niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 listopada 2015

Ten fotoradar to zmora kierowców

Dodano: 05.07.2013 [08:04]
Ten fotoradar to zmora kierowców - niezalezna.pl
foto: 100yen; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Fotoradar ustawiany w Porębie k. Zawiercia błyskawicznie stał się jednym z budzących największe emocje urządzeń tego typu w kraju. Kierowcy skarżą się, że fotoradar jest ukrywany na przykład w starej skodzie.

Jak wynika z informacji „Dziennika Zachodniego” burmistrz miasta Marek Śliwa zapewnia, że wszystko zostało zorganizowane zgodnie z przepisami. Okazuje się, że od stycznia dokonano już 10 tys. pomiarów.

- Jakie ma to przełożenie na aspekt finansowy i mandaty? To zdradzę dopiero 31 grudnia. Gdy aspekt wychowawczy związany z bezpieczeństwem zostanie zrealizowany i fotoradar nie zrobi już żadnego zdjęcia, to wycofam się z tego pomysłu – zapowiada burmistrz Poręby.

Urząd miasta na swojej stronie internetowej podaje nawet dni i godziny, w których będzie sprawdzana prędkość pojazdów. Fotoradar będzie ustawiony jeszcze w dniach: 12-16, 19-23 oraz 26-30 lipca, w godz. 6-22 .

Poręba stała się postrachem kierowców, gdy w styczniu bieżącego roku miejscowi radni założyli, że wpływy do budżetu gminy z tytułu mandatów mają wynieść 2,7 mln zł – to średnio ok. 300 zł na mieszkańca Poręby. Straży miejskiej w wypełnieniu zalecenia pomóc miał właśnie fotoradar.
 

Sprawdzony sposób na fotoradary to jeździć z Yanosikiem.

W Polsce możliwości są bardzo duże, sądzę, że przy odrobinie determinacji ze strony Policji Obywatelskiej pieniędzmi uzyskanymi z tytułu zapłaconych mandatów można by nawet załatać dziurę budżetową i jeszcze starczyłoby na kilka sukienek dla żony miłościwie nam panującego Pana Premiera

z jaką prędkością powinno się jechać, by nie być na pewno schwytanym na radar?
Radar ma pewną klasę dokładności. Załóżmy, że np. 5%. Tzn, że w niekorzystnym przypadku może uznać, że jedziemy 60km/h gdy w rzeczywistości mamy 60-5%x60 = 57km/h.
No - ale nasz wskaźnik (prędkościomierz też ma swoją klasę dokładności - i wynosi ona ok. 10%. Tzn, że w niekorzystnym przypadku - może zaniżać naszą prędkość i mamy na liczniku ok. 51km/h (57 - 10%x57) a w rzeczywistości jedziemy 57km/h.
No - ale człowiek nie może jechać z oczami wlepionymi w prędkościomierz. Na prędkościomierz trzeba co jakiś czas zerkać. W tym czasie samochód jedzie z wiatrem, pod wiatr, z górki, pod górkę (nawet niewielką) i prędkość samochodu zmienia się - podczas gdy trzymamy nogę na gazie w tym samym 'miejscu'. Założmy, że zmiany prędkości są rzędu plus minus 20% (nogę też nie utrzymamy na gazie w idealnym tym samym położeniu).To oznacza, że aby na pewno nie być złapanym na radar powinniśmy jechać - z prędkością 51-20%x51 = 41km/h.
Reasumując: biorąc pod uwagę w/w czynniki - kierowca powinien jechać z prędkością ok. 40 km/h by nie musieć cały czas gapić się na prędkościomierz. Wtedy ma szansę nie być złapanym na radar ustawiony na 60 km/h.

STOP - Mobilnym Fotoradarom ITD AKCJA na FACEBOOKU

Wejdź na stronę Stowarzyszenie Prawo na Drodze oraz na Tvbigos to zobaczysz do jakich podłości i łamania prawa zdolny jest reżim ciemniaków aby wyciągnąć pieniądze od Polaków. Przy tych masowych represjach nasuwa się oczywiste skojarzenie III RP z III Rzeszą...Niestety. Jan

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl