Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Wimbledon: mecz Agnieszki Radwańskiej

agaradwanska.com
Agnieszka Radwańska przegrała z Niemką Sabine Lisicki 4:6, 6:2, 7:9 w półfinale wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie. Polska tenisistka, choć nie kryła sportowej złości, nie odreagowała jej na rakietach, bo nie miała na to sił.

W sobotnim finale rywalką Lisicki będzie Francuzka Marion Bartoli (nr 15.).

Przed rokiem krakowianka wystąpiła w Londynie w finale, w którym przegrała w trzech setach z Amerykanką Sereną Williams. Dotychczas to jest jej najlepszy wynik w Wielkim Szlemie.

Pojedynek z Lisicki był jej czwartym z rzędu trzysetowym meczem w tegorocznym Wimbledonie, a trzecim od poniedziałku. Tym razem do gry wyszła z szerokimi opaskami uciskowymi na obydwu udach.

Od stanu 3:3 w ostatnim secie wyrównana gra toczyła się o każdy punkt. Sytuacja ocierała się o pełen napięcia thriller przez mnożące się szczęśliwe taśmy, trafienia w linię lub minimalne auty, asy i zabójcze returny, podwójne błędy serwisowe, gry na przewagi, dropszoty, woleje, smecze, niewymuszone błędy i wygrywające uderzenia.