MEN wysyła na spacer

Patryk Luboń/Gazeta Polska

  

MEN ma propozycje dla rodziców, którzy chcą znać szczegóły reformy obniżającej wiek szkolny. Proponuje im… spacer na targ po tulipany. W ten sposób resort odpowiedział internautom, którzy dopytywali się o zmiany w systemie edukacyjnym.

O odpowiedzi MEN napisał portal rp.pl. Rozpoczęło się od wpisu minister edukacji Krystyny Szumilas, która na facebookowej stronie ministerstwa przekonywała, że „szkoła nie zabiera dzieciństwa i sprawia, że może ono być inspirujące".

Niektórzy opisywali jak jest w szkołach w ich miastach. „Maluch w szkole uczy się na 2 zmiany. Na 7 (bo rodzice pracują) jest przyprowadzany do świetlicy, a zajęcia rozpoczynają się o 12.30 i trwają do 17.15" – napisała Paula Bo.

Szybko przybywało krytycznych wpisów na facebooku na profilu MEN. Ministerstwo wszystkie te komentarze skwitował w krótkiej informacji. „Wszystkich, którzy kilka ostatnich godzin spędzili na naszym profilu pytając, odpowiadając, dziękując, kopiując... ZAPRASZAMY NA SPACER (najlepiej z dziećmi):) Pogoda nie jest najgorsza, na bazarze można już kupić tulipany... czyli właściwie WIOSNA powoli się zbliża!:D".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,rp.pl


Wczytuję komentarze...

Zaprośmy polskie dzieci z Litwy

/ otwartydom.com.pl/

  

Rodziny, które chcą podczas świąt ugościć polskie dzieci z domów dziecka lub ubogich rodzin z Litwy, mogą zgłaszać się do białostockiego Stowarzyszenia "Otwarty Dom".

Dzieci, które zaprasza Stowarzyszenie "Otwarty Dom" z Białegostoku, to podopieczni domów dziecka w Podbrodziu i Niemenczynie na Litwie oraz dzieci z ubogich rodzin z Bujwidz i Podbrodzia. Wszystkie mają polskie korzenie. Na ich przyjazd zgodę wyrażają rodziny, prawni opiekunowie lub dyrekcja placówki, w której przebywają.

W środę o godzinie 17 w siedzibie Stowarzyszenia "Otwarty Dom" przy ulicy gen. Józefa Hallera 8 w Białymstoku odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzinami, które chcą przyjąć dzieci z Litwy na święta.

Według Stowarzyszenia "Otwarty Dom", w tym roku do Białegostoku przyjedzie trzydzieścioro dzieci. Święta spędzą głównie u rodzin z województwa podlaskiego, ale wyjadą także do Warszawy, Grójca, Ełku oraz na Śląsk. "Rodziny z Polski centralnej dopytują się już od dawna, kiedy rozpoczniemy zapisy" - powiedziała prezes białostockiego "Otwartego Domu" Irena Stankiewicz.

Stankiewicz dodała, że taki przyjazd to dla dzieci możliwość kontaktu z krajem i polskimi tradycjami. Dzięki tym pobytom dzieci mogą doskonalić język ojczysty, uczą się też funkcjonować w rodzinie, a część z nich w przyszłości planuje rozpocząć studia w Polsce. "Mają obowiązki, ale też otrzymują ciepło drugiego człowieka" - powiedziała.

Prezes przyznała, że na tegoroczne święta przyjedzie mniej dzieci z Litwy niż dotychczas. Wcześniej przyjeżdżała grupa ponad czterdzieściorga dzieci. "Chodzi o to, że chcemy, żeby te dzieci przyjechały w nagrodę. Za dobrą naukę, za sprawowanie, żeby to było wyróżnienie" - tłumaczyła Stankiewicz i dodała, że w tym roku przyjadą młodsze dzieci do 15 roku życia. A o tym, które dzieci przyjadą do Polski, zdecyduje dyrekcja placówek na Litwie, w których przebywają.

Stowarzyszenie "Otwarty Dom" podkreśla, że przyjęcie dzieci nie oznacza potrzeby stworzenia im luksusowych warunków i obdarowywania ich prezentami. "Wystarczy oddzielne łóżko dla dziecka, wyżywienie i - to, co najważniejsze - poczucie bezpieczeństwa" - powiedziała Stankiewicz.

Rodziny, które przyjmą dzieci, pokrywają koszt ich przyjazdu w wysokości ok. 150 zł. Podczas pobytu dzieci będą miały zorganizowaną przez "Otwarty Dom" wspólną zabawę choinkową, wezmą też udział w mszy św. w białostockiej katedrze.

Osoby, które chcą gościć małych Polaków z Litwy, powinny zgłosić się do Stowarzyszenia "Otwarty Dom" na adres elektroniczny: otwartydom@gmail.com lub telefonicznie na numer: 695 629 678.

Pobyt dzieci w Polsce rozpocznie się 21 grudnia i potrwa do 30 grudnia. Podobny przyjazd organizuje też Stowarzyszenie "Otwarte Serca" z Gdyni.

Głównym celem działania Stowarzyszenia "Otwarty Dom" z Białegostoku jest pomoc polskim dzieciom na Wschodzie. Przyjazdy do Polski organizowane są od 17 lat. Oprócz Bożego Narodzenia, dzieci zapraszane są również na Wielkanoc oraz na letni wypoczynek. Stowarzyszenie organizuje też w ciągu roku pomoc materialną dla ubogich dzieci z Litwy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl