Odsłonięto Tablicę Smoleńską

Misja Specjalna

  

W sobotę o godz. 18 w Kościele Najczystszego Serca Maryi na warszawskim Grochowie (przy Placu Szembeka) odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy ku czci Ofiar Tragedii Smoleńskiej. 

Mszę Świętą w intencji Ofiar Tragedii Smoleńskiej odprawił arcybiskup Henryk Hoser, ordynariusz warszawsko-praski, a po jej zakończeniu nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie Tablicy ku czci Ofiar, ze szczególnym uwzględnieniem 7 osób związanych z Pragą:
 

Gen. pil. Andrzeja Błasika, Dowódcy Sił Powietrznych RP;
Katarzyny Doraczyńskiej, Dyrektor w Kancelarii Prezydenta RP;
Dr Janusza Kochanowskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich;
Gen. lek. Wojciecha Lubińskiego, Lekarza Prezydenta RP;
Barbary Maciejczyk, szefowej personelu pokładowego Tu-154M;
Stefana Melaka, Prezesa Komitetu Katyńskiego;
Pawła Wypycha, Ministra w Kancelarii Prezydenta RP. 

 
Udział w uroczystości wzięli członkowie rodzin i przyjaciele ofiar, m.in. Ewa Błasik i Andrzej Melak. Okazała tablica granitowa o wymiarach 120cmx70 cm została odsłonięta na terenie przykościelnym, pod Krzyżem Katyńskim.

Zobacz relacje wideo z uroczystości 


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Opole: nowe zarzuty dla "Paska"

/ Clker-Free-Vector-Images

  

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się kolejny proces Michała K. ps. Pasek, który po skazaniu za kierowanie grupą przestępczą, przez dziesięć lat ukrywał się poza granicami Polski. Tym razem jest oskarżony o produkcję i handel narkotykami oraz kradzież prądu.

Michał K. był uznawany za jednego z najniebezpieczniejszych przestępców w regionie. W 2008 r. sąd skazał go na karę 6 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, rozboje, wymuszenia i handel narkotykami. Po wyroku podsądny zamiast stawić się w zakładzie karnym, wyjechał za granicę. Został zatrzymany wiosną 2018 r. w Bułgarii i przewieziony do Polski, gdzie odbywa zasądzony wyrok.

W piątek przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się kolejny proces Michała K., którego prokurator oskarża o produkcję i sprzedaż 48 kg marihuany o wartości przekraczającej milion złotych. Dodatkowo oskarżony miał kraść energię elektryczną do obsługi nielegalnej plantacji. Oskarżony nie przyznał się do żadnego z zarzucanych mu czynów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl