niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
07/10/2015
Redaktor wydania: Grzegorz Wierzchołowski

Sejm znowelizował SKOK-i

Dodano: 08.03.2013 [20:32]
Sejm znowelizował SKOK-i - niezalezna.pl
foto: mat. pras. SKOK
Posłowie znowelizowali w piątek ustawę o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych (SKOK). Nowela, przygotowana przez posłów PO, rozszerza  kompetencje Komisji Nadzoru Finansowego wobec SKOK-ów oraz umożliwia bankom przejmowanie kas, które popadłyby w kłopoty finansowe. Politycy opozycji mówią o "pełzającym ataku na część sektora bankowego".

Za przyjęciem ustawy głosowało 298 posłów, przeciw 153, żaden nie wstrzymał się od głosu.

Do poprawek wprowadzonych do ustawy przez PO negatywnie odnieśli się posłowie opozycji. Jerzy Żyżyński (PiS) stwierdził w trakcie głosowania, że jego klub jest przeciw większości poprawek.

- One w wielu punktach prowadzą do dezorganizowania funkcjonowania Kas - stwierdził.

Inny poseł PiS - Wiesław Janczyk - powiedział natomiast, że projekt ustawy przygotowany przez Platformę i w pełni popierany przez rząd jest "pełzającym atakiem na część sektora bankowego, znajdującą się jeszcze w polskich rękach".

Nowela ustawy o SKOK-ach odnosi się nie tylko do ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, ale też zmienia zapisy w szeregu innych ustaw, m.in. w ustawie o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, w ustawie o Narodowym Banku Polskim, o podatku dochodowym od osób prawnych, o rachunkowości, a także ustawy Prawo upadłościowe.

Teraz ustawa trafi do Senatu.

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

To jest X razy ważniejsza informacja od Glińskiego. A więc stało się. Dni finansowanego wspierania opozycji w Polsce są policzone. Takie SKOKOM zrobią kontrole ze skserowanymi zarzutami z kancelarii, że żarty się ostatecznie skończą. Dla Torunia, dla Nowogrodzkiej 84, dla Niezaleznej.pl, dla GP i wszystkich, którzy w coś jeszcze wierzyli.
Taki front wspierania opozycji jak jest teraz powinien był być najpóźniej w 2009 r. - wtedy mielibyśmy w Polsce Fidesz. A tak mamy kolejne księgi męczeństwa Narodu. Nawet milionowe demonstracje nic nie zmienią i wybory też gdy liczbę głosów na PO wystukuje Putin na swoim laptopie, a zatwierdzają amerykańskie Baracki. To wszystko w czym uczestniczymy jest piramidalną tragifarsą. Jako koncesjonowana opozycja uczestniczycie w procederze przesłaniania ostatecznego i nieodwracalnego, przynajmniej dla obecnie żyjących pokoleń, końca Polski. Nie ma znaczenia czy to jest proces na oko zachowujący pozory demokracji. Uważacie, że to was tłumaczy? Już zupełnie nie chyba, że za zadanie w takiej sytuacji postawiliście sobie wychowanie następnych pokoleń w duchu kontestacji. No i co z tego? Znów będą ginąć jak kamienie na szańcu, bez najmniejszej szansy na zadośćuczynienie. Myślicie, że PO zgodziła się na Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych dla ich uczczenia? On ma odstraszać!!! Widzicie - można zabić 20000 ludzi, 200000 mieć na indeksie i nic nikomu za to, a wy gnijcie XIX wieczni patrioci. Komorowski mówi, że żal mu rodzin targowiczan nie wspominając, że Insurekcja był jedynym w dziejach Polski odwetem na zdrajcach. Nadstawiajmy bez końca policzki. Dajmy się rzucić na pożarcie. Sięgamy właśnie dna, a takie to banalne - mała stabilizacja - wielka kapitulacja.

A ja chciałbym wiedzieć jak zdrajca i oszusta Ziebro wraz ze swoją zdradziecką bandą głosował.
Czy blada porno-gwiazeczka TVN-u , pan Zero głosował zgodnie z POstkomunistyczną koalicją, czy też inaczej?
I zapytam :
dlaczego Oszuście Oszukałesz mnie?
Windowałeś się, mendo, na głosach wyborców PiS-u, a teraz Judaszu korzystasz z nieuprawnionych przywilejów.
Byłeś zerem, i jesteś zerem.
Zawsze będziesz zerem!

zero sie zeuropeizowal ta blada dupa.

Nic dodać nic ująć.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl