisko.
 
NTSB nie wykluczył niczyjej pomyłki, jednak nakreślony przez urząd obraz katastrofy przedstawia niedoświadczoną załogę, która nie zareagowała wystarczająco szybko na ostrzeżenie, że samolot ma kłopoty. Nagrania dźwiękowe wykazały, że piloci próbowali skorygować prędkość i wysokość dopiero na kilka sekund przed silnym uderzeniem w falochron.

- Pilot siedzący za sterami w czasie lądowania był dopiero w połowie szkolenia i w San Francisco lądował po raz pierwszy w życiu. Obecny w kokpicie drugi pilot po raz pierwszy w życiu pełnił rolę instruktora - powiedziała Szefowa NTSB Deborah Hersman
 
Lecący z Seulu Boeing 777-200 kompanii Asiana Airlines z 291 pasażerami i 16 członkami załogi na pokładzie rozbił się w sobotę podczas lądowania w San Francisco. W katastrofie zginęły dwie osoby, a ponad 180 zostało rannych. 

Brak wyszkolenia jest równy. W Polsce i USA kończy się tak samo.
Katastrofą! Pewne fakty są nie do przejścia.

bo gdy się szkoli któregoś z pilotów - to powinna być trzecia osoba - właśnie instruktor.
II pilot, który ma swoje obowiązki - nie może pełnić roli II pilota i instruktora. Czegoś bowiem nie zrobi dobrze.

Tu jest ewidentna sprawa. Biały dzień, piękna pogoda, wszystko widać doskonale.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl