niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Ostatnia droga Joanny Kuklińskiej

Dodano: 13.06.2013 [07:34]
Ostatnia droga Joanny Kuklińskiej - niezalezna.pl
foto: muzeum-ak.pl
Dziś o godz. 12:00 w Warszawie rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Joanny Kuklińskiej, z kolei w Krakowie o godz. 16:30 odprawiona zostanie Msza św. za spokój duszy płk. Ryszarda Kuklińskiego i jego małżonki.

Jak wynika z informacji Muzeum Armii Krajowej, uroczystości pogrzebowe Joanny Kuklińskiej odbędą się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie o godz. 12.
 
Po Mszy św. urna z prochami zmarłej zostanie złożona w grobie w Alei Zasłużonych na Wojskowych Powązkach w Warszawie.
 
- Chociaż miała na imię Joanna, Ryszard Kukliński nazywał ją pieszczotliwie Haneczką bądź Hanusią – wspomina w rozmowie z portalem niezalezna.pl dr Jerzy Bukowski, rzecznik porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

Jak ustalił portal niezalezna.pl, Msza św. za spokój duszy płk. Ryszarda Kuklińskiego i jego małżonki zostanie także odprawiona w krakowskim kościele oo. Kapucynów o godz. 16:30.
 
Liturgii mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Jerzy Pająk, kapelan żołnierzy AK i środowisk niepodległościowych. Swoją obecność zapowiedzieli już kombatanci z pocztami sztandarowymi oraz środowiska patriotyczno - niepodległościowe.
 
 
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl