Ostatnia droga Joanny Kuklińskiej

muzeum-ak.pl

  

Dziś o godz. 12:00 w Warszawie rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Joanny Kuklińskiej, z kolei w Krakowie o godz. 16:30 odprawiona zostanie Msza św. za spokój duszy płk. Ryszarda Kuklińskiego i jego małżonki.

Jak wynika z informacji Muzeum Armii Krajowej, uroczystości pogrzebowe Joanny Kuklińskiej odbędą się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie o godz. 12.
 
Po Mszy św. urna z prochami zmarłej zostanie złożona w grobie w Alei Zasłużonych na Wojskowych Powązkach w Warszawie.
 
- Chociaż miała na imię Joanna, Ryszard Kukliński nazywał ją pieszczotliwie Haneczką bądź Hanusią – wspomina w rozmowie z portalem niezalezna.pl dr Jerzy Bukowski, rzecznik porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

Jak ustalił portal niezalezna.pl, Msza św. za spokój duszy płk. Ryszarda Kuklińskiego i jego małżonki zostanie także odprawiona w krakowskim kościele oo. Kapucynów o godz. 16:30.
 
Liturgii mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Jerzy Pająk, kapelan żołnierzy AK i środowisk niepodległościowych. Swoją obecność zapowiedzieli już kombatanci z pocztami sztandarowymi oraz środowiska patriotyczno - niepodległościowe.
 
 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,muzeum-ak.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Irlandia: są oficjalne wyniki referendum

/ / Flickr/ Tatiana Vdb/ CC BY 2.0

  

Za liberalizacją przepisów aborcyjnych w Irlandii opowiedziało się 66,4 proc. uczestników piątkowego referendum - wynika z oficjalnie ogłoszonych dzisiaj danych.

Uczestnicy referendum w niegdyś bardzo katolickiej Irlandii byli pytani, czy chcą zniesienia konstytucyjnego zakazu aborcji sprzed 35 lat. Zakaz ten częściowo uchylono w 2013 roku, w przypadku, kiedy zagrożone było życie matki.

W referendum wzięło udział ponad 64 proc. uprawnionych do głosowania, co stanowi bardzo wysoką frekwencję.

Oficjalne dane nie były zaskoczeniem, ponieważ wyniki exit poll wskazywały już, że zdecydowana większość jest za uchyleniem ósmej poprawki do konstytucji i opowiada się za propozycją  rządu premiera Leo Varadkara.

Proponowane przez rząd nowe prawo będzie obejmować możliwość przerwania ciąży do 12 tygodnia od poczęcia bez podania powodu po konsultacji z lekarzem, prawo do aborcji do 24 tygodnia w przypadku poważnego zagrożenia życia lub zdrowia kobiety, a także poważnego uszkodzenia płodu, które może doprowadzić do jego śmierci przed lub wkrótce po narodzinach, jak również nieograniczone czasowo prawo do przerwania ciąży w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia kobiety lub śmiertelnego uszkodzenia płodu.

Nowe przepisy powinny zostać wprowadzone do końca tego roku.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl