niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28/03/2015
-
1 % SWS)

Zamach w Bostonie - Śmiertelna rozgrywka służb

Dodano: 04.05.2013 [19:22]
Zamach w Bostonie - Śmiertelna rozgrywka służb - niezalezna.pl
foto: VOA/wikimedia.org
W sprawie zamachu bostońskiego znajdujemy tak wiele wątków prowadzących w stronę Rosji, że pominięcie ich milczeniem lub rezygnacja z rozważenia hipotezy o inspirującej roli służb rosyjskich byłaby niewybaczalnym błędem.

Podstawowym faktem godnym rozważenia jest informacja o półrocznym pobycie w Rosji Tamerlana Carnajewa. Starszy z braci zamachowców wylądował na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie 12 stycznia 2012 r. i powrócił do Nowego Jorku dopiero 17 lipca. Jako oficjalny powód wizyty podaje się odwiedziny u rodziców i krewnych mieszkających w Dagestanie.

Sympatycy rosyjskiej marionetki

Warto przy tym zauważyć, że jedna z sióstr Tamerlana mieszka z mężem w czeczeńskim mieście Ursus-Martan. Przedstawiciele opozycji czeczeńskiej podkreślają, że członkowie tej rodziny pracują w ministerstwie spraw wewnętrznych Ramzana Kadyrowa – putinowskiej marionetki osadzonej na stanowisku prezydenta Czeczenii, a ojciec zamachowca, były oficer rosyjskiej armii Anzor Carnajew, w wywiadzie dla radia „Wolność” przyznał, że jest zwolennikiem promoskiewskiego prezydenta. Tę informację trzeba skonfrontować z wydanym przez Kadyrowa komunikatem, z którego wynika, jakoby rodzina Carnajewów nie miała żadnych związków z Czeczenią. Jednocześnie odpowiedzialnością za zamach Kadyrow obarczył służby amerykańskie.

W związku z pobytem starszego z zamachowców w Rosji pojawia się najważniejsze pytanie: jak mogło dojść do tego, że FSB wpuściła do kraju człowieka, o którym rok wcześniej informowała amerykańskie służby, że jest „groźnym zwolennikiem radykalnego islamu”?

W 2011 r. rosyjskie służby zwróciły się do USA z prośbą o przekazanie danych na temat Carnajewa, twierdząc, iż chce on się przyłączyć do jednego z ugrupowań islamskich. FBI nie potwierdziło takich związków. Służby USA nie mogły mieć w tej kwestii żadnych wątpliwości, skoro dwa miesiące później, 11 września 2011 r., Tamerlan otrzymał obywatelstwo amerykańskie.

Tajemnica Tamerlana

Pomimo posiadania takich informacji Rosjanie w styczniu 2012 r. pozwolili Carnajewowi na przylot do Moskwy i (przynajmniej oficjalnie) nie monitorowali jego pobytu. Tuż po zamachu agencja ITAR-TASS podała zaś wiadomość, że bracia „nie figurują w rosyjskich bazach danych osób podejrzanych bądź osób, które mogły mieć związek z organizacjami terrorystycznymi”.

Pobyt starszego z zamachowców w Rosji okryty jest tajemnicą. Ojciec Tamerlana twierdzi, że przez cały czas syn był z nim w Dagestanie. Przeczy temu wersja podana przez ciotkę Carnajewów – Patimat Suleimanową. Utrzymuje ona, że Tamerlan pojawił się w Machaczkale dopiero w marcu 2012 r., a z ojcem spotkał się w maju. Nie wiadomo, co robił i gdzie przebywał przez pozostałe miesiące. Podczas pobytu w Rosji Tamerlan Carnajew miał również kontakt z rodziną siostry, jej mężem i jego braćmi pracującymi w czeczeńskim MSW. Biorąc pod uwagę sytuację z 2011 r., jest wielce prawdopodobne, że FSB śledziło jednak Tamerlana i nawiązało z nim kontakt. Czas ten można było również wykorzystać do zwerbowania i przeszkolenia przyszłego zamachowca.

Na temat pobytu Carnajewa w Dagestanie portal Kavkazcenter.com zamieścił oświadczenie, w którym możemy przeczytać: „Władze prowincji Dagestanu podkreślają w kontekście tych doniesień, że kaukascy mudżahedini nie walczą z USA. Jesteśmy w stanie wojny z Rosją, która jest odpowiedzialna nie tylko za okupację Kaukazu, ale również za haniebne zbrodnie przeciwko muzułmanom”.

W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera informacja zamieszczona 20 kwietnia br. na izraelskim portalu internetowym Debka. Zaprezentowano tam tezę opartą na „źródłach wywiadowczych”, z której wynika, że bracia Carnajewowie byli podwójnymi agentami zwerbowanymi przez wywiady USA i Arabii Saudyjskiej. Ich zadanie miało polegać na przeniknięciu do kaukaskich środowisk islamistycznych i nawiązaniu kontaktów z organizacjami terrorystycznymi w tym regionie. Mieli oni jednak zdradzić interesy USA i ulec retoryce islamskich radykalistów.

Gdyby tak istotnie było, informacja ta objaśniłaby nie tylko zachowanie FBI po zamachu i okoliczności podróży Tamerlana do Rosji, ale w nowym świetle stawiała fakt zainteresowania nim służb rosyjskich. Jeśli bowiem Rosjanie wiedzieli o związkach Carnejewów z wywiadem amerykańskim, mogli tę wiedzę wykorzystać dla przewerbowania agenta lub (co bardziej prawdopodobne) do skłonienia go do współpracy z którąś z grup nadzorowanych przez Kadyrowa i FSB. Wpuszczony do Rosji Tamerlan był łatwym celem, a szukając kontaktów z „islamskimi braćmi”, mógł trafić na ludzi współpracujących z FSB. W tej sytuacji przyszły zamachowiec nie musiał nawet wiedzieć, że za „bojownikami czeczeńskimi” stoi kremlowska marionetka; mógł być również nieświadomy, że wykonuje robotę na rzecz Moskwy. Można także przypuszczać, że władze USA posiadały wiedzę o podwójnej misji Carnajewów, a nawet mogły znać personalia bostońskich zamachowców przed opublikowaniem ich zdjęć.

Więcej w tygodniku „Gazeta Polska”
 
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

http://www.youtube.com/watch?v=mGw8mKIZaKg

Dziwne, że FBI tak łatwo uwierzyło swoim kolegom po fachu z FSB i nie przykleiło starszemu z braci Carnajewów tzw. "plastra". Przecież w sąsiedniej Kanadzie, skutecznie udaremniono niecne zamiary, pochodzących podobno z Iranu członków Al-Kaidy. A tu taka wpadka. Co prawda, w ciągu ostatnich dwudziestu lat amerykańskie służby padły ofiarą politycznej poprawności, wyrażającej się przede wszystkim w polityce kadrowej, no ale "noblesse oblige". Zresztą sam autor artykułu, w ostatnim zdaniu nie zaprzecza prowokacji ze strony służb amerykańskich ("Można także przypuszczać, że władze USA posiadały wiedzę o podwójnej misji Carnajewów, a nawet mogły znać personalia bostońskich zamachowców przed opublikowaniem ich zdjęć").

Stawianie takich hipotez może napędza zainteresowanie naiwnych. Ale nie o stawianie hipotez tu chodzi, ale o bezpieczeństwo zwykłych ludzi.

W USA każdemu obywatelowi, który płaci podatki, zaleca się przechowywanie dokumentów przez 7 lat. Instytucje medyczne przechowują wyniki badań przez 5 lat. A jak szybko FBI "zapomnialo" o Tamerlanie? Liczą się fakty, a najbardziej te, których nie zna opinia publiczna.

"upadek komunizmu" za wykładnię nowych czasów, było oczywiste, że komuniści wykorzystując podstęp, będą próbowali opanować resztę jeszcze wtedy wolnego świata. Działo sie tak dlatego, że zachodnie demokracje nigdy nie zrozumiały systemu sowieckiego, jako takiego. Błędne zdefiniowanie komunizmu jako socjalistycznej utopii, nie pozwalał na dostrzeżenie zagrożenia. Bowiem komunizm t o s y s t e m w ł a d z y , którego celem jest czysta w ł a d z a i który z natury dopuszcza wszystko co służy zdobyciu, utrzymaniu i ekspansji tejże.
Fatalna kondycja kulturowo-cywilacyjna zachodu( interwencjonizm , myślenie kolektywne, jednolitość, konformizm), niezrozumienie istoty komunizmu, samooszukiwanie się (to my-Zachód-pokonalismy komunizm), a także infiltracja elit przez agenturę rzutuje na kondycje aparatu bezpieczeństwa i wywiadu. Np. w kręgach CIA znajduje sie dużo osób o poglądach "lewicowych" lub sympatyzujących z takimi. Ta słabość, a często naiwność sprawia, ze wróg jest nieprawidłowo definiowany, np. w terroryzmie islamskim, natomiast brak analizy w szerszych kontekstach i perspektywach. To wszystko może doprowadzić do zwycięstwa "socjalizmu" w Ameryce .
Na szczęście proces ten nie jest ukończony i Ameryka to ciągle mocarstwo, i miejmy nadzieję zdrowy rozsądek Amerykanów przeważy.

Jak wynika z tresci artykolu oraz opinii osob komentujacych; to Rosyjski wywiad i ich polityka zagraniczna jest na takich wyzynach, ze cala reszta swiata to sa idioci. Ale mnie sie wydaje, ze to sa tylko wrazenia Polakow.

trzeba być Polakiem aby znać wrażenia Polaków, a tobie to tylko się wydaje....

Ty chyba kochaneńki jesteś "jasnowidzem"."A tobie to tylko się wydaje...."

Coś mi tu się przypomina! "Bój to jest nasz ostatni..."

czyli polskich apostatów płci obojga,którzy pod wpływem propagandy,chwili kaprysu,szukania oryginalnośći,związków małżeńskich,stali się częścią muzułmańskiego żywiołu.
Wielu z nich podróżuje do rodzin swych małżonków w krajach takich jak Iran.
Ludzie ci,mając świadomość swego odrzucenia przez większość najbliższych,stają się łatwym celem do manipulacji.To jest już problem albo niechybnie będzie,za sprawą ich dzieci.

Jestem w tej chwili w Nowym Jorku i z przerazeniem widze ze tu jest dokladnie taka sama nagonka medialna jak u nas albo i wieksza. Caly dzien sie walkuje temat zamochowcow z Czeczenii, wzorowej wspolpracy z Rosja, wielkim zagrozeniem jakie czekaja Ameryke. Komentarze dziennikarzy takie same jak u nas, wysmiewajace matke, mowiaca ze sprawa jest podejrzana, wyszydzajace wszystkich majacych inne zdanie. Ale wogole jakiekolwiek inne hipotezy nie sa brane pod uwage- po prostu terrorysci i koniec.To ze ktos za nimi stoi jest tematem zakazanym.
Mozemy zapomniec o jakiejkolwiek pomocy Amerykanow w sledztwie smoelnskim.
Podejrzewam ze Amerykancy byliby w stanie zrobic to samo co Ruscy, moze w troche bardziej cywylizowany sposob.
Mozemy liczyc tylko na siebie i na cud.
Pozdrawiam

pewnie sluchasz CNN-u.

Podłożenie ładunków było przypomnieniem że walczą z terroryzmem,
poprzedziło to atak Izraela na Syrie ..

proste : problem, reakcją , rzowiązanie

WTC, NWO,

wyparowały ?

stwierdzono silne promieniowanie jonizujące oraz duże ilości termitu..
temperatura przekroczyła 3tyś stopni celcjusza , metal palił się 3 tygodnie po zburzeniu wierz .. czy to nowa broń ?

http://www.youtube.com/watch?v=RqbcsU0_RjU

http://www.youtube.com/watch?v=Tbdxh4c5vKs

http://pomniksmolensk.pl/videos.php?videos_id=612

Moim zdaniem konserwatyści mają szansę wysadzić Obamę z fotela prezydenckiego, wszystko zależy od ujawnienia materiałów śledczych opinii publicznej w USA.
Moim zdaniem Rosja wyrasta na supermocarstwo przy tak beznadziejnej i uległej lewackim wpływom polityce obecnego rządu, ale to dostrzegamy prędzej my Polacy niż zadufani w swoje supermocarstwo obywatele amerykańscy. W Stanach działa również lewacki pijar który ukrywa wszelkie niedociągnięcia a być może nawet matactwa rządu prezydenta Obamy.
Jeżeli prowadzące poszlaki wskażą powiązanie zamachowców z KGB to mogą być nawet wcześniejsze wybory. A więc obywatele amerykańscy najpierw zastanówcie się jak wami steruje lewacki pijar a później stwórzcie niezależną senacką Komisję d/s zamachu w Bostonie, pozdrawiam.

Tak KLAROWNYCH informacji na temat zamachu w Bostonie jeszcze nie czytałam.
Bardzo jasno przedstawia Pani Redaktor kulisy tego aktu terroru. A końcowa teza swoją trafnością DOPROWADZI do Putina.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl