niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 listopada 2015

Rosyjskie zagrożenie

Dodano: 11.03.2013 [08:00]
Rosyjskie zagrożenie - niezalezna.pl
foto: GP
Nie dziwią mnie wyniki badania „Polska-Rosja. Bilans 2012”, zorganizowanego przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, z których wynika, że zdaniem Polaków Rosja jest najbardziej nieprzyjaznym Polsce państwem. Raczej cieszy, że tak wielu Polaków tak roztropnie ocenia aktualną sytuację geopolityczną. Zagrożenie ze strony Rosji jest oczywiste dla tych, którzy interesują się polityką międzynarodową i znają choć trochę aktualny układ sił. Rosja w żaden sposób nie zrezygnowała ze swoich imperialnych planów, a wręcz oficjalnie je podtrzymuje. Gorzej, że obóz rządzący swoimi posunięciami sprawia wrażenie, jakby tego nie rozumiał. Relacje utrzymywane przez obecny polski rząd z Rosją od kilku lat (niech przykładem będzie ostatni wyjazd szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego do Moskwy), budzą uzasadniony niepokój, że polskie elity władzy oderwały się zupełnie od rzeczywistości.

Obóz władzy zupełnie świadomie realizuje politykę zależności Polski od Rosji, pozwalając na ekspansję jej wpływów.Gołym okiem widać ,co się dzieje i nie trzeba być ekspertem ,by mieć tego świadomość.Aktywność jaką przejawiają politycy w tej sferze jest porażająca.Od Komorowskiego,którego wzrok sięga na wschód, po serwilizm Tuska.To nie jest władza przychylna Polsce,ale Polsce szkodząca.I im szybciej rodacy to zrozumieją, tym lepiej.Trudno po wszystkich obiegowych informacjach uwierzyć dziś ,że choćby wybory w kraju były uczciwe,od głosowania na premiera, po głosowanie na prezydenta.Nie muszę mówić jakie słowa tu cisną się na usta.Mam poczucie,że moim krajem rządzą dziś zupełnie obcy Polsce ludzie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl