niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 października 2016

Ogromne zaufanie do papieża

Dodano: 15.03.2013 [07:58]
Ogromne zaufanie do papieża  - niezalezna.pl
foto: David Iliff GFDL/CC-BY-SA; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
73 proc. Włochów ma zaufanie do nowego papieża Franciszka - wynika z ankiety przeprowadzonej dzień po konklawe, na którym wybrano kardynała Jorge Mario Bergoglio z Argentyny.

Jak zauważono, osiem lat temu, tuż po swym wyborze Benedykt XVI cieszył się zaufaniem 52 proc. Włochów.

Ankieta instytutu badania opinii publicznej Ipr wskazuje też, że 82 proc. badanych pragnie, aby nowy papież był bardziej naśladowcą świętego Franciszka z Asyżu niż głową państwa.

Wśród wyzwań stojących przed nowym biskupem Rzymu dwie trzecie mieszkańców Italii (67 proc.) wymieniło konieczność walki ze skandalem pedofilii. 54 proc. ankietowanych opowiada się za uwspółcześnieniem kultu, a połowa za rozwiązaniem problemów finansowych związanych ze skandalami w watykańskim banku IOR.

W tym samym sondażu Włosi przedstawili swe oczekiwania wobec papieża Franciszka w sferze obyczajowej. 53 proc. z nich chce, aby sprzeciwiał się małżeństwom homoseksualistów. Z kolei większego otwarcia w tej sprawie oczekuje 38 proc. respondentów.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl