niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29/08/2015
Redaktor wydania: -

Wojsko USA z misją w Polsce

Dodano: 23.02.2013 [17:01]
Wojsko USA z misją w Polsce - niezalezna.pl
foto: United States Air Force; USGOV-PD; en.wikipedia.org/wiki/Public_domain
Pierwszy pododdział amerykańskich sił powietrznych rozpoczynających ćwiczenia w Polsce dotarł do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Pierwszy amerykański C-130J Hercules z bazy Ramstein jeszcze wczoraj przywiózł kilkunastu lotników, a dwa kolejne Herculesy z 50 żołnierzami na pokładach przyleciały w sobotę.

Żołnierze z pierwszego rotacyjnego pododdziału amerykańskich sił powietrznych podczas pobytu w Polsce będą zakwaterowani w Gnieźnie. Już w poniedziałek amerykanie zaczną planowanie pierwszych misji.

Amerykanie pozostaną w Powidzu do 10 marca. W tym czasie mają się szkolić korzystając ze środków nawigacyjnych oraz infrastruktury polskiej bazy. Program treningu przewiduje m.in. precyzyjny zrzut ładunków na poligonie, loty w ugrupowaniu i goglach noktowizyjnych. W planie są także szkolenia teoretyczne, wymiana doświadczeń w eksploatacji samolotów C-130 (polskie Siły Powietrzne mają pięć C-130E, wszystkie stacjonują w 33. Bazie). W tym roku po raz pierwszy w ćwiczeniach lotnictwa „Rodeo” w USA weźmie udział polski Hercules.

Zgodnie z dwustronnym porozumieniem Amerykanie będą przylatywali do Polski na ćwiczenia raz na kwartał – dwa razy w roku mają przylatywać bojowe F-16, korzystając z baz w Łasku i w poznańskich Krzesinach; dwa razy transportowe C-130 Hercules, które będą stacjonować w Powidzu. W ramach wymiany szkoleniowej polscy oficerowie w USA będą służyć w bazach Luke (Arizona) i Pope (Północna Karolina), gdzie też stacjonują F-16 i C-130.

Kolejna rotacja amerykańskich lotników w Polsce jest planowana między 10 a 26 maja. Wówczas w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku (Łódzkie) ma ćwiczyć ok. 120 lotników i sześć samolotów F-16.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Tu nie chodzi o nas ale o gaz z łupków.Chyba wiecie że zostało juz sprzedane ponad 100-licencji na poszukiwania gazu z łupków??? Praktycznie wszystkie wykupili amerykancy czyli zapewne zydki za psie grosze.Dlatego nie pozwolą na to aby kacapy przejeli ten potężny majątek....Ruskie planują dokonać napaści na POLSKĘ głownie aby przejąć łupki i zablokować wydobycie,ponieważ to ich gwóżdz do trumny...Smoleńsk też był z tego powodu.

Na tym polega działanie sojuszu NATO, przecież natowski wywiad jest doskonale zorientowany co planuje Rosja. Manewry na wschodniej granicy Polski kiedy ćwiczone jest zajęcie Warszawy oznaczają planowaną rosyjską agresję na Polskę.
Amerykanie przygotowują w związku z tym stałą obecność militarną w Polsce.

Stala obecnosc? Kogo, czego - wywiadu? No bo przeciez nie sil zbrojnych mogacych odpowiedziec na atak agresorow? A jezeli on nastapi, to helikoptery szybko ewakuowac beda swoj personel i tak jak w czasach przeszlych, Polska bedzie przedmurzem i terenem rozgrywki atakow obydwu stron. Bo zadna z nich nie poniesie swych wlasnych strat takich jak niepotrzebna im juz Polska.
Z ognia na patelnie.
Niestety obecna ekipa sprawujaca administracje Kraju, jest za bardzo zanurzona w prywacie i w interesach panstw nie majacych zadnych innych interesow, oprocz swego wlasnego.
Czas na mezow stanu, nie na dupkow figurujacych jako takich!

nie można ponoć przeznaczyć tylko na polskie potrzeby.... Okazuje się,że żołnierze w Polsce będa uzywać starego, rozpadajacego się uzbrojenia, a wojsko afrykańskie otrzymaja od Donalda Wielkiego z Warszawy najnowoczesniejszy sprzęt wojskowy, bo Donald ma taki gest.... Przecież premier i p-rezydent nie będa żałować milionów euro dla Mali! Wsparcie Mali to koszt 5,8 mld zł z naszych pieniedzy. Bezrobocie rosnie, bieda z nędzą zagląda do coraz większej ilości polskich rodzin, a oni rozdają dla innych kasę...

szanowny Autorze tego artykułu - "Amerykanie", podobnie jak "Polacy" pisze się z wielkiej litery; mam nadzieję, że to lapsus calami... proszę poprawić ten błąd

Czytelnik

Pięknie. Okupację sowiecką zastępujemy okupacją amerykańską i środowiska rzekomo patriotyczne jeszcze przyklaskują.

NIE dla obcych wojsk na polskiej ziemi! To zawsze oznacza zniewolenie, zawsze oznacza groźbę wyjścia tych wojsk z garnizonów!

...

Wygoń ich to pustą przestrzeń zaraz zagospodarują inni nasi strategiczni partnerzy. Rosyjskie bazy jeszcze stoją. W naszej sytuacji lepsza jest obecność USA niż ich.

Szkoda ze tak mala druzynka do nas przyjezdza jak kropelka, czy z tej kropelki bedzie jakis deszcz, zobaczymy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl