niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 listopada 2015

Wojsko USA z misją w Polsce

Dodano: 23.02.2013 [16:01]
Wojsko USA z misją w Polsce - niezalezna.pl
foto: United States Air Force; USGOV-PD; en.wikipedia.org/wiki/Public_domain
Pierwszy pododdział amerykańskich sił powietrznych rozpoczynających ćwiczenia w Polsce dotarł do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Pierwszy amerykański C-130J Hercules z bazy Ramstein jeszcze wczoraj przywiózł kilkunastu lotników, a dwa kolejne Herculesy z 50 żołnierzami na pokładach przyleciały w sobotę.

Żołnierze z pierwszego rotacyjnego pododdziału amerykańskich sił powietrznych podczas pobytu w Polsce będą zakwaterowani w Gnieźnie. Już w poniedziałek amerykanie zaczną planowanie pierwszych misji.

Amerykanie pozostaną w Powidzu do 10 marca. W tym czasie mają się szkolić korzystając ze środków nawigacyjnych oraz infrastruktury polskiej bazy. Program treningu przewiduje m.in. precyzyjny zrzut ładunków na poligonie, loty w ugrupowaniu i goglach noktowizyjnych. W planie są także szkolenia teoretyczne, wymiana doświadczeń w eksploatacji samolotów C-130 (polskie Siły Powietrzne mają pięć C-130E, wszystkie stacjonują w 33. Bazie). W tym roku po raz pierwszy w ćwiczeniach lotnictwa „Rodeo” w USA weźmie udział polski Hercules.

Zgodnie z dwustronnym porozumieniem Amerykanie będą przylatywali do Polski na ćwiczenia raz na kwartał – dwa razy w roku mają przylatywać bojowe F-16, korzystając z baz w Łasku i w poznańskich Krzesinach; dwa razy transportowe C-130 Hercules, które będą stacjonować w Powidzu. W ramach wymiany szkoleniowej polscy oficerowie w USA będą służyć w bazach Luke (Arizona) i Pope (Północna Karolina), gdzie też stacjonują F-16 i C-130.

Kolejna rotacja amerykańskich lotników w Polsce jest planowana między 10 a 26 maja. Wówczas w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku (Łódzkie) ma ćwiczyć ok. 120 lotników i sześć samolotów F-16.

Tu nie chodzi o nas ale o gaz z łupków.Chyba wiecie że zostało juz sprzedane ponad 100-licencji na poszukiwania gazu z łupków??? Praktycznie wszystkie wykupili amerykancy czyli zapewne zydki za psie grosze.Dlatego nie pozwolą na to aby kacapy przejeli ten potężny majątek....Ruskie planują dokonać napaści na POLSKĘ głownie aby przejąć łupki i zablokować wydobycie,ponieważ to ich gwóżdz do trumny...Smoleńsk też był z tego powodu.

nie można ponoć przeznaczyć tylko na polskie potrzeby.... Okazuje się,że żołnierze w Polsce będa uzywać starego, rozpadajacego się uzbrojenia, a wojsko afrykańskie otrzymaja od Donalda Wielkiego z Warszawy najnowoczesniejszy sprzęt wojskowy, bo Donald ma taki gest.... Przecież premier i p-rezydent nie będa żałować milionów euro dla Mali! Wsparcie Mali to koszt 5,8 mld zł z naszych pieniedzy. Bezrobocie rosnie, bieda z nędzą zagląda do coraz większej ilości polskich rodzin, a oni rozdają dla innych kasę...

szanowny Autorze tego artykułu - "Amerykanie", podobnie jak "Polacy" pisze się z wielkiej litery; mam nadzieję, że to lapsus calami... proszę poprawić ten błąd

Czytelnik

Szkoda ze tak mala druzynka do nas przyjezdza jak kropelka, czy z tej kropelki bedzie jakis deszcz, zobaczymy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl