niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 grudnia 2015

Spotkanie dwóch papieży

Dodano: 16.03.2013 [16:44]
Spotkanie dwóch papieży - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Watykan ogłosił, że 23 marca dojdzie do niezwykłego spotkania. Papież Franciszek uda się do Castel Gandolfo na spotkanie z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI.

Kalendarz nowego papieża jest już niezwykle napięty. Już jutro Franciszek odprawi mszę w kościele św. Anny w Watykanie, a w południe spotka się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Z kolei na dzień przed inaugurację pontyfikatu przyjmie na audiencji prezydent Argentyny Cristinę Fernandez de Kirchner.

W kolejnych dniach papież Franciszek spotka się z delegacjami kościołów chrześcijańskich oraz korpusem dyplomatycznym.

Do najbardziej wyczekiwanego spotkania dojdzie jednak 23 marca, gdy papież Franciszek uda się do Castel Gandolfo, aby porozmawiać z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI. Zgodnie z przewidywaniami watykanistów w niedzielę palmową uroczystej liturgii będzie przewodniczył już nowy biskup Rzymu.

Jestem dumna z Warszawiakow, ktorzy codziennie od 2011 pikietuja przed KRRiTV. oto czesc relacji z Naszego DzienikaW deszczu, słońcu, wietrze i na mrozie, codziennie od sierpnia 2011 roku, niestrudzenie przed Krajową Radą Radiofonii i Telewizji trwa pikieta w obronie Telewizji Trwam.

Cichymi bohaterami walki o Telewizję Trwam są osoby niestrudzenie pikietujące przed siedzibą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) w Warszawie. Od sierpnia 2011 roku grupa kilkunastu osób wraz z kapłanem ks. Jerzym Gardą z modlitwą, Bożą radością i spokojem stoją przed KRRiT pokazując, że nie ustaną w walce o swoją telewizję, a ich siłą i najpotężniejszym argumentem jest Pan Bóg. Dostrzegają oni, że zarówno Radio Maryja, jak i Telewizja Trwam są przekaźnikami prawdy o tym, jaka jest sytuacja w Polsce i na świecie.

Jedną z osób od samego początku stojącą pod siedzibą KRRiT jest pani Teresa. W rozmowie z NaszymDziennikiem.pl wyjaśniła, że pomimo iż mamy w Polsce dostęp do wielu mediów, to działają one w myśl poprawności politycznej, często przemilczając szereg problemów, trudności i niepowodzeń, z jakimi Polacy mają do czynienia.

– Tylko Radio Maryja i Telewizja Trwam nie zagłuszają prawdy. Chodzi o prawdę współczesną, jak i historyczną. Bardzo wiele możemy się nauczyć i dowiedzieć, słuchając czy oglądając te media. Nie są one podporządkowane władzy, więc są przez nią uznane za „niebezpieczne” i „niewygodne”, bo władza boi się prawdy – powiedziała pani Teresa.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl