niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Podstępna partia Tuska. Sztucznie zyskuje fanów na Facebooku

Dodano: 06.06.2013 [18:17]
Podstępna partia Tuska. Sztucznie zyskuje fanów na Facebooku - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek
Platforma Obywatelska szybko zyskuje nowych fanów na Facebooku. Nie jest to jednak zasługa działań partii rządzącej, a tylko manipulacji. Wszystko przez podstępny zabieg związany z konkursem Euro Staż.

W ciągu ostatniego tygodnia fanpage'owi Platformy Obywatelskiej przybyło ponad 8 tys. fanów. Jak podaje serwis Sotrender - "maksymalny tygodniowy wzrost w maju wynosił 19 kliknięć "Lubię !", więc różnica z aktualnym stanem jest ogromna.

O całej sprawie doniósł użytkownik portalu "Wykop.pl", który zdziwił się, że "lubi" profil PO na Facebook'u. Okazało się, że partia Donalda Tuska z premedytacją wykorzystała do tego program Euro Staż. Jest to konkurs dla osób między 19 a 26 rokiem życia. Zwycięzców, którzy mają pojechać na płatny staż do Parlamentu Europejskiego wybierają internauci.

Dla głosujących przewidziane są nagrody, wystarczy tylko zaakceptować regulamin Euro Stażu i kliknąć "Lubię to!". "By głos na daną osobę w konkursie był ważny, koniecznie trzeba zgodzić się na ten warunek" - pisze użytkownik Gameguten. Można wywnioskować, że oceniamy profil Euro Stażu, w rzeczywistości jest inaczej.Diabeł tkwi w szczegółach. W regulaminie konkursu Euro Staż widnieje zapis: "Udostępnianie Organizatorowi dane osobowe uczestników mogą być przetwarzane przez Organizatora wyłącznie w celu wykonania ich obowiązków związanych z Konkursem oraz w celach informacyjno-marketingowych Organizatora, związanych z promowaniem działalności partii politycznej Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej."

Każdy użytkownik akceptując regulamin dodaje swój "like" do strony PO na Facebook'u. Platforma Obywatelska posunęła się do podstępu. Chyba już tylko takie sztuczki pozostały partii Donalda Tuska żeby zyskać fanów.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl