niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 listopada 2015

9 kwietnia o godz. 18 – manifestacja przed ambasadą Rosji

Dodano: 05.04.2013 [06:50]
9 kwietnia o godz. 18 – manifestacja przed ambasadą Rosji - niezalezna.pl
foto: Igor Smirnow/Gazeta Polska
Każdy, kto czuje się Polakiem, powinien pojawić się 9 kwietnia przed ambasadą Federacji Rosyjskiej, by zamanifestować sprzeciw wobec zaniechań władzy w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej – mówi Agata Popkowska, szefowa Młodzieżowego Klubu „Gazety Polskiej”, w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie".

Dlaczego 9 kwietnia organizujecie demonstrację w Warszawie?
Chcemy zademonstrować sprzeciw wobec tego, w jaki sposób toczy się śledztwo po katastrofie smoleńskiej, niezgodę na to, że wrak pozostaje na terytorium Rosji. Ma to być demonstracja sprzeciwu wobec uznawania przez polskich śledczych całkowicie nierzetelnych wyników badań. Ich rzeczywistą wartość zweryfikował zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza. Śledztwo należałoby poprowadzić jeszcze raz od początku, z pełnym dostępem do dowodów.

Jaki skutek ma odnieść protest?
Ma być manifestacją powszechnej woli Polaków, że powinno być śledztwo, które doprowadzi w rzeczywistości do ujawnienia prawdy o przyczynach katastrofy. Dlatego każdy, kto czuje się Polakiem, powinien pojawić się przed ambasadą Federacji Rosyjskiej 9 kwietnia. Nie możemy pozwolić na to, że w niewyjaśnionych okolicznościach ginie 96 najważniejszych w państwie osób, łącznie z prezydentem, a decydenci w kraju przechodzą nad tym do porządku dziennego.

Liczycie na powszechną mobilizację?
Polacy nie zapomnieli i nie pozwolą tej sprawy zamieść pod dywan. Nie pozwolą, aby katastrofa smoleńska pozostała niewyjaśniona, by w tej sprawie sprzedawano nam jedynie kłamstwa. Dlatego jak najwięcej osób powinno się pojawić 9 kwietnia o godz. 18 na ul. Belwederskiej w Warszawie. 
Opinie użytkowników

http://www.youtube.com/watch?v=plXLon0Xlw8

Chyba wszyscy się domyślamy, że ten rurociąg gazowy, który Gazprom ma budować na terenie naszego kraju, to "ekwiwalent" Putina dla konkretnych osób za Smoleńsk/96 ofiar. Normalnie to procedura załatwiania takiego porozumienia wygląda całkiem inaczej a tutaj nawet parlamentarzyści są zdziwieni jak to zostało "dogadane".

na te manifestacje, to tym wazniejsze ze osoby mieszkajace dalej od Warszawy przyjada w wiekszosci na 10IV2013 do Warszawy bo tak logistycznie wygodniej i taniej (kwestia urlopu z pracy i noclegu w Warszawie)

Zastanawiam się, kto Pani dał prawo dzielenia Polaków na tych prawdziwych - w Pani mniemaniu to ci co pojawią się na organizowanej przez Panią manifestacji 9.04. br. pod ambasadą Rosji, i na tych drugich nieprawdziwych. I to Pani doktorantka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia, któremu nawet w mrokach stalinizmu nigdy nie przyszło na myśl, aby Polaków dzielić - choć pewnie maiłby ku temu powody. Pani wypowiedź w stosunku do dążeń milionów Polaków wpisujących się w kwestie wyjaśnienia tragedii smoleńskiej, oraz sympatyzujących z PIS, Gazetą Polską, stanowi swoistą V kolumnę, z której cieszyć mogą się tylko ewentualnie winni tej tragedii. Po osobie, która ma aspiracje naukowe spodziewałbym się większej rozwagi w formułowaniu publicznie opinii. I iluż to "prawdziwych" Polaków będzie Pani mogła zgromadzić pod tą ambasadą? 1.000, 2.000 osób, a co z pozostałymi Polakami, czy ci co będą na Krakowskim Przedmieściu w dniu 10 kwietnia, to mniej prawdziwi, a ci co będą na rocznicowych obchodach w innych miejscowościach (o ile takie są organizowane) to trzecia kategoria Polaków. Droga Pani doktor in spe - proszę pamiętać, że batalii wyborczych nie wygrywa się pod ambasadami i wyłącznie w Warszawie, tylko w całym kraju i przy wsparciu innych Polaków, których tak lekkomyślnie Pani obraziła.
Ani Prezydent Komorowski, ani Premier Tusk (nota bene nie będzie musiał - wizyta w Nigerii) nie ugną się ani nie przestraszą się takiej manifestacji. Bo po pierwsze usłużne media i służby określą liczbę uczestników na góra kilkanaście tysięcy, po drugie w tłumie znajdą się z pewnością osoby wszczynające burdy dzięki czemu po raz kolejny Prezes Kaczyński ochrzczony zostanie mianem "warchoła" i rozrabiaki, jak i zresztą cały PIS. To nie znaczy, że jestem przeciwny takim manifestacjom, władzy i społeczeństwu stale trzeba przypominać o tej strasznej tragedii i że do dzisiaj faktycznie nie została ona wyjaśniona, a ewentualni winni ukarani. Władza w 1980 roku przeraziła się liczby osób, które ten strajk wsparły. Dzisiejszy układ władzy legitymizowany ponad 5,6 milionami głosów oddanymi na PO (na PIS około 4,3 miliona), też się manifestacji w Warszawie nie przelęknie. Niech 10.04 w całej Polsce domy udekorowane zostaną biało-czerwonymi flagami z kirem. Nich tam gdzie istnieją te Kluby, na miejscu odbędą się manifestacje - ale w całej Polsce nie tylko w Warszawie. Jeżeli okaże się, że wokół rocznicy, idei Polski wolnej od lewackich liberałów zbierze się 6 - 7 milionów sympatyków - to faktycznie wtedy na Belweder (ale w wyborach). Wtedy jest szansa dla zmian w Polsce. Z ukłonami - Polak.

http://www.youtube.com/watch?v=plXLon0Xlw8

Jak widać żadna z reżimowych telewizji nie puściła tego filmu.
Zapraszamy do obejrzenia filmu w reżyserii Mela Gibsona.

http://obroncakrzyza.wordpress.com/2013/03/29/pasja-film-mela-gibsona/

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl