niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 listopada 2015

Ustawa o „bratniej pomocy” do poprawy!

Dodano: 18.02.2013 [17:17]
Ustawa o „bratniej pomocy” do poprawy! - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
MSW wycofuje się z kontrowersyjnego projektu o "bratniej pomocy". - Konieczne jest dokonanie ponownego przeglądu projektu ustawy  – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Ministerstwo zwróciło się do sejmowej Podkomisji nadzwyczajnej o dalsze procedowanie projektu ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy we wspólnych operacjach na terytorium Polski.

Przypomnijmy, że chodzi ustawę, która w najczarniejszym scenariuszu przewiduje że na wniosek Rady Ministrów mogą obcy funkcjonariusze mogą w Polsce zostać  nawet bezterminowo.

Dotyczy to sytuacji, w których Rzeczpospolita Polska będzie potrzebować międzynarodowej pomocy w postaci interwencji odpowiednich służb, w przypadkach ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego, zapobiegania przestępczości, w trakcie zgromadzeń, imprez masowych, klęsk żywiołowych, katastrof oraz innych poważnych zdarzeń." W teorii ustawa ma dopasować polskie przepisy do prawa unijnego. Dokument pełen jest jednak nieścisłych, dających szerokie pole do interpretacji zapisów.

Po m.in artykułach w „Codziennej” Ministerstwo postanowiło przyjrzeć się kontrowersyjnej ustawie. W odpowiedzi przesłanej naszym reporterom zapewnia, „że wszystkie uwagi i wątpliwości, które pojawiły się na tym etapie prac nad projektem ustawy, będą szczegółowo analizowane w celu wypracowania optymalnych rozwiązań”

- Wszystkie uwagi dotyczące projektu będą gruntownie analizowane. Zapisy projektu ustawy zostaną doprecyzowane, tak aby nie budziły żadnych wątpliwości mogących sugerować o jakichkolwiek zagrożeniach dotyczących bezpieczeństwa kraju – czytamy w odpowiedzi Ministerstwa.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podkreśla, że celem projektowanej ustawy nie jest i nigdy nie było stworzenie podstaw do niekontrolowanych działań podejmowanych przez funkcjonariuszy innych państw na terytorium RP.

Najbardziej oprotestowywanymi pojęciami pojawiającym się w projekcie ustawy są „bezpieczeństwo publiczne” oraz „porządek publiczny”, w obliczu zagrożenia których mogłoby dojść do zewnętrznej interwencji. Są one tak niejasne, że można określić nimi praktycznie dowolne zdarzenie.

Kontrowersyjny projekt ustawy przewiduje różne poziomy decyzyjności o „pomocy” międzynarodowych służb. Odbywać się ona ma na wniosek komendanta głównego policji, straży granicznej, pożarnej lub szefa ABW, jeśli okres pobytu zagranicznych służb nie przekracza 90 dni, a ich liczba 200 osób. Projekt zakłada że powyżej tego czasu kierują oni wniosek do ministra spraw wewnętrznych. Przypadkiem, który budzi największe kontrowersje jest ten, gdy chodzi o długotrwały pobyt funkcjonariuszy spoza UE i strefy Schoengen (np. Rosji lub USA). Wtedy taką decyzje podejmuje Rada Ministrów.

Ustawa zakłada, że w uzasadnionych przypadkach można nawet odstąpić o przeprowadzenia szkolenia i zastąpić je wyciągiem z przepisów prawnych. Zagraniczni „goście” mogliby korzystać z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych, mieliby dostęp do baz danych spraw, którymi się zajmują i korzystać ze swojego uzbrojenia.

przez ruskie serwery i polski motłoch ma takie zadanie i je wykona. Po to przy nim sa Kozieje,Nałęćze, Kunerty i ukryci WSIowcy,żeby Polskę załała ruska brać. Tak już było kiedyś, wtedy najwięcej zgineło Polaków. Wybierajcie dalej Bronków i Donków głupcy-samobójcy.

no w końcu, ktoś zaczął przeglądać te dokumenty i myśleć!!! W końcu jakiś mały kroczek...oby tylko to nie było, że przedyskutują i podpiszą ten dokument w takim stanie w jakim jest.

Ponieważ osobiście projekt ustawy kojarzy mi się z innym aktem, którego fragment brzmi tak: "Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym"

Dlatego zamiast się cieszyć, że ustawa będzie "poprawiona", należy się domagać, by całkowicie ją zarzucono. 2 marca, w całej Polsce, organizowane są demonstracje przeciw niej. Macie pomysły na hasła?

1. Było ZOMO, Będzie OMON

Proponuje ustawę o swobodnym dostępie do broni - Naród też musi się bronić szczególnie przed "bratnią pomocą"! Pomysłodawcy takich projektów musza strasznie się obawiać o swoją przyszłość a może nawet życie czy mają powody?

HOMO zwiazki
Kruszenie fundamentów
Prof. Roberto de Mattei, Uniwersytet Europejski w Rzymie (tłum. WL)

Socjalistyczny rząd François Hollande’a we Francji i konserwatywny gabinet Davida Camerona w Anglii przeforsowały legalizację układów homoseksualnych, wskazując na istnienie „jednomyślności” partii lewicowych i prawicowych w świecie. Również we Włoszech temat związków jednopłciowych, włącznie z adopcją przez nie dzieci, stanowi jeden ze znaczących punktów programu Partii Demokratycznej Pier Luigiego Bersaniego, a jednak nie ma prawdziwych przeciwników wśród prawicy.

Stanowisko wielu katolików, a nawet niektórych wpływowych duchownych w tej kwestii prowadzi często do dezorientacji. Słychać głosy, że nawet bez zrównywania „związków gejowskich” z małżeństwem trzeba otoczyć je opieką, aby nie były pozbawione swoich praw. Wszyscy boją się oskarżeń o homofobię, uznawaną przez świat wyuzdania za niewybaczalną winę moralną........

Ten, kto powołuje się na państwo świeckie w celu odmówienia praw naturalnej rodzinie, winien konsekwentnie ich odmówić każdej grupie społecznej, która by się ich domagała, zarówno homoseksualistom, jak i muzułmanom żądającym uznania poligamii. Jakiekolwiek uznanie takich praw przez państwo stawia de facto daną grupę na uprzywilejowanej pozycji i wprowadza nowy wzorzec społeczny.......

Pius XII w przemówieniu z roku 1946 stwierdził, że dwoma filarami porządku cywilnego, dwiema kolumnami społeczeństwa, które zostało zamierzone i stworzone przez Boga, są rodzina i państwo. Jeżeli rodzina przestaje być społecznym wzorcem i ulega zniszczeniu, to jej rozpad jest także rozpadem państwa.

Rozkład rodziny i państwa został przygotowany przez rewolucję kulturalną 1968 roku, a następnie dokonał się w kolejnym etapach: poprzez instytucję rozwodu, która uderzyła w nienaruszalność węzła małżeńskiego, i poprzez aborcję, która stała się – w świetle prawa – zabójstwem w ramach rodziny nuklearnej (dwupokoleniowej); poprzez prawne uznanie konkubinatu mające jako logiczną konsekwencję uznanie układów homoseksualnych.

Rewolucja kulturalna z roku 1968 okazała się zwycięska, ponieważ nie napotkała przeszkód w świecie katolickim. We Włoszech politycy, w tym wywodzący się z chrześcijańskiej demokracji, którzy uchwalili prawo o rozwodach w roku 1972, kilka lat później, w 1978 r., zalegalizowali aborcję, rezygnując z jakiejkolwiek formy oporu wobec agresji permisywizmu i laicyzmu. ........

Na naszych oczach realizuje się scenariusz upadku. Musimy przekonać się, że albo z Bożą pomocą zareagujemy na płaszczyźnie intelektualnej i moralnej, albo też ów proces zniszczy nas, nasze rodziny, nasz naród.

PO - to bandycka partia , to skandal , ze ten rzad tak traktuje swoich obywateli . Premier Tusk to marionetkowy premier.

Dlaczego informujecie o czymś co jest kpiną.Te tumany nie POtrafią(nie chcą) zmierzyć drzewa,a co dopiero przeprowadzać jakieś dochodzenia o prowokacji.

Wygląda na to, że cała ta hucpa z projektem o "bratniej pomocy" to próbne balony mające wyłapać i określić sosunek Polakow do zakusów nałożenia im kagańca.

Nie jest żadną tajemnicą, że gabinet premiera a także pałac prezydencki przygotowują różne warianty interwencji, do wprowadzenia stanu wojennego włącznie, na wypadek niepokojów i zamieszek, jakie przy postępującej degradacji Polski i egzystencji obywateli są wielce prawdopodobne.

Nie ma co się cieszyć, że projekt w takiej formie nie trafił pod obrady sejmu. Wprowadzą go w innej, albo wejdą od tyłu, jak to już niejednokrotnie robiono.

Skoro ze względu na nieszczęsną matematykę w sejmie nie ma co liczyć na przyzwoite zachowanie się większości posłow, pozostaje wzmożona aktywność obywatelska, oddolne tworzenie się społecznych inicjatyw i oczywiście niezależne media, które muszą trzy mać rękę na pulsie.

już wcześniej pisałem ,że P-owszechna O-błuda przygotowuje się do wprowadzenia stanu wojennego bo wiosna to może być ich ostatnie być albo w wiezieniu zgnić.Tusk i Komorowski będą sięgać po przeróżne sposoby by utrzymać się u steru władzy nawet za cenę okupacji Polski przez (nazwę tu już po ich "bratniej pomocy" )zaprzyjażnione (wasalną podległość )rządy .To czytelne znaki dla polaków ,że triada z wybrzeża władzy nie odda bo Smoleńsk pogrążył tą bandę przestępców do końca.Niemając wyjścia gotowi są przelewać z Polską krew ,a doradcy są pod ręką jak zbrodniarz Jaruzelski (dlatego tak długo toczą sie procesy bandytów i niskie wyroki zapadają )Kiszczak ,a zapewne po cichu mordercy ks. Popiełuszko są w odwodzie i czekają na stosowny moment do działania .

a po 10.04.2010r,otworzyli granice z Rosją w Kaliningradzie?
Naprawde,ci co "trzymają stery" wszystkich traktują w Polsce jak idiotów!
/a może mają racje?/Skoro Wałęsa "obalił"/?/,no własnie co obalił i kogo?
Przecież dopiero po 89r,wszystkich współpracującym z "prl-em" nagrodzono
olbrzymią kasą!A majątek narodowy dziwnie zniknął "we mgle"?
Teraz na Święto Niepodległośći ściągają bojówki z Niemiec i z Rosji?
/tak dla przećwiczenia?/A po uchwaleniu tej antypolskiej ustawy/czy to wogóle
może być zgodne z Polską Konstytucją?/to znowu otworzymy koszary dla polsko-ruskich "firm polonijnych"?
Czy jest jakiś inny kraj w tej niby "demokratycznej" UNII,który miałby taką ustawe? Czemu posłowie w PE nie krzyczą głośno o tym problemie/i innych/?
Jak Gieremek miał ujawnić współprace ze służbami prl-u,to cała Europa wiedziała,że w Polsce rządzą "faszyści"!?

ta ustawa to zgoda na utratę naszej suwerenności, na jej podatawie do Polski mogą powrócić wojska sowieckie a nawet może zosatć przywrócona kara śmierci http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3143

Ale coraz bardziej przekonuje sie, ze opozycja w naszym kraju, juz dawno ma nad soba bata!
Nawet tutaj piszemy, czytamy o sprawach waznych - to fakt bezdyskusyjny -, ale jakos drogi, do obalenia tego Donka, Bronka Nikt nie pokazuje, a wrecz odwrotnie!

Blugarzy juz sie ruszyli!!!
Wyszli w Niedziele 17.02.2013 na ulice w zmasowanym protescie przeciwko wladzy!!!
Efekt jest juz dzisiaj. Ministrowie finansow podali sie do demiji!

Wystarczy wklepac w google: aktualnosci Bulgaria i wszystko jasne!!!
Tedy droga do obalenia tego POpapranego rzadu!!!
albo opozycja ma trzesiawke, albo tylko informuje. Szkoda, ze tak wazne sprawy uchodzä Jej uwadze!!

http://aktualnosci.web-portals.pl/911913/bu_garia_dymisja_wicepremiera_i_ministra_finans_w

Owszem Post tez nie musicie publikowac.

Prof. URBANOWICZ lat 61 zmarł w 2 dni po... opublikowaniu raportu otym,że serwery PKW... znajdowały się na terenie Rosji /Zrozumiałeś?????/ i były obsługiwane przez ruskich informatyków. Czy do was to dociera? A teraz ustawka zezwalajaca na wejscie ruskiej armii, tak zpołowę na poczatek,zeby pacyfikowac manifestacje i protesty przeciwko tej władzy Tuska i Szczykuna vel Komorowskiego. Rozumiesz to???

A jak obce siły nie dadzą rady w Polsce, to kto pomoże obcym siłom? Następne obce siły itd?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl