niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
09/10/2015
Redaktor wydania: Grzegorz Wierzchołowski

Ustawa o „bratniej pomocy” do poprawy!

Dodano: 18.02.2013 [18:17]
Ustawa o „bratniej pomocy” do poprawy! - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
MSW wycofuje się z kontrowersyjnego projektu o "bratniej pomocy". - Konieczne jest dokonanie ponownego przeglądu projektu ustawy  – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Ministerstwo zwróciło się do sejmowej Podkomisji nadzwyczajnej o dalsze procedowanie projektu ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy we wspólnych operacjach na terytorium Polski.

Przypomnijmy, że chodzi ustawę, która w najczarniejszym scenariuszu przewiduje że na wniosek Rady Ministrów mogą obcy funkcjonariusze mogą w Polsce zostać  nawet bezterminowo.

Dotyczy to sytuacji, w których Rzeczpospolita Polska będzie potrzebować międzynarodowej pomocy w postaci interwencji odpowiednich służb, w przypadkach ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego, zapobiegania przestępczości, w trakcie zgromadzeń, imprez masowych, klęsk żywiołowych, katastrof oraz innych poważnych zdarzeń." W teorii ustawa ma dopasować polskie przepisy do prawa unijnego. Dokument pełen jest jednak nieścisłych, dających szerokie pole do interpretacji zapisów.

Po m.in artykułach w „Codziennej” Ministerstwo postanowiło przyjrzeć się kontrowersyjnej ustawie. W odpowiedzi przesłanej naszym reporterom zapewnia, „że wszystkie uwagi i wątpliwości, które pojawiły się na tym etapie prac nad projektem ustawy, będą szczegółowo analizowane w celu wypracowania optymalnych rozwiązań”

- Wszystkie uwagi dotyczące projektu będą gruntownie analizowane. Zapisy projektu ustawy zostaną doprecyzowane, tak aby nie budziły żadnych wątpliwości mogących sugerować o jakichkolwiek zagrożeniach dotyczących bezpieczeństwa kraju – czytamy w odpowiedzi Ministerstwa.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podkreśla, że celem projektowanej ustawy nie jest i nigdy nie było stworzenie podstaw do niekontrolowanych działań podejmowanych przez funkcjonariuszy innych państw na terytorium RP.

Najbardziej oprotestowywanymi pojęciami pojawiającym się w projekcie ustawy są „bezpieczeństwo publiczne” oraz „porządek publiczny”, w obliczu zagrożenia których mogłoby dojść do zewnętrznej interwencji. Są one tak niejasne, że można określić nimi praktycznie dowolne zdarzenie.

Kontrowersyjny projekt ustawy przewiduje różne poziomy decyzyjności o „pomocy” międzynarodowych służb. Odbywać się ona ma na wniosek komendanta głównego policji, straży granicznej, pożarnej lub szefa ABW, jeśli okres pobytu zagranicznych służb nie przekracza 90 dni, a ich liczba 200 osób. Projekt zakłada że powyżej tego czasu kierują oni wniosek do ministra spraw wewnętrznych. Przypadkiem, który budzi największe kontrowersje jest ten, gdy chodzi o długotrwały pobyt funkcjonariuszy spoza UE i strefy Schoengen (np. Rosji lub USA). Wtedy taką decyzje podejmuje Rada Ministrów.

Ustawa zakłada, że w uzasadnionych przypadkach można nawet odstąpić o przeprowadzenia szkolenia i zastąpić je wyciągiem z przepisów prawnych. Zagraniczni „goście” mogliby korzystać z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych, mieliby dostęp do baz danych spraw, którymi się zajmują i korzystać ze swojego uzbrojenia.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

przez ruskie serwery i polski motłoch ma takie zadanie i je wykona. Po to przy nim sa Kozieje,Nałęćze, Kunerty i ukryci WSIowcy,żeby Polskę załała ruska brać. Tak już było kiedyś, wtedy najwięcej zgineło Polaków. Wybierajcie dalej Bronków i Donków głupcy-samobójcy.

no w końcu, ktoś zaczął przeglądać te dokumenty i myśleć!!! W końcu jakiś mały kroczek...oby tylko to nie było, że przedyskutują i podpiszą ten dokument w takim stanie w jakim jest.

Ponieważ osobiście projekt ustawy kojarzy mi się z innym aktem, którego fragment brzmi tak: "Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym"

Dlatego zamiast się cieszyć, że ustawa będzie "poprawiona", należy się domagać, by całkowicie ją zarzucono. 2 marca, w całej Polsce, organizowane są demonstracje przeciw niej. Macie pomysły na hasła?

1. Było ZOMO, Będzie OMON

Proponuje ustawę o swobodnym dostępie do broni - Naród też musi się bronić szczególnie przed "bratnią pomocą"! Pomysłodawcy takich projektów musza strasznie się obawiać o swoją przyszłość a może nawet życie czy mają powody?

HOMO zwiazki
Kruszenie fundamentów
Prof. Roberto de Mattei, Uniwersytet Europejski w Rzymie (tłum. WL)

Socjalistyczny rząd François Hollande’a we Francji i konserwatywny gabinet Davida Camerona w Anglii przeforsowały legalizację układów homoseksualnych, wskazując na istnienie „jednomyślności” partii lewicowych i prawicowych w świecie. Również we Włoszech temat związków jednopłciowych, włącznie z adopcją przez nie dzieci, stanowi jeden ze znaczących punktów programu Partii Demokratycznej Pier Luigiego Bersaniego, a jednak nie ma prawdziwych przeciwników wśród prawicy.

Stanowisko wielu katolików, a nawet niektórych wpływowych duchownych w tej kwestii prowadzi często do dezorientacji. Słychać głosy, że nawet bez zrównywania „związków gejowskich” z małżeństwem trzeba otoczyć je opieką, aby nie były pozbawione swoich praw. Wszyscy boją się oskarżeń o homofobię, uznawaną przez świat wyuzdania za niewybaczalną winę moralną........

Ten, kto powołuje się na państwo świeckie w celu odmówienia praw naturalnej rodzinie, winien konsekwentnie ich odmówić każdej grupie społecznej, która by się ich domagała, zarówno homoseksualistom, jak i muzułmanom żądającym uznania poligamii. Jakiekolwiek uznanie takich praw przez państwo stawia de facto daną grupę na uprzywilejowanej pozycji i wprowadza nowy wzorzec społeczny.......

Pius XII w przemówieniu z roku 1946 stwierdził, że dwoma filarami porządku cywilnego, dwiema kolumnami społeczeństwa, które zostało zamierzone i stworzone przez Boga, są rodzina i państwo. Jeżeli rodzina przestaje być społecznym wzorcem i ulega zniszczeniu, to jej rozpad jest także rozpadem państwa.

Rozkład rodziny i państwa został przygotowany przez rewolucję kulturalną 1968 roku, a następnie dokonał się w kolejnym etapach: poprzez instytucję rozwodu, która uderzyła w nienaruszalność węzła małżeńskiego, i poprzez aborcję, która stała się – w świetle prawa – zabójstwem w ramach rodziny nuklearnej (dwupokoleniowej); poprzez prawne uznanie konkubinatu mające jako logiczną konsekwencję uznanie układów homoseksualnych.

Rewolucja kulturalna z roku 1968 okazała się zwycięska, ponieważ nie napotkała przeszkód w świecie katolickim. We Włoszech politycy, w tym wywodzący się z chrześcijańskiej demokracji, którzy uchwalili prawo o rozwodach w roku 1972, kilka lat później, w 1978 r., zalegalizowali aborcję, rezygnując z jakiejkolwiek formy oporu wobec agresji permisywizmu i laicyzmu. ........

Na naszych oczach realizuje się scenariusz upadku. Musimy przekonać się, że albo z Bożą pomocą zareagujemy na płaszczyźnie intelektualnej i moralnej, albo też ów proces zniszczy nas, nasze rodziny, nasz naród.

PO - to bandycka partia , to skandal , ze ten rzad tak traktuje swoich obywateli . Premier Tusk to marionetkowy premier.

Dlaczego informujecie o czymś co jest kpiną.Te tumany nie POtrafią(nie chcą) zmierzyć drzewa,a co dopiero przeprowadzać jakieś dochodzenia o prowokacji.

Wygląda na to, że cała ta hucpa z projektem o "bratniej pomocy" to próbne balony mające wyłapać i określić sosunek Polakow do zakusów nałożenia im kagańca.

Nie jest żadną tajemnicą, że gabinet premiera a także pałac prezydencki przygotowują różne warianty interwencji, do wprowadzenia stanu wojennego włącznie, na wypadek niepokojów i zamieszek, jakie przy postępującej degradacji Polski i egzystencji obywateli są wielce prawdopodobne.

Nie ma co się cieszyć, że projekt w takiej formie nie trafił pod obrady sejmu. Wprowadzą go w innej, albo wejdą od tyłu, jak to już niejednokrotnie robiono.

Skoro ze względu na nieszczęsną matematykę w sejmie nie ma co liczyć na przyzwoite zachowanie się większości posłow, pozostaje wzmożona aktywność obywatelska, oddolne tworzenie się społecznych inicjatyw i oczywiście niezależne media, które muszą trzy mać rękę na pulsie.

już wcześniej pisałem ,że P-owszechna O-błuda przygotowuje się do wprowadzenia stanu wojennego bo wiosna to może być ich ostatnie być albo w wiezieniu zgnić.Tusk i Komorowski będą sięgać po przeróżne sposoby by utrzymać się u steru władzy nawet za cenę okupacji Polski przez (nazwę tu już po ich "bratniej pomocy" )zaprzyjażnione (wasalną podległość )rządy .To czytelne znaki dla polaków ,że triada z wybrzeża władzy nie odda bo Smoleńsk pogrążył tą bandę przestępców do końca.Niemając wyjścia gotowi są przelewać z Polską krew ,a doradcy są pod ręką jak zbrodniarz Jaruzelski (dlatego tak długo toczą sie procesy bandytów i niskie wyroki zapadają )Kiszczak ,a zapewne po cichu mordercy ks. Popiełuszko są w odwodzie i czekają na stosowny moment do działania .

a po 10.04.2010r,otworzyli granice z Rosją w Kaliningradzie?
Naprawde,ci co "trzymają stery" wszystkich traktują w Polsce jak idiotów!
/a może mają racje?/Skoro Wałęsa "obalił"/?/,no własnie co obalił i kogo?
Przecież dopiero po 89r,wszystkich współpracującym z "prl-em" nagrodzono
olbrzymią kasą!A majątek narodowy dziwnie zniknął "we mgle"?
Teraz na Święto Niepodległośći ściągają bojówki z Niemiec i z Rosji?
/tak dla przećwiczenia?/A po uchwaleniu tej antypolskiej ustawy/czy to wogóle
może być zgodne z Polską Konstytucją?/to znowu otworzymy koszary dla polsko-ruskich "firm polonijnych"?
Czy jest jakiś inny kraj w tej niby "demokratycznej" UNII,który miałby taką ustawe? Czemu posłowie w PE nie krzyczą głośno o tym problemie/i innych/?
Jak Gieremek miał ujawnić współprace ze służbami prl-u,to cała Europa wiedziała,że w Polsce rządzą "faszyści"!?

ta ustawa to zgoda na utratę naszej suwerenności, na jej podatawie do Polski mogą powrócić wojska sowieckie a nawet może zosatć przywrócona kara śmierci http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3143

Ale coraz bardziej przekonuje sie, ze opozycja w naszym kraju, juz dawno ma nad soba bata!
Nawet tutaj piszemy, czytamy o sprawach waznych - to fakt bezdyskusyjny -, ale jakos drogi, do obalenia tego Donka, Bronka Nikt nie pokazuje, a wrecz odwrotnie!

Blugarzy juz sie ruszyli!!!
Wyszli w Niedziele 17.02.2013 na ulice w zmasowanym protescie przeciwko wladzy!!!
Efekt jest juz dzisiaj. Ministrowie finansow podali sie do demiji!

Wystarczy wklepac w google: aktualnosci Bulgaria i wszystko jasne!!!
Tedy droga do obalenia tego POpapranego rzadu!!!
albo opozycja ma trzesiawke, albo tylko informuje. Szkoda, ze tak wazne sprawy uchodzä Jej uwadze!!

http://aktualnosci.web-portals.pl/911913/bu_garia_dymisja_wicepremiera_i_ministra_finans_w

Owszem Post tez nie musicie publikowac.

Prof. URBANOWICZ lat 61 zmarł w 2 dni po... opublikowaniu raportu otym,że serwery PKW... znajdowały się na terenie Rosji /Zrozumiałeś?????/ i były obsługiwane przez ruskich informatyków. Czy do was to dociera? A teraz ustawka zezwalajaca na wejscie ruskiej armii, tak zpołowę na poczatek,zeby pacyfikowac manifestacje i protesty przeciwko tej władzy Tuska i Szczykuna vel Komorowskiego. Rozumiesz to???

Ustawa przygotowana tak, aby chroniła ICH obleśne tłuste czerwone doopska. Obcym służbom wolno strzelać do polskiego narodu z broni ostrej. Widać, jak boją się rozwściconego tłumu, ale nas stać jeszcze na przegonienie tej ryżej bandy z ich ochroniarzami z naszego kraju. W każdym zdaniu Ustawy jest podstęp i haczyk na nas. Czytajcie dokładnie. Na YT jest film Alternews, który tłumaczy jak grożna jest dla nas, wyprodukowana przez ryżego tłomoka analfabetę "ustawa rzekomo unijna".

http://sejmometr.pl/sejm_druki/2202449

A jak obce siły nie dadzą rady w Polsce, to kto pomoże obcym siłom? Następne obce siły itd?

Kiedy przyjdą podpalić dom ...

Mimo wszystko ustawa nr us 1600,chyba po info telewizji Trwam z dn 17 02 została chwilowo wycofana.Sygnał jednak do spoleczeństwa dotarł .Władza Tuska i Komorowskiego boi się ludu

No i co i sami zawojowali a teraz miewają się dobrze i po raz drugi przygotowują ten sam manewr teraz już nauczeni że muszą mieć podstawę prawną do zabijania Polaków obcymi zbrojniarzami. Więc to robią aby nie wi..eć tak jak Jaruzelski i Szechter dla naprzykładu!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl