niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
09/10/2015
Redaktor wydania: Grzegorz Broński

Tragiczny wypadek polskiego busa w Niemczech. Są ofiary

Dodano: 20.12.2012 [11:34]
Tragiczny wypadek polskiego busa w Niemczech. Są ofiary - niezalezna.pl
foto: Julia Borysewicz/SXC
W wypadku polskiego busa na autostradzie A13 niedaleko Berlina zginęły dwie osoby, a siedem zostało rannych.

Miejscowa policja poinformowała, że ofiary śmiertelne wypadku to kierowca busa i pasażerka, oboje byli obywatelami polskimi.

Wszyscy Ranni zostali już przewiezieni do pobliskich szpitali.

Do wypadku doszło nad ranem ok. godz. 4.30 między miejscowościami Bestensee i Gross Koeris (w powiecie Dahme-Sprewald). Jadący ze strony Berlina w kierunku Drezna bus marki Renault Trafic zjechał do zajazdu „Am Kahlberg” przy autostradzie, zboczył z drogi na lewo, wjechał na łąkę i uderzył w kamień. Siła uderzenia wyniosła pojazd w powietrze. Obecnie trwa ustalanie przyczyn wypadku.

- Samochód pokonał w powietrzu 30 metrów, taranując trzy drzewa - relacjonował rzecznik dyrekcji policji Cottbus Bernd Zschiedrich.

Bus był zarejestrowany w Kraśniku. Stamtąd pochodził też kierowca. Rzecznik polskiego MSZ Marcin Bosacki poinformował, że w sprawie wypadku można kontaktować się z konsulem RP w Berlinie pod numerem telefonu: 0049 3022313209.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

takie pytanie zadal dzis rano rozbawiony do lez leming na jednym z rzadowych forow internetowych. Tusk czy komorowski nie siedzieli wprawdzie za kierownica tego nieszczesnego autobusu jednak ponosza odpowiedzialnosc za ten i dziesiatki innych podobnych wypadkow. Pasazerami byli Polacy wracajacy z pracy w Holandii do domu na swieta. Miliony Polakow, ktorzy za chlebem blakaja sie po calej europie to jest wina tego faszystowskiego gangu. Kierowca pewnie zmeczony, z podkreconym tacho, bo tak zazadal od niego "pracodawca" jest takze ofiara tego systemu, w ktorym gangsterzy i kretacze kreca lody a zwykli obywatele tyraja w uragajacych ludzkiej godnosci warunkach za wszawe grosze. Ale co tam mamy, przeciez piekne stadiony i autostrady.
Ps. jeszcze jeden http://www.tvn24.pl/autobus-staranowal-przystanek-jedna-osoba-nie-zyje-5-rannych,295666,s.html

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl