Ostatnia droga Joanny Kuklińskiej

muzeum-ak.pl

Dziś o godz. 12:00 w Warszawie rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Joanny Kuklińskiej, z kolei w Krakowie o godz. 16:30 odprawiona zostanie Msza św. za spokój duszy płk. Ryszarda Kuklińskiego i jego małżonki.

Jak wynika z informacji Muzeum Armii Krajowej, uroczystości pogrzebowe Joanny Kuklińskiej odbędą się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie o godz. 12.
 
Po Mszy św. urna z prochami zmarłej zostanie złożona w grobie w Alei Zasłużonych na Wojskowych Powązkach w Warszawie.
 
- Chociaż miała na imię Joanna, Ryszard Kukliński nazywał ją pieszczotliwie Haneczką bądź Hanusią – wspomina w rozmowie z portalem niezalezna.pl dr Jerzy Bukowski, rzecznik porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

Jak ustalił portal niezalezna.pl, Msza św. za spokój duszy płk. Ryszarda Kuklińskiego i jego małżonki zostanie także odprawiona w krakowskim kościele oo. Kapucynów o godz. 16:30.
 
Liturgii mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Jerzy Pająk, kapelan żołnierzy AK i środowisk niepodległościowych. Swoją obecność zapowiedzieli już kombatanci z pocztami sztandarowymi oraz środowiska patriotyczno - niepodległościowe.
 
 
Źródło: niezalezna.pl,muzeum-ak.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Pieczyński już zapomniał o pobiciu. W Polsacie dał taki popis, że zadziwił nawet Gozdyrę!

/ Polsat

Niedawno było głośno o pobiciu Krzysztofa Pieczyńskiego, który za ten incydent obwinił - co było łatwe do przewidzenia - katolików. Ale aktor po tym zdarzeniu już się otrząsnął, poszedł do telewizji Polsat i w programie Agnieszki Gozdyry dał ponownie upust swojej antychrześcijańskiej pasji.

Nawet prowadząca była zdumiona wywodem Pieczyńskiego, który w pseudoteologiczny sposób, nie dając jej dojść do głosu, opowiadał o awatarach, antychryście i polaryzacji w bóstwie:

Gdyby Agnieszka Gozdyra nie przerywała aktorowi, doszłoby zapewne do powtórki ze słynnego wykładu, jakiego Pieczyński ponad rok temu udzielił Superstacji. Wszystkich Czytelników, którzy chcieliby się udać razem z aktorem w podróż w Nieznane, zapraszamy do powtórnego obejrzenia tamtej tyrady:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl