niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
13/10/2015
Redaktor wydania: Grzegorz Wierzchołowski

Spotkanie dwóch papieży

Dodano: 16.03.2013 [17:44]
Spotkanie dwóch papieży - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Watykan ogłosił, że 23 marca dojdzie do niezwykłego spotkania. Papież Franciszek uda się do Castel Gandolfo na spotkanie z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI.

Kalendarz nowego papieża jest już niezwykle napięty. Już jutro Franciszek odprawi mszę w kościele św. Anny w Watykanie, a w południe spotka się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Z kolei na dzień przed inaugurację pontyfikatu przyjmie na audiencji prezydent Argentyny Cristinę Fernandez de Kirchner.

W kolejnych dniach papież Franciszek spotka się z delegacjami kościołów chrześcijańskich oraz korpusem dyplomatycznym.

Do najbardziej wyczekiwanego spotkania dojdzie jednak 23 marca, gdy papież Franciszek uda się do Castel Gandolfo, aby porozmawiać z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI. Zgodnie z przewidywaniami watykanistów w niedzielę palmową uroczystej liturgii będzie przewodniczył już nowy biskup Rzymu.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Jestem dumna z Warszawiakow, ktorzy codziennie od 2011 pikietuja przed KRRiTV. oto czesc relacji z Naszego DzienikaW deszczu, słońcu, wietrze i na mrozie, codziennie od sierpnia 2011 roku, niestrudzenie przed Krajową Radą Radiofonii i Telewizji trwa pikieta w obronie Telewizji Trwam.

Cichymi bohaterami walki o Telewizję Trwam są osoby niestrudzenie pikietujące przed siedzibą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) w Warszawie. Od sierpnia 2011 roku grupa kilkunastu osób wraz z kapłanem ks. Jerzym Gardą z modlitwą, Bożą radością i spokojem stoją przed KRRiT pokazując, że nie ustaną w walce o swoją telewizję, a ich siłą i najpotężniejszym argumentem jest Pan Bóg. Dostrzegają oni, że zarówno Radio Maryja, jak i Telewizja Trwam są przekaźnikami prawdy o tym, jaka jest sytuacja w Polsce i na świecie.

Jedną z osób od samego początku stojącą pod siedzibą KRRiT jest pani Teresa. W rozmowie z NaszymDziennikiem.pl wyjaśniła, że pomimo iż mamy w Polsce dostęp do wielu mediów, to działają one w myśl poprawności politycznej, często przemilczając szereg problemów, trudności i niepowodzeń, z jakimi Polacy mają do czynienia.

– Tylko Radio Maryja i Telewizja Trwam nie zagłuszają prawdy. Chodzi o prawdę współczesną, jak i historyczną. Bardzo wiele możemy się nauczyć i dowiedzieć, słuchając czy oglądając te media. Nie są one podporządkowane władzy, więc są przez nią uznane za „niebezpieczne” i „niewygodne”, bo władza boi się prawdy – powiedziała pani Teresa.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl