Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Agnieszka Radwańska w półfinale w Sydney

Agnieszka Radwańska pokonała Włoszkę Robertę Vinci 6:4, 7:5 i awansowała do półfinału turnieju WTA na twardych kortach w Sydney. To siódmy wygrany w tym roku mecz polskiej tenisistki, w żadnym nie straciła nawet seta.

Christopher Johnson; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

W Sydney w pierwszej rundzie - jako najwyżej rozstawiona - miała tzw. wolny los, a w drugiej wygrała z Japonką Kimiko Date-Krumm 6:4, 6:3. Po awansie do półfinału 23-letnia krakowianka zapewniła sobie 32 830 dolarów premii i 200 pkt do rankingu światowego.

Vinci 18 lutego skończy 30 lat. Na liście światowej jest 16. Jeszcze lepiej radzi sobie w deblu, gdyż otwiera ten ranking, wspólnej z rodaczką i partnerką Sarą Errani.

Wspomnień z rywalizacji z Polką nie ma jednak miłych. W środę przegrała po raz piąty. Radwańska zrewanżowała się jej za jedyną porażkę, poniesioną w ubiegłym roku w 4. rundzie wielkoszlemowego US Open, kiedy Vinci zwyciężyła 6:1, 6:4.

Najlepsza polska tenisistka rok zaczęła od zwycięstwa w zawodach w Auckland. W sobotę w finale wygrała z Belgijką Yaninę Wickmayer 6:4, 6:4. To jej 11. taki sukces w karierze. Od poniedziałku w Melbourne będzie rywalizować w wielkoszlemowym Australian Open.

Źródło: PAP,niezalezna.pl